Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztenciában szenvedő anyukák, hogyan alakult az inzulinotok szoptatás alatt? fórum

Inzulinrezisztenciában szenvedő anyukák, hogyan alakult az inzulinotok szoptatás alatt? (beszélgetős fórum)


20. Bcicus (válaszként erre: 18. - Baloghany)
2012. szept. 2. 00:45
mármint még egy gyerekem ha lett volna, mert kistesó sajna nem lett.
19. baloghany (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2012. szept. 1. 23:36

Igen ez fogigátló, de ráadásul nem olyan amit szoptatás mellett lehet szedni. Nem is fogom elkezdeni, inkább lehet a metet kellene.


Az endokrinológusom frankón elhajtott bakker, pedig csak egy rohadt beutalót kérem tőle vérvételre :( Azt hiszem ki is hagyom, hisz hiába is néz hormont, úgy se fog fölírni rá semmit. Megyek a saját nődokimhoz.

18. baloghany (válaszként erre: 16. - Bcicus)
2012. szept. 1. 23:34

Hát az endokrinológusom ( nő) ő semmit nem enged szedni szopi alatt. De a nődokim szerintem föl fogja írni, mert amikor a nagyobbik fiam szopizott akkor is fölírta. Bár akkor már másfél éves volt.


Hú ez most nem értem. Nem azt írtad, hogy szopi alatt szedted ?

Erre gondolok: "Ha lett volna gyerekem a szülés napjától szedtem volna-"

2012. aug. 31. 09:18

sziasztok

Én még nem voltam endós dokinál mióta szültem de nem tudom érdemes e menni addig amíg szoptatok?

Én is aggódok nagyon az IR miatt de cisztáim még nincsenek szerencsére, most voltam uh-n.

Nem merem csak úgy elkezdeni szedni a metet a saját kút fejemből, pedig van itthon egy nagy adag.

Anykám sajnálom. Ez valami fogigátló?

16. Bcicus (válaszként erre: 15. - Baloghany)
2012. aug. 30. 23:58
Sajna a legtöbb doki csak a magyar előírásokat nézi és nem engedi, pedig simán lehet. Ha lett volna gyerekem a szülés napjától szedtem volna-
2012. aug. 30. 23:53

Sziasztok !

2011. decemberében szültem és ma voltam rákszűrésen. Volt uh is és totál kész lettem. Mind két petefészkem tele van cisztákkal :( Terhességem előtt nem volt, de most 8 hónap alatt rengeteg lett. Persze ez az én bajom is, mert nem nagyon figyeltem oda mit eszem. A nődoki ( nem a sajátomnál voltam, mert szabin volt) cypromix-et írt föl, de még szoptatok. Ezt a hormon tabit nem akarnám szedni egyenlőre.

Az endokrinológusomat holnap akarom fölhívni, hogy csináljuk egy hormon profilt meg egy inzulinrezisztencia vizsgálatot. Gondolom az is totál rossz lehet :(

Aztán jöhet megint a mozgás és a diéta, meg a teljes életmódváltás.


Olvasom, hogy Bcicus te szeded/szetted szopi mellett is a met-et. Nem tudom, hogy az én endok. dokim mit fog mondani, hogy szedjem-e.


Többiek hogy álltok ?

14. Bcicus (válaszként erre: 10. - Vortexia)
2012. máj. 30. 22:45
Hát mert lehet szedni, nem árt, sőt van akinek több teje lesz tőle. Sok külföldi kutatás volt erről.
13. Bcicus (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2012. máj. 30. 22:44
Igen hozzá járok. A 3*500at magamtól kezdtem szedni, majd mentem hozzá és támogatta a szedését szoptatás alatt.
12. Vortexia (válaszként erre: 11. - Vortexia)
2012. máj. 30. 13:29
az "mondjuk" akart lenni :)
11. Vortexia (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. máj. 30. 13:29
nálam mosnjuk most derült ki (mert csak most mentem el újabb vérvételre 1 év után :-S), hogx a pajzsmirigyem is újra alulműködik, az is rátehetett a hízásra. ettől (is) iszonyú lassú az anyagcserém...
10. Vortexia (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2012. máj. 30. 13:27
Bcicus, neked ki mondta azt, és mivel indokolta, hogy lehet szoptatás alatt is szedni a metet?
9. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2012. máj. 30. 11:00

és ezt magadtól vagy doki javasolta?

Te a TŰŰ dokihoz jársz, ugye?

8. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Vortexia)
2012. máj. 30. 10:59

bizony sőt:(((((((((((

Én is híztam inkább:(

ezért a nagy para

7. Bcicus (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2012. máj. 29. 23:40
3*500al majd emeltem 3*1000
6. Vortexia (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2012. máj. 29. 23:36
szopi alatt fogyás nálam sem működik, sőt... :/
2012. máj. 29. 08:27

Nem voltam mostanába cukor és inzulinterhelésen, gondolom az összevissza hormonok miatt nem is nagyon van értelme vagy passz

akkor keresek egy orvost és 1-2 hónapon belül elmegyek hozzá

sajna Nálam nem működik, hogy szopi alatt fogyni és aggódok, nehogy a cukrom lássa kárát



Bcicus és mekkora adaggal indítottál szopi alatt?

4. Bcicus (válaszként erre: 2. - Vortexia)
2012. máj. 28. 23:04
Én 4 ,5 hós korában újra kezdtem szedni.
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2012. máj. 28. 23:04

Keress másik dokit. Valszeg kell majd utána is gyógyszer pláne ha nem tartod a diétát. Nekem nagyon elszállt tőle az inzulinom. És szoptatás alatt újra kezdtem szedni, mert megtudtam, hoyg lehet szedni szoptatás alatt is.

Szoptatás után vagy minimum fél évvel szülés után.

2. Vortexia (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2012. máj. 28. 18:52

Szia!

Én is aggódtam emiatt, és felhívtam egyszer egy La Leche Ligás tanácsadót. Ő azt mondta, hogy a szoptatás szinten tartja a vércukrot (és inzulint), mert olyan a testnek, mint a testmozgás.

Nem tudom, minden esetben így van-e. Arra gondolok, hogy amikor az elején még kiegyensúlyozottan kb. azonos időközönként szopizik a baba, akkor ez igaz lehet. De amikor már kevesebbet szopizik, mert eszik mást, naponta többször is, akkor már nem szabályosan oszlanak el a szopik, pláne, ha éjjel nem is eszik, mint az én Kisfiam.

Voltál terheléses vércukor és inzulin vizsgálaton mostanában?

(Az engem is érdekelne, lehet-e szedni metet szoptatás alatt. Mert hallottam olyat is, hogy lehet, meg olyat is, hogy nem...)

2012. máj. 28. 18:22

Sziasztok

Az a helyzet, hogy szoptatom a kisfiamat és nem igazán tudok odafigyelni az étkezésre. Nálam nagyon befolyásolja a kaja mennyisége a tej mennyiségét. Természetesen próbálok odafigyelni az átkezásre, de nem merek diétázni. Arról nem is beszélve, hogy mozgás sem igazán mehet még szopi alatt. Bár mostmár nagyon szeretnék picit mozogni, persze csak óvatosan.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan alakult az inzulinszintetek a szoptatás alatt. Kicsit aggódok mert az endokrinológusom azt mondta, hogy szedjem a metet a terhesség 12. hetéig és utána nem kell, ne is menjek vissza szülés után.

De azért Én nagyon aggódok, hogy baj lesz ebből.

Gondolom a metet nem lehet szedni szoptatás alatt.

Mikor keressek fel egy új endokrinológust(a régihez nem szeretnék visszamenni)? vagy tényleg nem kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook