Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudom elkészíteni az adatlapomon található vörösrózsacsokrok közül bármelyiket? fórum

Hogy tudom elkészíteni az adatlapomon található vörösrózsacsokrok közül bármelyiket? (tudásbázis kérdés)


18. 489b5f4939 (válaszként erre: 17. - Klimpírozi)
2009. júl. 19. 08:53
Nem sk lett :-S
2009. jún. 8. 14:47

rózsacsokor megköttetett?

:)

16. emagdi (válaszként erre: 14. - 489b5f4939)
2009. jún. 6. 08:25

nézd, azt te tudod magadról, hogy úgy általánosságban mennyire jó a kézügyességed, egyéb más dolgokban mennyire vagy jártas.

ha általában ügyes vagy, akkor nagy eséllyel a virágkötés is egész jól fog sikerülni első próbálkozásra is.

viszont ha még nem foglalkoztál hasonló dolgokkal, és fontos, hogy szép legyen a csokor, akkor szerintem inkább ne most kísérletezz.


(aztán ha a későbbiekben is szeretnél virágcsokrokat kötni, akkor előbb vehetnél magadnak olcsóbb virágokat, és azon kísérletezhetsz, rájössz a trükkökre, fortélyokra, és azután már drágább virágokból is bátran köthetsz csokrot:)))

15. Klimpírozi (válaszként erre: 14. - 489b5f4939)
2009. jún. 6. 08:19
piacra, vásárcsarnokba nem is küldtünk a nagy nap hajnalán..
2009. jún. 5. 20:05
Már teljesen elbizonytalanodtam :-S
13. Klimpírozi (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2009. jún. 5. 18:06
valahogy így gondolom magam is..
12. emagdi (válaszként erre: 11. - 489b5f4939)
2009. jún. 5. 16:02

azért nem lennék abban olyan biztos, hogy sokkal olcsóbb lenne :))

ha a virágüzletben veszed a virágot és a kellékeket is, szerintem nagyjából ugyanott leszel, mintha velük megköttetnéd a csokrot. (és olyankor kizárt a rizikó, hogy esetleg nem sikerül tökéletesre)


dehát igazad van, próba - cseresznye:)))

2009. jún. 5. 15:54

Én mondjuk max 9 vagy 11 szál virágra gondoltam. Inkább 9, hogy 10 alatt maradjuk, és különleges alkalomra szánom!

Viszont egyszerűt szeretnék, rózsák egy kis zöldet hozzá és tényleg annyit (kis dekorkő még feldobhatja), hogy megkötni szalaggal, miután szorosan összekötöttem. A virágosok olyan sokat elkérnek. Ha csak a virágokat venném meg meg a szalagot, szerintem sok munkadíjat megspórolhatnék.

10. Klimpírozi (válaszként erre: 8. - 489b5f4939)
2009. jún. 5. 15:49
Budapest, óóó...akkor özön a virágüzlet..
9. Klimpírozi (válaszként erre: 7. - 489b5f4939)
2009. jún. 5. 15:47
20-30, mérettől minőségtől függ..apró kemény fejű rózsa az én zsánerem, tartós nagyon, ha frisset hoznak..semmi mást nem szoktam mellé rakni, különösen tetszik a z a csokor, ami az adatlapod elején van, egyszerű és elegáns, nekem megkötni könnyű, mert sokszor csináltam a magam örömére..de vigyázz, ha nagyot akarsz alakítani, ha különleges alkalomra szánod, kár kísérletezni, ha nem vagy biztos a kezedben..egy méternyi szalag elég hozzá, virágboltosok megkötik, ha kéred..a csokor lényege azonban az a speciális rugalmas kötözőszalag, ami összefogja a virágot, a dísszalag alatt...
8. 489b5f4939 (válaszként erre: 6. - Klimpírozi)
2009. jún. 5. 15:43
Bp-en :-)
7. 489b5f4939 (válaszként erre: 5. - Klimpírozi)
2009. jún. 5. 15:42
Köszi a választ! Te hány szálból készítettél eddig és milyen tartós lett?
2009. jún. 5. 15:40
nem látom hol élsz, de ha nagy városban, befutsz egy bevásárlóközpont, pláza virágboltjába, és segítséget kérsz.. ha kellően édesen mosolyogsz, minden odaadnak,eladnak, megmutatnak..
2009. jún. 5. 15:38

ha én lennék te, elmennék egy nagykereskedésbe, bekunyerálnám magam a vásárlók közé - ha ez nem lehetséges, virágboltban kell rendelni frissem szállítottat - majd a hűtőházba, kiválasztanám a nekem tetsző rózsákat - aprófejű, rövidszárú az én kedvencem - elkérném a rózsatövis leszedő herkentyűt, lehántanám a töviseket, vennék zöld virágkötöző ragszalagot, a szárakat szorosan összefogva több soron leszorítva leragasztanám, majd a kellő dekorációval díszíteném, amiket szintén a nagykereskedés kegyelméből ott helyben vásárolnék...ezt eddig így csináltam,máskor is így fogom.. magamnak, másoknak bármilyen virágdekorációt elkészítve...akinek ez nem inge, praktikus egy megbízhatón jó kezű virágkötőt keresni, a segítségét kérni, a fotók alapján....

:)

4. emagdi (válaszként erre: 2. - 489b5f4939)
2009. jún. 5. 15:33
virágboltban egyébként szokott lenni többféle szalag és ilyen kiegészítők is! (nagyobb virágboltokat nézz)
2009. jún. 5. 15:32
szerintem ha eddig még soha nem foglalkoztál virágkötéssel, akkor jobb, ha egy szakemberre bízod, szerintem ez is olyan, hogy gyakorlás teszi a mestert, szóval elsőre biztos nem lesz ilyen szép...
2009. jún. 5. 15:31
Kb mennyi szalag kellhet hozzá? Milyen tartós lesz? Hol lehet beszerzni ilyen köveket hoz?zá (egy hobby boltban sem láttam még eddig)?
2009. jún. 5. 15:29
Hogy tudom elkészíteni az adatlapomon található vörösrózsacsokrok közül bármelyiket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook