Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan és mivel tisztítod a mázatlan cserép sütőedényt? fórum

Hogyan és mivel tisztítod a mázatlan cserép sütőedényt? (tudásbázis kérdés)


8. mmanoka (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2008. dec. 2. 17:12
Igen lehet benne sütni de ha jól tudom akkor nem szabad keverni az édes és a sós dolgokat, mert érdekes ízt kapunk ha csinálsz egy töltött káposztát és mondjuk másnap aranygaluskát. Nekem mázas van direkt azért vettem azt ,mert az elvileg könnyebb tisztítani. Körömkefével szoktam és meleg vízzel de a só is ajánlott.
2008. júl. 9. 08:07
dörzsivel szoktam,le is megy róla minden igaz a szine már nem hasonlit egy ujhoz.
2008. ápr. 2. 15:05
Nekem is van pataki tálam és azt írják a használati utasításban, hogy meleg enyhe mosogatószeres vízzel el lehet mosogatni, csak nem szabad áztatni, mert beszívja a szer szagát, ízét. Utána alaposan el kell öblíteni. nekem bevált, bár nem sokat használom, mert macerás, és nehéz.
5. Yudy
2008. ápr. 2. 14:49
Mázatlan, pataki tálnak becézik. Az első alkalommal napokig áztattam, használat után szárazon kiszedtem a kaja maradékát, majd dörzsivel gyorsan elmostam. A benne főzött étel szaga benne is maradt. Ezt kellene eltüntetnem. Tanácsotokat ezért kérem.
2008. márc. 26. 14:52
Ha nincs meg a használati utasyítása, akkor bizony semmivel, sima melegvíz és majd egységessé válik a színe a sok használat után. De nem csak főzni, sütni is lehet benne, pl, aranygaluskát, vagy kalácsot, stb
2008. márc. 26. 14:38
Ha mázatlan, akkor nem szabad mosogatószert vagy más vegyszert használni, mert beszívja a cserép. Először vízbe be kell áztatni, utána dörzsivel vagy mosogatókefével átkefélni. Kicsit foltos maradhat, de egy pár alkalom után kiegyenlítődik a színe. Nekem is van cserépedényem és nagyon szeretem.
2008. márc. 26. 14:33
Nagymamám kivitte az udvarra és homokkal átdörgölte ,ma ajánlhatom a sót : teflon edénynél jól bevált/palacsintasütőnél /
1. Yudy
2008. márc. 26. 14:27
Hogyan és mivel tisztítod a mázatlan cserép sütőedényt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook