Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy működik, ha a lakásunkon jelzálog van (abból a hitelből vettük), és át akarjuk terheltetni egy tanyára? Egyáltalán lehetséges? fórum

Hogy működik, ha a lakásunkon jelzálog van (abból a hitelből vettük), és át akarjuk terheltetni egy tanyára? Egyáltalán lehetséges? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 11. 00:09
Ha elöbb megtudod venni a tanyát és annak van akkora az értéke, hoyg ráterheltesd , akkor valószínűleg átviheted, de ez a hitel tipusától függ. De azt nem lehet, hogy ezt eladod és utána átviteted a tnyára a hitelt.
5. sznilla (válaszként erre: 4. - Szaszy79)
2009. aug. 28. 08:21
Hű, az nagyon jó lenne, köszi szépen!!!! Elküldöd priviben? Egyelőre csak terv, tényleg csak érdeklődés szintjén. KÖSZI
2009. aug. 28. 07:59
olyan mintha előlről kezdenéd az egész ceremóniát, tulajdonlap igénylés, banki megbeszélés. Nem minden bank ad hitelt tanyára, így ott átvinni sem lehet. Van egy ismerősön, ő benne van ebben a témában ha gondolod megadom a telefonszámát.
2009. aug. 28. 07:49
Úgy lehetséges, ha átdolgoztatod a hitelt, de ez költségekkel jár.
2009. aug. 28. 07:34

Én úgy tudom ,már megszűnt ez a lehetőség.

Már jó pár éve nem lehet átíratni a hitelt más ingatlanra.

2009. aug. 28. 07:29
Elegünk lett a panelból, tanyára szeretnénk költözni. Panelt eladnánk, és a hitelt át kellene terheltetni. Persze az is kérdés, hogy a választott tanyán van-e lakhatási engedély, ezt tudom. A válaszokat előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook