Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan éljük meg a nőgyógyászati nagy műtétet? fórum

Hogyan éljük meg a nőgyógyászati nagy műtétet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. inci47
2007. jún. 9. 22:28

Lányok! én 41 évesn estem át egy ilyen műtéten, csak egy rossz,de még működő petefészket hagytak bent, nem mondom,hogy nem féltem a műtéttől, de megbírkóztam a gondolattal,hogy vagy így élek, vagy szenvedek tovább. Voltak hőhullamáim ,de nem volt kibírhatatlan, és mindig azt mondtam,viccesen persze , hogy mennyi pénz megspóroltam , hiszen nem kellett betétre költenem. Két évre rá a mellemben találtak csomókat,ezzel műtöttek, na ekkor már nagyon féltem, hiszen ez a csonkolás látszik ,nem úgy ,mint az előző műtét, de szerencsére nem kellett levenni a mellemet.

Azóta eltelt 19 év , ebben a hónapban leszek 60 éves. Boldog, kiegyensúlyozott vagyok, pozitívan élem az életem, megpróbálok nem keseregni, sokat nevetek, örülök a szép családom szeretetének. Kívánok mindenkinek gyors felgyógyulást! Ja, és nem híztam el, odafigyeltem mit eszek, de nem vonok meg magamtól semmit.

20. zena01
2007. máj. 13. 10:43
Lasssan két éve hogy megműtöttek, de iszonyú hőhullámaim vannak, pedig bent hagyták mindkét petefészkemet. Tud valaki erre valami jó gyógymódot, hogy ne szenvedjek ennyire?
19. angyal44 (válaszként erre: 18. - Tündibündi)
2007. ápr. 2. 12:02
Nem tudom, nézegettem már de nekem ez a csak folyékony kúra kicsit brutálisnak tűnik.Norbival próbálkozunk.Annak ellenére hogy világ életemben kövér voltam,ez most kezdett el annyira zavarni, hogy tegyek is ellene. Még várok egy hetet aztán óvatosan tornával is próbálkozom.Remélem sikerül mindkettőnknek.
18. tündibündi (válaszként erre: 17. - Angyal44)
2007. ápr. 2. 11:54
nem próbáljátok ki a *t? én leadtam 3.6kg 2 hét alatt. nagyobb súlyból több megy le. én 63.6 ról kezdtem.
2007. márc. 28. 23:05
Az enyém egy kicsit kisebb volt jókora női ökölnyi. Így volt írva pontosan.Különben én is elkezdtem törődni magammal. A műtét miatt abbahagytam a dohányzást(remélem sikerül)Most meg próbálok megszabadulni pár kilómtól. Együtt kezdtük a nagy lányommal együtt hátha könnyebb.Tulajdonképpen már megérdemeljük hogy magunkra is figyeljünk.Jó éjt!
2007. márc. 28. 20:03
nem kell sajnálni magad. én minden rossz dolgot úgy élek meg ,hogy egyszer élünk én ezt is kibróbáltam. tedd ezt Te is ! nekem különben is megkönnyebbülés, mert egy ff. ököl nagyságú daganatom volt és nem igazán dobott fel a gondolat , hogy vele kell élnem. nekem nemrég azt mondták, törödj mostmár végre csak magaddal.család mellet nehéz , de igyekszem.minden jót neked angyal44!!!!!!!!!!!!!
2007. márc. 27. 18:36
Igazad van erre már én is kezdek rájönni pedig még csak öt hete műtöttek, de a "vigasztalást" akkor kaptam amikor még nagyon rútul éreztem magam.Még szerencse, hogy alapból nem vagyok az az elkeseredős fajta, de jó lett volna ha előbb rátalálok erre az oldalra.Most már hamarosan dolgozni megyek és nem érek majd rá sajnálni magam. szia
2007. márc. 27. 17:44
iakik azt mondták ,hogy nem leszel a régi, azokat küldd el a jó fenébe, ha így tudnak vigasztalni, azt sem érdemlik meg, hogy szóbaállj velük.szia
13. angyal44 (válaszként erre: 12. - Tündibündi)
2007. márc. 27. 14:11
Köszi jó ezt hallani olyantól aki átesett már rajta.Kissé idegesítő volt amikor azt mondták, hogy se fizikailag se lelkileg nem leszek már ugyanaz. Szerencsém a szerencsétlenségben hogy miután már elmúltam 40, gyerek problémám nincs. de elkeserítő volt látni mennyi fiatal küzd hasonló gonddal, s nekik még gyerekük sincs.
12. tündibündi (válaszként erre: 11. - Angyal44)
2007. márc. 26. 20:29
leszel! türelem, hosszú a gyógyulás,de túl leszel rajta.hidd el nekem.használd ki az időt és pihenj sokat .jobbulást kívánok szia.
2007. márc. 26. 14:51

Sziasztok!

Eszméletlen mi mindent talál az ember a neten ha ráér böngészni.Én most éppen nagyon ráérek mert lábadozok. Pár hete estem át egy méheltávolításon. Most kezdem emészteni mi történt velem és még nem is vagyok igazán rendben.Bár megnyugtató hogy a szövettanim negativ lett, azért én már dolgoznék, de nem tudom mikor leszek újra a régi. (Leszek?)

10. rocker
2007. márc. 26. 13:13

Szia!A jokedvben nekem sincs hiany,sot az egesz mutetet vegigvicceltem,foleg hogy meg plasztikaztak is az elozo mutetemet.Megkerdeztem a dokit ,hogy a kepemen ezt nem-e lehetne egyuttal vegigcsinalni,hogy ne kelljen face-liftingre kulon fizetni.

A szovodmenyek viszont mar nem kacagtattak meg,node ahogy irtad,mindenen tul lehet jutni.

Gyerek?A jovo titka.

9. tündibündi (válaszként erre: 8. - Rocker)
2007. márc. 26. 13:06
szia! örülök ,hogy itt is találkoztunk, bár ez nem valami kellemes téma. mindenen túl lehet jutni, én ma már ugyanolyan jókedvű vagyok, mint voltam.az is igaz , hogy én már nem akartam több gyereket. sok rákos volt a családban , nekem így megnyugtató ez a dolog.
8. rocker (válaszként erre: 1. - Tündibündi)
2007. márc. 18. 22:58
Szia,szenvedestars!Latom,sok dologban talalunk.Majdnem 1 eve mutottek engem is,az egyik petefeszkem rament,a masiknak negyedet sikerult megmenteni,azt is csak azert,hatha meg osszejon egy baba.Nem kellemes,hormonkezelesek,rendszertelen menzesz,de a doki szerint van eselyem.A gond csak ott van,hogy ez ido alatt lett meg 2 cisztam,de remelem ezt meguszom mutet nelkul.Ami a fiatalokat illeti,hat ez egeszen komoly lelki seruleseket okozhat.
2007. jan. 24. 14:29
Én is vashiányos voltam, hogy megszünik e vagy nem , az a jövő zenéje. Időszerű lenne vissza menni a dokihoz, de nehéz elindulni.
6. Tamy
2007. jan. 23. 21:23
Hát a mensi miatt irigyellek, nekem az okozott rengeteg problémát. Vészesen vérszegény lettem. Hiába töltötték belém a sok vasat. De műtét óta normalizálódott a mennyiség. Nekem is fél évente kell menni kontrollra és ultrahangra, mert azt mondta a doki, hogy valószínű, hogy hajlamom is van a kialakulásra. Kaptam gyógyszert azt kell szednem.
2007. jan. 23. 19:29
Jól vagyok ,egy petefészket bent hagytak. Nem volt vele gond, így rásegít kicsit a hormon termelésre.Nincs hőhullámom sőt minden hónapban ugyan úgy feszül a mellem mint műtét elött. A menszesz pedigegyáltalán nem hiányzik.Így viszont nem 1 évente kell kontrollra menni, hanem fél évente.
4. Tamy
2007. jan. 23. 18:04
Azóta rendben teljesen vagy? Nincs semmi panaszod? Nekem azt mondták, hogy olyan szempontból jó ha megmarad (megmaradhat) a méh, hogy akkor nem lesznek még túl korán a hőhullám és tsai
2007. jan. 23. 17:25
Látom Tamy Te is Miskolci vagy, örülök neked!
2. Tamy (válaszként erre: 1. - Tündibündi)
2007. jan. 23. 17:05

A szerencsésebbik oldalhoz tartozom én is. Bár nekem meghagytak mindent, de arra is felkészültem, hogy ha felébresztenek a műtőágyon és azt mondják, hogy eltávolították a méhemet hogy fogom viselni. Azért mondom, hogy a szerencsésebbik oldal mert van egy 18 éves fiam és már én sem terveztem másik pocaklakót.

A műtéttől sokan félnek , de amennyi problámát okozott a "bajom" (myomám volt), és amilyen jól érzem magam így egy pár héttel a műtét után; azt mondom bátran túl kell esni rajta.

Ami a szörnyű, hogy nagyon sok fiatal lányt láttam bent.

2007. jan. 23. 13:05
Ebben atémában kevés adatot találtam. Tudom sokan nagyon fiatalok vagytok, de ez nem kor függő. Én 41 vagyok nincs egy éve hogy műtöttek. Engem nem fusztrál a dolog,mert már nem akarok szülni és más kellemetlen dologtól is megszabadultam, de mi van azokkal a huszon éves lányokkal akak még nem szültek, és sajnos már az én sorsomra jutottak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook