Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan éljük meg a nőgyógyászati nagy műtétet? fórum

Hogyan éljük meg a nőgyógyászati nagy műtétet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. Aprilia11 (válaszként erre: 80. - Erika44)
2012. nov. 17. 10:10
Szia Erika. Beírod a keresőbe,és felhozza a találatokat. ebből pedig kitudod választani a megfelelő címet, amit pontosan írtam le neked.Puszi,és további szép napot
80. Erika44 (válaszként erre: 79. - Aprilia11)
2012. nov. 16. 15:53
Szia Aprilia 11. Köszönöm a tippet. De még nagyon új itt minden a számomra és nem tudom, hogy hol találom ezt a fórumot.
2012. nov. 16. 09:34
Szia Erika! Ajálhatok nektek egy nagyon jó fórumot itt a hoxán!" Méheltávolítás- akinek elvégezték már ezt a műtétet megosztaná velem a tapasztalatait?" Itt sok kérdésre válaszokat kaphattok a saját tapasztalatok alapján,és lelkileg támogatnak titeket .Én is ezen a fórumon kaptam hasznos tanácsokat, és bíztatást. Az én méhemet is kivették , most vagyok 9 hetes de a petefészkeim meg maradtak.Én nem kaptam hormon kezelést.További szép napot és várunk magunk közzé! Puszi Aprilia11
2012. nov. 16. 09:01
Sziasztok!Erika vagyok 44 éves, most estem át 8 napja a nagy műtéten. Teljesen kipakoltak. Ha bárkinek van hasznos és jó tanácsa nagyon szívesen fogadom. Hőhullámaim vannak főként éjszaka, és nem alszom valami jól. Kaptam hormonpótló készítményt. Két napja használom és olyan mint ha csillapodnának a tünetek de az alvással továbbra is problémáim vannak. A hasam érthetően még eléggé fáj és a székelés is megkínoz rendesen. Erre is keresnék valami enyhítő megoldást.Előre is köszönöm. További szép napot.
77. bilona (válaszként erre: 76. - Mancus)
2012. márc. 23. 10:11
Én 46 éves vagyok és 2011. augusztusában volt műtétem. Kétoldali petefészek daganat. Mindent ki kellett venni. Talán leírnám, egy pár mondatban, velem mi van,hátha ez is segítség. A nőgyógyász ragaszkodik a hormonpótláshoz, de én egyenlőre nem szeretném, bár félek, ez lesz a vége. Eddig sem aludtam jól (egyéb gondok miatt), de most aztán szinte semmit. Ha netán elalszom, utána óránként felébredek. Ha másért nem, akkor a hőhullámért... Megpróbáltam gyógynövényes altatót, de ez nem jött be. A hasam még nekem se az igazi és a csípőm is fáj! Most valami nőknek kifejlesztett multivitaminban gondolkodom, amiben van a hőhullámokra (pl.:poloskavész)és a csontritkulásra (ez tragikus lett nekem!) gyógynövény és egyéb összetevő. Nagyon szeretnék Neked segíteni, de csak ennyit tudtam hozzászólni, ne haragudjál!
76. Mancus
2012. febr. 24. 11:48

45éves vagyok.2012.01.18.-án volt a műtétem.Kivették a méhemet és mind a két petefészkemet.A szövettani eredményem negatív lett,aminek nagyon örülök,de vannak más problémák.Egyfolytában alvászavarral és hőhullámokkal küszködöm,ami már kezd kikészíteni.Arról nem is szólva,hogy a hasam sem az "igazi"még bár azt olvastam a hozzászólásokban,hogy a eltarthat két évig is mire a has rendbejön.

továbbá nagyon gyengék lettek a lábaim.Egy tíz perces séta után úgy érzem,hogy leszakad mind a két lábam meg mind a két forgóm.Tud valaki ezekre a problémákra tanácsot adni?Nagyon hálás lennék érte!!!

75. Hmv.
2008. jan. 24. 08:05

Ötven éves koromban hüvelyplasztikára feküdtem be, de közben kiderült, hogy rendellenesen nagy a méhem, így egyúttal azt is eltávolították. Ezután derült ki, hogy volt egy lúdtojás nagyságú myoma a méhfalban, ami nem volt látható a ultrahang felvételen /vagy nem vették észre/.

Ez nem igazán viselt meg, viszont kaptam utána hormonpótlót, amitől úgy elkezdtem hízni, mintha felpumpáltak volna, és a vérnyomásom is felszaladt az egekig a műtét után. Erre a mai napig szedem a csökkentőt, a hormont pedig 8 hónap után abbahagytam.

Szerencsére jól érzem magam.

Mindannyiótoknak minden jót!

74. inci47 (válaszként erre: 73. - Alexa2007)
2007. nov. 17. 14:02
Kitartás! Mindennappal jobb lesz!További jó és szép napokat kívánok!
73. alexa2007 (válaszként erre: 72. - Czupy)
2007. nov. 17. 12:45

Sziasztok! Voltam 8 hetes kontrollon, mindent rendben talált a doktorom. Már nem fáj és nem csöpög és haskötőt sem kell viselnem. Hőhullám van, és sajnos egyik napról a másikra magas lett a vérnyomásom. Nem tudom ilyet tapasztalt-e közűletek valaki. Idő közben beszereztem az említett étrend kiegészítőt, amit el is kezdtem szedni. Korai lenne még nyilatkoznom róla, de egyenlőre úgy érzem használ és segíteni fog.A hőhullámokat enyhíti, kevesebb van belőle és nincs éjszakai leizzadás. A vérnyomásomra is hat, de az idegeim is sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabb lettem.

Jó egészséget mindenkinek!

72. czupy (válaszként erre: 71. - Alexa2007)
2007. nov. 7. 11:23

Kedves Alexa!

Azt hiszem kb. ugyanabban az időben estünk át a műtéten.(én:szept.25.)Most voltam a hathetes kontrollon, és sajna megerősítette a doki, hogy fél évig szó sem lehet hormonokról. Én a neten a szója termékeket néztem ki, amit Te írtál, arról még nem hallottam. Viszont a dokim a szójára is azt mondta, hogy ne kísérletezzem, várjak pár hónapot. Kicsit le is vagyok törve miatta, mert a hőhullámok bizony jönnek, főleg éjszaka. Az álmatlanságra próbáld ki a citromfű teát lefekvés előtt egy jó csészével, nekem bejöttt. A hasam nekem is fáj, főleg, ha sokat vagyok talpon. Még kaptam 1 hét pihenőt, de hamarosan vissza kell mennem dolgozni, onnantól nincs pihi.Egyébként Neked mi volt az ok? Mármint a műtétre?

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

71. alexa2007 (válaszként erre: 69. - Czupy)
2007. nov. 6. 17:47

Kedves czupy, én elég "friss" műtött vagyok 6 és fél hetes. Nekem mindent kivettek. Már jönnek a hőhullámok, leizzadás, álmatlanság. Engem egyenlőre nem izgat, nem zavar. Igaz én 45 éves vagyok, egyébként is a klimax indokolt kezdetén. A hormonpótlásra nekem azt mondta a doki, hogy várjunk vele, mert meglátjuk hogyan áll be a szervezetem a változásra és nem biztos, hogy szükséges lesz. A hasam és a a műtéti heg fáj. A hasam sajnos esténként elég hevesen. Holnap megyek a kórházba kontrollra, kiváncsi vagyok mit mond majd az orvos. Halkan kérdezem tőled, hogy hallottál-e az Alveo nevezetű étrend kiegészítő szerről? Én még nem próbáltam, de csodálatos történeteket hallottam olyantól aki szedi. Magam is ki akarom próbálni, de nem tudom mikor kezdhetem szedni.Ez egy gyógynövény szörpike. Érdemes rákeresni a neten!

Jó egészséget Neked és mindenkinek!

70. angyal44 (válaszként erre: 69. - Czupy)
2007. nov. 3. 22:53
Szia! Biztosan fog is a dokid megoldást keresni,nem szokták ilyen esetben magára hagyni a pacienst.Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy a klimax-szal bajlódj.Én nem tudom de úgy tűnik egyre többen járunk hasonló cipőben.Gondolom ez a nagy rohanás is közrejátszik. Mindegy, az a lényeg,hogy akik már túlestünk rajta teljesen meggyógyuljunk és élhessük az életünket nyugodtan tovább. Vigyázz magadra!Üdv:A
69. czupy (válaszként erre: 68. - Angyal44)
2007. nov. 3. 14:17
Köszönöm a megnyugtatást! Azért nem kaphatok hormont, mert a daganat hormonális eredetű volt. Mivel az orvosok nem túl bőbeszédűek, rákérdeztem a neten egy nőgyógyásztól, aki szintén ezt mondta, ja és hogy ilyen esetekben fél évig hormoncsendet szoktak beállítani. Én sem vagyok ebben profi, de szerintem a petefészkek eltávolítása elég csendet okozott, mármint az ösztrogén tekintetében. Egyébként a jövő héten megyek vissza kontrollra, a dokim azt ígérte keresünk valami megoldást.
68. angyal44 (válaszként erre: 66. - Czupy)
2007. nov. 2. 19:44

Szia,Czupy!Az hogy még sokat fáj a hasad, az természetes. A későbbiekben majd egyre erősebb leszel. A többiekhez sajnos nem tudok hozzászólni, mert nekem a petefészkeim meg vannak, de itt sokan írták, hogy még jobb lett nekik a szex, mert nem kell félniük.Bocsi ha butaságot kérdezek,de miért nem kaphatsz hormonpótlást? Ha mindent kivesznek akkor nem lehet?Klimax elleni gyógyszert sem kaptál?

Most viszont már rendben vagy ugye? Vigyázz magadra, és írj, nyugodtan kérdezz ha tudunk válaszolunk.Puszi:Angyal44

67. inci47 (válaszként erre: 66. - Czupy)
2007. nov. 2. 18:47

Szia!

Nyugalom!! Pozitív gondolkodás, minden jó lesz!!Olvasd vissza , amit eddig írtunk, és jó egészséget kívánok sok szeretettel!! Inci

66. czupy
2007. nov. 2. 15:32

Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra. Engem öt hete műtöttek, mivel méhtestrákot diagnosztizáltak, így mindent kivettek,s hormonpótlást sem kaphatok. (37 éves vagyok)Nagyon egyedül éreztem magam a gondommal,még sokat fáj a hasam, és nagyon feszül. Ez ugye még normális? Félek a klímaxtól is, és attól, hogy lesz-e változás ezért a párkapcsolatban.... Van valakinek valami bíztató tapasztalata?

65. alexa2007 (válaszként erre: 64. - Angyal44)
2007. nov. 2. 10:57

Sziasztok! Köszönöm a kedves szavakat! Azóta még jobban lettem:) Csodás érzés, hogy hétről-hétre egyre erősebb vagyok! Vigyázok magamra (egy kórházi sorstársammal ellentétben aki meg sem várta a 6 hét leteltét és a kontroll vizsgálatokat, hanem vissza ment dolgozni..) AZ ÉLET SZÉP! JÓ EGÉSZSÉGET MINDANNYIÓTOKNAK!

Alexa

64. angyal44 (válaszként erre: 62. - Alexa2007)
2007. okt. 29. 18:17
Szia Alexa! Örülök, hogy szépen gyógyulsz.Fokozatosan erősebb leszel majd. Én már így 8 hónap után teljesen visszakaptam az erőmet. Már újra tudom húzni az igát :)Azért még vigyázz nagyon magadra, még sokat kell erősödnöd.További jó egészséget, kívánok neked!
63. inci47 (válaszként erre: 62. - Alexa2007)
2007. okt. 29. 17:44
További szép napokat kívánok!!! Csak tovább is ilyen pozitívan!!
62. alexa2007 (válaszként erre: 61. - Angyal44)
2007. okt. 29. 13:58

Sziasztok!

Jó hír, hogy már nekem is letelt a 6 hét! Egészen jól érzem már magam, egész nap fent vagyok, nagyokat sétálok, és örülök az életnek, az életemnek. Ti hogy vagytok? Írjatok!!! Alexa

2007. okt. 14. 14:11
Szia Alexa!Bocsi, hogy csak most válaszolok,de nem jártam erre.Ha jól emlékszem 6 hetes lehettem mikor abbahagyta a váladékozást, de még utána is előfordult néha.Miután dolgozni mentem(8hét után)akortájt szűnt meg teljesen.A belső sebek még jó darabig csipkednek, főleg ha változik az időjárás.Az tény, hogy isteni dolog ha már nmem csak hanyattfekve tud az ember aludni.Vigyázz magadra továbbra is!Puszi:Erzsi
60. inci47 (válaszként erre: 59. - Alexa2007)
2007. okt. 11. 10:53

Köszönöm szépen! Hála Istennek jól vagyok, sőt nagyon is trehány, hiszen több , mint 10 éve nem voltam nőgyógyásznál sem, pedig van egy petefészkem, amiben minden kialakulhat! Nem mondom, hogy soha sem fáj a hasam ,hiszen a nagyműtét előtt vakbélműtétem is volt, sőt a kisebbik lányomat császárral "szültem", tehát semmi sem került vissza az eredeti helyére, talán az összenövések miatt fáj néha, de nem foglalkozom vele igazán.Nagyon magas a fájdalomtűrő küszöböm, meg a környezetemben sorra" mennek el" az orvosfeleségek, tehát ami a sors nagykönyvében meg van írva ,mi nem tudjuk megváltoztatni!! Amíg élhetünk, próbáljuk meg jól, de ehhez kell egy szerető család is, akik örömet szereznek/ a bánat mellett,hiszen az mindig előfordul/

További jó egészséget, gyors felgyógyulást kívánok Nektek is! Puszi: Inci

59. alexa2007 (válaszként erre: 21. - Inci47)
2007. okt. 11. 10:08

Kedves Inci!

Korábban már olvastam az írásodat és nagyon klassz, hogy pozitív példaként leírtad ami Veled történt. Csodás, hogy így túljutottál a nem kevés megpróbáltatáson. Egyet értek Veled a pozitív hozzáállás és a gyógyulásba vetett hit elengedhetetlen a gyors felépüléshez!

Kívánok Neked minden szépet és jót, és mindenenekelőtt jó egészséget!

Szeretettel: Alexa

58. alexa2007 (válaszként erre: 56. - Angyal44)
2007. okt. 11. 10:01

Kedvesek vagytok, köszönöm a bíztatást!

Örömmel mondthatom, hogy negyedik hete, hogy a műtétem volt és rohamos javulásnak indultam, bár igyekszem nagyon vigyázni magamra.Semmit nem emelek, szerencsére megengedhetem magamnak, hogy a háztartásban sem kell semmit csinálnom, mert van egy kedves szerető, segítő társam aki mindent megold.

Angyal, Tőled kérdezem, mivel engem a hüvelyen keresztül szivárgó sebváladék tölt el szorongással, hogy ez nálad mennyi idő után szűnt meg? Nekem általában 1 hétig semmi nem jön, utána meg megjelenik mindenféle pirosas-rózsaszínes vizenyős váladék. Nem nagy mennyiségben, de az élénk pirosas szine miatt totál pánikba esek tőle, mivel azt mondták a kórházban, hogy ha vér jön akkor nagy a baj.Ez persze nem vér, csak piros (hihi). Aztán kb. 1 nap alatt megszűnik. A hasi külső sebem már nem fáj, inkább a belső sebek szaggatnak hasogatnak elég rendesen. Hála Istennek már forgolódni is tudok alváskor, ami nagy öröm ahhoz képest, hogy az elmúlt fél évben csak hanyattfekve tudtam feküdni.

Nagyon köszönöm a jókívánságokat és én is nagyon jó egészséget kívánok mindnyájatoknak szeretettel!

Alexa

57. inci47
2007. okt. 5. 16:11

Sziasztok!

Angyalka, Alexa nem akarom mégegyszer leírni ami velem történt/ olvassátok el, ha akarjátok a 21. hozzászólást/ akarni kell élni, meggyógyulni, csak pozitívan gondolkodni! Gyógyuljatok meg, szívből kívánok jó egészséget!

56. angyal44 (válaszként erre: 55. - Alexa2007)
2007. okt. 4. 20:58
Szia Alaxa!Én is 45 vagyok.Nekem februárban volt a műtétem.Nekem is hosszanti vágásom van, mert volt egy császárom. Az én sebem nagyon nehezen gyógyult.8hét után engedtek el az orvosok, de akkor is az én kérésemre.Én is meg voltam eleinte ijedve,de amikről írsz azok természetes velejárói a gyógyulásnak.Nekem is említette az orvos a sérvet,de csak akkor ha nem tartom be, hogy nem emelek nagyot.6-8 hónapot mondott a belső seb teljes megerősödéséhez.Nekem most jár le a 8 hónap.Már majdnem emelek akkorákat mint előtte. Sajnos a lábaim eléggé tönkre mentek, sokat fájnak. Nekem olyan munkaköröm van,hogy rengeteget kell mennem és sajnos túlsulyom is van jócskán. de már annak ellenére, hogy volt aki azt mondta többet nem leszek a régi,már élhetem a megszokott pörgős életemet.Ha akarod szivesen válaszolok a kérdéseidre.Igaz csak esténként tudok géphez jutni.Vigyázz magadra,gyógyulj szépen!
2007. okt. 1. 07:52

Sziasztok! Én 45 vagyok és 2 hete volt a nagyműtétem. Mindent kivettek, mert volt egy emberfej(!!!) nagyságú ciszta a hasüregben ami a petefészekből nőtt ki. Iszonyú nagy a sebhelyem, majdnem negyven centi.Másként nem fért ki az óriás ciszta. Asszem elég jól gyógyulok csak mindentől nagyon be vagyok tojva. A hüvelyen át szivárgó sebváladéktól, a belső sebek hasogatásától, a nehézkes pisiléstől stb.stb.

Már egy hete itthon vagyok és érzem, hogy napról napra erősödök.

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, már így is jobban vagyok, hogy olvastalak benneteket! Osztom azokat a tapasztalatokat, hogy szebbnek látszik és értékesebnek az élet a műtét után. Szerencsémre minden szövettanom negatív lett, így reménykedem a teljes gyógyulásban és abban, hogy a gyógyulás után teljes élet élhető.

Ami aggaszt még, hogy a hoszanti vágás miatt jelezték, előfordulhat sérvesedés a későbbiekben, így haskötőt is hordok. Örülnék ha írnátok Sorstársak, mennyi idő után érzi újra "embernek" magát a megműtött?

Mindenkinek jó egészséget kívánok! Alexa

54. inci47 (válaszként erre: 53. - Évike1)
2007. aug. 29. 11:37
Na , ennek nagyon örülök!Szép az élet, élvezzük ,amíg lehet!
53. évike1 (válaszként erre: 51. - Rozália)
2007. aug. 28. 18:52
Igazad van, nehéz, nagyon nehéz.De akkor gondolj az átélt kínokra a fájdalomra és tudatosulni fog benned,hogy végülis szerencsés vagy.Meggyógyultál,felépültél és nem kell mindig hátra nézni.Csak elöre,fel a gödörböl.Nekem azt hiszem most már egyre jobban megy.Látod már jótanácsokat is tudok osztogatni,pedig nemrég még nekem is nagy szükségem volt rájuk.Köszi tündibündi,inci.Puszi
52. inci47 (válaszként erre: 51. - Rozália)
2007. aug. 22. 18:58

Akinek ilyen tündéri unokái vannak, annak élnie kell!!

Persze,hogy nehéz,de van miért harcolnod, fel a fejjel továbbra is!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook