Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? fórum

Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? (beszélgetős fórum)


100. Magdalénia (válaszként erre: 90. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 24. 19:47

Így van.

A gerjesztett lakosságcsere a "fehér" területeket célozza és hozza magával a saját dogmáit. Nem a saját területükön mozgatják őket a gazdagabb országok felé. Ez az átlagembereknek is nehéz, hiszen idegen kultúrába érkeznek. Kész katasztrófa a másod-harmad generációnál.

99. 8cc24eb355 (válaszként erre: 97. - Böce)
2017. aug. 24. 19:45
Biztos nem volt,mert félő,hogy ott is bunkó emberek ülnek..
98. Channa* (válaszként erre: 95. - Johannia)
2017. aug. 24. 19:44

Mennyi ideig éltél külföldön?

Én azt hittem, hogy ott pikpak pozitív lesz az ember, de te negatívabb vagy a legnegatívabb ismerősömnél is:DDD


Miről beszéltek? Csak panaszkodtok annak ellenére, hogy nem itthon vagytok, jól kerestek, telik külföldi utazásra, stb. Mert mi ez ha nem panasz, amit tesztek?

97. Böce (válaszként erre: 95. - Johannia)
2017. aug. 24. 19:44
Szavazni voltál-e? Mert a nlp fele el sem megy, lesz teljhatalom, aztán meg pampog.
96. Böce (válaszként erre: 83. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:41
Pont azt a két versszakot énekeljük/éneklik minden ünnepi alkalommal, nem a teljes költeményt, szóval nem értem, mi a hányás benne.
2017. aug. 24. 19:34

Nem tudom hogy tud megváltozni de mar nem is erdekel.mint ahogy a tobbseget sem.elmondom miert. Éltem kint.minden ügyintézés flottul ment.kedvesk voltak velem. Jól éltem.nyugodt életem volt.aztán hazajöttem. Első nap a száguldó autó a zebrán majdnem elütött. Az apeh(akkori nevén) megszivatott. Háromszor mentem vissza papírokkal mert egyik sem volt képes elmondani miket vigyek.miutan negtudtak h külföldről koltozok haza iszonyat flegmak es lekezelok voltak. Fel perc alatt leszedtek a mosolyt az arcomról.miutan tollat mertem kerni udvariasan kb 10perces litániát hallgattam vegig hogy mennyire életképtelen vagyok.es nem hatotta meg h a sajat tollam kifogyott... Aztán az orvosnal mindenki pofatlabkodik be hogy o csak receptet irat.hat a ku**va anyád én is azt akarok de azert bemegy. A buszon nem kapok blokkot mert zsebre dolgozik a sofőr. Akkor mikor a bérletem miatt vegzaltak hárman a buszon egy 50 kilós kiscsajt es panaszt irtam le sem szartak.ki sem vizsgaltak. Akárhány helyen panaszt tettem le sem szartak. Leszarjak az embert a hivatalok, a boltok, a szolgáltatók. Es hiaba voltam kedves,optimista.ma mar Mindenkit elkuldok az anyjába mert otthon masbol nem ert a paraszt!


Csak beidomultam a tömegbe. Máshogy nem lehet elviselni itthon.


Ha arrol van szo milyen jol megy nekem akkor mindenki marha irigy.de pont leszarjak hogy mennyit guriztem érte.csak azt nézik hogy bezzeg neki ket kocsija van.mibol telik ra. Kitartja a pasija vagy mit dolgozik. Pesten lakom de az egesz falu otthon rólam beszélt.vagy ha nem rólam akkor az ügyeletes balekrol akin csamcsogni lehet.


En kerulom a negativ embereket. Kb leszarok minden embert es csakis igy tudok boldog lenni itthon. Csak a sajat kis életem erdekel. Es keresem azok társaságát akik pozitivak tudnak maradni. Nincs beszukulve a vilagkepuk stb.


Politikai aktivitást ott befejeztem hogy apum tüntetni volt majd utana két hónapig megfigyeltek a hazunkat es lehallgattak a telefonunk pedig mezei polgárok vagyunk semmi parthoz nem tartozunk. Szoval én kihagyok mindent es nem teszek semmit az orszagert mert az orszag sem tett ertem. Ott rúgott belem es a csaladomba ahol lehetett. Egyik szulom rokkant.most azt elvettek tole es nincs munkája de fizetnie kell mag utan a tb.t hogy kapja a gyogyszereit.gusztustalan na ami otthon van.

Nekem kb minden masodik ismerősöm volt osztálytársam kulfoldon el. En csak azert vagyok otthon mert jol keresek.egyebkent Ennyi eladó hazat a kornyeken Sosem lattam.


Egyebkent regen onenteskedtem.szemetet szedtem.kornyezetvedoskodtem. Ujsagoknak irtam levelet h mivel kene foglalkozni :D tenni akartam.de szélmalomharc volt. ma semmi.nulla.mert nem.veletlen a mondás:fejetol buzlik a hal. De ez egy nagyon komplex téma amugy.

94. Channa* (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:34

Arra ott vannak az indulók:D

Internacionálé, Hunyadi induló, Kussuth induló és társai. A himnusz nem arra van, hogy lelkesítsen.

93. Böce (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:34

Akko, amikor a himnusz született, a nagy, pátoszos fohász volt a "divat".


De mi a baj azzal, hogy: "Isten, áldd meg a magyart,

JÓKEDVVEL, BŐSÉGGEL,

NYÚJTS FELÉJE VÉDŐKART,

Ha küzd ellenséggel.

Bslsors akit régen tép,

HOZZ REÁ VÍG ESZTENDŐT..."


Szerintem csupa pozitívum, persze ki mit akar meghallani...

A ritmusa persze nem egy induló, de akkor ez volt az elvárás egy himnusszal szemben, a mai rohanó világban meg más.

92. Channa* (válaszként erre: 83. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:31

Hát nem tudom.... Történelem. Biztos voltak vidámabb pillanatok is, de történelemként jellemzően nem az marad fennt.

Érdekes lenne ha egy jó kis tatár táncmulatságról szólna a himnuszunk vagy valami törökfürdős orgiáról, persze egy laza szüret is lehetett volna a téma, de akkor ezek csak sima népdalok lennének és nem himnusz...

91. jozsi.38 (válaszként erre: 87. - 8cc24eb355)
2017. aug. 24. 19:30

én egy szóval sem említettem, hogy imádom őket :)

Ha a francia himnuszt vesszük, az pedig harcba szólít, forradalomra buzdít, ami nem biztos, hogy olyan sokkal jobb.

2017. aug. 24. 19:27
A jelenlegi politikai helyzetben nekünk ebben a "porfészekben" élő magyaroknak sokkal kisebb az esélyünk terorrtámadás áldozataként végezni. Merkel mama hazája a lista végén kullog, ahol szívesen élnék és dolgoznék.
89. Channa* (válaszként erre: 82. - 8cc24eb355)
2017. aug. 24. 19:25
Szerintem:D
88. Magdalénia (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:24

Tessék utánaolvasni a Wikipediában, talán jobban megérthető. Nemzeti ima.

Már többen hozzá akartak nyúlni, nem épp jó szándékból. Kevés sikerrel.


A honpolgárok egyetlen himnuszt sem énekelnek, vagy hallgatnak érzelem nélkül.


Miért kellene derűsnek lennie, mint pl.egy indulónak? :D


Ha már itt tartunk, remélem a Szózatba senki nem köt bele!

87. 8cc24eb355 (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:24
A német himnusz meg szabályos követelés,de imádjátok csak őket...
2017. aug. 24. 19:21

értelmeztem. Nem az bajom vele, hogy nem szép, mert szép.

De optimizmus, lelkesítés nincs benne

85. 8cc24eb355 (válaszként erre: 83. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:19

Nem lehet érzelem nélkül sem meghallgatni,se elolvasni!

Ha Te tudod,csak sajnálni tudlak!


Benne van az egész múltunk és a fohász a nemzet jövőéért!

Mint mondtam,értelmezd,ne csak másolj!

84. jozsi.38 (válaszként erre: 82. - 8cc24eb355)
2017. aug. 24. 19:19
gondold át: ez is egy könyörgés, sirám, ha úgy tetszik, nincs benne semmi büszkeség, tipikus régen mennyivel jobb volt, úgy ezer évvel ezelőtti nagy dicsőségek, de a közelmúlt és a jelen milyen k.ki. Mintha csak most íródott volna :)
83. jozsi.38 (válaszként erre: 82. - 8cc24eb355)
2017. aug. 24. 19:16

Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad török sáncára,

S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára.


Hajh, de bűneink miatt

Gyúlt harag kebledben,

S elsújtád villámidat

Dörgő fellegedben,

Most rabló mongol nyilát

Zúgattad felettünk,

Majd töröktől rabigát

Vállainkra vettünk.


Hányszor zengett ajkain

Ozman vad népének

Vert hadunk csonthalmain

Győzedelmi ének!

Hányszor támadt tenfiad

Szép hazám kebledre,

S lettél magzatod miatt

Magzatod hamvvedre!


Bújt az üldözött s felé

Kard nyúl barlangjában,

Szerte nézett s nem lelé

Honját a hazában,

Bércre hág és völgybe száll,

Bú s kétség mellette,

Vérözön lábainál,

S lángtenger fölette.


Vár állott, most kőhalom,

Kedv s öröm röpkedtek,

Halálhörgés, siralom

Zajlik már helyettek.

S ah, szabadság nem virúl

A holtnak véréből,

Kínzó rabság könnye hull

Árvánk hő szeméből!


Szánd meg Isten a magyart

Kit vészek hányának,

Nyújts feléje védő kart

Tengerén kínjának.

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbünhödte már e nép

A multat s jövendőt!


Szóval két versszak kivételével nem nevezném épp optimistának

82. 8cc24eb355 (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2017. aug. 24. 19:12

Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bõséggel,

Nyújts feléje védõ kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors, akit régen tép,

Hozz rá víg esztendõt,

Megbünhödte már e nép

A multat s jövendõt!


Világ legszebb himnusza!


Értelmezd..

81. jozsi.38 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. aug. 24. 19:08
azért ha érzelem mentesen végig gondolod a himnusz szövegét, lyan nagy optimizmus nincs benne. Büszke vagy fájó múlt, üldöztetések stb. Nem egy derűs, optimista szöveg, lássuk be
80. Böce (válaszként erre: 77. - Channa*)
2017. aug. 24. 19:05
Mert olyan, amilyet szapul: csak panaszkodni meg fikázni tud, pozitív gondolat nulla:-)
79. 8cc24eb355 (válaszként erre: 75. - Roni40)
2017. aug. 24. 19:01

Nem kell ellazuljon igaza van!!

Fotelhősökből elég volt!

Nem akar tenni semmit csak köpködni kilométerekről??

A nagy és jó Németország...

A kisvárosban ahol élek,több a német,mint a magyar,mert az ő elmondásuk szerint itt jobb,mint otthon.Akkor most mi van?


Ja,és aki hányingert kap a himnusztól az meg nyaljon sót,hogy ne mondjam hova való...

78. Channa* (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 18:59

"A Himnusz szövegétől rosszul vagyok, nem értem, miért kell a nemzeti nyomort áhítattal hallgatni minden jeles ünnepen. "


Na igen. Látszólag egy követ fújsz a fórumindítóval és a kint élő honfitársainkkal, közben meg nem tanítod majd meg a gyerekeidnek az értékeket, mert már te sem ismered...


Szomorú, ha egy Magyarnak a Himnuszról csak ilyenek jutnak az eszébe. Remélem szívesen énekeled más nemzetek himnuszait....

77. Channa* (válaszként erre: 75. - Roni40)
2017. aug. 24. 18:55

Miért? Fáj az igazság?

Légy szves beszélges a szipiszuper külföldiekkel, ahol élsz, ott csak pozitív dolgok történnek, ott tiszták az utcák, mindenkinek van otthon 10 kutyája és 10 macskája. Gondolom neked is:DDDD

Hát akkor!? Miért ragaszkodsz hozzánk?

76. Channa* (válaszként erre: 40. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 18:53

Vajon miért nem maradtál itthon, hogy jobbá tett az országot? Vajon miért nem jársz itthon tüntetgetni? Miért nem fogadod be itthon akár csak ideiglenesen az állatokat, stb.?


Ja, így tök könnyű dumálni...

75. Roni40 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2017. aug. 24. 18:41
:)Lazulj el!
74. Channa* (válaszként erre: 18. - Roni40)
2017. aug. 24. 18:38

És épp ezért milyen jól járnál te, ha nem velünk beszélgetnél egy Magyar fórumon. Vajon miért nem azokkal beszélgetsz, akikkel egy országban laksz?

Ha már ők annyival jobbak, mint mi?

73. Channa* (válaszként erre: 9. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 18:34

És mit tegyünk?

Arra sokaknak nem telik, hogy kijárjanak külföldre vásárolni, így marad az itthoni nem csúcsminőségű kaja. Erről vajon tényleg mi tehetünk?

Mindenki nem költözhet külföldre, aminek sok oka van.

Mit tehetük akkor?

Könnyű ítélkezni így egy egész nemzetről, pl. a távolból...

Hogy is van a szólás? Más farkával verni a csalánt? Bírom, amikor valaki elkezd pattogni otthon a TV előtt, ja bocs! a gép előtt. Vajon a fórumindító és te megtesztek mindent, amit elvártok a néptől? Kimentek tüntetni? Befogadtok 10 macskát és 10 kutyát? Remélem egy-két mingráns is ott lakik nálatok,

Gondolom magatokból indultok ki, amikor azt mondjátok, hogy én pl. nem figyelek a gyerekemre és nem tanítok neki értékeket.

Tényleg! Miért nem vesztek részt a szemétszedő akciókban? Ha megtennétek, akkor nem lenne ennyi szemét, de gondolom, ha már ezt hozzátok fel, akkor ti is lazán elszórjátok, majd otthonról megírjátok, hogy mindenki trehány, bezzeg ti.

Ja, és kolléga védés.

Na, én elmondom, hogy mit teszek. Mindig megvédek mindenkit és mindig a közös jólétünkért jár a szám. És mit kapok érte? Azt, hogy én vagyok az örökké elégedetlen nagyszájú kolléga, akitől még a főnök is fél, mert amikor valami nem jó és én elmondom, akkor bezzeg az összes kolléga azt mondja, hogy ő észre sem vette. Na, érdemes megvédeni? Nem.

Ja, simán nem érdekel, hogy pl. a fórumindító épp hazaérkezett a Svájc, Németország, Szlovénia, Ausztria nyaralásából. Vajon miért írta le részletesen, hogy merre járt? Ja, csak azért, hogy az orra alá dörgölje azoknak, akik még a Balatonhoz sem tudnak elmenni. Hát, igazán gratulálok!

Gondolom nem mentetek ti sem ki a szappanadó elleni tüntetésre sem, és nem is ti feküdtetek a kisvasút sínekre, ugye?

Na, én is tudok ám ilyen lenni. Harcoljunk a rossz ellen! Robbantsunk ki forradalmat! Stb. Természetesen csak itthonról uszítom az embereket, és ha összejönne, akkor hátradőlök és úgy csinálok, mintha én is kint lettem volna és okosságokat írogatok majd.....


Van egy kolléganőm, aki mindig azt mondja, hogy az emberek tudtak tüntetni az internetadó ellen, de egyébként otthon maradnak. Amikor javasoltam neki, hogy szervezzen egy tüntetést és menjenek ki a gyerekei, akkor közölte, hogy ő nem arra gondolt, hogy ők menjenek ki, hanem arra, hogy mások!

Ja! Mert én nem féltem a gyerekemet, bezzeg ő! Normális!?

72. Magdalénia (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 18:17

"A Himnusz szövegétől rosszul vagyok, nem értem, miért kell a nemzeti nyomort áhítattal hallgatni minden jeles ünnepen."


A mondatodban benne van a válasz is. Nem érted, de ez nem baj. Sokan nem értik, de azért rosszul nem lesznek tőle.

71. 31bc25d879 (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 17:45
Jó, nem ismétlem el amit írtam, szerintem mindketten értjük és tudjuk a lényeget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook