Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? fórum

Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? (beszélgetős fórum)


10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 09:46
Éltem. Na most már így megértjük egymást? Lyaly. :)
9. 61a61656b0 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 09:45

Jó,hogy hasonlithatsz össze két fajta életet, ha az egyiket, nem próbáltad?

Nem bezzegelek,mindenki ott él, ahol akar.

Csak én is hányok tőle, mikor valaki ül a langyos kakaban és folyamatosan panaszkodik

8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 09:39
Jajj ne kezdjétek el kérlek! Bezzegén. Nem szeretem. :)
7. 61a61656b0 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 09:38
Te éltél hosszabb ideig tőlünk nyugatra?
6. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 09:37

Ezeket a kérdéseket én is számtalanszor feltettem magamnak és a kornyezetemnek.

Fele részben ezért is nem élünk Magyarországon.

Úgy éreztük, hogy jár nekünk a jobb élet,hogy ne kelljen szemetet ennunk ugyanannyi pénzért,mint most a csúcsminőséget.

Jó ez a téma, vagy kevesen reagálnak rá, vagy majd leszedik a fejed, hogy el lehet menni, ha nem tetszik :)

2017. aug. 24. 09:34

Ma reggel hasonló gondolatok jártak a fejemben, amikor a metróban a péknél a kígyózó sor mellett volt pofám közelebb menni, hogy felmérjem a választékot, és eldöntsem, akarok-e sorban állni - és hárman rivalltak rám. A legkedvesebb az volt, hogy mi is ide várunk...


Én egyébként egyáltalán nem vagyok megkeseredve, és ezért sokan hülyének is néznek ;)

2017. aug. 24. 09:34

Te bajod, hogy csak ennyit látsz magad körül! A környezetedben lévő emberek nagy részét te válogatod meg! A maradékra, ha annyira akarnál tudnál hatni! Mert nem hiszem, hogy minden ember szar, és nem érdekli semmi! Csak egyszerűen ők is abban a környezetben vannak, akik lehúzzák. Lehet, hogy éppen a te beszélgetésed változtatná meg a gondolkodását/sukat. Lehet éppen elgondolkodna dolgokon. De te leülsz ezekkel az emberekkel beszélgetni? Meghallgatod őket? És téged meghallgatnak? Te megvéded azt, akit bántanak? Szükséges, hogy megvédd?

Nem kell külföld ahhoz, hogy a gondolkodásod megváltozzon pozitív irányba. És mosolyogni sem kell mindig. ;)

2017. aug. 24. 09:29

Nem vagyok megkeseredve.

Saját magamért felelősnek érzem magam.

Egy nemzetért nem.

2017. aug. 24. 09:26
Én nem vagyok megkeseredve. :)
2017. aug. 24. 09:06

Egy másik oldalon már feltettem ezt a kérdést, de szeretném itt is megvitatni.


Nyaranta, mikor hazajövök a szokásos egy hetes nyaralásomból (Svájc, Németország, Szlovénia, Ausztria) eszembe jutnak ezek a kérdések. Nem jókedvűen jövök haza. Túl nagy a kontraszt. Átjövök a határon és mit látok? Szemetes utcák, kátyús és rossz minőségű utak, lepukkant házak, lakótelepek, büdös aluljárók, rossz minőségű áruk a boltokban. Néhány km-rel arrébb teljesen mást tapasztalok.


Erről csak a politikusok tehetnek? Mennyiben vagyunk mi a hibásak, felelősek? Imádunk panaszkodni és szenvedni, mi magyarok, és ez tény és imádunk a politikusainkra mutogatni, ők tehetnek mindenről. Biztos, hogy ők tehetnek mindenről? Miért nem nézünk néha magunkba és látjuk be, hogy csak mi vagyunk felelősek saját sorsunkért és olyan az országunk, amilyenné mi emberek tesszük. Te, én, a szomszédunk... stb. Változzunk emberek! Ne azzal foglalkozzunk végre, hogy ki mit csinál a faluban, kinek miből van pénze, a munkatársunk milyen ruhában jött ma dolgozni és amúgy is, hogy tudja megtenni, hogy minden évben külföldre megy nyaralni!? Miért vagyunk irigyek, miért mindig a másik emberrel foglalkozunk? Miért nem figyelünk jobban a gyerekeinkre és tanítunk nekik értékeket? Miért nem veszünk részt szemétszedő akciókban, állatvédelmi tüntetésekben a gyerekeinkkel együtt? Miért nem vagyunk ideiglenes állatbefogadók? Miért nem védjük meg a kollégánkat, akit állandóan gúnyolnak a többiek a háta mögött? Miért nem beszélgetünk másról, mint a pénz, vagy hogy a szomszéd barátnőjének a sógora...? Miért vagyunk ennyire megkeseredve? Miért nem változunk végre????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook