Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell használi a vérnyomásmérőt? fórum

Hogyan kell használi a vérnyomásmérőt? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. eandi78 (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2014. jan. 6. 22:08

Azért sokat nem tévednek a mérők:( Ha ennyire sokat mutat érdemes lenne orvoshoz menni. A túl nagy mandzsetta se jó egyébként, bár legtöbb alsó határa 23cm kar, felső határ 30-40cm körül van. 100+ kg anyukámnak van 40 cm körüli karja. Nekem 23-24 cm.

Amúgy ezek az automata mérők talán jobban szorítanak, mint amikor az orvos méri higanyossal, de ez teljesen normális. Én se szeretem, de nekem azért kell néha megnézni, mert alacsony:(

Ha nagyon zavar vegyél csuklós mérőt, az egyátalán nem kellemetlen, de kevésbé pontos állítólag. A 180as vérnyomásod azt se fogja 120-nak mutatni.

Családban próbálta más a mérőt? Nekik mennyi volt a vérnyomásuk?

2014. jan. 6. 19:25

Orvosilag tesztelt, vagy hogy is mondják.

De úgy látszik, hogy ez a 180/110 körüli érték állandó :(

Próbáltam kicsit lazábban feltenni, de akkor meg hibát jelez. A mandzsetta is jó, mert direkt a nagyobbat kértem hozzá. Mégis fáj amikor felfújja :(

8. eandi78 (válaszként erre: 6. - D4747860fa)
2014. jan. 6. 17:40

Esetleg az egyes márkák között lehet különbség. Ha márkán belül veszel egy drágábbat az legfeljebb csak extrákban több. Családban van az általad használt márka, nem hinném, hogy rosszabb lenne, nekem gond nélkül mért. Hogy mennyire pontos nem tudom. Nekünk egy kicsit drágább (de butább, mint rossmaxx) omron van, ebben a márkában bízok. Egyetlen extra funkció a 2 memória.

Vérnyomás pedig változhat rövid időn belül is, ezt orvos mondta.

Amúgy nekem az olcsó Lidl-ben kapható csuklós mérő is ugyanazt méri, mint a felkaros drága omron.

2014. jan. 6. 17:31

A Rossmax amúgy jó márka. Az enyémen be lehet állítani, hogy mennyire fújja fel. Ha magas a vérnyomásod (várhatóan) akkor pl. maximumra. Nálad nincs ilyen lehetőség? Az érzékelőjének a csuklóhajlatodnál, az érnél kell lenni. Valamint léteznek mandzsettából is méretek, ellenőrizd, hogy jó-e neked az a méret.

És tényleg várj néhány percet a mérések között, ahogy írták. Ülő testhelyzetben mérj, nyugalomban, tehát előtte már ülj 1-2 percig. Karod egy asztalon feküdjön, kb. vízszintesen. Remélem, így jó lesz, de az üzletben biztos többet tudnak segíteni.

2014. jan. 6. 17:25

És szerintetek a drágább készülék jobb?

Vagy csak az "extrák" miatt több az ára?

Mert nekem valahogy nem tetszik ez, lehet hogy csak azért mert soha sem használtam még, de gondolkodom hogy holnap kicseréltetem egy drágábbra.

2014. jan. 6. 17:03
Nem szabad szorosra tenni, Rozikával értek egyet, két mérés közt várni kell.
2014. jan. 6. 16:58
Beállítással lehet rajta segíteni, de ezt a típust nem ismerem. Általában változik a mért vérnyomás, ha egymás után méred. Sőt a bal és a jobb kézen is mást szokott mérni.
3. Rozália (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2014. jan. 6. 16:57
Két mérés között bizonyos időnek mindenképpen el kell telnie, hogy a mandzsettából a levegő teljesen eltávozzon, ill. az erek is regenerálódjanak. Hogy ne fájjon, majd kitapasztalod, mennyire szorosan tegyed fel.
2. nadry (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2014. jan. 6. 16:56
Nálam is szokott fájni picit, az nem baj szerintem.
2014. jan. 6. 16:55

Vettem egy vérnyomásmérőt itthonra, Rossmax ak150f a neve.

A problémám az, hogy akárhogy teszem fel a mandzsettát a karomra, mikor felfújja, nagyon fáj.

Mikor orvosnál mérték, akkor is feszített, de ez konkrétan fáj. Ez normális? Milyen szorosan kell rátenni?

A másik pedig az, hogy össze-vissza mér, pár perc különbséggel volt 184, 156, 176.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook