Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lesz jó illat otthon? fórum

Hogy lesz jó illat otthon? (beszélgetős fórum)


2019. júl. 17. 21:34
Nekem eleve nem fáj a fejem. Még akkor is ritkán, ha valami betegség előjele.
24. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Mircikss)
2019. júl. 16. 21:25
Én nem szeretem ezeket a "mű" illatokat. Többet árt, mint használ. Szintetikus illat, a gyomrom fordul fel tőle. Mióta nem használok bolti öblítőt pl., azóta nem fáj a fejem. A tiszta illatot szeretem, nem kell műillat, nincs is jobb annál, ha pl. beviszed a házba a Napon száradt ruhát, amit természetesen nem bolti öblítővel, vagy szintetikus mosóparfümmel öblítettél. Szódabikarbónával beszórni szőnyeget, matracot, kárpitos bútorokat, kicsit várni, majd jól kiporszívózni, felmosás szódabikarbónás vízzel, majd citromleves vízzel még áttörölni.
2019. júl. 12. 12:50

Nem vagyok teljesen biztos benne, de ha nem épp a függönyt akarnám megszüntetni, akkor lehet, hogy használnék rajta textil-szagtalanítót vagy illatosítót. Többféle is kapható a drogériákban.

Kárpitozott bútorom kevés van.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. júl. 12. 12:44

Miért pont az ablakpárkányra?

(Feltéve, hogy valaki eleve szereti a levendulát.)

21. 0adc8842b1 (válaszként erre: 16. - JutkaTudja)
2019. júl. 12. 10:26
És, ha az ablakpárkányra teszel ki levendula ágakat? Vagy egy idő után azt is meg lehet unni?
20. Lola34
2019. júl. 12. 10:00
Nálunk vaníliás autóillatosìtó van felakasztva:)A főbérlőnk mindig mondja is,hogy milyen jó illat van:)
19. gyapotvirág40 (válaszként erre: 16. - JutkaTudja)
2019. júl. 11. 16:05

Én is most fogok rendelni egy illat üvegcsét, amiből hurkapálcák lógnak ki. Nagyon megtetszett az ötlet és szerintem dekoratív is, meg is szaglásztam néhányat a ruhaboltos-otthon üzletekben, de nem volt az igazi...

Mindnek ilyen műillata volt - a narancsnak például ilyen limonádé szaga volt, csak rágondolok és már ragadok!


Most barátnőmmel rendelünk egyet-egyet netről. Ő ajánlotta nekem. Még egy kiállítóteremben látta meg anno és nagyon megtetszett neki és meg is találta. Plusz azt mondta, hogy ha nekem nem tetszik, akkor elfogadja szülinapi ajándéknak :D Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz!

18. gyapotvirág40 (válaszként erre: 17. - JutkaTudja)
2019. júl. 11. 15:52
Azok engem is mindig megrémisztenek. Az unokatesómnál minden alkalommal "lelő", mikor benyitok a wc-be :D
17. JutkaTudja (válaszként erre: 2. - Idhikai)
2019. júl. 11. 15:47
Egyik barátnőmnek van ilyen mozgás érzékelős és mindig a szívroham kerülhet, mikor belespriccel a levegőbe :D
2019. júl. 11. 15:46

Köszönöm a válaszokat! Sajnos a szellőztetés nem segít, mivel a városközepén, utcafrontra néznek az ablakok...

Az illatosítókon gondolkodom én is.

2019. júl. 11. 13:59
Nem szeretnék reklámozni semmit, én illatgyöngyöt tartalmazó öblítővel szeretek függyönyöket mosni...utána az egész lakás isteni öblítő illatú, és sokáig is tart
14. andilaci (válaszként erre: 12. - Labi)
2019. júl. 11. 09:04
pont ezt akartam irni
2019. júl. 11. 07:19
Szellőztetés
12. labi
2019. júl. 10. 21:03
szellőztetés,elektromos légfrissítők,illatgyertyák
11. papája (válaszként erre: 1. - JutkaTudja)
2019. júl. 10. 17:34

Kérdés milyen házban laktok.

Az öreg házak, falak, vakolat, padló és úgy általában minden ami régi az idők során átitatódik a sok év mindenféle szagával. Ezek étel, dohány, izzadtság stb. Mind ott vannak. Lehet takarítani becsületesen, de ha erről van szó, akkor több kell.

Lakás felújítás, amiben benne van minden + bútor csere.

Édesanyám halála után áthoztunk egy szép kb 30 éves szekrényt, ami otthon fel sem tűnt, hogy szaga van.

Nálunk viszont más környezetben ontotta a bűzt.

Nagyon meglepett, de rájöttem, hogy a régi ruhák avas szaga volt. Jól kimostam a szekrényt, sokáig szárítottam, szellőztettem így ismét használható lett.

Új lakásban is sokat ront a helyzeten a most divatos amerikai konyha. A kárpitok átveszik az ételszagot. Ugyanígy a dohányzás, izzadás stb...

10. 763d08c499 (válaszként erre: 10. - Scherlock)
2019. júl. 10. 15:41
Dehogy,csak úgy láttam, hogy Jutka tudja. :D
2019. júl. 10. 15:14
Ha idegen lakásba megyek be, az ott jellemző enyhe illatot az ott lakó ruhákon érzem erősebben. Tehát szerintem főleg a mosószer és az öblítő illata járja át a lakást. A függönyök kimosása is sokat hozzá tesz.
2019. júl. 10. 13:47
Természetesen a rendszeres porszívózás is fontos. Legalább hetente egyszer a rejtettebb zugokban is.
7. 763d08c499 (válaszként erre: 1. - JutkaTudja)
2019. júl. 10. 13:45
Jutka tudja:)
2019. júl. 10. 13:30
Általában mosás után az öblítők mindenhova eljutnak a lakásba. Néhány parfümöt nem használunk, mert a bogarakat is vonzza, ami édeskés. MOndjuk én szeretem az ablaktisztitót is, vagy az enyhe ecetes takarítás utáni illatot is.
2019. júl. 10. 12:43
Nálunk mindig bukón van a konyha, fürdő, háló ablak így nyáron. Igaz, ettől még nagyon meleg van, de legalább nincs állott szag...
4. Idhikai (válaszként erre: 1. - JutkaTudja)
2019. júl. 10. 11:53
De, ha a természetes alapanyaghoz ragaszkodsz, akkor tehetsz ki szép dekor levendula zsákokat, párnákat is. Nekem egész párnáim voltak levendulatöltöttel (+ persze azért volt benn rendes tömőanyag is), aztán a lányom berakta a mosógépbe, majdnem elájultam! :D
3. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 1. - JutkaTudja)
2019. júl. 10. 11:51
Szellőztetni kell. Ilyenkor nyáron mindig legyenek bukón az ablakok. Ha van nyitva ablak akkor ágynemű mosás, kanapé takarítás, stb. Azokba beleül a por.
2. Idhikai (válaszként erre: 1. - JutkaTudja)
2019. júl. 10. 11:51

Vannak olyan elektromos/elemes légfrissítők, ahol be lehet állítani az időt, hogy hány hány percenként fújjanak "illatot" a levegőbe. Pl. air wick légfrissítő készülék.

Nálunk pl. ezek beváltak.

2019. júl. 10. 11:46

Rendszeresen takarítok, természetes alapanyagú tisztítószerekkel, használok parfümözött változatot is, a kukát is rendszeresen leviszem.

Nem terjeng különösebb szag a lakásban, nincs penész, nincs csatorna szag sem. De amikor hazaérek valahogy olyan állott szag van. Annyira jó lenne, ha például a fürdés után érezhető finom tusfürdő illat kitartana... Van erre valami megoldás? Ti ezt hogy oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook