Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leleplező riportig, miképp hogyan, merre is induljunk? fórum

Leleplező riportig, miképp hogyan, merre is induljunk? (beszélgetős fórum)


1 2
32. barcabo (válaszként erre: 31. - Tartcherry)
2012. jan. 10. 17:41
köszi,írtam nekik levelet elküldtem emailben és postai úton is,biztos ami biztos.várakozás...
31. Tartcherry (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2012. jan. 6. 18:22
Szerintem a Házon kívül-t keresd meg, esetleg a Fókuszt. Dolgoztam ott és szoktak foglalkozni a megkeresésekkel, csak esetleg nem most hanem kicsit később. A Házon kívül utána is jár, felkeresi a köztisztviselőt esetleg stb, a Fókusz kicsit bulvárosabb, de ott is volt elég sok pl. belvízzel kapcsolatos probléma stb, ami elég társadalmi gond. Mindenképp megér néhány levelet!
30. 4c30444687 (válaszként erre: 29. - 1560f47887)
2012. jan. 6. 16:33
Épp ezt akartam kérdezni, mert ha igen, akkor csak hamis személyi és egyéb okirat mellett lehet eltűnni. Pedig itt arról volt szó, hogy az illető megvan, hiszen még mindig folytatja a tevékenységet.
29. 1560f47887 (válaszként erre: 28. - Barcabo)
2012. jan. 6. 15:47
Ti nem kaptatok egy példányt a megbízási szerződésből?
28. barcabo (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2012. jan. 6. 14:37
autóra hitelfedezetes kölcsön,és azért ő ment oda mert megbíztuk,mert mint ugye írtam neki rendes hitelirodája működött tehát mindent ő csinált.és hogy hamarabb megérkezzen a pénz teszem hozzá sajnos megint azt hogy megbízással vette is fel a pénzt mint "ügyintézünk"És egyszerűen nincs semmi nyoma minden megbízás eltűnt az iroda megszűnt,a bankban ha megkérdezték azt mondták életükben nem volt ott ilyen nevű hölgyemény..és mesélhetném reggelig.egyszerűen folyik x ügy.és nem lehet lebuktatni!!!még fent a nagy "üvegpalotában "isfelvettek x jegyzőkönyvet kihallgatás beidézés több per folyik,és egyszerűen nem lehet megfogni!
27. syria (válaszként erre: 24. - Barcabo)
2012. jan. 5. 17:54

Ilyen ügyekben nincs ember, aki meg tudná mondani, mi a menet, hogy a pórul jártak a pénzükhöz jussanak.


Lehet menni a TV-hez, de az is csak pusztába kiáltott szó lesz, ld. fogyasztói csoportok. Mennyi, de mennyi riport, újságcikk született, s a a mai napig bedőlnek a szélhámosoknak.


Lehet menni jó ügyvédhez, de akik ilyen helyzetbe kerültek, nyilván nem tudják megfizetni. Esetleg, ha több károsult összefog.


Maximálisan egyetértek michelle.r 26. hozzászólásával.

26. michelle.r (válaszként erre: 24. - Barcabo)
2012. jan. 5. 15:30

Nem válaszoltál, milyen hitel volt az, amit kézben hozott a csaj?


Mert ha pl. neki van olyan forgótőkéje, hogy ennyi pénzt tud kölcsönözni, akkor uzsoratevékenységet folytat. Ha a PSZÁF kivizsgálja, visszavonhatják az engedélyét és a rendőrségen kell feljelenteni.


Ha nem banki alkalmazott, hanem önállóan tevékenykedik, joga van jutalékot kérni a közvetítésért. Nem etikus, mert a bank fizeti, de nem tiltja semmi és a mértékéről előre ildomos megállapodni.


Egyébként szerintem fújhatjátok, mert nem kispályás, ha ennyi embert hülyére tudott venni. Feltehetően nem fogjátok tudni bizonyítani.

25. 1560f47887 (válaszként erre: 22. - F758a7200f)
2012. jan. 5. 15:10
Ebből a dologból indult ki a 2008-2009-es válság...
2012. jan. 5. 14:37
Itt ez most nem az a rész hogy pálcát törjük mások felett.hanem az hogy mondják "kicsi a világ"hát ha van itt valaki aki tudja mi a menet.
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - F758a7200f)
2012. jan. 4. 22:23

Mennyire tipikus :S. Az nem baj, hogy lopunk, csalunk, hazudunk, hamisítunk, összekacsintunk az ügyintézővel, hogy milyen f.szagyerekek vagyunk. De ha túl nagy a zsebe, akkor jelentsük fel.

Mintha nem cikkeznének már erről az újságok évek óta, nem láttunk volna már tucatnyi riportot róla.

22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. jan. 4. 22:05

Hat ez az! Az ilyen gyanus forrasokbol szarmazo penzeknel eleve szamithat az ember utolagos "kellemetlensegekre" es arra hogy semmi nem garantalt...


Azert a bankok sem hulyeskedesbol merik fel valakinek az anyagi helyzetet egy kolcson megadasa elott es ha mar a bank is azt mondja hogy fizeteskeptelen az illeto, vagy legslabbis a banknak nem eri meg, sztem ott kellene hagyni a francba az egeszet marmint a hitel kajtatasat

21. michelle.r (válaszként erre: 19. - Barcabo)
2012. jan. 4. 21:59
Milyen kölcsön az, amit nem az adósnak utal a bank, hanem a közvetítő viszi el kézben?
20. 4c30444687 (válaszként erre: 19. - Barcabo)
2012. jan. 4. 19:51
Ha ennyire képben vagy, hogy mi hogy történt, akkor cselekedj!
19. barcabo (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2012. jan. 4. 19:44
az hogy ők is hibáztak egy "ügyintézőt"semmi nem jogosít fel arra hogy egy pl.1millás hitelt 400.000ért intézzen-zsebbe számla papír nélkül!Mint lentebb írtam mindenki büntetőjogi felelőssége tudatában van,és konkrétan már letojja hogy akár felfüggesztettet is kaphat itt már nem csak az anyagiakról van szó hanem arról is hogy miképp használják ki ilyen szemét aljas emberek a bajba jutott embereket akiknek lehet az otthona vagy a megélhetése vagy akármi egyéb dolga...miatt kényszerül hamar pénzhez jutni!Senki nem ítélhet el egy embert mert pénzhez szeretne jutni és egyéb lehetősége nincsen rá csak a kölcsön!Van köztük olyan aki 2 pici gyerekkel maradt egyedül se lakása se rokona nem volt.épp munkába állt nem telt még le a banki idő amire kaphatna hitelt és igen lecsalt 2 hónapot így megkapta.Így tudott fedélhez jutni.Majd miután mindezt megkapta kopogtatott hogy "helló,jöttem a beígért lóvéért"HA nem adod elintézem hogy repülj.Vagy csak az én példám-Külön költöztünk vettünk egy kis házat tök jó áron és mérlegeltük mennyit bírunk majd fedezetet intézett még az autónkra ő hozta el a pénzt 500.000ft-ot kaptunk az autóra és ebből 200-000ft-ot adott csak a kezünkbe mondván ez jár neki.ez a minimum.na nekem ott szállt el az agyam-És akkor előkerítettünk még jópár embert akik ennél sokkal szarabbul jártak.Én szerencsés vagyok hála tudjuk fizetni a fizetnivalónkat.de van aki már nem.De a lényeg még mindíg nem érthető itt sztem.Itt a lényeg az hogy ebben az országban az ilyen aljadékok mindent megúszhatnak-.És miért?!Mert az emberek szegények...félnek...és sokszor nem tudják mit kéne tenniük ha már a törvény sem áll mellettük.
18. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - Barcabo)
2012. jan. 4. 18:32
Inkább annak (azoknak) van félni valója, akik olyan papírt írtak alá amin hazudtak, és nyilván benne van "az apróbetűsben", hogy felelőségük teljes tudatában igazat állítanak.
17. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Barcabo)
2012. jan. 4. 18:18
Nem biztos hogy csak azert uszta meg mert valakinek a valakije, inkabb mert tobben is benne vannak es ok is feltik a boruket...
16. 1560f47887 (válaszként erre: 15. - Barcabo)
2012. jan. 4. 18:08

Egy riport semmit nem segít ezen.

Ha jótékonykodásra van szükség arra jó lehet egy riport, de erre nem.

Túl szövevényes ügyekről nem szeretnek riportot csinálni, mert az nem köti le a nézőt, olvasót, nem érti meg.

15. barcabo (válaszként erre: 13. - 1560f47887)
2012. jan. 4. 18:04
nem.azt várom hogy oda jusson ahová való!És még annyit hogy pár ember aki jó helyre rakta a s...ét mert valakinek a valakije nem úszhat meg mindent büntetlenül!tisztában vagyunk vele hogy a pénznek lőttek :(
2012. jan. 4. 18:02
Nem tudom, de eleve egy olyan orszagban ahol a kozigazgatas korrupt egy bizonyos fokig, en mint "bajbajutott", nem irnek ala soha semmi olyat, hogy letagadjak vele valamit, esetleg tobb jovedelem keruljon a papirra stb stb amiket itt felsorolt a forumindito, utana meg megy a siras, hogy atvertek... Pont amikor bajba jut valaki, akkor kene jobban odafigyelni az ilyesmire nem pedig utolag varni leleplezo riportokat stb. Ezzel egyaltalan nem a csalot akarom vedelmezni csak sztem egy ilyen vilagban elunk, ha valakinek jo volt az uzsora akkor utolag miert sir?:S
13. 1560f47887 (válaszként erre: 12. - Barcabo)
2012. jan. 4. 17:44

És mit vársz egy leleplező riporttól? Hogy elszégyeli magát és visszaadja a pénzt?

Vagy csak annyit, hogy mások ne essenek bele ebbe a csapdába?

2012. jan. 4. 17:42
Igen a Naplóra gondolok.De azért féltem az irhám is a törvény előtt nyilván mindent elmond az ember de még önmagában a kamera nem védelem,de erős alap lehetne.
2012. jan. 4. 17:41
Ha egy jó ügyvéd nem tud segíteni, akkor egy leleplező riport sem.
10. barcabo (válaszként erre: 9. - Syria)
2012. jan. 4. 17:41
nem nem fogyasztói csoport 5 nagy banknál intézett személyi ill,szabadfelhasználású jelzálog alapú hiteleket :(
9. syria (válaszként erre: 5. - Barcabo)
2012. jan. 4. 17:18
Nem valami "fogyasztói csoport"ot működtet a hölgyemény? Mert ha igen akkor mindenki futhat a pénze után. Ezekkel a csalókkal a PSZÁF sem tud mit kezdeni, annyira rafináltak, s annyira jó ügyvédjeik vannak. :(
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Barcabo)
2012. jan. 4. 16:39
én a helyedben a Napló szerkesztségét keresném meg. Sztem ők a legjobbak ilyesmiben a látottak alapján. Felhívod őket, és megbeszélsz velük egy találkozót. Előre csak egy keveset mesélj el nekik a sztoriból, h ráharapjanak, és leüljenek veled beszélgetni a szoriról. Ha ez a nő valóban csinálja még a kis ügyleteit, akkor ők tőrbe fogják tudni húzni. Ha nem, sztem akkor is tudni fogják, h hogy húzzák ki belőle a dolgokat. És se az arcod, se a neved nem kell olyan szinten adnod hozzá, h abból bajod származzon.
2012. jan. 4. 16:38
A tv ügyvédjéhez fordulnék.
6. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - Barcabo)
2012. jan. 4. 16:36

Pontatlan voltam: ehhez minden info kell.

Meg persze olyan jogász, aki átrágja a szerődéseket, meghalljatja a sértetteket. Ez nem olyasmi, amit itt lehetne megoldani.

5. barcabo (válaszként erre: 4. - Barcabo)
2012. jan. 4. 16:24
a Legdurvább hogy letagad mindent.hogy ő soha nemis foglalkozott ilyesmivel,hogy ő csak "mint"pénzügyi tanácsadó tartott kapcsolatot a sértettekkel.MAi napig intézi a hiteleket!Bajba jutott hitelesek elárverezésére ítélt ingatlanait "menti"meg súlyos pénzekért....mindenki tudja és senki nem ér el semmit!Igen Fókusz stb...De annyi lenne csak vajon hogy megírom töviről hegyire?aztán lesz ami lesz?
2012. jan. 4. 16:21
Egy nőről van szó aki némi pénzért elvajazott hiteleket házvásárlásokat!A Férje rendőrkapitány.Gyorsba el is váltak mikor az ügy kirobbant hogy a helyén tudjon az ürge maradni!Valós:Sok ügyfél igen bele is ment kisebb nagyobb pénzéhez jutásához"nem épp legális "dolgokba mint pl.több jövedelem került a papírra..vagy letagadtak ezt azt.De ezt mindegyik sértett fel is vállalja.A baj hogy a hiteleket házakat úgy intézte hogy több 10 illetve 100 ezer forintokat is kicsalt kliensektől.Ebbe aki szorult helyzetben volt bele is ment szépen.Ez most nem az a téma ahol fikázzuk ki mit miért cselekszik.Majd következett az add ide a pénzed egy hónapra 2 hóna múlva kapod a dupláját(más néven uzsora)Súlyos milliók tűntek el.nyomtalanul.Több városban ment az ügy ide-oda passzolták az aktákat egyik városról a másikra hogy ezzel is teljes az idő.Sok akta el is tűnt!És miért?mert nyilvánvaló hogy a védelmi és ismerettségi köreikben mozgó emberek segítik.Mindíg mindenhol pert nyer.
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2012. jan. 4. 16:20
írj a Fókusznak vagy az Aktívnak..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook