Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyjunk és hogyan ne? fórum

Hogyan fogyjunk és hogyan ne? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan fogyjunk és hogyan ne?

1 2 3
70. vikucka (válaszként erre: 66. - Margitnéni)
2009. jan. 24. 18:01
Volt egy kolléganőm, egy tündér, már nyugdíjbavonult. Vele nagyon sokat nevettünk, főleg ő kacagott saját magán, hogy milyen duci. De Erzsike így volt Erzsike. Mindig azt mondta nevetve, ha belemegy a Balatonba fürednél, akkor Siófoknál megemelkedik a vízszint. Annyira bírtam... sosem sopánkodott, hogy le kéne fogyni, és tök normális életet él. Csinosan öltözködött, sosem láttam morcosnak, mogorvának, vagy tramplinak! Ő volt a legkedvesebb kolléganőm, kár, hogy nyugdíjba vonult, de néha felhívom, és ilyenkor jót nevetgélünk :)
69. Margitnéni (válaszként erre: 67. - Gakos)
2009. jan. 22. 11:42
Én is éppen így akartam kezdeni mint az előttem szóló, ebben lehet valami. Én ha éhes vagyok, mindig úgy érzem, hogy valami "nedveset" kell ennem, innom, de ez általában nem víz. Ilyenkor jól jönne egy pohár tej, de azt nem lehet. Így inkább ha van leves, vagy valami édesítős lötty, esetleg narancs, ilyenkor száraz ennivaló nem szünteti meg az éhséget.
68. qwertyx (válaszként erre: 67. - Gakos)
2009. jan. 22. 11:30

ebben lehet valami, mert én viszonylag keveset iszom...

megpróbálom, hogy ha nagyon mar az "éhség", adok magamnak inni :)

köszi

67. Gakos
2009. jan. 22. 11:04
Én azt hallottam, hogy sokan az éhségérzetet keverik a szomjúságérzettel. Ez valami civilizációs betegség. Ennek értelmében sokszor amikor éhséget érzünk, valójában csak szomjas a szervezetünk, és egyszerűen innunk kellene egy pohár vizet. ...
66. Margitnéni (válaszként erre: 64. - Vikucka)
2009. jan. 22. 10:52

Olvasom az írásod, és arra jöttem rá, hogy én és a súlyom, teljesen elfogadtuk egymást. Ha este állok a tükör előtt, még talán tetszem is magamnak, mert én vagyok, mert már megszoktam magam. Szép nem vagyok a magam szemében sem, csak ÉN vagyok. Írom mindezt 150 kilósan, és ez borzasztó! És talán éppen ezért nem tudok fogyni, mert nem érzem azt szívből igazán, hogy botrányos, ahogy kinézek, és mindenféleképpen változtatni kell.

Persze, ahogy elindulok, rájövök, hogy nem tudok menni, fáj mindenem, nem férek el a buszon az ülésen, nem kapok levegőt, és még rengeteg dolgot sorolhatnék, akkor azt mondom, hogy le kell fogynom!

De hogy tudnám ráállítani az agyam, hogy nem az a hatalmas hájtömeg vagyok én, akit látok a tükörben, és aki olyan aranyosan mosolyog rám, hanem igenis ott lakik bennem valahol a nő, aki tud csinosan öltözni, stb.

65. Margitnéni (válaszként erre: 63. - Júlia*)
2009. jan. 22. 10:39
Nemrég megtükrözték a beleimet, nem volt kellemes művelet, de érdekes volt, hogy láttam magam belülről. Nem volt benne semmi, szép, tiszta, rózsaszínes a bélfalam, gyulladást, vérzést kerestek, de az sem volt szerencsére. Irritábilis bélszindrómám van, ez okoz görcsöket, bármi kiválthatja, rostos ételek, gyümölcsök, nyers zöldségek. Előfordul, hogy nem lesz bajom, de az ritka. Miért is legyen egyszerű az élet, nem elég a nagy túlsúly, még ez is.
64. vikucka (válaszként erre: 16. - Csipkerózsika)
2009. jan. 21. 16:45

Szerintem itt nem a túlsúlyot kell nézni, nem azt, hogy hány kg vagy, hanem azt, hogy jól érzed-e magad a bőrödben? Ott állsz a tükör előtt 60-70-80 - x kg-san és őszintén a saját szemedbe tudd mondani, hogy Igen én jól érzem magam, nekem ez így megfelel és nem érdekel, hogy a társadalom azt kényszeríti rám, hogy fogyjak. Imádok főzni , és nagyon szeretem a finom ételeket! Tavasszal meg jön a jóidő és vele együtt leolvadnak a kilók is, ha nem kocsival megyek dolgozni, hanem biciklivel, ha nem lifttel megyek fel az emeletre, hanem gyalog, és ha lefoglalom magam és nem a kajára gondolok!

Szép napot mindenkinek!

63. Júlia* (válaszként erre: 60. - Margitnéni)
2009. jan. 21. 15:13

Azt, hogy görcsöket okozott,

igazolni látszik, hogy akadályok kerültek az útjába.


Próbáld újra, és örülj a görcseidnek, mert takarít.


:-)

62. Júlia* (válaszként erre: 61. - Qwertyx)
2009. jan. 21. 15:11

Olvasd végig lassan az elejétől.

:-)

2009. jan. 21. 11:39

Kedves Júlia, és mindenki! Én is hiszek ezekben a dolgokban, de nálam a csüggedés és a kudarc sokkal erősebb, mint a bízni tudás abban, hogy működik. Én is úgy vagyok, mint Margitnéni, folyton éhséget érzek :(

Ezek szerint az is baj volt, hogy időpontokban gondolkodtam, és görcsös fogyás utáni vágyban éltem.

Szeretnék minimum 30 kg-t leadni, de lehet, hogy 35-öt, és egyszerűen nem megy.

Megtennéd, hogy lassan, mint az óvodában, elmagyaráznád, hogy hogyan csináljam?

Én is próbáltam napi 5x enni, próbáltam kevesebb szénhidrátot, próbáltam a 90 napost, de egy idő után (néhány nap) annyira éhes voltam, hogy feladtam az egészet. Én a sütiket imádom, de keveset eszem belőlük. A finom falatokból néha több is lemegy, mint ami elég, de nem ez a jellemző. Ahogy végiggondolom az étkezési szokásaimat, nem értem, hogyan híztam el ennyire. 10-12 éve még normális súlyú voltam :(

Nagyon várom a válaszokat, minden segítségnek örülök!

60. Margitnéni (válaszként erre: 59. - Júlia*)
2009. jan. 17. 14:03

Nálam más a helyzet nincs ideje semminek a bélfalra rakódni, eszek valamit, félóra múlva már búcsúzok is tőle. Sajnos elég nagy baj ez nekem. Ha valaminek egyébként is ilyen hatása van, úgy látszik az nálam megsokszorozza a hatást, és csúny görcsöket okozott.

Igazából elvileg nem is kellene kövérnek lennem, és a gyakorlat mégis mást mutat.

59. Júlia* (válaszként erre: 58. - Margitnéni)
2009. jan. 17. 08:37

"Sikerült vennem ilyen kenyeret, kétféle is volt a Coop-ban. Az állaga, íze, és hatása számomra borzasztó volt. Bodag, rossz ízű, és egy teljes napig tartott, mire kihevertem azt a két szeletet, olyan galibát okozott."


:-)

Galibát azért okoz kezdetben, mert nagyon sok felesleg rakodott a bélfalra.

Gondolom, ezt te is tapasztaltad a WC-n, mert nagyon megnövelt mennyiséget produkáltál.

:-)

58. Margitnéni (válaszként erre: 57. - Júlia*)
2009. jan. 16. 18:22

Sikerült vennem ilyen kenyeret, kétféle is volt a Coop-ban. Az állaga, íze, és hatása számomra borzasztó volt. Bodag, rossz ízű, és egy teljes napig tartott, mire kihevertem azt a két szeletet, olyan galibát okozott. Én is szoktam sütni néha kenyeret, teljeskiörlésűt is, a friss kenyér illata és íze nekem is jó, de nincs rá szükségem, így is kövér vagyok.

Azért kitaláltam magmnak egy "jó" fogyókúrát, de még mindig nem tudtam magm rászánni. Attól félek, hogy nagyon éhes leszek, és másra sem tudok majd gondolni, csak az evésre.

Az a baj, hogy számomra az evés jelenti szinte a nap fénypontját. Persze nem zabálás, de fontos, hogy finom legyen, és bár a hasam már nagyon régóta nem tömöm meg, de azért éhen sem szeretek maradni. Érdekes, arra rá tudom állítani az agyamat, hogy semmit nem eszek, az első hosszabb böjtölésem 5 napos volt, de most tavasszal 14 napig bírtam. Akár tovább is ment volna, de úgy gondoltam ennyi elég lesz. De a normális étkezés, amitől nem hízok, hanem még fogynék is, az nagy megpróbáltatást jelent.

57. Júlia* (válaszként erre: 56. - Margitnéni)
2009. jan. 13. 08:17

"A tönkölybúza kenyérről még nem is hallottam. Ez laktatósabb, lehet kapni kis boltokban is?"

.....én Inter Spárban veszem. Ott keresd.

Nagyon laktat, de a lényege az, hogy bélradírként is viselkedik.

Nagyon jól letisztítja a bélfalakat is, ami egészségessé teszi a szervezetet, utána jobb felszívódást biztosít, csak akkor leszel éhes, ha valóban szükség van a bevitelre.


"Viszont sajnos a nassolás az nagyon hiányozna."

..........gyümölcsöket nassolj csak.


:-)

56. Margitnéni (válaszként erre: 55. - Júlia*)
2009. jan. 12. 19:44

Az igazság az, hogy a kenyeret egyátalán nem szeretem, nagyon ritkán eszem. A tönkölybúza kenyérről még nem is hallottam. Ez laktatósabb, lehet kapni kis boltokban is? Nagyon sokat iszok, azzal nincs gond. Viszont sajnos a nassolás az nagyon hiányozna.

Nem vagyok cukros, de érdekes módon gyakran leesik a vércukorszintem, és ilyenkot ennem kell valami édeset.

Mindig azt hallom, ha fogyókúráról van szó, hogy együnk legalább 5-ször. Egy ideje azon dolgozom, hogy próbáljam elosztani az étkezéseimet, hátha hatásosabb lenne. De igazából talán az a legjobb, hogy akkor eszem, amikor megéhezek. Reggel kb.9-kor reggeli, 1 óra felé ebéd(igaz ez általában egy uzsonnaszerű hideg étkezés) és délután 5-kor egy főtt étel. A délelőttöt próbáltam aprózni, több kevesebb sikerrel.

55. Júlia* (válaszként erre: 54. - Margitnéni)
2009. jan. 12. 13:40

Cseréld le a kenyeredet tönkölybúza kenyérre.

Sok folyadékot küldj utána.


Ne nassolj,

lehetőleg csak 3X egyél egy nap,

hacsak nem vagy cukros.

54. Margitnéni (válaszként erre: 33. - Júlia*)
2009. jan. 12. 13:24

Teljes mértékben hiszek abban, amit írsz, rengeteg dolgot meg tudtam már oldalni az életemben, de az egészségement, és főleg a kövérségemet mégsem sikerült eddig rendbe tenni.

Nehéz bízni akkor, amikor sok-sok kudarc ér.

Már nagyon régen lecsökkentettem az adagjaimat, nagyon lassan eszek. Ha ennek a felét enném, mindig éhes lennék, olyankor másra sem tudok gondolni, csak arra, hogy valamit ennem kellene. Még éjjel sem tudok ilyenkor aludni, felébredek az éhségre. Ez biztos nem normális dolog.

A férjem mindig azt mondta, hogy csak annyit egyek, amennyi jól esik. Akkor kb. 3-szorosát kellene ennem, mert annyi esne jól. A baj, az hogy folyamatosan hízok, és nem látom a kiutat.

53. Júlia* (válaszként erre: 52. - 6532c775dd)
2009. jan. 12. 07:39

:-)


Olyan kár, hogy csak kevesen élünk vele.


:-)

52. 6532c775dd (válaszként erre: 51. - Júlia*)
2009. jan. 11. 18:48

Köszönöm :)))

Ma pont napüdvözletgyakorlatokat csináltam és nagyon kellemessen feldobta a kedven egy ilyen téli vasárnapon. :) Jó dolog a jóga.

51. Júlia* (válaszként erre: 50. - 6532c775dd)
2009. jan. 10. 17:44

:-)))

Sok sikert.

50. 6532c775dd (válaszként erre: 49. - Júlia*)
2009. jan. 10. 14:35

:)


Köszönöm a választ!

Felemelő érzés olyas valakivel beszélni aki tényleg ennyivel magasabb tudati állapotban van. Ritka és értékes. :)

Én hatha jógázom, de felkeltette az érdeklődésemet az 5 tibet jógagyakorlat! :)

49. Júlia* (válaszként erre: 48. - 6532c775dd)
2009. jan. 10. 12:51

:-)


Nagyon jókat választottál,


Én előbb szaunáznék, ki minden mocsokkal,

aztán jöhet a jóga.

Kedvencem a tibeti.

:-)

2009. jan. 10. 10:26

Júlia köszönjük a tippeket és hogy ilyen kedvesen reagálsz mindenre, így sokkal könnyebb a tudást magunkba szivni, nekem lenne egy kérdésem, én jógázom rendszeressen az jó ugye? és szaunázom is, de nem tudom hogy a szauna nem szivja-e el azt az energiát amit a jógával begyüjtöttem? Szerinted nem üti a 2 egymást?

Ja és megpróbálom én is hogy ne lebegjen elöttem az aminek nem szabad!!! ;)

47. Júlia* (válaszként erre: 43. - Inken)
2009. jan. 10. 06:01

:-)

Igen, ez is működik.

Én úgy eszem, hogy ahányszor megrágom,

a világban annyi éhező lakik jól.

Nekem ez nagyon jó, sok szempontból.

46. Júlia* (válaszként erre: 42. - Prücsi)
2009. jan. 10. 05:57

NE FOGYJÁL, EZ SOHA NE LEBEGJEN ELŐTTED.


Felét edd, de dupla ideig.

A többi magától rendeződik.

45. Júlia* (válaszként erre: 41. - Prücsi)
2009. jan. 10. 05:55

Én soha nem eszem jól-lakásig.


A gyomor hamar megszokja, hogy kevesebbet kap,

nagyon finomat összeszűkül, és nem is kíván többet.

44. Júlia* (válaszként erre: 40. - Inken)
2009. jan. 10. 05:52

:-)

Ha van kérdésed, és ha tudom a választ, akkor szívesen.


:-)

43. Inken
2009. jan. 9. 21:49

A tovább fejlesztettet úgy értem, hogy kipróbált, vagy valami hasonló. Ohh, nem megy ez már, fáradt vagyok.


pl.: Tehát, olvastam olyat, hogy valaki sok kávét ivott és agykontrollal akart megszabadulni az első kilóktól. Forróbban és lassabban kezdte el inni és elképzelte, hogy a kávé leégeti róla a zsírt.

És bevált. :)

2009. jan. 9. 21:49
Szóval hogyan fogyjunk???
2009. jan. 9. 21:48

Több diétát kipróbáltam már, bár nem vagyok kitartó és így nem tudom mi lett volna a lehatásosabb...

De ismerek egy idős háziorvost, aki megértve kisérletezésemet, ezt ajánlotta, amit itt is olvastam. Tehát kevesebbet enni és kész. Lehet szinte mindent mértékkel. A többi "diéta", tabletták, stb, csak kicsinál minket. nem egészséges. Lehet enni , amit kívánunk, csak mondjuk a felét és még csak éhen sem halunk, ha kevesebbet eszünk.

Na, de ez sem lett még jó nekem, mert én még sokat enni is szeretek. Sajnos.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook