Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érdemes nyelvet tanulni?Segítsetek:) fórum

Hogyan érdemes nyelvet tanulni?Segítsetek:) (tudásbázis kérdés)

2009. jún. 28. 15:12

Köszönöm a tippeket!

Természetesen,megszólalni/beszélni is szeretnék,nem csak papírt a kezembe!

Lehet,h egy tanfolyam mellett döntök,a végén meg nyelvtanár,aki fől "tuningol" vizsga előtt.

Az itthon tanulás sajna nekem nem fekszik,nem vagyok én olyan szorgalmas:((

2009. jún. 28. 13:42

Az én tapasztalatom szerint nem nézik munkahelyen hogy mennyire tudsz angolul, ha angol középfokúd van! Sőt, én beszélek olaszul és angolul is, kint tanultam...de nincs nyelvvizsgám...leszeretném tenni és sokan felkészítettek,hogy hiába beszélek, lehet nem szerzem meg a középfokút sem,mert teljesen más egy vizsga....nagyon szigorúan csinálják. Húgom némettagozatosba járt, 2szer ment középfokúra és mindkétszer sikertelenül! Mondjuk sajnos nem tanult otthon, csak előkészítőkre járt!

Szerintem nem árt egy jó könyv és szótár, na meg egy tanár vagy ismerős, aki jól beszéli a nyelvet és a nyelvtani részét is el tudja magyarázni!!És mindig szánj rá otthon is időt...mert nem mindenkinek elég a tanfolyam vagy az ismerőssel töltött idő!

Sok szerencsét hozzá!

2009. jún. 28. 12:28

attol fugg milyen nyelvet akarsz tanulni es menyire van erzeked hozza...ez az otthon tanulas, baratal tanulas, ismeros beszerzes jo a penz kiadas, vagyis nem-kiadas szempontjabol...es egy ilyen egyetemi kozepfoku nyelvvizsgahoz epp eleg...

de!!! kesobb majd munkahoz is kernek nyelvtudast es diplomat, es atlagban az ilyen kis egyetemi vizsgasokat nem ismerik, nem tudnak rola, nah meg a szint sem biztos hogy tukrozi a valosagot...

ezert, hogy rendesen megtanulj egy nyelvet, es ne csak azert mert a diplomadhoz kell, hanem azert hogy kesobb is ervenyesuly vele, es majd azt a nyelvvizsgadat barhol a vilagon is elismerjek...menj el egy kurzusra, ott megtanitanak mindent ami kell es ugy ahogy kell, mert az otthon tanulasbol nem sok marad meg es lehet az ismerosod sem tudja rendesen a dolgokat...de egy ehez kepesitett tanar mar igen!

pl. nemet nyelv, elmesz a nemet kulturcentrumhoz, feliratkozol hozzajuk a kezdobe van kurzus, nemetorszagi nemetek tanitanak, kurzus utan van vizsga es adnak rola egy kello papirt is, amit kesobb akar afrikaban akar usaban elismernek! es a penz resze, 300-400 eurobol vagy talan kedvezmenyt is kapsz, megvan, egy eletre! vigyazz mert vannak olyan papirok is amik csak x evig ervenyesek, utana ujra vizsga h ujra kapj hasznalhato papirt ugyhogy szerintem egy ilyen kurzus amit elobb leirtam sokkal jobban megeri, es hasznalhato lesz tovabbi eleted soran is!!!

2009. jún. 28. 12:19
Ha magadtól is el tudsz indulni, akkor nekiállnék szavakat tanulni,majd keresni valakit, akivel lehet beszélgetni, és magántanár.....és sok-sok fordítási gyakorlat.
2009. jún. 28. 12:12
kreatív nyelvtanulás. Szerintem nagyon hatékony...de persze így is sok időt kell rászánni. És ha mondjuk azon már átrágtad magad, akkor érdemes magántanárhoz menni. Nekem a csoportos nyelvtanulással nincsennek jü tapasztalataim, bár biztos van akinek bejön.
2009. jún. 28. 11:57

Sziasztok!


Diplomámhoz kellene bő 1,5 év múlva egy középfokú nyelvvizsga.Nem tudom,hogy kezdjek neki a tanulásnak,milyen módszert válasszak...magántanár,nyelvsuli?

KInek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatosan?

Köszönöm:)

2009. jún. 28. 11:55
Hogyan érdemes nyelvet tanulni?Segítsetek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook