Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassak egy 6 éves kisfiút különalvásra? fórum

Hogy szoktassak egy 6 éves kisfiút különalvásra? (beszélgetős fórum)


28. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Tündér74)
2014. febr. 18. 17:38
:))))))
2014. febr. 18. 11:09
Az én kisfiamnak is van egy mackója (pont pár napja néztük, most egyforma nagyok) együtt alszanak, összebújva. Mondjuk nekünk nem volt ilyen gondunk soha... mindig külön ágyban aludt, másfél évesen tettük át a saját szobájába, és azzal sem volt soha semmi gond. Este mindketten mesét is olvasunk neki, és mindketten mellé fekszünk, kicsit beszélgetünk még, összebújunk, utána egyedül elalszik. a nagy mackót is eredetileg akkor tettem mellé, amikor nagy ágyat vettünk neki, hogy le ne essen. De a lényeg hogy nagyon szeret a mackójával aludni. Éjjel ha nagy ritkán felébred (inkább csak ha beteg, egyébként átalussza az éjszakát), akkor kéri, hogy feküdjünk mellé, melléfekszünk, pár perc alatt újra alszik és kész. De persze minden család más, és bevallom én is imádok a kisfiammal összebújni. De így van rendesen magánéletünk és ez is fontos! Sok sikert a kérdés kiírónak, sajnos igaz, hogy minél nagyobbak, annál nehezebb az ilyesmi, de egy csomó előttem szóló példája bizonyítja, hogy előbb-utób azért meg fog oldódni a dolog. Addig is kitartás!
2014. febr. 13. 22:11
Jaj, ne így fogjátok fel! Örüljetek neki! Olyan hamar elszaladnak ezek az évek, aztán az jön, hagyattok má békén!:) az én lányom mikor 3 éves volt, kiválasztott egy csili- Vili hercegnős ágyat, hogy ő most már abban fog aludni. Kétszer aludt benne. Most 6 éves, eladtuk az ágyat és megszoktuk, hogy csak a felnőttéjjel szeret aludni.:) nincs gond, biztos vagyok benne, hogy egyszer csak atvonul a szobájába. ;)
2014. febr. 13. 19:58

Megvan!


Emlékszem, a fiam mindig félt egy kicsit, ezért aztán vettünk neki egy kisebb macit, mint ő.

Nagyon imádta, bújtak egymáshoz és aludtak, mondta azért jó, mert éjszaka jönnek a rémek és akkor nem fél.:)

24. tündér74 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2014. febr. 13. 12:13

:))) Dettó ugyanez van nálunk. Egyik keze, lába rajtam. De így alszik nyugodtan.

Anyám ha tudná....:))) Ő már azt is betegesnek tartja, ha egy két éves gyerek a szüleivel alszik.

23. tündér74 (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2014. febr. 13. 12:04
Az én fiam is velem alszik, pedig őneki van külön szobája. Egyszerűen nem tudtam rávenni, hogy aludjon külön, ez van.
22. nbandus (válaszként erre: 21. - Re11)
2014. febr. 13. 09:47
A lányomnak külön szobája van, de amióta nincs rács az ágyán, jön...:) Elkapattuk amikor beteg volt, és alhatott velünk. :)
21. re11
2014. febr. 13. 09:45

Az én tesóm is 12 évig aludt anyuékkal. Próbáltuk mindenféleképpen leszoktatni, de vagy sírás lett a vége vagy visszaköltözés a szülők ágyába.


Aztán egy nyáron elmentek hárman nyaralni, ahol volt egy franciaágy meg egy egyszemélyes. Szó nélkül egyedül aludt egész héten, amikor hazajöttek meg már természetes volt, hogy a saját szobájába megy aludni. Azóta egyedül alszik.

Én is amellett vagyok, hogy meg kell várni amíg rájön, hogy már nem kell ő veletek aludjon, mert külön sokkal jobb.


Anyuék hibájából tanulva azt mondom, hogy az én gyerekem majd kezdetektől külön ágyban kell aludjon, hogy ne legyen ugyan ilyen problémánk. Persze tudom, hogy majd a helyzet fogja hozni, de az, hogy évekig ne tudjak a párommal aludni kettesben nem tesz jót a kapcsolatnak.

2014. febr. 13. 09:00
Hát az áén lányom még csak 3, de minden éjjel jön :) Múlthéten 3 éjszaka csak hajnali 5 körül, nagyon meg is lepődtem, és ki is pihentem magam. Elvileg mindenhol azt mondják az okosok, hogy vissza kell kísérni, és visszafektetni az ágyába. Hát nekem 8 óra munkához kell az energia, így képtelen vagyok éjszaka mászkálni, és fel se kelek sokszor, mikor bemászik közénk. Még várok pár hónapot,aztán letesztelem a kísérgetős taktikát. :)
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2014. febr. 13. 08:58
Egyébként én is szerettem a fiammal aludni, csak az volt a gond, hogy nagy volt és sokszor arra keltem, hogy nem kapok levegőt, ahogy rajtam tartotta a kezét:)
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2014. febr. 13. 08:51

:))

Hát én lemerem.

Csináltattam egy bazi nagy ágyat, és vidáman elaludtunk benne hárman, de akár négyen is.

Mi imádtunk együtt aludni a kölykökkel :)

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2014. febr. 13. 08:44

:))))

Én nem mertem leírni, hogy 12 éves koráig aludt velünk:)))

Már mindent mondtam neki...Pl. elmondom az osztálytársaidnak, hogy velem alszol. Mondjad! Nem ciki! Sokan alszanak az anyukájukkal:))))

16. andi6020 (válaszként erre: 13. - Nikol306)
2014. febr. 13. 08:23

Majd lesz rá igénye, ne aggódj.

Mi nem siettettük, nem erőltettük, igaz 13 év kellett hozzá, de önállóan jött a döntése, hogy "na most akkor külön szobába megyek". A fiamnál mondjuk csak 7, szóval bármi lehet.

:)

2014. febr. 13. 08:00

Na, ez nagyon nehéz:)

AZ én fiam is velünk aludt. Először 1 szobánk volt, ott csak átmászott hozzánk minden éjjel. Aranyos is volt 6-7 évesen, amikor egy fotón látszik, hogy a saját ágyában alszik, mert ledöbbent, hogy ő egyedül aludt a saját ágyába?:)))

Aztán lett különszobája, de a mi szobánkba volt egy fotelágy, ahol aludt volna, ha ott alszik, de mindig a férjem aludt ott.

2 évbe telt, amire átszokott a szobájába. Próbáltam mindent, de a vége az lett, hogy kidobtam a fotelágyat és mondtam neki, hogy ezentúl a saját szobájába és ágyába kell aludni. Egy ideig még ment a vándorlás, de aztán leszokott.


Azóta a férjem azt mondja, hogy akkor "rontottuk" el, amikor áttettük a külön szobába. A férjem szerint keveset van velünk, szerintem nem:)

2014. febr. 12. 22:41
Szerintem már ne akard szoktatni,várd meg,míg magától átszokik. Ne hidd,h könnyen dobálózom nagy ötletekkel,nekünk 2 vándormadarunk van. Mikor 2 éve megszületett a pici,a nagy (akkor 1,5 évesen) beköltözött az ágyunkba. Mikor már nem bírtam tovább,h egyetlen percet nem aludtam tőle,okosan kitaláltam,h mindannyian aludjunk egy szobában. A mi ágyunkhoz volt tolva a 2 gyerekágy fejtámlája,így,ha a nagy felkelt,csak simiztem,és aludt tovább. Amikor éjjel arra keltem,h valaki fekszik a takarómon,úgy döntöttem,a szoba 2 sarkába rendeződünk. Most onnan járnak át,de már mindketten. Ilyenkor várok 30 percet,és mindenkit vissza viszek a helyére. Nem fogok erőlködni,majd leszoknak róla- remélem!!!
13. nikol306 (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2014. febr. 12. 20:29
Már most kezdek lemondani az eröltetésről, de nem látom semmi jelét hogy ő szeretne külön aludni :(
12. nikol306 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2014. febr. 12. 20:28
Anyukámnál szokott néha, oda csináltunk neki külön szobát de ott sem alszik csak a mamájával. Anyukám ott van vele míg elalszik és utána át megy a szobájába, de éjszaka megy utána a kicsim amikor felébred
2014. febr. 12. 20:27
Öcsém ekkor körül szokott át saját ágyba. Erőltetni nem kell, mert csak nagyobb lesz az ellenállás.
10. nikol306 (válaszként erre: 8. - Inta)
2014. febr. 12. 20:27
Igen, sajnos nekünk kényelmetlenebb, mert általában a párom megy az ő ágyába. A vesénket lerugdossa éjszakánként :(
9. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Nikol306)
2014. febr. 12. 20:23
Nagyszülőkhöz nem lehet odaadni, vagy rokonokhoz, hogy ott külön ágyba aludjon, hiszen nem igazán egészséges ez senkinek.
8. inta (válaszként erre: 4. - Gota)
2014. febr. 12. 20:23

Én alapvetően a különalvás mellett állok, de megértem azokat, akik együtt szeretnek aludni. Így inkább úgy mondanám, annak a pártján vagyok, hogy ameddig így jó mindenkinek, csinálják így, de ha valamelyik félnek (harmadnak) már kényelmetlen valami okból az együttalvás, akkor változtatni kell.

Persze gyakoribb eset, hogy a szülőnek válik kényelmetlenné a dolog, ilyenkor biztosan nehéz a gyereknek a változás.

Talán ebben a korban már lehet vele beszélni erről, különösen, hogy nem kell külön szobába mennie. Más ötletem sajnos nincs.

7. nikol306 (válaszként erre: 4. - Gota)
2014. febr. 12. 20:18

Remélem hamarosan. Nekem a hugom volt ilyen és ha hiszitek ha nem 13éves volt, amikor nehezen kiszokott a szüleim közül. Nekem külön szobám volt mindig hívtam hogy jöjjön és aludjon velem de ő csak a szüleimmel akart. Középiskolába ment amikor leszokott róla...

Szerintem ez elég gáz és nem akarom hogy a kisfiam is megörökölje ezt :)

2014. febr. 12. 20:17

Ugyanilyen volt a nagyfiam. Aztan 8 evesen magatol leszokott rola. Ma meg amuldozik, hogy uristen, hogy tudott o velunk aludni. :) 14 eves... ma mar semmikepp nem aludna velunk.

Orulj neki, ha meg veletek akar lenni... par honap/ev es nem akar, tutira! :))

5. Hoxa
2014. febr. 12. 20:14

Én megbeszélném vele, hogy nem kényelmes így senkinek. Vennék neki egy új ágynemű szettet, amilyet nagyon szeretne, amitől fellelkesül. :)

Minden nyugalomban töltött éjszakáért reggel adnék neki egy nyomdát, vagy matricát. 10 összegyűjtött után egy apró ajándékot.

4. gota
2014. febr. 12. 20:14
Hát lehet, hogy "szentségtörés", de én hagynám... Most őszintén, én ugyanilyen voltam anno... Én most azt csinálom a 6 éves lányommal, hogy elaltatom a saját ágyán, aztán átfekszem az enyémbe. Ha meg elalszom vele együtt, akkor meg együtt alszunk. Én ezt valahogy olyaminek érzem, mint anno a bilire szoktatást: ha rágörcsölünk, erőltetjük, akkor annál nehezebb lesz... Szerintem ne aggódj ezen, ő tudni fogja, mikor jön l az ideje. Bízz benne!
3. nikol306 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. febr. 12. 20:12
Ez igaz de ő köztünk alszik :) Éjszakai együtlét kevés a férjemmel :)
2014. febr. 12. 20:10
Sehogy. Együtt aludni jó :)
2014. febr. 12. 20:08

Sziasztok!

Hogy szoktassan a közel 7 éves kisfiamat a különalvásra?

Sajnos nincs saját szobája, mert kicsi a ház de külön ágyon sem igazán akar aludni. Ha ott is alszik éjszaka át jön közénk. Hogy tudnám vele megszoktatni hogy külön aludjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook