Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fejleszthető egy hiperaktív vagy ahhoz közeli gyerek? fórum

Hogyan fejleszthető egy hiperaktív vagy ahhoz közeli gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 9. 03:18
12. margareta51 (válaszként erre: 1. - 2c2de63135)
2010. febr. 8. 23:01
A leirasod alapjan arra kovetkeztetek hogy a ket kisebbik fiu unokamra ervenyes.A tavaly kellett menjen iskolaban minden Oke volt de a leanyom nem engedte joforman nem tud jarni csak szokni,beiratak karatera hogy ott vezesse le az energiajat.Nagyon fogekony gyerek az ovodaban az osszes gyerek szerepet megtanulta,szamol olvasni nem tud es gondoljatok el mit csinalt? a Metrohirdeto lapbol kirajzolta a szoveget amelyik jatek tetszet neki es azt kerte a Mikulastol es Jezuskatol/nekem biztosan nem jutott volna eszemben hogy ezt csinaljam/a kisebbik unoka 3 eves o is jar ovodaban o egy akaratos,hisztis gyerek de ha egyedul van eljatszik szotlanul.A multkor jott hozzam es nem tetszet neki itt a sapkajat a foldhoz vagta nem szoltam semmit fel vettem es en is oda vagtam megszepent felvette a sapkajat es eldugta,az ovoneni azt mondta ugyan azt kell csinalni mint amit csinal a gyerek csak ne beszeljunk olyankor.
11. 2c2de63135 (válaszként erre: 8. - ZiZi81)
2010. febr. 8. 22:40
igen ez lehet, de én nem szeretném megvárni ezt a kort, inkább most tennék ellene, ha lehet, gondolom ezek a fejlesztő tornák ártani nem ártanak, de hogy nem átlagos a viselkedése az tuti, tehát valami van...az első és a 3.gyerek teljsen más, már csak ez alapján is el tudom dönteni, hogy valami nem stimmel és itt már nem egyszerű másságról van szó, hogy na ő egy "kicsit" mozgékonyabb...egyszerűen nincs szabálytudata, de semmi! a másfél éves kisfiam előbb megérti, ha valmire azt mondom, hogy nem, mint kristóf!
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 2c2de63135)
2010. febr. 8. 22:39
mindenesetre a torna csak megdobhatja a dolgot, ha találsz a városban ilyen lehetőséget
9. 2c2de63135 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2010. febr. 8. 22:38
pécsett, amúgy a mozgásával szerintem semmi nincs, sőt totál hajlékony, mindenre felmászik, és mindig talpra esik, mint valami macska...és csecsemőkorban is a szokásos kúszás, mászás, ülés, járás szépen jött egymás után, nem kavarta, vagy nem hagytuk ki egyiket sem.
2010. febr. 8. 22:37

Szia!


A hiperaktivitás csak öt-hat éves korban diagnosztizálható igazán.Ennek megállapítása szakember feladata.

Ez a fajta viselkedési zavar nagyon összetett és nehezen diagnosztizálható.

Egy 3 éves gyerekre semmiképpen nem mondható ki a hiperaktivitás diagnózisa.

2010. febr. 8. 22:36
ezen kívül esetleg otthon adjak neki "feladatokat"? mármint valami speciális van? mert kirakózni, keresd meg a párját, dominózni, sőt már társasozni is szoktunk(van egy 5éves nővér is, akivel szoktam sokat társasozni és Kristóf is jön, hogy szeretne bekapcsolódni, de pl itt tűnt fel, hogy ő nem fogadja el a szabályokat! kislányomnak kb 1-2x elmondtam mit hogyan, és már mehet is a játék. Kristóf meg egyszerűen akkor is elveszi pl a kártyát, ha nem is sikerült kitalálnia a feladatot. Ilyenkor "csalni szoktam" én is direkt elrontom a választ(amit persze ő nem tud, hogy én direkt csináltam), ilyenkor mondom neki, hogy látod, most anya sem veheti el a kártyát, mert nem mondtam jól...na ilyenkor megérti, de 2 perc múlva ismét nem..tudom türelem, ugye?
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 2c2de63135)
2010. febr. 8. 22:36

az izgága gyerek azért izgága, mert a környezetéből származó ingereket nem tudja megfelelően szelektálni és integrálni. Csapong a figyelme, mert nem tudja leválasztani az agya a lényegtelen ingert a lényegesről.

Utána kell járni, a mozgásában van-e valami eltérés, esetlegesen fennmaradt csecsemőkori reflexek is hátráltathatják az idegrendszer fejlődését.

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 2c2de63135)
2010. febr. 8. 22:33
hol laktok?
4. 2c2de63135 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2010. febr. 8. 22:32
köszi! ok, akkor ezt kezdjük el, utánanézek, nálunk van-e ilyen, még csa ma említette az óvó néni, de már úgy várom, én örülök minden megoldásnak, nem vagyok az a szülő, aki ha ilyet hall, akkor az az első reakciója: na az én gyerekem tuti nem!. én inkább korán el szeretném csípni a "bajt", ha van, ah meg mégsem és tényleg csak kissé izgága, akkor meg megnyugodhatunk, nem?
2010. febr. 8. 22:29
ez hat a 2 agyfélteke összerendezésére, ezáltal a figyelemre, egyensúlyra, szem-kéz koordinációra
2010. febr. 8. 22:28
éppen a tornát akartam javasolni: Ayres-terápia, vagy Alapozó terápia, vagy Szenzomotoros terápia nagyon jó ebben az esetben
2010. febr. 8. 22:27

sziasztok! indult már 1-2 fórum a hiperaktív gyerekekkel kapcsolatban, de úgy látom mindegyik behalt, hátha most többen írnak.

VAn valakinek hiperaktív gyereke, vagy ahhoz hasonló viselkedésű? nekem a középső gyereknél merül ez fel, októberben múlt 3 éves. Csecsemőként semmi különöset nem tapasztaltam nála, (mert állítólag már csecsemőként is nyugtalanok, na ő egy angyal volt!), de kb 1 éves korától lábra pattant, a 3. napon már szaladt!! és azóta is....nagyon nehéz vele, a NEM szót, mintha nem fogadná be a kis agya, hisztis, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor hiszti ezerrel(ma bejött az, amit valahol hallottam, nem szabad foglakozni vele és simán abbahagyja, bár ezzel már próbálkoztam nem mindig jön be), sokszor éri baleset, mert semmi veszélyérzete nincs, most derült ki, hogy tejallergiás, ami szintén rájuk jellemző...

ma rákéreztem az óvónőknél, csak én képzelem be, vagy hiperaktív hajlamú a gyerek? Az óvó néni is ezt mondta, hogy határeset, viszont nagyfokú intelligenciája van, ezért nem tipikus hiperaktív, és ha akar, tud koncentrálni...de néha valóban iszonyúan felpörög az oviban is...

viszont soha nem agresszív, nagyon jószívű kisfiú! (ez az izgés-mozgás soha nem megy át agresszívításba)

van valmilyen ötletetek, hogyan lehetne fejleszteni? az óvó néni ajánlott egy tornát, ahol pont ezzel foglalkoznak, hogy nem 5km-t fut a gyerek, hanem feladokat kell megoldani torna közben, és így vezetik le a felesleges energiáit..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook