Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tupperware kenyértartó.. Hogy tisztítod kiha penészes lesz benne a kenyér? fórum

Tupperware kenyértartó.. Hogy tisztítod kiha penészes lesz benne a kenyér? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Gine (válaszként erre: 35. - Tóthné ildi)
2011. márc. 15. 13:25

Sziasztok!

Ezzel én is így vagyok.Műanyag kategóriájában jó,de akkor is csak egy műanyag...

2011. márc. 15. 13:20
A TW kenyértartókat nem szabad meleghelyre teni, pl. hűtő tetéjére , ablakba, az új generációs szelőzése a szelőző rácson megoldott, a régi óriás kenyértatót ha kimosod és estleg penészes volt ecetes vizzel öblitsd kis és hagy megszáradni.Az új generációs ebyébkén valóban korszerűbb.
2010. ápr. 15. 19:13
Mit kell tudni az újgenerációs kenyértartóról? Most vettem de nem partin, hanem használtan a netről így semmit nem tudok róla. A régebbi fajta van, szeretem is, de ez jobban tetszik.
2008. nov. 13. 10:25
Egyszerű mosással és tényleg nagyon fontos a szárítás...Nekem is az van, de hogy őszinte legyek én nem vagyok annyira elragadtatva a Tupperware termékeitől...pedig nekem is sok van belőle....
34. dogiz (válaszként erre: 33. - Gaby70)
2008. aug. 27. 10:06

Én az elején már írtam, nagyon sok éve megvan min.10, de inkább már több, de nagyon megérte az árát, nem kell azt 3x kinbyitni , h. ne penészedjen, mert volt h. nem voltunk 1-2 nap otthon és nem lett semmi baja a kenyérnek, de természetesen ez is mint más edények tisztitást igényel (nem súrolást).

Figyelem!!! - szárítás az nagyon fontos!!

33. gaby70 (válaszként erre: 32. - Moncsiga)
2008. aug. 27. 07:41
Úgy van kitalálva,hogy 1 nap legalább 3x ki van nyitva,és akkor nem penészedik be a kenyér.Nekem legalábbis így mondták.
2008. aug. 26. 22:13
Nem azt mondják, hogy abban sohasem penészedik meg a kenyér, mert annnnyira szupercsodálatos???
31. :(((
2008. júl. 30. 13:57
bleee!!! fujjj de undi!!!!
30. :(((
2008. júl. 30. 13:57
most nem azért de elég gáz hogy megvárod a penészesedést és csak utána jössz rá hogy kikéne mosni!!!!!!!!
29. dogiz (válaszként erre: 27. - 3a0842d373)
2008. júl. 23. 23:34
ja, és figyelj arra, hogy a kis prücök a bontó tetején, a konzervesdoboz közepe felé nézzen, amikor összeszorítod a fogókát
28. dogiz (válaszként erre: 27. - 3a0842d373)
2008. jún. 27. 14:33

Igen, nagyon szuper. Megpróbálom leírni.

egy kicsit kettányitod a szárát, ráhelyezed a dobozra és óvatosan összezárod.(próbálgasd, mnenni fog) Azt kell érezned, hogy rászorult a dobozra és utánna akár a levegőbe tartva is kibontharod.(tekered a tetején a forgatható részt)

mikor körbe érsz vele, érezni fogod, hogy könnyebben tekerhető, akkor vagy kész. Végén az oldalán lévő két ki csőr szerüséggel megfogod a szélét és leemeled a tetejét.

27. 3a0842d373 (válaszként erre: 26. - Dogiz)
2008. jún. 27. 14:00
és a konzervnyitót tudod rendesen használni? Egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan kéne :(
26. dogiz (válaszként erre: 24. - 3a0842d373)
2008. jún. 27. 13:13

Vannak fémedények is, szép formájuak és persze jók. Azt amelyiknek fém a fedele, sütőbe is rakható.

Nekem nagyon sok tátoló edényem van (különböző méretek) mikrózható tárolóim, fagyasztós. hámozó, nyújtó - gyúró, desszert gyűrű, van olyanom ami fagyasztóba és mikróba is jó egyaránt, azt nagyon szeretem! konzervbontó :) dugóhúzó, pizza vágó, sajttartó, meg egy csomó minden, Fémedényeket a lányomnak vettem, de majd ha sok pénzem lesz magamat is meglepem:)

25. Cucus7
2008. jún. 27. 00:27
Nekem kék alja van és zöld teteje, már kb. 8 éve használom. AMikor vettem, elmondták, hogy sima mosószeres meleg vízzel kell tisztítani, ha véletlenűl penészes lesz akkor is. A penészt azzal előzd meg, hogy minden nap legalább egyszer-kétszer leveszed a tetejét, de nem kell órákig. A napra is ki lehet tenni, mosás után, de én papírtörölközővel kitörlöm, egy kicsit állni hagyom és okszi. A kenyértartó mint minden Tupper edény olyan műanyagból készül, amiből kivonják a méreganyagot, ezért nem szabad erős pl. Cif mosni. Ha kéthetente egyszer kimosod és betartod a nyitogatást, okszi lesz és örömöd telik benne. A Tupper edények fantasztikusak, nekem rengeteg van, de a mix, a mérő, a nyújtófa és un. nyújtódeszka, a sütőformák a kedvenceim. Ja és a konzevnyitójuk egy álom, rece nélkül vág, vissza leeht helyezni a levágott tetőt, egyszerűen lehet használni. Nem áradozom tovább, mindenkinek Jó éjszakát és írjatok privit ha kérdésetek van.
24. 3a0842d373 (válaszként erre: 22. - Dogiz)
2008. máj. 8. 17:42

Nem is tudtam, hogy vannak fémedényei...

Mid van és milyenek a tapasztalataid?

A nagy fixi maxit én is imádom. Meg a jó kis cuppanós tetőket, annyira jól zárnak.

23. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 21. - Dogiz)
2008. máj. 8. 12:17
Az enyém is kb. 10-12 éves, sötétkék-fehér. Még sosem volt penészes, de valóban ki szoktam rakni a napra. Az az igazság, hogy általában tk. szeletelt kenyeret veszek és celofánostul teszem bele, de nem rakom rá a tetejét. Na persze, így könnyű...
22. dogiz
2008. máj. 8. 11:45

A fémedényeket próbáltátok már?

Nektek mi a kedvencetek ezekből.

Nekem még mindig a kelesztő + mix-fix :)

21. dogiz (válaszként erre: 20. - 3a0842d373)
2008. máj. 8. 11:42

Nem kell azt sem kitámasztani sem kilyukasztani:) nincs azzal semmi baj, csak tisztán kell tartani,

nekem ez a véleményem.

Most számoltam utánna ép most 10 éves (sötétkék, fehér tetővel) igaz egy kicsit "kiverte az ág a szemét" mert kedces családom ne igazán kíméli, de a kenyeret el sem tudom képzelin, (a család sem), hogy másba tároljam:)

2008. máj. 8. 11:32
Alig higítva Domestos-t teszek bele, szétkenem és állni hagyom vagy fél napig. Néha beküldöm mosogatógépbe is. Mióta van mosogatógépem, gyakrabban elmosom a kenyértartót is és azóta mintha ritkábban penészedne a kenyér. Első fajta kenyértaróm van, fehér és talán törtfehér színű. Ja, javasolták hogy fúrjak rá lyukat, de nem tettem, mások fogpiszkálóval támasztják ki, de nekem a gyakoribb mosogatás jön be, úgy tűnik.
2008. máj. 8. 11:09

Hát, az a helyzet, hogy imádom a Tupper edényeket, mindegyik jól bevált, kivéve a kenyértartót. Nem szeretem, ha valaminek macerás a kezelése. Annak idején éni is kipróbáltam ezt a módszert, amit írtok, de minden kenyerem rövid idő alatt bepenészesedett benne, s minden alkalommal a pórusokba is berakódott a penész. Ilyenkor kimosni, szárítgatni, a kenyér meg addig valahol arra vár, hogy majd tiszta lesz a kenyértartó.

Hát, tegyél rá pici lukakat és ültess bele virágot talán.... de lehet, hogy az is penészes lesz???

18. dogiz (válaszként erre: 16. - Tandori)
2008. máj. 8. 11:04
passz ezt nekem egy tanácsadó mondta, de már nem emlékszem pontosan rá (valami pólusok szellőzése) de nem akarok butaságot terjeszteni. Na a lényeg, hogy én azóta így használom és nekem bevált.
17. dogiz (válaszként erre: 15. - Tandori)
2008. máj. 8. 11:03

ja ez nemrég volt aksiós:)

arra vigyázz , hogy soha ne használj maró tisztítókat, mert károsítja az edéneid, tárolóid falát (kárértük mert nagyon kiváló termékek, a tárolók szuperek)

16. tandori (válaszként erre: 14. - Dogiz)
2008. máj. 8. 11:02
Miért nem szabad kitörölni ruhával?
15. tandori (válaszként erre: 10. - Norina2005)
2008. máj. 8. 11:01
Nem új generációs, Hullámos oldalú, két részes, világoskék aljú...
14. dogiz (válaszként erre: 3. - Tandori)
2008. máj. 8. 11:00

Sima mosogatós szerrel tisztaítom, szivaccsal, nem a dörzsis felülettel, és soha nem szabad kitörölni ruhával, hanem kiteszem száradni a napra, v. télen radiátor közelébe.

Nagyon szeretem több mint tíz éve használom:)

2008. máj. 8. 11:00

nekem az új generációs van, én kiszoktam mosni csak mosogatószeressel, és jól megszáríttani.

ajacska: neked melyik típusú van?

2008. máj. 8. 10:58
mármint penészölő.
2008. máj. 8. 10:58
nem hiszem, hogy vegyszer kell hozzá.
2008. máj. 8. 10:57
melyik típusú kenyértartó? A katalógusi, vagy az új generációs?
9. tandori (válaszként erre: 7. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 8. 10:44
Én egyébként szeretem, most nagyon sokáig állt benne a kenyér, mert elfelejtettem utazás előtt. Ennyi idő alatt bárhová bepenészedett volna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook