Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaphatok szocpolt házbővítésre, ha csak a bővítendő ház 25%-a a tulajdonom? fórum

Kaphatok szocpolt házbővítésre, ha csak a bővítendő ház 25%-a a tulajdonom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. Ada12
2008. ápr. 23. 16:05
Meg nem született gyerkőcre megelőlegező kölcsönt vehettek fel, de bármit is igényeltek a lényeg, hogy amire igénylitek ingatlanra, azon kívűl ne legyen tulajdonotokban ingatlan, kivéve ha az örökség és nem több, mint 50%-os a tulajdoni hányad rajta.
2008. ápr. 23. 08:48

Sziasztok!

Nálunk most tart egy felújítás és most van úton a gyerek.A ház feles de van egy külön tulajdonom is.Mire meglesz a baba addigra kész a felújítás.Jogosultak vagyunk bármire is?

63. Kandrej (válaszként erre: 62. - Ada12)
2008. ápr. 4. 10:16
Köszönöm szépen.
62. Ada12
2008. ápr. 3. 22:21
Bár nem tőlem kérdezted, egyedülállóként is igényelheti, úgy, h amelyik lakásra kéri az csak az Ő nevén lesz.
61. Kandrej (válaszként erre: 58. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 3. 11:59
Ha a saját nevemre íratom a közös lakást, akkor a kisdrágám egyedülálló anyukaként megigényelhetné?
60. ritamoto (válaszként erre: 58. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 3. 11:36

Én is pont ezt kérdezetm meg egy másik ilyen topicon, mi is bővítünk, 1 szobával, de még más is lesz(szigetelés, ablakcsere, terasz, garázs építés)amik nem a félszocpol feltétélei.Azt a választ kaptam, hogy csak az egy szoba bővítés költségeinek a 70%-ával kell elszámolni, a többi nem tartozik a félszocpolra.

De ha megtudsz vmit erről, akkor szólj!:-)

köszi

59. Kandrej (válaszként erre: 45. - Ada12)
2008. ápr. 3. 11:09

Köszönöm a segítséget.

Ha átíratom, akkor még-még extra kiadás.

58. zsuzsy31 (válaszként erre: 56. - Ada12)
2008. ápr. 3. 11:06
Ha bővítésre lenne és akkor váltanánk ki a szocpolt, akkor a szocpol összegét 1.200.000 forintot kell igazolni számlákkal? vagy a teljes átalakítás költségét (bármit is csinálunk, fürdőszoba, konyha, nyilászárók stb....?) Ezt a részét nem nagyon értem :-(
57. zsuzsy31 (válaszként erre: 56. - Ada12)
2008. ápr. 3. 10:30
Most deritettem ki, amikor a ház épült a férjem még kiskorú volt, ezért a bátyjára iratták és később ő a férjemnek ajándékozta a felét, ez a szitu, ilyenkor mi a helyzet?
56. Ada12
2008. ápr. 3. 10:14

Szerintem, ha épíréskor eleve ráíratták a nevére, az nem öröklésnek számít.


Menjetek el egy másik bankba, és részletesen kérdezzetek meg mindent. Hogy lenne érdemesebb, a vételre, vagy a bővítésre felvenni. Mik szükségesek. De szerintem, ha a bővítésre költitek nem nagyon éri meg, mivel mindent eredeti számlával kell igazolnotok, ráadásul lehet, h csak készültségi szintenként utal a bank :(((


A forintos szerintem nem igaz, lásd a mi esetünket, ezért érdemes lenne már banknál megpróbálni. Pl Erste

55. zsuzsy31 (válaszként erre: 53. - Ada12)
2008. ápr. 2. 23:08
Nagyon ari vagy, hogy igy segítesz nekem. Valahol régebben azt olvastam, hogy ha...... év előtt került a tulajdonába, vagy örökléssel, akkor nem számit bele, vagy valami ilyesmi, de most már tényleg nem tudom, hogy mi a helyzet :-(
54. Ada12
2008. ápr. 2. 23:01
Húúú ezt rendesen körülírtam, na azért még pontosan végig gondolom, jó lenne ha sikerülne :))
53. Ada12
2008. ápr. 2. 23:00
Nem, megnéztem, rosszul gondoltam. Az együtt költözöknek nézik a lakástulajdonát, tehát a párodnak is :(((
52. Ada12
2008. ápr. 2. 22:58
Az viszont szerintem mindenképpen gond, h a párodnak van a nevén lakás, de talán ha csak a Te nevedre kéritek akkor megoldható.
51. Ada12
2008. ápr. 2. 22:55

A fiatalok otthonteremtési támogatása személyi feltételeinek meglétét az igénylő lakóhelye szerinti települési önkormányzat jegyzője igazolja a bank részére.


A fiatalok otthonteremtési támogatása igénybevételének feltétele, hogy a támogatott személynek a támogatás folyósítását követő egy éven belül be kell mutatnia a bank számára:


a) az illetékhivatal által hozott, a támogatással vásárolt ingatlan visszterhes vagyonszerzési illetékelőlege kiszabásáról szóló határozatát, és

b) a lakcímet igazoló hatósági igazolványát, mely igazolja, hogy a támogatással vásárolt ingatlan a lakóhelye.

50. Ada12
2008. ápr. 2. 22:54
Ez a FOT. más néven félszocpol
49. Ada12
2008. ápr. 2. 22:53

Ezt találtam használt lakáshoz:


Fiatalok otthonteremtési támogatására jogosultak a gyermeke(ke)t nevelő, 35 év alatti házastársak, legalább egy éve közös háztartásban élő élettársak vagy egyedülálló személyek a használt, legalább komfortos lakás vásárlásához szükséges önerő növelése érdekében, ha az ingatlan vételára nem haladja meg Budapesten és megyei jogú városokban a 12 millió forintot, ill. vidéken a 8 millió forintot

2008. ápr. 2. 22:42
Azt hittem csak bővítéshez lehet, ha vásárláshoz kérjük, akkor mi a követelmény? Az én nevemen nincs, a férjem nevén 50 %-ban van egy házrész, amit a szülei építéskor eleve rá irattak, meg a bátyjára, és a szülei a hasznonélvezők. Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de sík hülye vagyok hozzá.
47. Ada12
2008. ápr. 2. 22:37

A félszocpolt kérhetitek a használt lakás megvásárlásához is, nem lehet a neveteken más lakás az igényléskor.


A ház ára nem lehet több, mint (vidéken) 8 millió azt hiszem.

2008. ápr. 2. 22:31
hát igen, lehet, hogy többet veszítenénk a számlák miatt, mint maga a szocpol. Nemhiába jól kitalálták, ez a nesze semmi, fogd meg jól....
45. Ada12
2008. ápr. 2. 22:30

Kandrej!



Közben utána néztem és az örökölt lakás, ha nem haladja meg az 50%-os tulajdonrészt, akkor még nem kizáró ok!!!


De sajna Nálatok ott van az a plusz lakás is :(((


Nem lehetne vki már nevére iratni?

2008. ápr. 2. 22:29
Tehát akkor először megvesszük a házat hitelre, megterveztetjük amit szeretnénk, és erre az építési engedélyre kérjük majd a szocpolt? És akkor mivel kell majd elszámolni, az építés költségének a 70 %-ával? Mondjuk mi úgy terveztük, hogy nagyrészt mi csináljuk, tehát nem iparosokkal, esetleg anyagköltség lesz, ilyenkor mi a helyzet?
43. Ada12
2008. ápr. 2. 22:26
Még annyit azért érdemes kiszámolni, h megéri-e ez Nektek, hiszen két gyermek után a fél szocpolt 1.200.000 és igazolnotok kell számlával mindent, ami a bővítéshez szükséges :((
42. Ada12
2008. ápr. 2. 22:24
Ha hitelt vesztek fel, akkor úgy működik, hogy a banknak az állam átutalja ezt az összeget és annyival kevesebb lesz a hiteletek.
41. Ada12
2008. ápr. 2. 22:23
Nálatok 2-4 lakószoba ami elfogadható. Gondolom az építési engedély alapján nézik meg, attól egyébként sem térhetsz el később, csak ha újabb engedélyt kérsz, mert akkor nem kapsz használatba vételit.
40. zsuzsy31 (válaszként erre: 36. - Ada12)
2008. ápr. 2. 22:19
Az Otp mondta, amúgy két gyerek van. A ház most 3 nagyszobás, ha kettéválasztjuk, még mindig szobaméret marad. Ha alapterületet is növelünk, és átrendezzük a falakat, akkor remélem meglesz a követelmény. Ezt különben az építési engedély alapján döntik el? és ki? Amit meg egyáltalán nem értik az a számlázás, az hogyan működik?
39. Ada12
2008. ápr. 2. 22:17
Ja még annyit, hogy csak félszocpolt kaphattok,mivel nem új ház :(((
38. Ada12
2008. ápr. 2. 22:15
Megnéztem az adatlapod, nincs még babátok, tehát akkor megelőlegező kölcsönt szeretnétek?
37. Ada12
2008. ápr. 2. 22:05

ÁÁÁ közben rájöttem, h nem babósat akartok, hanem sima szocpolt. Mehet hitel nélkül is, bár szerintem felesleges külön intézni a kettőt.


A lényeg, ha vásárlásra akarjátok, akkor a szerződéskötéstől 120 napig be kell jelenteni, ha bővítésre akkor a használatba vételi engedély kiadása előtt kell kérni, ez nagyon fontos.

36. Ada12 (válaszként erre: 35. - Zsuzsy31)
2008. ápr. 2. 22:02

Melyik banknál mondták Nektek, h csak forintos lehet? Menjetek onnan máshova. Nkünk pé svájci alapú van, úgyhogy ehhez a szocpolnak semmi köze.


Mindenképpen most kell kérnetek, mert a szocpolt csak hitelre tudják megadni, ha nincs hiteled mibe tudná az állam betenni? NEktek soha nem fogja átutalni, azt a bankod kapja meg, aki adja a hitelt.


Asszem ezzel az utolsó kérdésedre is megvan a válasz, igen együtt kell intézned, hiszen csak együtt működik.


A szobák száma azért fontos, mert péé 4-en (ha két gyerekre veszitek fel) nem költözhettek 1 szobás lakásba, csak mondjuk 1 + két felesbe, de ez pontosan meg van adva. MÁr van babó, vagy csak megelőlegező kölcsönt szeretnétek?


Köszönöm, amit írtál, de csak azért vagyok ezzel tisztában, mert utána néztem mikor nekünk kellett, ugyanis mi is talákoztunk egy pár "jóakaróval" :((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook