Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet, hogy ilyen fontos kérdésben az orvosok eltérő válaszokat adnak? fórum

Hogy lehet, hogy ilyen fontos kérdésben az orvosok eltérő válaszokat adnak? (beszélgetős fórum)


20. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2012. ápr. 15. 21:50
Holnap megkeresem az újságot és bemásolom a lényeget, amit írtak. Csak most már fáradtka vagyok, holnap reggel meg doki.
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Kitrákotty)
2012. ápr. 15. 21:50
Pár nap, max 2 hét és megszületik a kisfiam. Akkor majd a klinikán rákérdezek, hogy mit mondanak, utána meg a gyerekdokit meg a védőnőt is és beszámolok róla :)
18. Brig9 (válaszként erre: 16. - Kitrákotty)
2012. ápr. 15. 13:49
De csinàltuk itthon is, csak mint említettem volt egy kisebb szűkülete és finom mozdulatokkal csak egy pár mm-t mozdult.
17. Lencsy (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2012. ápr. 13. 20:03
Az orvosok véleménye azért eltérő , mert elvileg egész nyugodtan lehet próbálkozni az óvatos húzogatással, viszont nem minden anyuka körültekintő és ha nem veszi észre meddig engedi a bőr ..azzal repedést , sérülést okozhat ! Na ezért nem szereti az orvosok többsége ha a szülő hozzányúl . Az első fiamnál még én sem tudtam , így le is tapadt rendesen, de a második fiamnál már bátrabb voltam és tanulva a nem húzogatás hibájából az ő kukijánál biza minden nap próbálkoztunk ! Egészséges kukija lett letapadás és szükület nélkül ! Egy a lényeg ...CSAK akkor szabad húzogatni ha a szűkület nem nagyfokú és CSAK addig míg a bőr "kényelmesen " engedi ..
16. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Brig9)
2012. ápr. 13. 15:13

simán ment volna, hisz nem erőltetni kell, hanem mindig csak addig húzni, amíg enged. és egyszer csak teljesen hátramegy (két fiam van!)

nem egyik napról a másikra, hónapokba telik, DE NEM FÁJ a gyereknek!


nálatok a fő gond az volt, hogy nem pici korától csináltad, hanem öt évig hozzá sem nyúltatok... így nyilván jobban letapadt.

2012. ápr. 13. 15:13
Én lassan egy éve húzogatom, fürdetésnél, de nem látom, hogy lejjebb ment volna. Szerencsére mondták, mielőtt elvisszük két évesen kontrollra, adható homeos szer, hogy feljöjjön a fityma. De még ez is jobb, mintha valami barbár felrántaná, majd én itthon szenvedjek a kicsivel, ráadásul biztos egy trauma is neki.... :(
2012. ápr. 13. 15:12

Jobban jársz ha szép óvatosan de "bejáratod" neki, egyre jobban fel fog jönni még ha egy kicsit néha sír is.

Inkább ő sírjon!

Nekem a 3 fiam közül, kettővel elhittem a hülye orvos szavát,hogy ne kell,az egyiknek műteni kellett a másiknak az urológián rántották úgy fel, hogy vérzett neki és hetekig pisilni sem mert, inkább bepisilt a fájdalomtól!

A kicsivel, most szépen húzogattam és már bő 1 évesen szépen feljött neki a bőr!!

2012. ápr. 13. 15:11

Nemkell piszkálni.

Annyira szabad csak hozzányúlni, hogy amig a bőr engedi alatta megtisztitani és kész!

Nem szabad húzgálni, ráncigálni, mert azzal mikrorepedéseket okozunk, ami később valódi letapadáshoz vezet,amit csak műtéttel lehet korrigálni.

Pelenkás kor végén kell orvohoz fordulni, ha addig nem oldódott meg magától.

Ez WHO ajánlás igy kellene mindenkinek tenni és az orvosoknak is ezt kellene ajánlania.

12. Brig9
2012. ápr. 13. 15:11
Nekünk azt mondták, nem kell. 2 évesen vittem urológushoz, ott azt mondta a doki, nem húzza fel, áztassam kamillás vízben. Nem jött fel akkor sem. Próbálkoztunk kenőccsel, azzal sem jött fel. A védőnő azt mondta 4 évesen, hogy húzogassam, majd feljön. De, ha esetleg sikerül hátrahúzni és nem megy vissza, azonnal hívjak mentőt, mert elszorítja a makk vérkeringését a fityma. Mindezt tök természetességgel mindta. Naná, hogy meg sem próbáltam utàna. 5 évesen tépték fel neki. Kínok kínjàt àtélve. Utána 2 hétig lefogva tudtuk hátrahùzni. Kenőcs csak odaragadt és mégjobban gyulladt tőle. Csak sima vízzel mostuk vattával. Fürdőkàdban nem lehetett, mert nem ott nem tudtuk lefogni. Ne várjatok 2 évnél tovább, mert utána kegyetlen....... Inkább oevos csinàlja, ha nem jön fel könnyen. Nekünk 5évig nem vették észre, hogy enyhe szűkülete van. Gondoljàtok, mi lett volna, ha itthon erőltetem......
11. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Garfield66)
2012. ápr. 13. 15:06

ha két orvos kétfélét mond, megyek tovább, több orvoshoz....

ill. emellett megkérdezek tapasztalt anyukákat is a dologgal kapcsolatban, ill. tájékozódom neten, stb.


remélem rendbejött a kisfiú!

2012. ápr. 13. 14:57
Sajnos, ugye egy kezdő anyuka azt csinálja ilyen esetben amit mondanak, de ha 2 félét mondanak, akkor mit tegyen ugye? Melyikkel tesz jót? Ez a barátnőm nagyon el volt keseredve, mert ugye ő nem húzogatta, mert a házi doki azt mondta nem szabad, erre az ügyeleten leordibálták, hogy mit tett a gyerekkel..:(
2012. ápr. 13. 14:51

szerintem is kell

szépen óvatosan,de rendszeresen,hogy lassan-lassan feljöjjön

2012. ápr. 13. 14:51
Nekem olyan volt, hogy térdfájással elmentem egy dokihoz, azt mondta porcleválás, elmentem egy másikhoz, aki azt mondta porclágyulás, visszamentem az elsőhöz egy idő után, és azt mondta úgy, hogy nem tudta mit mondott a második doki, hogy porclágyulás...egy doki 2 vélemény, az a nem semmi :-D
7. bnedora (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 13. 14:49
Az nem volt leírva, hogy miért nem kell húzogatni? Mert szerintem meg igenis kell.
6. kitrákotty (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 13. 14:49

én gyerekeim még nem olyan "régiek", de nekünk is kellett. sőt, abból van általában a baj, ha nem nyúlnak hozzá.

hát valahogy tisztán kell tartani alatta is, pelenkáskorban is :-)

2012. ápr. 13. 14:47
Épp az egyik újságban is ezt olvastam, hogy nem szabad, sőt a szülésfelkészítőn is ezt mondták nekünk... Régen pedig kellett...
2012. ápr. 13. 14:46
Sajnos, ilyen előfordul. Ha egy 3. orvoshoz megy az ember, akkor ő is mást mond. Fütyivel kapcsolatban, az egyik unokámnak le volt tapadva, szegénykét meg is műtötték, de valami iszonyú csúnyán. Amikor másik orvos meglátta, azt mondta, hogy nem kellett volna megműteni. Ha valamiben bizonytalanok vagyunk, akkor bizony több orvostól is véleményt kell kérni.
2012. ápr. 13. 14:45
Én épp nézegettem ezzel kapcsolatban fórumokat, kérdéseket, és ott is egyik anyukának ezt mondták, a másiknak azt....
2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2012. ápr. 13. 14:43
nem csak 2, akár 15 féle könyvből is, annyira mindenki mást mond :-D
2012. ápr. 13. 14:41
Húzogatni kell-e a fütyit, le ne tapadjon vagy hagyjuk?Egy közeli ismerősöm kisfiának a háziorvosa azt mondta, nem szabad hozzányúlni, erre mikor az ügyeletre kellett menniük egy problémával, ott meg lebaszta a doki szó szerint, hogy kellett volna, miért nem csinálták...Kérdem én:az orvosok ezt 2 féle könyvből tanulták, hogy ennyire eltérő a vélemény?Pedig ez egy nagyon fontos kérdés, és mégis....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook