Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hivjam fel valakinek arra a figyelmét, hogy születésnapom van? fórum

Hogyan hivjam fel valakinek arra a figyelmét, hogy születésnapom van? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. dec. 23. 08:30
ha fel kell ra hivnod a figyelmet akkor mar baj van,mert aki szeret az emlekezni fog ra.
2009. jan. 29. 09:56
Ha közelálló személy, akkor szégyellje magát, aki meg nem közeli, akkor az nem is izgat.
2009. jan. 10. 20:46
ha valaki magától nem tudja, ott már nagy problémák vannak. elemi dolog, hogy egymás születésnapját tudjuk.
40. supin
2009. jan. 10. 19:07
Sehogy! Mindenki tudja,hogy ilyen nap is van.
2009. jan. 10. 18:45
Ha fontos vagy neki majd eszébejut!
2009. jan. 10. 17:34
Szerintem sehogy.ha már emlékeztetni kell az régen rossz.
37. mugli (válaszként erre: 33. - Barby_barby)
2009. jan. 10. 16:40

Nekem az esik jól, mikor valaki, úgy köszönt fel, hogy erre nem kell külön felhívnom a figyelmét.

Esetleg nincs közös ismerősötök, barátotok, aki besegíthetne, anélkül, hogy téged eláruljon?

Lehet, hogy már volt is a szülinapod? -hogy sikerült?

2009. jan. 4. 12:53
Szerintem egy szülinap/névnap nem fontossági mérce. Én személyszerint még a sajátoméról is mindig elfelejtkezek, nemhogy máséra emlékeznék. Legtöbbször akkor jut eszembe, hogy jaj, szülinapom van, mikor anyósom felhív, akivel amúgy nem vagyunk valami jóba. De neki kis lista van mindenki szüli-és névnapról, sőt multkor a gyerek megtalált egy füzetet nála amibe kiderült évekre visszamenőleg fel van jegyezve hogy mikor kinek mit vett milyen összegben, sőt ő kitől mit kapot mikor..stb. Nálunk pl. valentin nap, nőnap és egyébb ilyen "kereskedelmi" nap sincs tartva-én kértem a férjemtől, hogy ne, mert szt nem ilyenkor kell kimutatni a szeretetet, hanem a mindennapokban. Számomra többet jelent ahogy a mindennapokban viselkednek velem szemben, jobban örülök ha egy átlagos hétköznap vagyok meglepve egy szál virággal.
35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Barby_barby)
2009. jan. 4. 11:36
Ha ennyire fontos neked - bár az én mosolyom sem lenne őszinte,ha tudnám, hogy azért köszöntött fel, mert én erőszakoltam ki belőle - állítsd be a telefonján az emlékeztetőt. S amikor eljövend a a nagy nap, nem győz majd csodálkozni, hogy milyen figyelmes is ő, hisz jó előre beírta a fontos eseményt :)
34. b329419295 (válaszként erre: 33. - Barby_barby)
2009. jan. 4. 08:41
Nem érdemes kicsikarni....ha elfelejti bunkó,legyen szó bárkiröl.....nekema karácsonyi ajándékért is hisztiznem kellett,mert tudtam hogy nem vett a párom semmit sem,erre olyan dolgot vett,hogy inkább hagytam volna a fenébe.Mikulásra szintén nem kaptam semmit én meg csupa hasznos dolgot veszek neki,szal szülinapjára talán egy kevésbé hasznos dolgot veszek neki....mondjuk ovszert,mert azt ugy se használja:))))
33. barby_barby (válaszként erre: 32. - Burkuska)
2009. jan. 4. 08:33

Nem kiprovokálni akarom,hanem emlékeztetni rá.

Tudod,ebben a rohanó világban (majdnem) mindenki elfelejti az ilyen eseményeket.

És jól eső érzés,ha mégis csak felköszöntenek.Szerintem.Legalábbis nekem jól esne.

32. Burkuska (válaszként erre: 25. - Barby_barby)
2009. jan. 3. 16:42
És az mire jó ha kiprovokálod?Az nem fog neked sem jól esni,nem?
2009. jan. 3. 16:36
Sehogy-bunkóság erre emlékeztetni valakit.Szerintem.
2009. jan. 3. 16:20

Én február 14-én születtem, tehát "elvileg" nem is lehet elfelejteni:-)) mégis sokaknak nem jut eszébe, nem érdekel!

Max. az ő szülinapjukra valahogy én sem emlékszem:-DD

29. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 11. - Gaba23)
2009. jan. 3. 16:06

én a névnapommal vagyok így a páromnál:) a szülinapot nem felejti el, mert az aug. 20.án van, de a névnapot rendszeresen... és én is ilyen trükökkhöz szoktam folyamodni:)


Egyébként ha fontos az illető, nem haragszik meg érte, ha felhívod a fgyelmét, valami apróbb trükkel, pl. amit már előttem is leírtak. Ez nem bunkóság, és nem hozod kellemetlen helyzetbe, ha szépen és diszkréten csinálja az ember. Az lenne a bukóság, ha odamennél és azt mondanád neki: figyu köszöntsél már fel, mert ma van a szülinapom:)

Sokan vagyunk akik ebben a mai rohanó világban azt sem tudják hol áll a fejük, nem hogy a jelesebb napokat megjegyezzük. És van aki tényleg képtelen megjegyezni őket, van ilyen a környezetemben is...

28. 87dcc92a81 (válaszként erre: 23. - Nívea)
2009. jan. 3. 15:14
Nagy trükk, de bejöhet:)))
2009. jan. 3. 14:55
Rajtad múlik mi okoz csalódást. Én eleve nem várok el senkitől semmit, így csak pozitiv csalódás érhet. :)
2009. jan. 3. 13:57
Hívd meg a szülinapi bulidra, vagy menjetek el sütizni egyet, vagy meséld el, hogy valaki mondta neked, hogy a párod vagy barátnőd szülinapi bulit szervez és ő tud e róla. Vagy mondd el neki, hogy mit szeretnél kapni a szülinapodra. Rengeteg ötlet van...
2009. jan. 3. 13:46

Az az,hogy vele nem biztos,hogy találkozok :(

De azért jól esne egy sms,vagy hogy felhivjon.Hiszen mikor neki volt szülinapja,én is felhívtam.Ja és nagyon fontos személy számomra,ezért félek,hogy elfelejti,és ez szörnyű csalódás lesz nekem, ezt akarom megelőzni.

2009. jan. 3. 13:23
Sehogy...bár ha anyudat felhivod.biztosan felköszönt és ha szerencséd van az illetö is ott lesz és meghallja..én tavaly igy jártam,és mikor anya elment a párom rohant ajándékért miután megkérdezte:neked tényleg ma van a szülinapod?:)))most pedig már azon gondolkodik mit vegyen idén...
23. Nívea
2009. jan. 3. 13:21
csinálj úgy, mintha lenémított állapotban észrevennéd, h hívnak mobilon. Menj arrébb sejtelmesen, azután harsányan mondd, h köszi szépen, aranyos vagy! Már el is felejtettem, h ma van!Így kapcsol, h ma van valami! :) (Szerintem nem kellemetlen senkinek, ha el felejti valaki a szülinapot, én is feledékeny vagyok).
2009. jan. 3. 13:20
Én nem hívnám fel a figyelmét sehogy, kivéve, ha a barátomról (férjemről) van szó. Akkor egyszerűen az orra alá dörgölném, hogy nem vagyok annyira fontos számára.
21. 4104903735 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. jan. 3. 13:15
Ha valaki elfelejti, az azt jelenti, hogy a kérdés sokadrangú a számára.
20. 4104903735 (válaszként erre: 6. - Barby_barby)
2009. jan. 3. 13:12
De most tényleg, neked abban mi a jó? Attól leszel boldog, hogy Te még tudod, mikor van?
2009. jan. 3. 13:10
Miért kéne felhívni bárki figyelmét?
2009. jan. 3. 13:04
Aki Téged szeret igazán az tudja mikor van a szülinapod!Aki meg nem tudja azon meg ne szomorkodj.Szép napot!
17. Klimpírozi (válaszként erre: 7. - Klimpírozi)
2009. jan. 3. 13:03
no igen, kell-e egyáltalán emlékeztetni a születésnapodra, vagy fedje a történetet jótékony homály...tart-e ott a kapcsolat, hogy szükséges figyelmeztetni a feledékenyt?
2009. jan. 3. 13:01

Szerintem sehogy! Majd neki is lesz szülinapja azt Te is jól elfelejted.


Boldog Születésnapot Kívánok!:)

2009. jan. 3. 12:59
Ha néha elfelejti az nem jelenti egyből azt, hogy nem vagy fontos neki. Lehet hogy csak sok dolga volt. Én is vagyok így, egyszerüen nincs mindig időm és energiám mások születésnapjára figyelni. Ezért másokkal is sokkal elnézőbb vagyok ha erről van szó.
2009. jan. 3. 12:57

A lényeg, hogy nem direkt hoztam fel.

Amúgy tényleg mérni lehet vele a fontosságot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook