Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? fórum

Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek? (beszélgetős fórum)


40. 61a61656b0 (válaszként erre: 39. - Böce)
2017. aug. 24. 14:34

Miért is?

Életem nagy részét ott éltem,oda születtem, ott nőttem fel.

Egy ideje máshol élünk,van összehasonlítási alapom.

Miért zavar az téged, hogy akinek nem tetszett ott az élet az eljott és nem panaszkodik tovább?

39. Böce
2017. aug. 24. 14:31
Roppant ironikus, hogy a külföldre távozott hazánkfiai/lányai egy ilyen fórumindító után idegyűltek fikázni meg morgolódni, hogy Magyarországon minden milyen szar:-))
38. Magdalénia (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 14:19

„Nem akarom politikai irányba elvinni, de Franciaországban eddig sem volt elegáns, ha egy politikus a családjának osztotta a mannát, de a Macron kormány egyenesen betiltotta.”


Talán ügyesebbek, rutinosabbak. A korrupció mindenütt jelen van kisebb, nagyobb mértékben.


Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az itthoni politikusok közülünk kerülnek ki, tehát ebből a miliőből, amiben felnőttek. (Ld.35.hsz-em.)


Súlyos megállapítás, de közelítünk felé: "hátraarcot vesz az emberi értékrendünk, társadalmi szinten."

37. Epresturmix (válaszként erre: 35. - Magdalénia)
2017. aug. 24. 13:37
Talán ott kéne kezdeni, hogy leszokni arról sopánkodni, ki mit gondol. Mert ahogy én beszélgetek sok emberrel, még mindig itt van a kutya elásva. Ez egy ősrégi beidegződés-szinte nem ismerek embert, akit ne így neveltek volna. Csak ezeket le kell rázni, aztán újratervezés. ;)
36. globus (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 13:12
Sok dolog van, amin magánemberként valóban nem tudunk változtatni. De másokon igen, ez pedig a közvetlen környezetünk, kapcsolataink, ami nagyban befolyásolja közérzetünket és mindjárt másképp látjuk a többit is. Sajnos, a közösnek gyakran nincs gazdája, legyen az tér, utca, munkahely, lépcsőház, bármi. Össznépi sporttá vált a permanens panaszkodás.
35. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 12:50

„Miért nem változunk végre?”


Mert nem ismerjük a saját kultúránkat, nincs már mire változni. A II.Vh-óta gyökeres változáson mentünk keresztül. Úgy is mondhatnám, hogy kitépték a gyökereinket.


Nincsenek meg az alapok, amire építeni lehet, hiszen több generációváltáson mentünk keresztül.

Ez olyan, mint amikor egy kiskorúnak teljes körű szabadságot adunk, - kicsapjuk az utcára pénzzel ellátva - amivel még nem tud élni és rossz társaság veszi körül. Természetes, hogy az fog rá hatni elsősorban.


Az egyén hiába nevelné a gyermekét szépre és jóra, ha ő maga sem jár elől példával. Ha igen, akkor hátrányba kerül, mert azt mondják, hogy nem az „életre” neveli a gyermekét.


A tágabb környezet pedig kifejezetten ellenséges, durva és közönséges. (A média minden szinten ontja magából.)

34. michelle.r (válaszként erre: 33. - Forrest2010)
2017. aug. 24. 12:10

Szerintem a pénz nem önbizalmat ad, hanem felnagyítja az egyed tulajdonságait. A seggfej még nagyobb és arrogánsabb seggfej lesz, aki meg szerény körülmények között is érző ember volt, az eztán többet fog adni.


Nem akarom politikai irányba elvinni, de Franciaországban eddig sem volt elegáns, ha egy politikus a családjának osztotta a mannát, de a Macron kormány egyenesen betiltotta.

33. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 11:26
:) nem vagyok megkeseredve :) 1 faluban az emberek azért jobban ismerték egymást / régebben , legalábbis :) / de mára már ez is megváltozott ! sok éve egyáltalán nem ismerem néhány közvetlen szomszédomat se :( olyan jövés-menés volt itt az eltelt években , h nem is értek rá megmelegedni az utóbbi ittlakók :) nem irigyelek senkitől semmit , amire szükségünk van , az megvolt mindig , nem a legjobb , nem a legszebb , de tudnia kell az ember lányának mire futja ! nem irigyeklek senkit , pedig mi nyaralni se voltunk soha :) mi itthon nyaralunk :)))) mindig is voltak emberek , akiknek más , és máshogy volt a fontos , volt régen is olyan , aki képes volt zsíroskenyéren , paprikás krumplin megspórolni egy külföldi nyaralást :) egészségére !!!! kinek mi a fontos ? nem vagyunk egyformák :))))) a politikusok rengeteg mindennek az okai , okozói ! gondolj csak bele ! nemrég olvastam 1 cikkbe : mi jár a politikusnak ? ha Svédország a hazája ? háááááát töredéke !!!! mint 1 magyarnak ! lassan Dunát lehet rekeszteni velük ! ledolgozta sok ember az életét , mégse tudott a gyerekének 70 milliós házat venni !!! + fél országnyi földet ........főleg a nem megfelelő vezető tehet sokmindenről ! ha nincsen munkája az emberek hatalmas tömegének ? mitől legyen felhőtlen jókedve ?! a gyerekeim gyerekként se szemeteltek ! még 1 buszjegyet se ! 1 papírzsepit sem dobáltak el , hazahoztuk , aztán itthon kuka ! de sokszor olyan autókból hajítják ki a szemetet a hegyről lefelé jövet , h felháborít , h a curva nénikéjét !!!! terepjáró ? luxusautó ? arra fussa ? 1 kukára már nem ?! és némelyik még képes akkorát lódítani azon a kukacsomagon , h más kertjébe landol !!!!! az biztos ! h sokan nem nevelik magukat a jóra ! pedig a jó pap is hóttig..... a sok pénztől némelyeknek akkora a mellénye ! h a másik jogosan háborodik fel , azt mondják a pénz önbizalmat ad :( pedig adhatna 1 kis kulturáltságot is annak , akinek nagy szüksége lenne rá :)))))))))))))
32. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 31. - Flóra76)
2017. aug. 24. 11:19

Ahogy latni akarom a vilagot.

Ez nem jelenti azt, hogy nem erzekelem, nem faj a mostani kozhangulat.

Amin nem tudok valtoztatni, ott a hozzaallasomat valtoztatom meg.

A hordoszonoklas meg nem vitte elobbre a szekeret.

31. Flóra76 (válaszként erre: 30. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 24. 11:14
Egy boldog ember! :D
2017. aug. 24. 11:12

Nem tudom.

Igen.

Nem szemetelek,

nem panaszkodom,

nem irigykedem,

nem szitkozodom.

Nem atkozodom.

Nem hagyom, hogy befolyasolja a napi mocsok az eletemet.

29. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 11:03
Én ennyire nem megyek bele a politikába. Sőt semennyire, csak cikkeket és az ehhez tartozó kötelező kommenteket olvasok, hogy azért legyek képben. De erre éppen emlékszem. Volt egy kis anyázás meg hülyevagy! :D
28. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 10:49

Tudod nem a nemzet változik meg, hanem az irányítása.

Gondolj csak egy egyszerű példára. adott egy család és egy családot összetartó gondos feleség/anya, aki mindenre odafigyel és mindent szeretettel intéz, szereti a családját odaadóan. Aztán a férj a felesége helyett egy alkalmazottat hoz a házhoz, aki bérért és fizetésért látja el a teendőket és csak annyit amennyi a munkaidejéből kitelik, gépiesen. Igazából nem érdekli semmi más, csak a jó fizetés amit kap. Aztán idővel arra is rájön, hogy ha elvesz ebből-abból az sem tűnik fel senkinek és vérszemet kap és már nemcsak magának, hanem a saját rokonságának is markol a dolgokból. De a gazda ezt is elnézi. Aztán a munkát is elhanyagolja, de még ezután is kapja a jó fizetést. Na ezek után a ház már koszos, elhanyagolt, a családtagok éheznek, viszont az alkalmazottnak egyre nagyobb a szája és már ő az aki beszól még az egész családnak is. Mindezt a család szó nélkül tűri.


Érthető voltam? kb. ez van. Viszont az alkalmazottat el lehet küldeni és a házat rendbe lehet tenni, csak döntés kérdése.

27. michelle.r (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 10:48

Ezt mondom én is ;) Olvasd, ha a helyén tudod kezelni. Ismerek olyan embereket, akik az ereiket akarják felvágni utána.


Én vinnyogva röhögtemm, amikor - talán egy index cikk alatt - azt olvastam egy nagyeszűtől, hogy "hol volt - a jelzőkre már nem emlékszem pontosan, de cuki biztosan nem volt közöttük ;) - soros és a libsi bandája trianonkor? miért nem védték meg az országot, meg a nemzetet?"

:DDDDDDDD

26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 10:34
Kommenteket olvasni a legjobb dolog! Csak érteni kell! :)))
25. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 10:29

Tegnapelőtt voltam 2 éves a cégünknél. "Utáljuk, mint a szart", így egy gúnyos gratulálokat kaptam a kollégáktól. :D Szóval ez az utálom a munkahelyemet, tele van idiótákkal, és csak mi vagyunk normálisak, ez egy ilyen morgás, amikor betelik a pohár. Persze közben jó ott, csak mégsem. Érted? :)

Utáljuk a napi almát is amit kapunk(most komolyan ezzel kiszúrják a szemünket), de közben jókat harapunk bele. :D Ezek csak morgások. Jót szoktunk röhögni és gúnyolódni a cégen. Aki akar (ahogy én is) majd úgy is elmegy, ha eljön az ideje! ;)


Nem leszel az, de ez csak rajtad múlik! Fogékony vagy te, látom, de ne engedd, hogy lehúzzanak! :)

24. Epresturmix (válaszként erre: 19. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 10:22
Aha. Értem.
23. michelle.r (válaszként erre: 20. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 10:20

Erre vannak remek gyógyszerek, ne olvass kommenteket. Addig legalábbis ne, amíg nem tudod magad teljesen függetleníteni tőlük. A mások gondolatai nem a tieid, ne hagyd, hogy hatással legyenek rád.


A kedvenc kollégádra mosolyogj rá, hogy ezek szerint ő is egy idióta, hiszen 9 éve ott van.


Nem, nem fog rád ragadni,, ha nem hagyod. Nem minden ember ilyen, a vonzás törvénye meg nem egy ezoterikus baromság, hanem színtiszta logika. Amit kifelé sugárzol azzal tudsz találkozni befelé is. Csak ne add fel. Ne vitatkozz velük, egyszerűen csak mosolyogj rájuk, hogy érdekes a nézőpontjuk, elfogadod, de te mást gondolsz. És éreztesd, hogy ezzel lezártad a mappát ;)

22. Kutyaimádólány (válaszként erre: 19. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 10:18
Megértem azokat az embereket, akik kiábrándulnak és úgy döntenek elhagyják az országot. :-( Egyben becsülöm is őket és felnézek rájuk, hiszen volt merszük lépni és felelősséget mertek vállalni az életükért.
2017. aug. 24. 10:16

jajjjj ne, mert mindjárt jön a radírpók ;)

De egyébként igen, mindenért, ezen kívül a nempárhuzamoskapcsolású bácsi ;)

20. Kutyaimádólány (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 10:14

Nem csak ennyit látok meg magam körül. Értékelem, ha jó és pozitív emberekkel találkozom. A barátaim (3 fő) ilyenek, de a munkahelyemen, a kis falumban, a családomban és a családom munkahelyein nem ezt tapasztalom. Sajnos ezeket az embereket nem választhatom meg, illetve nehezen.


A kollégámtól pl. 2 éve, mióta a munkatársa vagyok, csak ezt hallom "ettől a cégtől minden normális ember elmegy, itt csak az idi@ták maradnak meg hosszabb ideig. Hm, 9 éve van a cégnél és nem tervezi, hogy változtasson. Egyszerűen két éve mást sem hallok tőle, mint siránkozást, napi szintű mérgelődést. A munkaideje kb. 15 %-át (és ez nem túlzás) panaszkodással tölti. Milyen rossz a magánélete, a pénzügyi helyzete, a munkahelye és ő nem hajlandó változni, mert szerinte ő nem tehet erről és ő így jó, ahogy van. Teljesen megmérgez engem is napi szinten. Sajnos próbáltam átadni némi pozitív gondolatot, energiát, nem sikerült. :-( Nagyon sok ilyen emberrel találkozom és nem csak személyesen, hanem az interneten is. Ha egy cikk alatti kommentáradatba beleolvasok pl.


Ha a cégünknél történik valami változás, esetleg egy kis fejlesztés, az én első reakcióm "De jó, szuper, köszönjük!" - még ha csak egy kicsit is hasznos vagy egy kis segítség is, szerintem pozitívan kell fogadni. A többiek viszont azonnal negatívan reagálnak: "Ennek semmi értelme. Miért nem inkább azt csináltatták meg? Ez kinek lesz így jó?" stb.


Szeretek itt élni, ez a hazám és igyekeztem pozitívan állni az országhoz és emberekhez, de semmiképp sem szeretnék megkeseredett, irigy emberré válni. Előbb-utóbb rám is rám ragad majd. Sajnos nem tudok remeteként élni, emberekkel muszáj találkozni, híreket nézni/olvasni kell, közösségbe járni szükséges!

19. 61a61656b0 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 10:11

Fölösleges gúnyolódni.


Véleményem szerint az csak egy állapot, hogy hová születünk.

Van akiben megvan a hazaszeretet,biztosan megvan rá az oka.

Bennem Magyarország iránt nincs, rég kiábrándultam.

A jelenlegi hazám többet tett értünk mind közvetlenül mind közvetve, mint Magyarország.

Mi meg csak egyszerű emberek vagyunk,ahol befogadnak és szeretettel fordulnak felénk, ott mi is mindent megteszunk a közösségért

18. Roni40 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2017. aug. 24. 09:52

Szia!

Mindenben egyet értek veled!

Nemrég voltam Magyarországon.

Két hetet terveztem, de csak négy nap lett belőle.

Folytogató a hazai hangulat.

Gondolom, hogy aki még nem töltött hosszabb időt a határon kìvül, annak megszokottá válik.

A változás szerintem elképzelhetetlen.

Azt tapasztaltam, hogy mindegy merre jártam, kivel beszéltem, csak a külsőség számít.

Pedig belül rohad az egész ország.

De tudod mit!?

Meg is érdemli ez az egész ország, ahol tart!

17. michelle.r (válaszként erre: 7. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 09:50
Én igen. Angliában, Franciaországban, Ausztriában is. Mégis ugyanaz a véleményem, mint Turminak ;)
16. michelle.r (válaszként erre: 11. - Syria)
2017. aug. 24. 09:50
Aha, turáni átok :DDDDD Véletlenül sem egyéni felelősség.
15. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 09:49
Jó..majd megyek látogatni..:D
14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - 61a61656b0)
2017. aug. 24. 09:48
Drágám! Most nagyképű leszek, de Floridába készülök! :D
13. rinike
2017. aug. 24. 09:47

Van egy (több is, de ez most egy konkrét) ismerősöm, akitől évek óta hallgatom, hogy milyen (itt becsmérlő jelzők és káromkodások sor) Magyarország, és milyen (lásd mint az előbb) a magyar nép. Mindezt az akkor 12-14 éves körüli gyerekei előtt, azzal is kiegészítve, hogy normális ember nem marad itt. Elképzelhető, hogy mi alakult ki a lányaiban mindig ezt hallva. Mindkét lánya (a kisebbik éppen most) azonnal elhagyta az országot, ahogy leérettségizett, vissza sem szeretnének jönni soha.


Én sem vagyok megkeseredve. Látom a hibákat, amire hatással lehetek, azon igyekszem jobbítani. Szerintem csodálatosan szép az országunk, az emberek meg olyanok, amilyenek, de most nem erről akarok írni, hanem arról, hogy az egyik közeli családtagomnál, akivel gyakran találkozik a lányom, mostanában telt be a pohár, és vette át az elsőként említett mentalitást, és gyakran szid mindent. Éppen tegnap kértem meg rá, hogy a legalább a gyerekeim előtt fogalmazzon máshogy, pozitív gondolatokkal, a szépet és jót kiemelve, a jobbító szándékú változtatás igényével, mert nem szeretnék úgy járni, mint az elsőként említett ismerős. Szeretném, ha a gyerekem észrevenné a rosszat is, de nem azzal, hogy azért utálnunk kell az országunkat, a népünket, a környezetünket, és tovább kell állnunk, hanem azzal, hogy meglássa, hogy a saját helyén, és a saját életkorában ő mit tehet, hogy jobb legyen.

12. 61a61656b0 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2017. aug. 24. 09:47
Nem akarok meddő vitába belemenni, neked jó Magyarországon, nekünk nem. Ennyi
11. syria
2017. aug. 24. 09:47
A mienk sehogy, mert rajtunk van a turáni átok. Ahogy elnézem, működik. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook