Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzted le a félelmed? fórum

Hogyan győzted le a félelmed? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 24. 10:30

Már nem félek annyira a kamion mellett, de mégis van bennem félsz. Annyi rengeteg autós száguldozik és szabálytalanul halad, hogy most meg már attól parázok. A sebesség az amitől még mindig félek, remélem vizsgán nem országutat húzok!

Szépen lassan csak sikerülni fog majd legyőzni ezt a félelmet!

2009. ápr. 18. 20:00
Nekem is, és minden mazsolának félelmetes egy hatalmas kamion mellett elmenni. Ez abból fakad, hogy még nem érzed az autót. Gondolj rá, hogy ott, ahol Te egy kis személykocsival mész, másik kamion is elférne (vagy busz) a sávban, ami azért mégiscsak szélesebb. Menj el mellette minél többször, és gondolj arra, az az ő sávja, a tiéd meg a tiéd, tehát ha benne maradtok mindketten, nem lehet baj. Egyelőre ne akard előzni, csak szépen blattyogj utána, ha utolérsz egy ilyent. Aztán majd az oktatód megmutatja az előzést, ha lesz rá mód. Én annyira féltem, hogy egyszer egy országúton belementem a vízelvezető árokba, nehogy nekimenjek a busznak. Aztán az oktatóm elmagyarázta, hogy ott két busz is elfér egymás mellett, azoknak építették ki a kövezett árkot, de nekem nincs rá szükségem. Azóta fokozatosan barátkozom a gondolattal, normális sávszélességnél már nem félek. Neked is menni fog!
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Platty666)
2009. ápr. 18. 07:18
Köszönöm! Az oktatóval semmi gond, nagyon jó oktató, ennél jobbat nem is választhattam volna... Most már csak nekem kell legyőzni a félelmem. Tegnap sikerült, remélem ezután is fog. Ami még veszély számomra, a kamion. Attól való félelmem évek óta tart... Hogy miért? Nem jöttem még rá, de ha kamion mellett megyünk egy úton és ránézek, már sipákolok páromnak, hogy vagy maradjon le, vagy nyomja meg a gázt, mert én reszketek. Tegnap is majd eldobtam a kormányt, amikor mellettem eldöngetett... Ez lesz még kemény dió, ha a sebesség nem is...
14. platty666 (válaszként erre: 13. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 23:16
Gratula! Ez a szó: "tetszett", ki fog húzni a csávából! Ha örömmel vezetsz, élvezed az autózást, menni fog. Az oktatód tisztában van azzal, hogy eleinte félsz, nem látsz meg mindent, de aztán ez fokozatosan elmúlik. Tedd azt, amit mond, igyekezz, és a félelem előbb-utóbb elmúlik. Figyelmedbe ajánlom, hogy van a neten több fórum, ami az autóvezetésről szól, érdemes olvasgatni. Ha megbízol az oktatódban és fejlődsz, jó úton jársz a jogsi felé. Ha nem figyel rád, nem magyaráz, akkor gondolkodj oktatóváltáson. De remélem, erre nem kerül sor. Széles utat!
13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Klenca)
2009. ápr. 17. 22:56
Pontosan így tettem és jelentem sikerült, megcsináltam. Nem is volt olyan ijesztő, mint gondoltam. Rendes volt az oktató, az elején mindent elmagyarázott, mielőtt elindultunk volna. Lenyugodtam és nem is féltem annyira... Azért egy kis félsz bennem volt, de túléltem! :) ÉS tetszett!
12. klenca (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 07:56

Ne félj, ha nagy a gond, ott az oktató, átveheti a gépet.


Ügyes leszel, hangosan mondogasd amit tenned kell, s kérd meg, ha valamit rosszul mondasz, javítson ki. Ez később segít, majd amikor egyedül kell közlekedned. Ne félj, mások is ezeken keresztülmentek.

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Klenca)
2009. ápr. 17. 07:53
Reméljük az oktató nem siettet és mehetek az én kis tempómban. Ahh... Na majd mesélek, hogyan telt el, leblokkoltam e, vagy sem... Félek az este 6 órától :(
10. klenca (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 07:46

Eleinte én nemcsak majdnem kaptam sokkot. Kis városunk tele van emelkedőkkel. Azt már kézifékes indulással oldom meg. Először közlekedj lassabban, aztán majd gyorsabban.


Hja, és 200 méterenként lefulladtam.

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Klenca)
2009. ápr. 17. 07:27

Na ez az, de addig mi lesz velem a forgalmi órákon? Egyszer kivitt az oktató, hirtelen felindulásból a forgalomba rutin óra után, és én szinte sokkot kaptam, leblokkoltam a félelemtől, hogy basszus itt jön egy autó, ott jön egy... Én csak ültem a volán mögött és majdhogynem hisztériás bőgös sokkos rohamot kaptam, az oktató vezetett.

Ma meg már tényleg élesben irány a forgalom. Tökre parázok, mi van ha megint hirtelen rám tör a félelem és úgy járok, mint a múltkor? Pedig már egy ideje nem féltem az autóban, most ismét rám tört ez az érzés...

8. klenca (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 17. 07:21

Szia!


Rám is váratlanul rám szokott törni a félelem a legkisebb dolgok miatt is.

A magasságtól való félelmemet egy extrém park magasban kifeszített kötélpályáján veszítettem el.

Természetesen nem elsőre, kb a harmadik alkalommal mentem a magasban kifeszített drótköteleken végig, amikor ráeszméltem: mitől féltem eddig?


Autóvezetés: Szó szerint sokkot kaptam, amikor egy busszal szembe nekimentünk. Utána utasként is féltem, pláne, ha sötétben szemből jött egy sárga busz. Még most is néha félek, de csak pillanatokig. Ha meglesz a jogsid, napról-napra fog múlni a félelmed.:))

2009. ápr. 16. 18:56

Köszi a tippeket. Csak azért kérdeztem, mert nem nagyon féltem dolgoktól és egy ideje félek a sebességtől, sőt most kiránduláson azt vettem észre, hogy kezdek félni a magasságtól is. Nem tudom mi válthatta ki ezt belőlem.

A sebességtől féléssel most próbálok szembe nézni. Elkezdtem a jogosítványt csinálni és holnap már forgalomban fogok vezetni -nagyon félek-. Nem tudom milyen hatással lesz majd rám...

HA nektek tényleg bevált, hogy szembe néztek a félelemmel, lehet nekem is fog??????

6. Mya01 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 16. 10:29

2 évig voltam pánikbeteg,tudom mi az a félelem.Rengetegszer volt halálfélelmem,mindentől féltem,a mentő hangjától is,féltem a boltba átmenni,az utcára kilépni...de próbáltam leküzdeni és már csak azért is megcsinálni ezeket a dolgokat.Szembe kell nézned a félelmeiddel és megcsinálni "már csak azért is",előbb utóbb menni fog és természetesnek veszed mindazt,amitől előtte féltél.

Kitartás!:)

5. 1247d35ab8 (válaszként erre: 4. - Vetesica)
2009. ápr. 16. 08:26

Én is ezt a technikát tudom ajánlani.

Ha nem fordítasz hátat a félelemnek, akkor van lehetőséged szemtől- szembe megfigyelni, megérteni és fellépni ellene.

4. vetesica (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 16. 08:14
Hajaj! Én sokmindentől féltem, és mindig úgy tudtam túltenni magam rajta, ha nekimentem. Szembementem a félelmemmel, direkt erőszakoltam magam, hogy megtegyem. És amikor ezredszer is sikerült, már nem féltem többé. Én így "működöm". Pl. még gyerekkoromban féltem átmenni az úton, vásárolni, megkérdezni idegen embereket. Aztán felnőttként sokáig féltem, hogy a busz nekimegy az autópályán a híd lábának, vagy kisodródik a kanyarból. Amikor Érdre költöztünk, naponta kétszer tettem meg ezt az utat, és kb. egy év múlva vettem észre, hogy elmúlt a félelmem. De pl. kilátóból vagy hegytetről, kőszirtről lenézve sokáig iszonyodtam a mélységtől, úgy gondoltam, bármikor leeshetek, akkor is, ha nem mozdulok meg, aztán annyit gyakoroltam, hogy lenézzek, amíg elmúlt. Hát, nálam ez vált be. Van, aki nem hiszi el, de én tudom, hogy nálam csakis ez hatásos.
2009. ápr. 16. 07:28
Hm... :(
2009. ápr. 15. 21:28
Gondolok én bármiféle félelemre. Én a sebességtől, gyorsaságtól félek és nem tudom hogyan győzhetném le.. valaki volt már hasonló helyzetben?
2009. ápr. 15. 21:28
Hogyan győzted le a félelmed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook