Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan induljunk hosszú autóútra egy félévessel? fórum

Hogyan induljunk hosszú autóútra egy félévessel? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 12. 22:04

Mi 2 gyerekkel mentünk decemberben 35 órát.(2 éves és 3 hónapos gyerekekről van szó) egy éjt aludtunk útközben probléma mentesen zajlott az utunk.+vissza is 35 óra...Sok megálló van általában az autópályák mellett.Többet megálltunk még ha csak 5 percre is.Nem zavartuk apát vezetés közben.Szinte egyfolytában aludt mind2 gyerekünk.Most 1 hónap múlva megyünk megint igaz más útvonalon ami 21 óra autó +16 óra hajón..kibírható.

Sok helyen nincs pelenkázó így az autóban oldottuk meg a cserét.Érdemes venni szivargyújtós vízforralót,meg hűtőtáskát!

2011. jún. 12. 22:04

Hú bakker...

A nyaralás nem lemondható, egész család megy, több autóval, nem tervezünk megállást (MÁRMINT panzióban), ezért parázom rettenetesen az úttól!

Nekem a hányinger csillapító nem rossz ötlet, meg az sem, hogy olyankor induljunk el mikor alszik!

Még sokat kell erről beszélni!!

10. Gumimaci22 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 22:04

Nos hááááát....nem tudok sok biztatót írni :D

Bálint fiammal utoljára 4 órás úton voltunk,mondjuk akkor még csak 4 hónapos volt,de borzasztó volt!!!!!De lehet azért mert utálta az autós hordozóját,most már ülése van,abban tök jól elvan.Szóval,készülj úgy,hogy sokszor álljatok meg,lehetőleg annyi időre amíg elfárad,és akkor a kocsiban aludni fog!Nem tudom,h tápszeres vagy anyatejes-e,de ha tápis akkor ne keverd ki előre hanem menet közben!Én vittem termoszba forró vizet,meg hideg vizet és abból kutyultam langyosat és úgy csináltam a tápit.Pelust pedig útközben is tudtam cserélni,úgy h nadrág pelust vittem és azt könnyű rá adni menet közben is.Vigyetek sok-sok játékot vagy olyasmiket amik lefoglalják!Nem említetted hová utaztok,de szerintem célszerű a kaját vinni neki(tejpép,főzelék,gyümi püré).Na meg nekem nagyon jól jött a vízforraló,mivel szállodában voltunk és ugye éjszaka is kellett a meleg víz a tápihoz.Ha még van kérdésed kérdezz:)

2011. jún. 12. 22:02
Tudom, most kapok hideget-meleget, de elborzadok, amikor ilyeneket olvasok. Miért kell egy pici babával ilyen hosszú útra menni. Egyáltalán miért nem lehet kivárni, míg nagyobb lesz.
2011. jún. 12. 21:59

Mindenképpen alvásidőben induljatok el...


Aztán esetleg kicsit megálltok valahol, mikor felkel, s már nem bír az ülésben ülni...

7. Tüncica83 (válaszként erre: 1. - PáKiMa)
2011. jún. 12. 21:58

Mi most utaztunk a 15 hónapos kisfiunkkal 9 órát. Én elég bevállalós vagyok, de 18-at nem mernék, akkor inkább máshová mennék nyaralni. Mi este fél 8-kor indultunk, 9:40-kor aludt el, 00:40-ig aludt a gyerekülésében, utána muszáj volt kivennem és magamon, majd a hátsó ülésen hason fekve altatni, mert így szeret aludni, hanyatt nem annyira. Így bírta kb. 5:15-ig, akkor felébredt, és visszaültettem az ülésébe. Az én elveimmel is ellenkezik, hogy gyereket kivegyek menet közben a gyerekülésből, de ha végig sírta volna az utat, az is veszélyes lett volna, mert azt szerintem egy sofőr sem tolerálja órákon át.

Egy félévest meg még kb semmivel sem lehet hosszú távon lekötni, mint pl. egy kétévest dvd-zéssel.

Ha ragaszkodtok az úthoz, én mindenképp úgy indulnék el, hogy az első x órában legyen ébren, és az utazás végére essen az éjszakai alvása, így talán kibírja. Jó utat! Vigyázzatok!

2011. jún. 12. 21:58
Szerintem is nagyon sok lesz egyben. Lehet nem jó kezdés ha mindannyian kikészülve érkeztek a nyaralásra és 2 napig csak az utat pihenitek ki. Aztán haza felé megint, totál kipurcanva értek haza a nyaralásról. De ez csak az én véleményem. Én az 1 évesemmel az 5 órás Balatoni úton is nagyon gondolkozom, merjük-e...
5. abeni (válaszként erre: 2. - De4b589afa)
2011. jún. 12. 21:57
A panzió is egy nagyon jó ötlet. Rá kell szánni az időt és a pénzt, mert a nyugalmas vezetés megfizethetetlen.
2011. jún. 12. 21:56

:9

alvásidőben induljatok neki...mondjuk este

...

így valamivel rövidebb lesz az út sok megállást kell akkor közbeiktatni, neked meg készítsetek be deadalont...

2011. jún. 12. 21:56

Nehéz feladatra vállalkoztok.

Szerintem az éjszakai utazással nyernétek egy kis időt.

A mi hosszú utazásunk ennyi idősen 3 óra volt. Sokat álltunk meg, illetve szinte az egész utat végig énekeltem.

2011. jún. 12. 21:55
Jó sok megállóval talán átvészelhetőbb. Azért ez tényleg elég hosszú út még egy felnőttnek is. Arra nem gondoltatok, hogy esetleg egy panzióban megállnátok, kettéválasztva az utat, és ott szépen, kényelmesebben kialudhatná magát a Pici?
2011. jún. 12. 21:51
Készülünk egy bő hónap múlva nyaralni a családdal, hosszú autóút vár ránk, 18 órás. A kislányok akkor fél éves lesz, és szeretnék tanácsokat kérni az út megkönnyítésére. Most nagyon úgy tűnik, hogy 2 óránál tovább nem marad az ülésben, és akkor is sokat nyűglődik, egyedül nem játszik el, szórakoztatni kell, hátul hosszútávon meg nekem fordul fel a gyomrom a sok lefele nézéstől, ha játszom vele. Szép kilátások!! Help!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook