Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kórtól vinnéd el gyermeked fogorvoshoz és/vagy szemészhez, ha nincs probléma, csak úgy szűrésre? fórum

Hány éves kórtól vinnéd el gyermeked fogorvoshoz és/vagy szemészhez, ha nincs probléma, csak úgy szűrésre? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 5. 07:53
Az oviból is elviszik őket szűrésekre, majd ott kapsz beutalót ha kell. Én nem vinném külön ha nincs is rá szükség, meg nincs panasz.
14. supin
2009. jan. 29. 08:28
" évesen már kezdheted a fogorvost. Szemészet az is jó már ekkortól. Aztán a szakorvos véleménye alapján ,tovább.
13. HLivia
2009. jan. 29. 08:06
Szemészetre 1 éves korától évente vittem. Még talán idén viszem,7 éves lesz decemberben. Azt mondta doktornő 5-6 éves korig minden előzmény nélkül kialakulhat a kancsalság. Fogorvosnál 2 évesen volt először,azóta is fél évente viszem vagy én vagy az óviból mennek.
12. kandi
2008. dec. 10. 09:11
Én a kislányommal idén októberben voltam először fogorvosnál, ő három és fél éves. Nem volt semmi gond az ölemben ülve nézte meg a doktornő a fogait. Egyébként az iskolaorvoshoz vittem mert én is hozzá járok. Szerencsére nagyon kedves és nagyon érti a dolgát :)
2008. szept. 30. 11:39
Érdemes már 2 éves kora körül meglátogatni a fogorvost,hogy hozzászokjon a vizsgálathoz,az orvoshoz,az eszközökhöz és a későbbiekben nem fog félni.Később évenként javasolt az ellenőrzés.
2008. szept. 30. 11:31

Már kiscsoportban meglátogatta a gyerekeket a fogorvosnő.Az én fiam kezelésre járt már 5és fél évesen.Azóta félévente megyünk és olyan bátor,hogy egyedül megy be én meg kint várom.Pedig szurit is kapott és fúrtak is neki.Most is menni kell,mert szólt hogy egy kicsit fáj a foga.7 éves.

A férjemnek beteg a szeme ún.cilinderes látása van,ami örökölhető.1 évesen vittük őket és azóta évenként visszük.Gyógyítható ez a betegség,ha időben észre veszik.

Mi a körzeti orvoshoz is vidáman megyünk.Elmagyaráztam nekik,hogy az orvosok segíteni akarnak még ha fáj is.

2008. szept. 24. 17:35
Nekem a szemdokim azt mondta hogy 1,5-2 éves korában vigyem.
2008. szept. 24. 14:39
Fogorvoshoz minél korábban mikor már kijöttek a fogai mondjuk egy nem túl zsúfolt napon bejelentkezni egy dokihoz amikor nem kell sokat várni nem ijjed meg a fúró hangjátol stb,csak elvinni aztán vagy megnézeti a fogait vagy nem,de ne ijjedjen meg....nekem 3éves kora után sajna kellemetlen volt az első tali a fogorvossal azótta is fél a nagyobbik fiam.A kicsit már bölcsiben vittem,kezelték a fogacskáit de nem fél.
2008. szept. 24. 14:30
Én szemészetre pár hónaposan vittem a kisfiamat,mert át kellett mosni a könnycsatornáját(szerencsére kiküldtek,mert tuti elájultam volna)de utána két évesen vittem szűrésre.Fogorvoshoz még csak most megy 7 évesen(iskolával)hát lehetett volna előbb is.
2008. szept. 24. 09:46
Én szemészetre 1 éves kora után vittem, fogorvosnál pedig épp most voltunk /2 éves/ semmi probléma nincs csak hogy szokja hogy évente 1x belekukkantanak a szájába. Mindenképpen célszerü akkor menni amikor még semmi probléma nincs igy az elsö találkozás nem lesz rossz élmény.
2008. szept. 24. 09:44
Fogorvoshoz 2évesen már elvinném, szemvizsgálatra pedig 3 évesen.De ha észreveszek valami rendellenességet, akkor azonnal.
2008. szept. 24. 09:41
már 3-40évesesen elvinném mindkét helyre,
2008. szept. 24. 09:38
szemészeti szűrésre vittem 8hónaposan, fogászatira még nem mert csak két foga van, és úgysem tudnának belenézni a szájába :)
2008. szept. 24. 09:38
A mai kérdésre a válasz: 5 éves korban van egy szemvizsgálat, ha semmi problémát nem látnak addig, akkor mindenképp megvizzgálják, és a fogorvoshoz pedig minél előbb. Akár már két-három évesen is. Ezt a fogorvos elmondja, mikor érdemes. A gyerekeim 3 évesen már láttak rendelőt, de a szájukat nem nyitották mondjuk ki. Viszont vigyorogtak, és kellemes élménnyel jöttek haza. :D
2008. szept. 24. 09:34
Hány éves kórtól vinnéd el gyermeked fogorvoshoz és/vagy szemészhez, ha nincs probléma, csak úgy szűrésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook