Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan győzzem le az "estizabálásroham" démonját? fórum

Hogyan győzzem le az "estizabálásroham" démonját? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
110. Füleslánya (válaszként erre: 83. - Pk86)
2016. jan. 16. 10:16
:) itt csak pár szekrény van, azokat is elérem könnyedén, de töröm a fejem az ötleteden :)
109. Füleslánya (válaszként erre: 79. - Fincsi5)
2016. jan. 16. 10:15
Nagyon igazad van, ez a fránya akaraterő, ez teszi be a kaput. Olyan az életmódunk, hogy este már csak én vagyok fent, és csendben kell lenni, egyszerűen unatkozom és a sötétben, tv-nézés vagy netezés közben nem bírok magammal. Éhes nem vagyok, valahogy lenyugtat a kaja, ennyi :)
108. Füleslánya (válaszként erre: 78. - C40efa00cc)
2016. jan. 16. 10:13

Hűha, mennyien írtatok, köszönöm :)

Nem éhes vagyok, hanem megszáll az ehetnék. Pont ez a gond, hogy nincs éhség, csak nyammogási roham :)

107. csikil4ny (válaszként erre: 104. - Böce)
2016. jan. 16. 09:48
Mindenki egyen úgy ahogy jónak látja, ez is a meggyőződés kategóriába esik, amivel kár vitatkozni.
106. Smoochie (válaszként erre: 104. - Böce)
2016. jan. 16. 08:21

Az van, hogy ezt nem én találtam ki :)

Megvan a dolognak a logikus, élettani magyarázata, és rajtam kívül elég sokan űzik ezt a "diétát" nagy sikerrel. A cukorbetegségtől a létező legtávolabbra viszi az embert, a napközbeni vércukor-és inzulinszintek folyamatosan alacsonyan tartásával, ami által az inzulinérzékenység javul.

Az esti tele hassal alvás pedig: a nagy kaja utáni álmosságnak megvan az oka és a haszna. Ezt este érdemes bemutatni, amikor úgyis elhúzol aludni. Napközben nincs kajakóma, csak pezsgés van, asszertivitás és kirobbanó energia, méghozzá zsírból :)

Sok infó van a neten is, nem nehéz megtalálni. Angolul pláne

105. Böce
2016. jan. 16. 01:32
Ja, és nem mellesleg igen jó gyakorlat némi cukorbetegség kimunkálásához is...
104. Böce (válaszként erre: 100. - Smoochie)
2016. jan. 16. 01:22

Az, hogy nap közben nem eszik az ember semmit, este meg bezabál, az bizony hízlal.


És semminek sem tesz jót, garantált a szépen kifejlődő epekő (az egész nap pangó epétől), ami nem egy-két, hanem 20-30 év múlva okoz majd epegörcsöt.


Tele gyomorral lefeküdni sem jó, meg is fájdulhat, és lőttek a pihenésnek.


Szóval ne haragudj, nem tudom, mennyit eszel este és mikor, de szerintem ez meglehetősen egészségtelen. Lehet, hogy öt év alatt nem okozott még komolyabb problémát (gondolom, fiatal vagy), majd fog 10 év múlva, de hogy nem híztál, azt csak akkor hiszem, ha sokat mozogsz nap közben.


Aki például ülőmunkát végez, annak öngyilkosság az ilyen étrend.

103. moonlight13 (válaszként erre: 100. - Smoochie)
2016. jan. 15. 23:13
Én is szeretnék 65 kilós lenni! :(
102. moonlight13 (válaszként erre: 100. - Smoochie)
2016. jan. 15. 23:12
Én is szinte csak este eszem, de mégsem fogyok. :(
101. Smoochie (válaszként erre: 98. - Böce)
2016. jan. 15. 19:37
Hja kérem, mozogni azt bármilyen táplálkozási rezsim mellett muszáj :)
100. Smoochie (válaszként erre: 97. - Böce)
2016. jan. 15. 19:35

Érdekes, de nem. Tényleg döbbenetesen hangzik. Kipróbáltam némi hitetlenkedés után, nem hittem benne, de annyira bevált, hogy öt éve így élek és mostmár így is maradok szerintem.

Eleinte fogytam, mostmár csak tartom a 62-65 kilót, attól függően, hogy "csak" annyit eszek-e, amennyit szeretnék, vagy erőből betolok kétszer annyit.

Cserébe napközben nincs evés, de ezt gyorsan meg lehet szokni.

99. Böce (válaszként erre: 98. - Böce)
2016. jan. 15. 14:23

Miért nem lehet szerkeszteni a hozzászólást?


Szóval ülő munka...

98. Böce (válaszként erre: 97. - Böce)
2016. jan. 15. 14:22
Különösen ülő életmód, mozgásszegény életmód mellett.
97. Böce (válaszként erre: 92. - Smoochie)
2016. jan. 15. 14:20

"Az esti étkezés során ezután gyakorlatilag korlátozás nélkül fogyaszthatsz bármit és bármennyit, ami jólesik, egyedül arra kell figyelned, hogy az étel friss legyen és minél kevésbé mesterséges. Nyugodtan ehetsz például húst krumplival vagy szinte mindent, amit eddig valamelyik divatos diéta miatt tilos volt."


Na, ezzel lehet garantáltan és sikeresen száz kiló fölé hízni!

96. 388b941089 (válaszként erre: 95. - Csikil4ny)
2016. jan. 15. 14:07
Nem az edzésre gondoltam, hiszen itt most nem is arról volt szó, hanem az étkezésről.:) Mutass példát magadért és a csajokért, akik most küzdenek. ;) Szép eredményt értél már el, ami példaértékű, de még nem értél az utad végére. :) Zárd le mielőbb. ;)
95. csikil4ny (válaszként erre: 94. - 388b941089)
2016. jan. 15. 14:00
Azon vagyok! Mondjuk már nem akarok példát mutatni, csak magamnak akarok bizonyítani, ha lement 23 kg, akkor a maradék 5-tel csak elbírok. De én nem fogok napi 2X2 órát edzeni, mert nem az én utam, majd ha úgy érzem, hogy 20kg-os súlyokat akarok emelgetni, akkor azt csinálom. Nem azért, mert egy edző mondja, hanem saját akaratból!
94. 388b941089 (válaszként erre: 87. - Csikil4ny)
2016. jan. 15. 11:20
Mutass peldat, legy hiteles, puszi 😘💋
2016. jan. 15. 11:03

Ha nincs mögötte egészségügyi ok, akkor szerintem csak az a bizonyos "kattanás" segít, amit nagy divat emlegetni, de tapasztalatom szerint ez tényleg így van. Ha bekattan az agyadban, hogy most aztán le akarsz fogyni, csinos akarsz lenni és egészséges akarsz maradni, akkor hirtelen sokkal könnyebb lesz az egész. Amikor újra nehezebb lesz, addigra már megfegyelmezted magad, és azért fog menni.


Viszont az akaraterődet muszáj szolgálatba állítanod és edzened. Ismerem ezt a "mindent felzabálok" kisördögöt, főleg akkor szokott rámtörni, ha valami nagy feszültség van rajtam. Volt, hogy kompromisszumot kötöttem magammal, és megettem egy kicsi szelet sajtot - ezzel a feszültség enyhült, de mégsem zabáltam túl magam. Sokszor meg az akaraterő segít - muszáj, mert nem akarok agyvérzést, infarktust stb. kapni az elhízástól - és kész. Szóval ezt nem lehet kikerülni. Ráparancsolsz magadra és kész, és pont akkor, amikor úgy érzed, nem bírod ki. Nagy élmény lesz, amikor rájössz, hogy nagyon is kibírtad, és ez közel sem volt olyan nehéz, mint képzelted. Csak persze ne ezen járjon a fejed és ne sajnáld magad, mert ha belelovallod magad, az csak nehezít a dolgon.


Ami nekem sokat segített, az a kalóriabázis weboldal. Fantasztikus találmány. Régebben sosem akartam kalóriaszámlálással fogyni, nem akartam annyit számolgatni, de tényleg ez az egyetlen, ami igazán jó mindenkinek, mert nem egy megkötésekkel teli diéta, hanem ad egy keretet, és azon belül mindenki saját maga kísérletezi ki, mi jó neki és mi nem, mit ehet és mit nem. És még az egészséges táplálékösszetételre is segít odafigyelni. A kalóriabázis azért olyan jó, mert helyettem számolgat, jelentősen megkönnyíti a dolgokat. Kb. két napig vesz el viszonylag sok időt (aki ügyesebb, mint én, annak talán annyit sem), utána már rengeteg időt és energiát meg lehet takarítani vele.


Ja, és a falásrohamok: mivel mindent be kell írni a táblázatba, amit ettünk, az embert jobban visszatartja a falástól is az, hogy nem blamálja magát azzal még önmaga előtt sem, hogy beír a táblázatba egy tábla csokit vagy egy fél disznót :) Nekem először ez segített abban, hogy egy-két kocka csokit egyek csak meg és ne faljam fel rögtön az egész táblát.


Vagy marad a titkos kódos páncélszekrény, nagyon tetszett az ötlet :) De ha nincs elhatározás, másnap úgyis mész pajszert venni :)

2016. jan. 15. 10:46

Mondok egy váratlan dolgot: nem is kell neki ellenállni. Állítsd a szolgálatodba :)

Este hazamész és enni akarsz, ez a világ legtermészetesebb dolga. Van olyan rendszer, aminek ez a pillére, és van hozzá logikus élettani magyarázat is.

Mutatom a linkeket rögtön. Angolul persze sokkal több irodalom van erről, de magyarul is lehet találni. Én legalább 5 éve így élek, mert az kizárt dolog, hogy este nem zabálok.

[link]

[link]

91. Venes
2016. jan. 15. 10:01
Lehet váltani más napszakra. :D Bár kérdés, hogy mi a cél és segítene e abban. Én délután vagyok zabarohamos.
2016. jan. 15. 09:16

Az idő múlásával ezt megtanulja az ember komolyan venni. Vagy talán azok, akik tisztában vannak következményeivel.


Ha tejsavó fehérje koncentrátumból iszol egy adagot, azonnal eltelít, és még hasznodra is válik a nassolással ellentétben. Én napközben is iszok, és este is. Bevált. :)

89. moonlight13 (válaszként erre: 88. - Andi6020)
2016. jan. 14. 20:04
Én "csak" a Milka csokira vagyok rákattanva.
88. andi6020 (válaszként erre: 79. - Fincsi5)
2016. jan. 14. 19:55
fúú, én hónapokig joreggelt kekszet ettem éjjel. Ki volt bontva 10-12 csomag, hogy ne csörögjek a papírral.:D
87. csikil4ny (válaszként erre: 84. - 388b941089)
2016. jan. 14. 19:51
Én nem este zabálok, ha zabálok akkor egész nap teszem, de csakis akkor ha megszegem a gyors ch-t nem eszek szabályt. De jelentem 4. napja tiszta vagyok. :)
2016. jan. 14. 19:44

Sehogy.


Ezt a démont még soha senki emberfia nem tudta legyőzni.


Ez csak akkor fog sikerülni, ha megszerzed az ördög három aranyhajszálát.

85. fincsi5 (válaszként erre: 80. - Böce)
2016. jan. 14. 19:38

Most 64 vagyok, 5 kilót le kellene adni.

De az éjszakaitól nem híztam, az "normális" volt nekem, több mint 30 évig tartott.

Az édesség este, az nem tett jót. :)

84. 388b941089 (válaszként erre: 82. - Csikil4ny)
2016. jan. 14. 19:32
Te is tegyel akkor igy 😉😉😉
83. pk86 (válaszként erre: 1. - Füleslánya)
2016. jan. 14. 19:03
Szia, mi is tartunk mindig otthon egészségtelen nasikat, ha pl. hirtelen jönnek vendégek, legyen. Viszont nekem az vált be, hogy levisszük az ilyesmit a pincébe, így nem tudom megkívánni és azonnal elővenni. Ha meg tudod oldani, tedd a nasikat nehezen elérhető helyre, így mire hozzáférnél, hátha az eszed nyer a nassolási vágy helyett.
82. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Viki77_2)
2016. jan. 14. 15:23

Ezt azért érdemes megfigyelni! Én is így vagyok, ha valami gyors ch-t eszem, vagy minden gyümölcs falásrohamot okoz.


Jegyezd fel pár napig, hogy mit eszel és ha jön a falásroham azt is, akkor tudni fogod, hogy mi után tapasztalod. Vacsorára mindenképp fehérjét és zöldséget egyél, ha eleget eszel napközben akkor nem jelentkezhet a "zabálhatnék".

2016. jan. 14. 14:38
Feküdj le aludni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook