Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzem le az "estizabálásroham" démonját? fórum

Hogyan győzzem le az "estizabálásroham" démonját? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
140. 73829699c0 (válaszként erre: 139. - Micimaci87)
2016. jan. 19. 21:32
igyál egy nagy pohár vizet!
2016. jan. 19. 21:22

Jajjjj, de együttérezek. Most is hangosan korrog a hasam! Mindent próbáltam én is: a nem evéstől, a sok evésig... Este mégis éhes vagyok. Nem kell nekem tészta feltétlenül, de egyek valamit. Ha meg eszek, akkor másnap nem mutat kevesebbet a mérleg:(

Hogy nehogy valaki félreértse, mai menüm:

7,00 - kávé + 3-4 falás az ételből, amit reggelinek szánok a munkahelyen

9- reggeli (tegnap készítettem csirkemellből lecsót kókuszolajjal, erdei csiperkével), kb 270 g-lemértem, amit a dobozba tettem

11-kor megettem az utolsó 3 falást és ittam megint egy kávét

13 -ebéd: (gyerekporció, kb 800kcal, azt írja a lapon) betűleves (nem ettem meg a tésztát)+ kis bundás husi krumplisalátával. 4 falás puding

17 - kávé (most már kókusztejjel és xilittel) + 3 virsli, kb 50 g murok

20- egy kis murok darab

22,21---esnek ki a szemeim, olyan éhes vagyok:(((

138. MZsanett (válaszként erre: 127. - 12d083b51b)
2016. jan. 19. 20:59

Nekem is voltak gondok a súlyommal, volt olyan nyár, amikor csúnyán elhíztam és mindenki lekövérezett. Sajnos kénytelen voltam belátni, hogy igazuk volt. De akkor se bírtam ennyit foglalkozni a témával, ezért csodálkozok, hogy sokaknak ekörül forognak a gondolataik. Bár lehet, a rossz tapasztalat beszél belőlem, mert tényleg sok olyan emberrel találkoztam, akik csak ezzel bírtak foglalkozni, semmi más nem érdekelte őket. Ez számomra kiábrándító volt.


Az időjárás igen is fontos téma és tömegeket mozgat...

137. MZsanett (válaszként erre: 126. - Loch ness)
2016. jan. 19. 20:57
Nem rugózok, csak leírtam a véleményem. Azt nem tudtam, hogy ez régen fogyis fórum volt, de akkor máris megvan a válasz a kérdésemre:D Csodálkoztam, hogy szinte minden második téma erről szól. Azért írtam ebbe a témába, mert ebből van a legtöbb és gondoltam, írok az egyikbe.
136. MZsanett (válaszként erre: 123. - Gordonka)
2016. jan. 19. 20:55
Nem ítélkeztem, csak leírtam, hogy mit gondolok erről. Amúgy nekem is mindig beszóltak, amikor indítottam valamilyen fórumot.
135. MZsanett (válaszként erre: 125. - Loch ness)
2016. jan. 19. 20:53
Akinek komoly súlyproblémái vannak, azt meg is értem, nem róluk beszélek. És nem szenved mindenki komoly súlyproblémával. A hozzászólásomat nem sértegetésnek szántam, csak leírtam a véleményem és a tapasztalatom.
2016. jan. 19. 12:05
Úgy tűnik, sikerült találnom megoldást. Elkezdtem egy diétát, így felállítottam egy szabályrendszert, amihez tarthatom magam. A kulcs nálam szerintem az volt, hogy kellett valami, amihez szilárdan ragaszkodom, ami a szemem előtt lebegő cél. A diéta ilyen, mert ahogy telnek a napok, nem vagyok hajlandó az eddigi munkámat felrúgni, az hajt, hogy ne vesszen kárba, amit eddig elértem. Eddig minden össze-vissza volt a fejemben, így az étkezést is ehhez a kuszasághoz igazítottam :)
133. mandria
2016. jan. 19. 05:17

Sziasztok!

Nagy mumus ez az esti zabálás. Sajnos rossz szokás.Nálam azóta kezdett kialakulni, amióta hetente 2x este 8-ig dolgozom.

Ahogy hazaér az ember nekimegy a hűtőnek.Nagyon nehéz a felgyülemlett feszültségen átlibbeni és inni egy pohár vizet, vagy fehérjeturmixot.Mert kényeztetésre van szükség.Ezt sajna a fejben kell eldönteni. Az akaraterőt is edzeni kell nem megy másképp.A kalóriabázist nagyon tudom ajánlani...szembesit azzal, hogy mit falsz fel .A fogyás, ha csak nincs pajzsmirigy vagy egyéb anyagcserét lassító betegséged, egyszerű matek lenne.De nem igy van. Az evés érzelmi dolog is!

A mozgás létfontosságú, de aki nem szokott hozzá , annak az is kínszenvedés.Lassan fokozatosan tudsz változtatni.

A legfontosabb, megfogalmazni a célt,tartani az irányt.. lendületben maradni...fel nem adni..nem gondolkozni,...cselekedni!!!!

132. Gordonka (válaszként erre: 129. - 12d083b51b)
2016. jan. 18. 10:57
Mélységesen egyetértek!
131. 12d083b51b (válaszként erre: 130. - Júliusi)
2016. jan. 18. 08:59

Kezdd "kicsiben"!! A mozgást, sportolást is, és az eddigi étkezési rendszered átalakítását is! Szépen, fokozatosan minden nap egy-egy kicsivel többet tegyél meg önmagadért, hiszen ami most nem tetszik, az sem egyetlen nap alatt lett olyan, amilyen.

De tudod, az az "egyetlen szó": ELMÚLIK!

(Tetszik, nagyon-nagyon köszi!)

2016. jan. 18. 08:35

Ahogy korosodom, egyre nehezebb lefogyni...A súlyom mindig ingadozott.2010 ben egy lelki trauma után 63 ról lementem 57 re, két hét alatt..

Az öt év alatt visszahíztam,de most már a változókor miatt is,most 73 vagyok..egy 65 el kiegyeznék.De sportolni elég lusta vagyok, enni pedig szeretek,na nem két pofára zabálni...de nem vagyok az a fajta aki napi 3 joghurton él, csakhogy vékony maradjon.

2016. jan. 18. 07:50

Kár, hogy ebben a témában bárki indít egy-egy fórumot, mindig vannak páran, akik "belerondítanak" és ezek után már eleve távol maradnak azok, akiket valóban érdekelne a téma, akiknek valóban szükségük lenne egy-egy jó tanácsra, ötletre...

Mintha nem is felnőtt emberek lennénk, hanem egy homokozóban "várat építő - eltaposó" csoportokra bomló ovodások!!!

2016. jan. 18. 07:13
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :)
127. 12d083b51b (válaszként erre: 119. - MZsanett)
2016. jan. 17. 09:43

Igazad van! Rengeteg embert foglalkoztat ez a téma, igen sokan ébrednek rá az utóbbi években, hogy bizony-bizony, ha nem tesznek valamit a korábbi években felszedett kilók ellen, akkor előbb-utóbb komoly egészségi károsodásuk lesz/lehet! A magas vérnyomás, a cukor-betegség, ... tudod te is jól!


Másrészt, ahogy írta is valaki, ha nem érzed magadénak egy fórumot, ha nem kell, nem szükséges, hogy oda írkálj... örülj neki.


Akartam tanácsolni, hogy írj ki fórumot, mely témák érdekelnek, de látom, már megtetted:

- Van e patkány a házunkban?

- Ki szereti a szilvesztert?

- Unjuk-e már a nyári meleget?

- stb. stb. igen színvonalas témák, csak rajta, szedd még elő a többi ilyen tömegeket megmozgató kérdéseidet is...

126. loch ness (válaszként erre: 120. - MZsanett)
2016. jan. 16. 17:47
Az a szomorú, hogy még mindig itt rugózol ezen. Ez a portál eredetileg 100%-ban fogyókúrás fórum volt, ami azért jött létre, hogy tapasztalatokat cseréljenek és segítsenek egymásnak a tagok. A többi témával csak utána egészült ki. Ha idegesít téged a fogyás témája, minek írsz fogyókúrás fórumra? Annyi más téma van. Engem például nagyon nem érdekel az autószerelés, ezért nem is olvasok róla, de pláne nem csinálom azt, hogy keresek egy fórumot, aztán beszólogatok ott, hogy hogy lehet ennyit beszélni az autószerelésről. Légyszíves, te se tedd, már többen is megkértünk rá.
125. loch ness (válaszként erre: 119. - MZsanett)
2016. jan. 16. 17:43

Ez, amit írsz, az tényleg nem helyes. De aki komoly túlsúlyproblémával küzd, és megpróbál tenni ellene, hogy visszaállíthassa az egészségét is, légyszíves, ne vedd egy kalap alá a beteges testképben szenvedő, vagy időpocsékolásból fogyózó nőkkel.


Az a baj, hogy általánosítasz. "Túllihegi mindenki". Nem mindenki, csak sokan. Ha csak ezt tudod írni, és sértegetni azt, akinek tényleg szükséges van fogyásra az egészsége miatt, és tesz is ellene valamit, akkor fölösleges itt kiélned magad.

124. Gordonka (válaszként erre: 123. - Gordonka)
2016. jan. 16. 17:40
Ja, ezt egy másik témához akartam írni, de itt is megállja a helyét :)
123. Gordonka (válaszként erre: 119. - MZsanett)
2016. jan. 16. 17:39
Megkérlek, hogy ne ítélkezz. Nekem igenis fontos, hogy a 9 kilót és a két ruhaszámot, ami változott, megoldjam. Nem kértem, hogy írj ide, elég lett volna túllibbenni a témán, ahelyett hogy negatív energiát feccölsz valamibe. Kinek épp mi a fontos. Nem hiszem, hogy a hoxán csak haldoklók és súlyos betegek cserélnek eszmét. Az eszem megáll.
122. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Füleslánya)
2016. jan. 16. 15:57
Te tudod mennyit falsz esténként de ha mozogsz rendszeresen és nem eszel összességében többet mint kellene akkor a hízásod hátterében lehet egészségügyi probléma is...
121. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Füleslánya)
2016. jan. 16. 15:16
Ha nem sportolsz rendszeresen, itt az ideje. Időzítsd estére, akkor előtte nem fogsz enni, utána pedig nem bírsz majd annyi, plusz le is mozgod előre. :)
120. MZsanett (válaszként erre: 119. - MZsanett)
2016. jan. 16. 15:00
De ebben csak az a szomorú, hogy kb minden második fórumtéma erről szól...
119. MZsanett (válaszként erre: 117. - Loch ness)
2016. jan. 16. 14:55
Az más, ha valaki rákos, vagy cukorbeteg, akkor evidens, hogy ekörül forog az élete, hisz az élete múlik rajta. De én azt látom, hogy minden második nő ezt csinálja. A csoporttársaim között anno nem volt olyan, aki ne számolgatta volna a kalóriákat. Egy szelet csokitól lelkifurdalásuk volt, pedig egyáltalán nem voltak kövérek, sőt, csont soványak voltak. Szerintem ez már nem normális. Azért ennél fontosabb dolgok is vannak. És azt is észrevettem, hogy sokan testképzavarban szenvednek, mert felmegy rájuk egy kiló, és máris egy vízilónak érzik magukat, pedig mindenkivel előfordul, hogy túleszi magát és felpuffad. Sokszor erős túlzást érzek ebben a témában, túllihegi mindenki.
2016. jan. 16. 13:10

Nem lehet senkinek megmondani mit csináljon. Hacsak nem kifejezetten kéri tőlünk annak fényében, hogy a tanácsot adó ismeri a testünket, anyagcserénket, lelki állapotunkat, stb.

Annyit viszont megtehetünk egymásért ismeretlenül is, hogy elmondjuk, nekünk mi segít. Így mindenki saját elhatározásból kipróbálhatja ugyanazt, vagy ötletet meríthet belőle és számára megfelelőnek vélt változtatással próbálkozhat.

117. loch ness (válaszként erre: 116. - MZsanett)
2016. jan. 16. 12:08
Minden ember más, a testi és a lelki adottságait tekintve is. Hidd el, mi is örülnénk, ha nem ekörül forogna az életünk egy jókora szelete. Örülj neki, ha te ennyivel kézben tudod tartani magadat. De ha az ember csak kalóriaszámolással képes arra, hogy súlyt leadjon, az nem időpocsékolás, hanem az életem és az egészségem védelmében tett fontos dolog. Pl. aki rákos beteg, az is sok fölösleges időt tölt kemoterápiával, amit más, okosabb dolgokra fordíthatna? Tudom, minden hasonlat sántít egy kicsit, de sajnos azt látom, aki nincs ebben benne, az legtöbbször nem érti ezeket a problémákat. Jobb, ha inkább segítünk egymásnak leszólás helyett, vagy ha nem tudunk, inkább ne mondjunk semmit...
2016. jan. 16. 11:42

Ha reggel annyit ennél, amennyi jól esik, akkor este nem jönne rád ez a roham. A reggelit amúgy is ledolgozod az egész napos rohanásban, ráadásul a legfontosabb étkezés. Jó dolog, hogy egész nap tudod tartani magad, de nem biztos, hogy van értelme, mert lehet, a szervezetednek szüksége lenne táplálékra, csak nem adod meg neki és este ezért tör rád az éhség.


Amúgy nem is értem ezt a sok fogyókúrás fórumot. Ez ekkora divat, hogy ekörül forogjon az élete mindenkinek? Én se vagyok sovány, könnyen feljönnek rám a plusz kilók, de megpróbálom megtalálni az egyensúlyt, azt ennyi. De hogy kalóriákat is számolgassak...ennek mi értelme? Tiszta időpocsékolás.

115. loch ness (válaszként erre: 113. - Füleslánya)
2016. jan. 16. 10:55
Szerintem útközben te magad fogod látni, mi az optimális súlyod. Nekem pl. olyan súlyhatárt ír ki, amitől tiszta tüdővészesnek néznék ki, még a felső határ épp elfogadható. Szerintem írd be azt, ami szerinted az optimális, amennyi akkor voltál, amikor épp jó volt a súlyod, és azt vedd alapul.
114. loch ness (válaszként erre: 112. - Füleslánya)
2016. jan. 16. 10:53

Sok sikert!


Egyik barátnőmmel múltkor bevittük az ő napi kajáit, és tátva maradt a szája, hogy három evőkanál tejföl mennyi kalória. Ő is úgy tette bele az ételbe, hogy nem oszt, nem szoroz... Szóval tényleg segít ilyen szempontból is.

113. Füleslánya (válaszként erre: 93. - Loch ness)
2016. jan. 16. 10:47
Ajaj :) azt írja, az optimális súlyom 51-65 között lenne. Most vagyok kb. 63 és majdnem gurulok, na mindegy, gondolom, nem az a cél, hogy még boldogan hízhassak 2 kilót :)
112. Füleslánya (válaszként erre: 93. - Loch ness)
2016. jan. 16. 10:38

Nagyon köszönöm a segítséged! A kalóriabázis-t mindjárt meg is kukkantom és gyorsan regelek. Fontos és teljesen jogos, amiket írtál, szerintem a legnagyobb gond, hogy az ember "elhagyja magát", ahelyett, hogy önkontrollt gyakorolna. Ez a weboldal segíthet, mert rögtön látom, mennyi kalóriát veszek magamhoz és így nincs önámítás, hogy az az 1000 ml-es fagyi, ami bánatosan ásítozik a fagyasztóban, már nem oszt, nem szoroz :) Így akár a pajszer ára is megspórolható :)

Nálam a felszedett kilóknak ahhoz is köze lehet, hogy mindig sportoltam, de pár éve abbahagytam. Előtte is össze-vissza ettem este, de a sport miatt nem látszott. Most viszont egy komplett testformájú úszógumi került rám :)

2016. jan. 16. 10:21

A napi 5x-i étkezésben az uzsit (3 óra, 1/2 4 körül) vedd vékonyabbra = 1 szem gyümölcs, vagy 1-2 abonett, hasonló. És akkor a vacsorát tedd 5,0 óra - fél hat körülre, de eléggé tisztességes módon! Már ami a napi kcal-keretedbe még belefér!!

És ha még azok után is előjön egy étkezési roham, max. 6 óra fél 7 között, akkor már csak kevéske fehérjét!!! = 1 db. főtt tojás, vagy 1 kis doboz natúr joghurt, vagy 3-5 dkg sovány túró... és semmi több! Ez a pótvacsi! Egy bizonyos idő után már a pótvacsit sem fogja a gyomrod követelni!


A fehérje ugyanis teltség-érzetet ad, ha még érzel valamit később, az már "az agy hamis éhség-üzenete", elegendő leküzdéséhez egy jó nagy pohár víz, vagy citromos tea, hasonlók!!!

Én úgy tapasztaltam, hogy nálam ez a módi bevált.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook