Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lesz ebből otthon? fórum

Hogy lesz ebből otthon? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. máj. 30. 08:10
Szép dolog az önmegvalósítás. De amikor az ember szülő lesz, többé nem rendelhet mindent alá a saját útkeresésének. Erre ott volt az elmúlt akárhány év. Ha az alatt nem találta meg a helyét, nem tudom, hogy most mit vár. Sajnos az élet igazságtalan, és két kisgyerekkel már a munka elsődleges céljának annak kell lennie, hogy megteremtse az egzisztenciális alapot a család számára. Majd ha a gyerekek nagyok lesznek, akkor újra belevághat az önmegvalósításba. Egy nő mennyi mindenről mond le átmenetileg, amikor megszületnek a gyerekek? Szinte mindenről. Sokszor még az alvásról is. Nemhogy a munkahelyi előrelépésről. Nekem ez a véleményem.
2022. máj. 29. 14:46
Ha férjetek azt mondaná,hogy ő még mindig keresi magát a pályáján-s ezért kellene költöznöd,minden reménye nélkül annak hogy ott maradhatsz huzamosan(legalább is nem ígéri biztosra)-ti mit tennétek 2 kicsi gyerekkel?!
54. Érdekes73 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 27. 15:10
Akkor nagyon másképpen látjátok az életet. Szerintem kevesen bírják jól az ilyen mindig költözős vándoréletmódot.
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Birebora)
2022. máj. 27. 12:40
Még nem beszéltük a szolgálati árát,nyilván atmeneti lenne. Csak hát ez az átmenetiség....
52. birebora (válaszként erre: 48. - Scherlock)
2022. máj. 26. 16:30
Gondolom a szolgálati lakás anyagilag töredéke az albérletnek vagy a hitelnek amit sajátra vennének fel.
51. Scherlock (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 10:28
Mérlegelj.
2022. máj. 26. 09:35
Akkor jól érzem,hogy nem csak én vagyok ilyen "régimódi"? Hogy az ember hozzászokik egy helyhez... Úgy érzem,férjem mindennek csak a cracionális oldalát nézi. Ez valahol jó,de máshonnan nézve:kicsit gépies-az előmenetel,pénz és karrier szempontjából számolni mindennel. Meg is mondtam neki ezt. Állandóan hárít.
49. Scherlock (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2022. máj. 26. 06:50

Ez nem így van.

A gyerekek fantasztikusan alkalmazkodnak.


Ez a röghözkötött gondolat.

48. Scherlock (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 06:49

Akkor nem is lesz.


Keressetek másik, mindenki számára megfelelő megoldást.

47. birebora (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2022. máj. 26. 05:26
Ez igy van.
46. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 23:07
Gyerekeknek szerintem jobb az állandóság. Felnőtteknél meg van aki lazán költözik élete során akár 20 alkalommal is van aki meg csak egyszer azt is átrágja.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Birebora)
2022. máj. 25. 16:41
Nem 2 évente cuccolós,de nem akart itt hosszú tavra maradni. En hülye, meg ideszoktam nagy nehezen. Azzal van a gond,hogy nem hinném,h ott meglesz a házunk. Az egy szolgálati 3 szobás valami,ami kisebb a mostaninal.
2022. máj. 25. 16:39
Pestről jöttünk ide,ahol most vagyunk-még nincs 2 éve.
43. birebora (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 15:03
Hányszor költöztetek már?
42. birebora (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 15:02

A férjed ilyen két évente cuccolós fószer? Az is albi lenne?

Megértelek, bennem is felmenne a pumpa. Mikor lesz saját, igazi otthonotok? Erre tud válaszolni? Vagy csak menőkéje van?

41. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 14:21
Nem nevetünk ki, és nem vagy könnyű helyzetben. És sejtettem, hogy vannak egyéb dolgok is a háttérben, amelyeket nem akarsz (nem is kell) itt mindenki előtt kiteregetni. De azt is alaposan gondold meg, hogyan élik majd meg a gyerekek, ha elszakadnak az apjuktól. Beszéljétek meg, ha ő elköltözik, ti maradtok, milyen sűrűn fog tudni hazajönni hozzátok? Hetente, vagy több hét is eltelik? Beszéljétek meg együtt, hogyan is legyen tovább. Az nem megoldás, hogy mindketten ragaszkodtok a saját elképzeléséhez, kell találnotok valami kompromisszumos megoldást. Bocsi, de én család = gyerekpárti vagyok.
2022. máj. 25. 13:09

Nem akarok elválni,bar felvetődött bennem.

Sok oka van,amiért nem tudok most a férjemmel egyetérteni. Az ő hivatása/munkája sok háttérmelót igényel tőlem. Most se tudok itt írogatni,mert a picivel kell foglalkoznom.

Csak arra gondoltam,hogy anyukaja kedvére akar főleg tenni,de nekem ezt úgy adja elő,h nekem lesz jó a segítség. Persze,jó lenne anyósomék segítsége,de ha 1 órára vannak,a lényegi dolgokban egyedül leszek. Megint egy idegen helyen. Nem ígéri,hogy ott is akar huzamosabb ideig maradni. Most erre ugorjak? Egy éves a pici,egy költözés nekem most egyenlő az "idegösszeomlással". Nevessetek ki,én ilyen gyenge vagyok.

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2022. máj. 25. 08:00

Nem írta, hogy ez már válóok. Ha meg mégis az lesz a vége, akkor ott a férfi miben különb, aki egy állásért elhagyja a családját? Ja és fizikailag elhagyhatja őket, de anyagilag továbbra is köteles gondoskodni a gyerekeiről.


Inkább konstruktív ötleteket találj ki, ahol mindkét fél nyerhet. Mondjuk egy harmadik állás. Vagy az új állás idejének minimalizálása, és aztán visszaköltözés. Esetleg az új helyen baba-mama klub keresése, ahol lehet ismerkedni, hogy a FI ne érezze olyan egyedül magát, stb.

38. Léna123 (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2022. máj. 25. 07:53
Lehet én olvastam felületesen, mert csak átfutottam, de sehol nem olvastam olyat, hogy válni szeretne. Vagy ezt írta valahol?
37. Scherlock (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2022. máj. 25. 07:52

Miből? Pénzből, és segítséggel, mint bárki más.


Figyelj már! Hol írta, hogy beadja a válópert?

Vagy az a hsz. törölve lett?


Nézd! Nem tiszted megítélni, ki mikor, és hogyan dönt.


Írta azt bárhol is, hogy el akarja zárni a gyerekeket az apjuktól?



Megértem, hogy te biztonsági játékos vagy az életben, de nem mindenki olyan, mint te.

Tudod, van olyan, hogy Aki mer, az nyer.


Sajnálom, hogy te mindenben a rosszat világvégét látod, de ki kell ábrándítsalak, nem így van.



Egy vég, egy kezdet is egyben, ha már ragaszkodsz ahhoz, hogy ők válnak.

36. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Scherlock)
2022. máj. 25. 07:39

Persze! Csak tudni kell, hogy miből?

Őszintén, kissé elhamarkodott döntésnek tartom, hogy egy házasságot ilyen ok miatt felrúgni, a gyerekeket megfosztani az apjuktól... Jöhetnek még az életben ennél nagyobb problémák is, amelyeket meg kell oldani.

Ez valóban válóok, hogy nem akar elköltözni az ország másik végébe, valamivel kisebb lakásba????


Én ezt nem igazán tartom helyesnek, egy kicsit elhamarkodott döntésnek érzem. De ez az én véleményem. Csak remélni tudom, hogy FI alaposan átgondolja. Ennyi.

35. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 20:15

Ha a párod nem ég ki a melóban, többet tud otthon segiteni, törődni a gyerekekkel és veled.


Kisebb lakás, de van udvar, irod. Az udvar jó a gyerekeknek és jó neked is, ha a gyetekek kint tudnak játszani.


Anyósék közel vannak, lennének nagyszülei a gyerekeknek, ami megint csak jó nekik és igy nektek is.


Sok minden szól a költözés mellett, szóval szerintem menj.

34. Scherlock (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. máj. 24. 17:42

Miért állítod a falhoz?


Csak hogy tudd, rengeteg egyedülálló nő nevelt fel gyerekeket.

33. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. máj. 24. 15:41
Dehogy akarom elbizonytalanítani! Éppen hogy fel akarom hívni a figyelmét arra, hogy előre gondolkodjon.
32. Léna123 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. máj. 24. 14:55
Ugyanezt gondoltam, csak megelőztél.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. máj. 24. 14:52
Tehát neki nincs beleszólása a közös életükbe, mert ő épp otthon van a gyerekekkel? Az van, amit a kenyérkereső mond, a többieknek meg kuss a neve? Miért akarod szegényt elbizonytalanítani abban, hogy kiáll magáért?
30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 14:46
Értem. És miből fogod fizetni, és egyáltalán miből fogtok megélni, ha te megkötöd magad, és nem költözöl együtt a pároddal? Vagy ekkor részedről úgy gondolod, hogy ez esetben el is váltok? Ez nálad már válóok lesz? Mégis, hogyan gondolod, hogy te maradsz az albérletben a gyerekekkel, a párod mehet, ha akar? Átgondoltad? Mi lesz azok után? Hogyan tervezed?
2022. máj. 24. 14:00
Ez egy albérlet,amit a munkáltatója segítségével kaptunk,nagyon alacsony lakbérrel.
2022. máj. 24. 13:37

A lakás, amiben most éltek, az is szolgálati, vagy saját tulajdonotok, esetleg albérlet?

Ha férjed elköltözik, és te ott maradsz, és ha jól gondolom, pillanatnyilat a gyerekek miatt nem dolgozol, akkor hogyan, miből fogod fenntartani? A rezsit, a megélhetést, hogyan gondolod, ha párod elmegy, te viszont maradsz?

2022. máj. 24. 12:58
Kérdeztem férjemtől tegnap:"megígéred,hogy arról a helyről nem akarsz majd 2 év múlva továbbállni?"-válasza erre:ilyet nem tud ígérni. Erre é :akkor itt maradok,nincs mese.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook