Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lesz ebből otthon? fórum

Hogy lesz ebből otthon? (beszélgetős fórum)


1 2
26. semleges (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 08:51
Ezt le kell birkóznod vele. Nincs jó szaga az egésznek.
25. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 08:32

Még csak egyszer költöztem,,de pár alkalommal szóba jött.Amíg nem akartam addig semmi sem volt jó,,utólag látom ,,alaptalanul "okoskodtam".

Vagy nem voltam elég rugalmas,,csak a problémákra figyeltem,nem a megoldásokra.

24. Scherlock (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 07:50

Hol van arra garancia, hogy ez valóban így lesz?


Oké, a férjed, a szülei...


Hol vagy te? A sor végén?

23. Érdekes73 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 23:19
Nem közösen döntötök ilyen kérdésekben ?
2022. máj. 23. 22:51
Ebben az a jó,hogy férjem előmenetele,kevésbé kiégése,az ő pátriája,lévén dunántúli és az ő szülei lennének 1 órára,akik nyilván valamit tudnának segíteni. Viszont nem annyit,szerintem,mint amennyi az én bajom ezzel az egésszel...
21. Scherlock (válaszként erre: 20. - Scherlock)
2022. máj. 23. 21:43
Ja igen, és egy kertes háznál azért van kinti munka is.
20. Scherlock (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 21:43

".férjem állásajánlatot kapott tőlünk jó messze. Kb az ország másik felében. Előnenetel szempontjából mindenképp jó,pénzben pedig ugyanazt kapja,mint eddig."



Tehát a bevétel marad, a lakrész kisebb lesz, téged sokkol, hogy senki nem ismersz, stb...


Mi ebben a jó és kinek?

2022. máj. 23. 20:14
Igen,a nagy az ovit kezdi ősszel,a pici 1 éves.
18. birebora (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 18:40
Gondolom fűthető. Szolgálati lakás lenne? Gyerekeknek külön szoba? Miért kell egész nap velük lenni, még picik?
2022. máj. 23. 17:43

Pont az a fő problémám,hogy a mostani lakasnál kisebbről van szó. Férjem nagyvonalúan kezeli a dolgot, nem neki kell napközben a gyerekkel otthon lenni. Ahol most vagyunk,kb 80 négyzetméter. Itt nincs erkély. Ott van egy nagy udvar,de nem lakasnak csak kis apartman nyaralónak keszült.

*** Egyébként van beleszólásom. Anyósom nem telepszik ránk,nem az a típus. A gyerekeket akarják hozzájuk szoktatni.

16. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 15:53

Nem lehet, hogy te az anyós közelségétől félsz? Hogy majd rátok telepszik, majd nem fogod tudni kezelni a helyzetet?


Egyébként a kérdésedre válaszolva: úgy lesz belőle otthon, ha te otthont teremtesz az üres lakásból. Elsősorban az anya, a feleség az, akire az otthon teremtés gondja hárul, akár dolgozik, akár a gyerekekkel van otthon.

15. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 15:44
Gondolj arra, hogy talán ez az ára a kertes háznak, ami ezáltal lesz meg. Az írásodból az jön le, hogy sok beleszólásod nincs, így meg nincs más, mint a lehető legtöbbet kihozni a helyzetből. Otthont teremteni meg bárhol lehet. Az nem derült ki, hogy mekkorából mentek mekkorába, mert ezekről semmi infó. Kellemetlen, de sokan laknak kicsi lakásban. Ha meg annyira jó helyre mennek, amire mindenki azt mondaná, hogy milyen jó, akkor meg lásd a lehetőségeket :)
2022. máj. 23. 15:08
Még a '80-as években volt egy kolléganőm, katonatiszt-feleség volt. Ahogy mesélte, szinte az egész életükben 4-5 évente költöztek, ahova a férjét áthelyezték. Megtanulta, hogyan kell, hogyan lehet gyorsan, praktikusan csomagolni. De azt mondta, annyi előnye volt, hogy a gyerekek hozzászoktak, hogy új lakás, új város, új iskola, új barátok, új közösség. Sohasem volt gondjuk a beilleszkedéssel, bárhova is kerültek. És ez előny volt nekik a felnőtt korukra is.
2022. máj. 23. 13:10
Akkor már biztos, hogy költöztök?
12. K-né Zsóka (válaszként erre: 11. - Tien)
2022. máj. 23. 13:04
:)
11. tien (válaszként erre: 6. - K-né Zsóka)
2022. máj. 23. 11:15
Pont ilyen utat jártam be én is 🥰
2022. máj. 23. 11:15

Jól van,kilépek valamennyire a homályból...férjem állásajánlatot kapott tőlünk jó messze. Kb az ország másik felében. Előnenetel szempontjából mindenképp jó,pénzben pedig ugyanazt kapja,mint eddig. Két pici gyerekünk van. Az ő szülei 1 órára laknának onnan( en anyukám nem él,apa pedig úgy tesz,mintha nem élne). A dilemma ott van,hogy: -természetesen,ha most leírnám,h melyik helységből hova lenne a költözés,mindenki azt mondaná,ne is gondolkozzam! Persze,sok minden van még ezen kívül. Még 2 éve sincs,hogy itt vagyok,most szoktam meg. A lakás,bár nem kertes,amit szeretnék,de egész jó. Berendeztük,stb. A szolgálati lakhely ennél kisebb,szűkebb,nem való igazán családi életre,de hát a férjem ugye egész nap nem ott lenne, persze,h neki mindegy.

Én nem akarok 0ról kezdeni megint mindent,hogy anyósom egy órára,és annyi. Megint senkit nem ismerve. Férjemben bízom,de ő fél a letelepedettségtől. Nem hiszem,h hipp-hopp találunk nagyobb lakast,házat,oda fogunk szorulni,kész idegösszeomlás.

2022. máj. 23. 11:14
Én is szívesen segítek. Öt éve költöztünk panelból családi házba. Folyamatosan felújítunk, mikor mire van pénzünk. Most vagyunk túl az ablakcserén, festésen, ajtók festésén. Kérdezz nyugodtan!
2022. máj. 23. 10:39
Én is meghallgatlak és próbálok segíteni, ha gondolod ...
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 10:37
Menjél! Egy életed van - éld úgy, ahogyan szeretnéd! Otthonod ott lesz, ahol megteremted magadnak.
2022. máj. 23. 10:36
Szerintem az emberek többsége már költözött, én is. Először kisvárosból megyeszékhelyre, aztán egy másik országba szintén városba, végül egy csendes kis faluba, ahol végre jól érzem magam. Szívesen válaszolok amennyiben kérdésed lenne :).
5. 2dd41f80e7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 09:01
5 évvel ezelőtt költöztem, ha ez segít, szívesen beszélgetek veled.
2022. máj. 23. 06:06

Én is!


Bár nem igazán értem ezt a nagy titkolózást, hiszen ha a fórumot a nick-neveddel indítod, akkor sem tudjuk valójában ki vagy?

De ráadásul anonim indítottad, így még inkább homályba vész a kiléted? Te tudod.

2022. máj. 23. 05:06
Én is. Mi a kérdés vagy dilemma pontosan?
2. Egomanyus2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 22:27
Én beszélek Veled szívesen. Mi foglalkoztat?
2022. máj. 22. 22:17

Sziasztok!

Költözéssel kapcsolatos a témám és szívesen megkérdezném mások véleményét,de nem akarom a családi sztorimat teljesen kiteregetni. Van valaki,aki beszélne velem költözésről,család-otthonteremtésről. (?)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook