Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy lehet kibírni az állandó éhséget fogyókúra alatt? fórum

Hogy lehet kibírni az állandó éhséget fogyókúra alatt? (beszélgetős fórum)


16. delbuk
2020. dec. 3. 12:15

PCOS altalaban egyutt jar az IR-el. Erdemes lenne ennek a vonalnak utana jarni, mert a nem megfelelo dietaval tobbet artasz, mint hasznalsz.

A gond vleg a kilengo inzulin, ettol vagy ehes, es lehetsz rosszul is.

A kiegyensulyozott szenhidrattartalmu etkezes altalaban javit, de mindenkinek ki kel tapasztalni, hogy mi mukodik.

Egy 3pontos cukor+inzulinterheles megmutatja, van-e ilyen gond, utana pedig egy jo endokrinologus tud segiteni, illetve egy jo dietetikus szemelyre szabni a dietat.

Illetve vannak a fb-on is tok jo segito csoportok, reszletes leirasokkal, bevasarlolistakkal... stb.

15. katt2 (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2020. dec. 2. 09:14
Pont az a lényeg, hogy ha napi ötször eszik és csak nagyon keveset, akkor csak nagyon kis inzulin mennyiség lesz kiválasztva.
2020. dec. 2. 08:01

Én javaslom neked a leveseket. Nekem a zöldségek és a levesek segítettek. Mindig kell, hogy legyen, ne akkor főzd, amikor már éhes vagy. Főzz meg nagyobb adagokat, olyan levesből amit szeretsz, én főleg zöldségleveseket készítettem.

Én is 0 plusz mozgással fogytam le közel 10 kilót ezzel a módszerrel. És nem nagy súlyból. 70 kilóról 61-re.

Reggel viszonylag tartalmas reggeli, délben normál adag ebéd (bármi), este zöldség (uborka, paradicsom, készen kapható vegyes salátakeverék, esetleg tettem hozzá sajtot, vagy sonkát, de ritkán), vagy leves.

Esetleg délután a leves, mondjuk korai ebédnél délután 5 körül leves, aztán este vagy semmi, vagy megint leves, vagy zöldség.

13. libikóka (válaszként erre: 12. - 6f257fd90e)
2020. dec. 1. 23:44

A magok tényleg jók:))Te pedig nagyon klasszul lefogytál:))

A kérdező is azzal küzd amit említettél ,hogy jön a kajaroham .

2020. dec. 1. 23:26

Nekem a magvak segítettek. Nem vagyok semmilyen spéci diéta (paleo, atkins, mittudomén) híve, nem azért írtam :D A kiegyensúlyozott dolgokra esküszöm - de nekem is voltak a napomban holtpontok, amikor kellett egy kis segítség.


Pl. este 7kor rámtört a zabálhatnék és a farkaséhség. Vagy tízóraira kellett valamit nagyon gyorsan egyek, de csak annyit, amivel elcsapom az éhemet délig, amikor már volt időm a rendes ennivalóra. Ilyenkor általában megettem 2-3 diót, mogyorót, mandulát. Keveset, úgy 30-40 g max, de annyira elég volt, hogy elcsapja az éhemet.

11. libikóka (válaszként erre: 9. - Katt2)
2020. dec. 1. 23:19
A mozgással igazad van és nyilván sokaknak beválik a napi 5 kaja,,ha betartja. PCOS -nak aki lehet h.inzulinrezisztens is ,nem biztos naponta 5 alkalommal kellene le -fel lifteztetni az inzulintermelést.
10. Fisica (válaszként erre: 9. - Katt2)
2020. dec. 1. 23:06

Lehet mozgás nélkül fogyni. Minden a kaján múlik.

Nyilván ha valaki odáig jut, hogy nagyon patent akar lenni akkor kell az edzés.

Én is fogytam 10 kilót semmi mozgással, pedig nem is ez volt a cél. (PCO)

És nem kis adagokat ettem.

A FI egyelőre örülne, ha a kaja menne neki.

9. katt2 (válaszként erre: 7. - 6f257fd90e)
2020. dec. 1. 21:25

A baj az, hogy nagyon kevés időnk van saját magunkra. Azért nem egyszerű betartani a napi 5..6 étkezést. Ha egy kimarad, mindjárt nagyon éhesek leszünk és rögtön elcsábolunk... utána már nagyon nehéz önuralmat gyakorolni.

Egyébként, példát kell venni az ősemberről. Egész nap evett, bogyókat, meg amit éppen talált. Nem minden nap volt egy mamut. Viszont a bogyókért sokat kellett kajtatnia az erdőben, tehát az energia elhasználás, vagyis a mozgás is megvolt.

Mindenféle diétákat kitalálnak, pont azért, hogy a fogyást ha lehet, minél kevesebb mozgással el lehessen érni. Na ez az, ami nem megy.

Bármennyit ehetünk, csak azt a bevitt kalóriát égessük el, különben a szervezet elraktározza a nehezebb időkre zsír formájában. Ha meg nem szeretünk annyit mozogni, akkor jóval kevesebbet kell enni.

8. 6f257fd90e (válaszként erre: 7. - 6f257fd90e)
2020. dec. 1. 21:05
A kopogás főleg a fórumnyitónak szólt, de természetesen nem csak neki :D
7. 6f257fd90e (válaszként erre: 6. - Katt2)
2020. dec. 1. 21:05

Igen, abszolut így van ahogy mondod. Nekem így ment le 12 kg. Aztán elhanyagoltam az apró, kis adagokat és rögtön elkezdett stagnálni a fogyás. Nem volt jó ötlet... Most, hogy visszaállok a kis adagokra, megint minden rendben, kezd lefele indulni a mérleg.


Ha érdekel az étrendem, kopogj a naplómba (200 nap).

6. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 20:04

Próbáld meg azt, hogy naponta legalább ötször eszel, de mindig csak nagyon keveset. Néhány falatot csak. Az a baj, hogy ha bekajálsz, akkor a szervezeted kiválaszt egy nagy adag inzulint, ami nagyon gyorsan lebontja a kaját, megnöveli a vércukor szintet, ami nagyon gyorsan visszaáll és megint nagyon éhes leszel. Ha csak kis adagokban eszel akkor az inzulin szinted csak kicsit fog változni, nem fogod érezni a maró éhséget. Még a vízivás is segít egy kicsit, felhígítja a gyomorsavat.

Próbálj meg összetett szénhidrátokat enni. A kenyér, meg a krumpli pont nem ilyen. Az összetett szénhidrátok lassabban bomlanak le, tehát később leszel éhes. Mondjuk pl: a rizs, meg a főzelékek.

És a fogyáshoz természetesen szükséges a mozgás is. Mondjuk kardió edzések. Futás, kiadósabb séta, stb. Nem kell túlzásba vinni, de ha nem égetsz el elég kalóriát, akkor mitől fogynál? Ahhoz, hogy a zsírt elégesd, kell valami. Nevezzük ezt munkának, mert a zsír egy adag lekötött energia. Ezt kell felszabadítani.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 19:49

Szia:)) Talán segíthet Youtube:Pödör Novák Réka videói

Dietetikus, PCOS ,inzulinrezisztencia,éhség stb témában :)) Nekem sokat segített:))

2020. dec. 1. 19:41

Egyél.

Nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani.

Ha éhes vagy rosszul csinálod.

2020. dec. 1. 19:40
Ha állandóan éhes vagy, akkor rossz diétát folytatsz. Alapvetően nem szabadna éhesnek lenni, mint ahogyan odáig sem szabad eljutni, hogy megszomjazz.
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 19:39
Egy kis sport mellett nyugodtan ehetsz többet is.Szerintem fogyàsnàl nem a koplalàs a legfontosabb,hanem a mozgàs.
2020. dec. 1. 19:36

Már sokadjára most fogok bele kezdeni a fogyókúrába, de mindig abba hagyom, mert éhes vagyok nagyon, ezért feladom az egészet.

PCOS beteg is vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook