Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan igényeljek házbővítésre szoc.polt 2 gyermekre? fórum

Hogyan igényeljek házbővítésre szoc.polt 2 gyermekre? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 25. 20:25
épitési engedély kell hozzá, önerőt kell bemutatni. mi az otp-nél vettük fel, hitellel együtt, bővitésre. csöpögtetve adják, és csak az utolsó részt 10%-ot adják a lakhatási után.
2008. dec. 25. 19:56

sziasztok. mi nemrég vettünk házat,használtat,felvettük a hitelhez a 2gyerek után a szoc.polt.

de szeretnénk böviteni,a 3ik gyeremek utánni pénzböl,.ö szept.02é született.

a bövités ugy lenne,hogy a házhoz épitett garázst szeretnénk 2szobának, mivel a teteje 1 a házéval,meg a fürdö+ az egyik szoba fala közös.

igy mi kell a szoc polhoz??kell épitési engedély v ilyenek??

köszike..

2008. nov. 4. 15:10
Van valaki,aki vett fel bővítésre 2 gyerek után mostanában?Infókat kérnék,hogy megy ez!
15. pufika
2007. szept. 15. 08:40

Nekem más tapasztalataim voltak.

Bővítésre megkaptuk a fél szocpolt. DE a bank csak akkor adta ki (CIB bank) amikor megkaptuk rá a lakhatási ngedélyt vagy mink hívják. Addig hiába volt majdnem kész, nem kaptunk semmit. Szerencsére a vállalkozónk megértő volt és rávárt a bankra. Amúgy nem tudom miből fizettem volna előre 1 millát.


Én úgy tudom, hogy nem kell a baba megszületéséig várni, már olyan 20 hetes terhességet is beszámítanak gyerekként.

2007. máj. 4. 11:33
Bővitéskor állnia kell a bővítmény 75%-ának, azaz a falaknak és rajta a tetőnek, és számlák után fizetnek, de akkor sem a számlák 100%-át.És bővítéskor csak a félszocpol jár.
2007. máj. 2. 19:17

Aha, utánanéztem.


"A meglévő lakás bővítéséhez úgynevezett félszocpol (mértéke az egyébként járó támogatás fele) vehető igénybe, ha ennek következtében a meglévő lakás legalább egy szobával bővül. Speciális szabály érvényesül a két vagy több gyermekes családokra, mivel ők nem csak hozzáépítéshez, emeletráépítéshez, hanem az új lakásnak nem minősülő tetőtér beépítéshez is igénybe vehetik ezt a kedvezményt. A három vagy többgyermekes családok nemcsak meglévő lakásuk bővítéséhez vehetik igénybe a félszocpolt, hanem nagyobb, használt lakás vásárlásához is. A kedvezmény feltételei:


*

az igénylő a 2001. augusztus elsején már meglévő ( legalább 50%-os arányú) tulajdonában lévő lakását értékesítse,

*

helyette nagyobb hasznos alapterületű és legalább egy lakószobával több szobaszámú, legalább komfortos lakást vásároljon,

*

az értékesített lakás teljes vételárát a nagyobb lakás vásárlására fordítsák."

2007. máj. 2. 19:10

Sziasztok!

Én úgy hallottam, hogy szocpol csak új lakás vásárlása esetén jár. Most azt olvasom, hogy van vmi félszocpol is? Tényleg?

11. maca29 (válaszként erre: 4. - Regineni)
2007. máj. 1. 14:16
Mi is előre vettük fel a szocpolt két gyermekre. CSak új lakás építésekor adják a szocpolt mint megelőlegező kölcsönt így. A használatbavételi engedélytől számított 8 éven belül kell a gyermekeknek megszületni. Használt lakás vásárlásra nem adják, csak meglévő gyermekek után!!!
2007. ápr. 24. 10:15
Én ajánlom az MKB bankot, nekünk a Bécsi úti fiókban szerdán be kellett vinni a papírokat, pénteken aláírtuk a szocpol szerződést, két héten belül utalták a pénzt. Ennyi.
9. Éva
2007. ápr. 22. 06:56
Bővítésre ill.használtlakásra csak fél szoc.pol. jár ezt tudod ugye?A helyi bankintézeteknél én ugy tudom Bővebben:kereső-állami támogatások
2007. febr. 21. 07:23

Használt lakás vásárlásakor is járhat félszocpol - bizonyos feltételekkel.

Az új lakás építésén nem csak a saját "szervezésben épített" ház/lakás értendő, hanem olyan lakást is vásárolhatsz, amelyet vállalkozó épített eladási célra. Úgy rémlik, hogy a lényeg a használatbavételi engedélynél van, mert ha ez már megvan, nem jár a támogatás.

2007. febr. 17. 22:22
Úgy tudom bővítésre csak fél szocpol jár!
2007. febr. 7. 11:29
Ez nem igaz, mert vásárlásra is adják, csak a felét, és a másik felét bebukod. Én házat vettem, és a félsocpol 3 gyerekre 1.8 milió volt
2007. jan. 30. 11:07
Igen lehet igényelni, de csak és kizárólag új lakás építésre!!!
2007. jan. 30. 10:48

Nekem is lenne egy kérdésem: Létezik még az a lehetőség, hogy a tervezett gyerekekre is adnak szoc.polt?

Tehát ha két gyerekre kérnék szoc-plot, de még nincs két gyerekekem, megkaphatjuk?

2007. jan. 28. 21:33

Én ezzel foglalkozom! be kell menni a helyi polg.hivatalba,.szoc.pol.ig kell kérni,amihez kell egy (adásvételi szerződés, ez a legfontosabb), építési engedély, és egy ,egy 2200 ft-os illetékbélyeg, gyerekek szül.akvi kivonata, lakcím kártya, szem.igazolvány és adókártya! általában még ott rögtön megcsinálják!

Ezzel az igazolással kell menni a bankba! A többit ott elmondják!

2. Asra
2007. jan. 28. 08:55

a helyi bankokat kérdezd meg. egyébként általában az építési engedély meglététől a lakhatási engedély kiadásáig lehet. vinni kell a terveket, egyebeket, de ezt úgy is elmondják.

hasznos lehet: [link]

2007. jan. 28. 08:36
Hogyan igényeljek házbővítésre szoc.polt 2 gyermekre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook