Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? fórum

Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Lipiani (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 13:04
Ez nagyon jó,mármint a bünti,csak egy évesen még nem tudod sarokba állítani.De a Ti esetetekben tényleg jó,meg az is hogy következetes vagy!Én is mindig erre törekszem!
36. Bozsóka2 (válaszként erre: 33. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 12:54
Köszönjük:)
35. Bozsóka2 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 12:53

A legnagyobb probláma az amikor nem haragból bántja, csak húzza a haját mert az érdekes, vagy örömében csapkod de így megüti... Nem akarom verni!!! Azzal hogy egy hétig mindig rácsaptam a kezére mikor húzta a másik haját, vagyhogy odakibáltam (miközben ment hozzájuk)próbáltam megoldást találni. Ahhoz meg hogy büntibe rakjam pici, mert nem érti h. miért.

Már pedig arra lenne szükség h. értse. Ha apa haza jön és örül neki őt is csapkodja, ilyenkor eljátszuk, h. sír mert fájt neki, de nem érti csak mosolyog.

34. trapiti (válaszként erre: 23. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:50
Lehet hogy a lányod ezzel akarja felhívni magára a figyelmet... Ráadásul ha bántja a tesóját, az egész fordítva sül el, még több figyelmet kap a kisfiú, ez aztán csak további feszültséget szüla kislányban... valami oka biztosan van, ok nélkül nem nyúzza egyik a másikat...
33. ebba518fdb (válaszként erre: 30. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:47
:-) tényleg nagyon tündériek a manóid.. :-)
32. 274c9996b8 (válaszként erre: 27. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:47
Igen , 1-eves kisgyerek meg azt sem tudja hogy , faj az ha valakire raut ! Ha komolyan hozzafog az ember fegyelmezni , akkor a baba azt sem tudja miert verik vagy orditanak vele , szerintem.
31. trapiti (válaszként erre: 18. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:43

Sziasztok!

Nekem 2.5 éves a lányom, a homokevés nálunk is gond volt, a megoldás az lett, hogy ezer+1x elmondtam, és mindig mellette voltam, hogy megakadályozzam az akciót :) még így sem sikerült mindig, aztán lassan rájött, hogy nem is jó a homok. Erről idvel le fog szokni, de tanítgatni kell türelemmel. Semmi szín alatt nem ütném meg!


Szerintem ha egyik gyerek üti a másikat, az más probléma, nem a világ felfedezése mint a homok evés. Szerintem minél inkább dühvel és agresszióval válaszolsz a lányod agressziójára, anál inkább ezt kapod vissza, mint ahogyan ki is derül, hogy Rád is kezet emel.

Részben megpróbálnám kideríteni - akár a saját viselkedésemet is megvizsgálva - hogy mi okozza a két gyerek közötti konfliktust (ráadásul nem hiszem, hogy ennyire egyoldalú a dolog, hogy egyik veri a másikat, a másik meg nem tesz ezért semmit). Fegyelmezésre nálunk az vált be, hogy ha valamit nem tesz vagy nem úgy tesz, ahogyan kértem (és miután már többször szépen kértem) akkor

1. elmondom, hogy ha továbbra is így folytatja, és nem fogad szót stb. akkor büntetésbe kerül (általában sarokba megy, vagy a szobája közepére, ahol nem fér hozzá a játékokhoz) - ez gyakran elég. Fontos, hogy nem kiabálok vele és nem ütöm meg, még ha mérges is vagyok, akkor is igyekszem normális hangnemben beszélni Vele :)

2. Ha ez mégsem elég (előfordul, hogy direkt próbálgatja, hol a határ) akkor betartom az ígéretem, irány a bünti. Előtte elmondom, miért történik mindez, és még mindig igyekszem nyugodt maradni, nem dühből és nem agresszióval válaszolni.

Erre általában három dolog történik: először dühös lesz, sír, csapkod... stb. és nem marad ott ahová küldtem, ilyenkor szép nyugodtan visszakísérem. Néhány perc (egyébként egyre kevesebb idő) után átvált "könyörgésbe" - nagyon cuki s megható bír lenni, a csillagokat is odaígéri... Na itt nem szabad engedni :)

Mostanában 2-3 percet várok el hogy normálisan, nyugodtan kibírjon a büntiben. Ha a könyörgés sem hat, akkor általában belátja hogy jobb ha kivárja az időt cirkusz nélkül, mert én nem fogok engedni.

Ha ez így végigmegy, akkor rendes aranyos gyereket kapok vissza, a meccs lejátszva, mindenki jókedvű és megy tovább az élet verekedés és dühöngés nélkül.

Sokkal többet ér, mintha megverném, megtanulja hol vannak a határok, megtanulja, hogy bizonyos dolgokban nem ő a főnök :) Persze nem állítom minden szóra a sarokba, de amit fontosnak érzek, abban igenis elvárom, hogy betartsa a játékszabályokat.

30. Bozsóka2 (válaszként erre: 29. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 12:42
Köszi:D Hát ezt a pár évet majd csak kibírom:D
29. ebba518fdb (válaszként erre: 18. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:38

Szia!


nem lehet egyszerű két egyéves manóval.. :-)

a fiaim között 2 év a különbség, és óhatatlan időnként a nézeteltérés.. amikor ilyen van, nem a "verekedésre" helyezem a hangsúlyt, hanem próbálom visszaterelni a játékot a helyes mederbe, mindenkinek felajánlva egy alternatívát a problémájuk megoldásához.. fontos az én reakcióm ilyen helyzetekben, mert általam, tanulják meg a konfliktusok kezelését is.. arra gondolok pl, hogy ha megütném őket, akkor joggal gondolnák, hogy ez megoldás lehet bármilyen problémára.. :-)


1 éves manócskák még nem igazán tudják az indulataikat, érzelmeiket kordában tartani, és temperamentum kérdése, hogy melyik manó, hogy vezeti le a feszültséget.. :-) a mi feladatunk, hogy sok-sok apró trükkel rávezessük őket, hogy mi a helyes és az ami nem.. :-)


sok erőt és kitartást.. :-)

28. Bozsóka2 (válaszként erre: 26. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 12:38
Köszi :D Akkor igyekszem:D
27. Bozsóka2 (válaszként erre: 24. - 274c9996b8)
2010. ápr. 12. 12:38
Általában gyorsan ott vagyok, és szét választom őket. (Balázsomnak nagy haja van hátul és mindig azt kapja el...) Csak sajnálom szegényt, meg néha tudom h. "szeretetböl" nyúzza.
26. Lipiani (válaszként erre: 25. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:36

Biztos!Csak addig ki kell bírni!! :DD

Amúgy nagyon szépek,meglestem Őket! :)

25. Bozsóka2 (válaszként erre: 22. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 12:35
ok:DD Szóval csak pár év és abba hagyják:DDD
24. 274c9996b8 (válaszként erre: 21. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:34

Csak valaszd el öket egymastol , amikor meglatod a verest ! Ugyanis nem minden gyerek ut vissza !

Az en kislanyom soha nem bantott senkit es ha öt bantottak , soha nem utött vissza ! Hiaba is biztattam ! / egesszen ketsegbe voltam ezert esve./

23. Bozsóka2 (válaszként erre: 20. - Annus0625)
2010. ápr. 12. 12:33
Köszi:)) A kisfiú nagyon anyás és mindenkitől fél. Ha elveszik a játékát, vagy bántják akkor egyből zokogva jön hozzám. Biztatom h. ne hagyja magát hanem probálja vissza szerezni, de inkább csak sír.
22. Lipiani (válaszként erre: 21. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:33
Próbáld meg elmagyarázni Neki minden egyes alkalommal ha bántja a tesót,hogy ez fáj Neki és nem szabad bántani senkit.Jobb megoldást nem tudsz egyenlőre,és előbb-utóbb úgyis leszokik róla.Mi is gyepáltuk egymást tesómmal kiskorunkban,igaz van 2 év korkülönbség,de már nem verekszünk! :DDD
21. Bozsóka2 (válaszként erre: 19. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 12:30
Erre én is elég hamar rájöttem, de nem tudom akkor mit csináljak. Nem fogom megverni, mert nem találom értelemét, nem akarok egy agresszív kis embert csinálni! De nem tudom mit csánáljak h. ne tegye...
20. annus0625 (válaszként erre: 18. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:29

Ugyanez volt a barátnoméknél. Ikrek és az eggyik verte a másikat. A védono azt mondta neki, hogy nem nagy baj, mert egy ido után a másik visszaut és ezzel mindekét gyerek tanul valamit. Az eggyik, hogy ne verekedjen, mert visszakapja, a másik meg ne hagyja, hogy bántsák.

Az o ikrei már 3 évesek és már nem verekszenek. Persze, ha osszevesznek egy játékon, akkot balhé van, de hát hol nem veszekszenek a testvérek???


Sok sikert, kitartást és turelmet az ikrekhez :-D

19. Lipiani (válaszként erre: 18. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 12:27

Két gyerekkel tuti nehezebb mint eggyel.DE!!! Ha Te megütöd a kezét,akkor Ő is megüti a tesójáét,meg a Tiédet is.Nem csoda,hiszen ezt látja és azt tanulja meg,ez lesz a természetes hogy bántjuk a másikat.Úgyhogy szerintem ez nem jó módszer.

Bocsi,nem akarok okoskodni,csak ez a meglátásom.

2010. ápr. 12. 12:23

Sziasztok!

Nekem 1 éves ikreim vannak, és a kislány rendszeresen veri a fiút. Próbáltam rácsapni a kezére h. nem szabad mert fáj neki, de nem ér semmit néha nekem is odasóz egyet ha rákiabálok... Ezek után csak türelmes lehetek, de a 2 gyereket h. válasszam szét?!

17. zsugabubus007 (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:21

Virágokat elraktam magasabbara és másfél évesen tettem vissza, most már nem bántja őket!

Homokozóban pedig ha megette a homokot, letisztogattam és kész.....nem sokára rájött, hogy nem finom és leszokott róla.


HA félsz, hogy baja lesz a homokevéstől, adj neki PRO+KID-et, azok jó bélbacik és megvédik. Én akkor is adok Somámnak, ha fürdőzős helyre megyünk!

16. dtrr (válaszként erre: 13. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 12:20
Én sem ütném meg soha.
15. annus0625 (válaszként erre: 9. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 12:20

Ez nálunk is mukodik. Persze van, hogy bármit is adok neki helyette foldhoz vágja, de próbálkozni kell :-)))


Turelem, turelem, turelem...

14. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:19

Sziasztok!


egy egy éves gyerek, bár érti a tiltást, még nem képes betartani azt maradéktalanul.. :-)ilyenkor valóban nincs más, mint hogy elmondjuk neki, hogy mit miért nem lehet, bár ezt rengetegszer meg kell tennünk, mire képes lesz nekünk "szót fogadni".. :-) addig is marad a figyelemelterelés.. :-) sok türelmet kívánok.. :-)

13. Lipiani (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 12. 12:18
Ne üss rá!!!!!Azzal nem érsz el semmit!!!! Tényleg!!Én SOHA nem verem meg a fiamat!
2010. ápr. 12. 12:17
Az enyém 3 éves és még mindig olyan mintha a falnak a beszélnék!!! Sajnos ez egy darabig igy lesz, van amit tudja hogy nemszabad, van amit el kell még mondanio egypárszor, és van olyan is hogy akárhányszor elmondod akkor is!!
2010. ápr. 12. 12:16

Kisfiam dettó. Mondom neki hogy nem szabad, erre szajkózza hogy nemnemnemnem, és csinálja ugyanúgy tovább, csak sunyin. Egyelőre még próbálkozom, hogy mit csináljak. A védőnő szerint üssek a kezére... azért 1 éves, már mégse kéne... Ha odamegyek, a szemébe nézek, abbahagyja, rámvigyorog, befejezi, tesz pár lépést elfelé, elfordulok, visszaszalad és kezdi előről...


Remélem majd kinövi, vagy később, ha megérti hogy mi miért van, és kialakul a veszélyérzete is, akkor ezek a dolgok helyreállnak.

10. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:16
az enyém kétéves, minden nap 20-szor elmondom, hogy hagyja a virágokat.. de hiába.
9. Lipiani (válaszként erre: 4. - Dtrr)
2010. ápr. 12. 12:16
Igen ez szerintem is jó módszer!Én is ha kiveszek valamit a kezéből,amit nem lenne szabad fogdosnia,mindig adok Neki valami mást helyette.Figyelemelterelés.Ez nálunk is hatásos...eddig még.:))
8. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 12:15

Nincs semilyen modszer 1-eves gyerek fegyelmezesere ! 1-eves gyerek meg nagyon picike ahhoz hogy , hozzafogj fegyelmezni !

Amit tehet az ember az az , hogy , mindent ami veszelyes eltesz az ember a gyerek , keze ugyeböl !

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook