Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan és milyen kortól tanítod gyermeked imádkozni? fórum

Hogyan és milyen kortól tanítod gyermeked imádkozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
14. Nirvi (válaszként erre: 10. - Kotheo)
2010. dec. 9. 08:22

Engem nem fog zavarni, ha nem tanul meg imádkozni.

Én sem szoktam(nem azért mert nem tudok, annak idején jártam hittanra, templomba)

Nem vagyunk vallásos család. Egyáltalán.

Nem hiszem, hogy butább, rosszabb ember lenne, ha nem tanul meg imádkozni.

Enélkül is tudok neki jó példát mutatni, és így is lehet belőle VALAKI.

Számunkra nem fontos ez az egész.

Valószínűleg ő is így fog felnőni, hisz ezt látja maga körül. De ha esetleg az iskolában, óvodában vagy akárhol találkozik a vallással és majd imádkozik, vagy templomba akar járni, vagy bármi, nem fogom neki megtiltani és lebeszélni róla. Akkor támogatni fogom őt, de egyébként nem fogunk ezzel foglalkozni.

13. kotheo (válaszként erre: 5. - D2299ac778)
2010. dec. 9. 08:10

A gyerek helyesen a jó családban szocializálódik.

Ne hagyd ki, sőt keresd az igazi Fogódzót, a Fix Pontot. Add tovább a gyermekednek és akkor boldog leszel és a gyermeked sem marad egyedül az élet sodrásában! Szívből kívánok neked boldog adventet!

12. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. dec. 9. 08:07
Csecsemőkora óta lefekvéskor,már 3 és fél éves és magától imádkozik.
2010. dec. 9. 08:05

Nekem a nagymamám tanította meg az alábbi imádságot, amikor Nála voltunk esténkén az ágyunk mellé ült és közösen mondtuk:

Ó édes Istenem, hálát rebeg lelkem,

Hogy egész napon át úgy szerettél engem.

Bánom sok vétkemet, Szent Fiadnak vére,

mossa meg kegyesen szívemet fehérre.

Virrasszon felettem gondviselő szemed,

kérlek óvd az éjjel,testemet, lelkemet.

Szűzanyám és Őrangyalom legyetek énvelem,

ha ti rám vigyáztok,nyugodt lesz éjjelem.

Ámen

(Már eltelt 40 év és még mindig ezt mondom lefekvés előtt.)

Tanított egy másikat is, ha akarod megírom azt is.

Szép napot! :)

10. kotheo (válaszként erre: 2. - Nirvi)
2010. dec. 9. 08:03

Minden gyerek amit tud tanulással, tapasztalással szerzi meg. Ha nem tanítod (lehet, hogy te sem tudsz imádkozni azért?)akkor mitől tudna?

Hittanra járatni 2 okból is okos dolog:

1. a Biblia ismerete az egyetemes kultúrismeret szempontjából elengedhetetlen

2. a hittanórán csak jókat hall és a helyes emberi magatartást tanulja!

Persze ezeket otthon is lehet tanítani és jó példát mutatni...

2010. dec. 9. 08:02
Őszintén szólva a két nagyot (22 és 21 évesek) már nem emlékszem, hogyan tanítottam. Tulajdonképpen egy vallását gyyakorló családban talán nem is kell ezt külön tanítani a szó klasszikus értelmében, hiszen ott látja a gyerek nap mint nap, ha máskor nem, az esti közös imáknál, amibe érdemes őt már apró korában bevonni (öledbe veszed, ő örül az együttlétnek, elbűvöli a gyertyafény, belegagyarászik- nem kell ennek halálos komolyan zajlani, az örömöt érezze benne.). Szóval valahogy a nagyokat is tanítottam, de akkor még, hogy is fogalmazzam, "szabadúszó keresztények" (?) voltunk. Aztán komolyabban kezdtem a vallást gyakorolni (de szörnyen hangzik ez így :( ), és a két kicsi már ebbe született bele. Van kicsiknek szóló 3 évestől már használható imakönyvecske, aranyos régimódi képekkel, s ebben néhány soros gyerekimák. Pl. ebből tanultunk esti imát és a legkisebb 4 évesen már a kép alapján kikereste a könyvből. Jó alkalom erre a mostani adventi időszak is. Mi minden este meggyújtjuk (legalábbis igyedkszünk) a gyertyákat a koszorún és együtt imádkozunk. Ilyenkor mindenki elmondja a legjobbat, ami aznap történt vele, ennek együtt örülünk és megköszönjük Istennek és elmondjuk a legnagyobb hibát is, amit aznap vétettünk, s ezért bocsánatot kérünk. Rövid ima saját szavainkkal, vagy a gyerekek által választott kötött szövegű ima adja a keretet. Kb. 10-15 perc és béke van, nyugalom.
2010. dec. 9. 07:59

Szia!

Én imádkoztam vele este olyan 1,5 éves korától. Először csak figyelte, aztán már próbálta vele mondani, 2 éves volt aszt hiszem amikor pedig egyedül mondta. Olyan aranyos volt.

Nem tanítottam ám úgy konkrétan, csak megtanulta és kész.

7. R75 (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. dec. 9. 07:54

Az én lányom lassan 2,5 éves.. esténként az apukája szokta altatni, és már megemlítettem a férjemnek, hogy néha az esti imát mondhatná neki, mert már tud annyira beszélni, hogy megtanulja...

Egyébként 1 és 2 éves kora közt vasárnaponként elvittük őt a templomba, nem volt vele gond, de most éppen a szélkakas korszaka van, úgyhogy szerintem még egy pár hónapig kihagyjuk, aztán újra megy majd..

2010. dec. 9. 07:52
Igazán nem tanítom...látványosan nem imádkozok én sem,de ha bármi effélét kérdez a gyerek válaszolok mint bármi másra....magától jár hittanra már negyedik éve,most nagycsoportos az oviban,és időnként szól hogy anya most megyek imádkozok,vagy időnként megjegyzi hogy miről beszélgetett a Jézuskával vagy Istennel....
2010. dec. 9. 07:52
Óvodában tanítják...itt jár hittan tanár!
2010. dec. 9. 07:51
nálunk a nagymama kezdte mondogatni velük, alig hogy beszélni kezdtek.
3. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. dec. 9. 07:50
...nem szoktunk. Anyukám gyakorolja is a vallását (még egészséges mértékben :)), tehát ő beszélgetett velük ilyesmiről mindig az értelmi szintjüknek megfelelően... volt gyermekbibliánk, sokat olvasgattunk belőle, éppúgy mint más meséket... Mindkét gyerekem megvan keresztelve, a kislányom volt elsőáldozó és bérmálkozó is (szintén a mama óhajára és ő is intézte az ehhez kapcsolódó dolgokat)... :) most 18 és 15 évesek, a megfelelő ismeretekkel rendelkeznek, ha egyszer úgy döntenek, hogy aktívan gyakorolni kívánják a vallásukat, háááát.... Ő döntésük, mint minden egyéb. :)
2010. dec. 9. 07:47
Én nem fogom tanítani. Ha szeretne majd imádkozni, nem fogom neki megtiltani, de én tuti nem fogom hittanra beíratni magamtól. Vagy minden este elmondatni vele egy "Miatyánkot"....
2010. dec. 9. 07:45
mit mondtok együtt vagy hogy csináljátok ezt
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook