Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell hűtőfürdőt csinálni? fórum

Hogyan kell hűtőfürdőt csinálni? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 9. 14:29
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2010. nov. 9. 14:17
Ahány fokos a láz olyan fokos vizet kell csinálni és folyamatossan hüteni.25-27 fokig
2010. nov. 9. 14:17

a hűtőfürdőre gondoltál ugye?

Amikor a fiamnak erre szüksége volt, akkor én a testhőmérsékletének megfelelően ugyanolyan hőfokú vízbe ültettem, aztán vékony sugárban csorgattam bele a hideg vizet, amíg csak bírta..egy-két percig benne tartottam, de tovább nem!Aztán gyorsan szárazra töröltem.

Remélem segítettem.

2010. nov. 9. 14:16
Normál hőmérsékletű vízbe (amiben fürödni szokott normális esetben) ültesd bele, aztán lassan kezdj el hideg vizet engedni a kádba. Közben folyamatosan locsolgasd, hogy az egész testét érje a víz. 25-27 fokosnál hidegebbre ne nagyon hűtsd le.
6. martin3 (válaszként erre: 1. - Boszi1981)
2010. nov. 9. 14:15
még annyi, hogy ezt csak magas láznál jó csinálni, a hőemelkedést ne vidd le, hiszen a láz hatékony is, megöli a bacikat. (persze ne várd meg, amíg 40fokos lesz)
5. makaréna (válaszként erre: 1. - Boszi1981)
2010. nov. 9. 14:14
Szia! Langyos vizet engedsz a kádba és amikor már benne ül a gyerkőc, akkor hűtöd folyamatosan. Nem szabad rögtön hideg vízbe ültetni! Így jobban el is viseli, és ha valóban lázas, meg is könnyebbül utána.
2010. nov. 9. 14:14

Langyos vízzel kell kezdeni,majd egyre jobban hűteni..

Végülis ez a lényege.

3. martin3 (válaszként erre: 1. - Boszi1981)
2010. nov. 9. 14:14
rendes meleg vízbe teszed a kádba, majd folyamatosan engedsz hozzá egy kis hideget, míg végül kb langyosnál kicsit hidegebb lesz a víz, mindezt 10perc alatt kb., közben locsold a felső testét, arcát mosdd át többször, nagyon jó, hamar lemegy a láza tőle, ha visszajönne, lehet ismételni sokszor.
2010. nov. 9. 14:14

Rendes fürdővizet készítesz neki, amit fokozatosan hűtesz, így kellemesebb lesz elviselni. 29 fokig kell levinni.

gyógyulást!

2010. nov. 9. 14:11

3 éves gyerekemnek láza van , most éppen csak hőemelkedése, és jó lenne tudni, hogy megy a hüttőfürdés.

Segítségeteket köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook