Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet az, hogy a két szobában ugyanaz a tv műsor nem egyszerre megy, hanem félperces eltolódással? fórum

Hogy lehet az, hogy a két szobában ugyanaz a tv műsor nem egyszerre megy, hanem félperces eltolódással? (tudásbázis kérdés)

2014. febr. 20. 09:26
hosszabb a kábel :) tovább tart míg odaér
2008. nov. 9. 12:44
Nekünk is így van. Van az analóg, ez előbb van kb. egy mondattal, aztán a másikon digitális van, az van utána....de elég ritkán fordul elő, hogy ugyanazt a műsort nézzük ketten két szobában.
20. Gica86
2008. nov. 9. 09:45
Nekünk a 2szobába UPC van, a konyhában Digi!!És igen, kicsit tolódik a hang...érdekes, de ez a műholdak miatt van!
2008. júl. 24. 15:51
Valóban fura. A multkor teljesen véletlen jöttem rá, hogy a tv-k egymás után kapják a jelet. Három tv van. Kettő a szobába és egy a konyhában. Ez elég nagy luxus főleg, ha mind a hármon ugyanaz a műsor megy. Persze amíg én a konyhában teszek veszek, addig a párom a szobában tevékenykedik, a másik szobában meg anyósomék nézik. Az egyik vetélkedő ment és bementem megkérdezni a páromhoz, hogy szerinte jó e a válasz , majd átmentem a "mamáék" szerintük mi a helyes válasz. Nyitva volt az összes ajtó, így tűnt fel. Az egyik konvertellel működik, a másik antennás, a harmadik meg sima vezetékes.
2007. dec. 29. 17:25
Ez elég érdekes dolog, nálunk is így van..kb 3 méterre van egymástól a 2 tv. Nem tudom mi az oka ennek. Nálunk kábel tv van, külön vezetéken jön a 2 tv-hez, de a padláson egy csatlakozó dobozba vannak dugva.Nincs parabola.
17. Icus (válaszként erre: 15. - E28ddc7c9b)
2007. szept. 18. 14:24
Már ahol van ajtó!:))
2007. szept. 15. 19:46

Azért valljuk be, a televíziós "pontos idő" és déli harangszó nem OMH által hitelesített pontosidő-közlő rendszer :) Az egy viszonyítási alap. "Dél körül van :P"

Az atomóra által sugárzott "pontosidő-jel" is pár másodperc késéssel érkezik meg hazánkba, tehát az sem "pontos" :)


Amúgy azért van az, hogy később érkezik meg a jel a másik tévére, mert míg egy földi sugárzású műsor esetén a jel útja a stúdiótól a televíziókészülékedig pár vagy pártíz kilométer, addig műholdas vételnél pl. az RTL Klub műsora UPC Direct esetén: optikai kábelen: Magyarország - Hollandia, aztán "rádiójelen" Hollandia - Astra műhold, majd hozzád Astra műhold - pl. Budapest... Ez jelentősen nagyobb távolság :)


SF

15. e28ddc7c9b (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. szept. 15. 19:41
Nálunk is így van, de azért van az ajtó, hogy ilyenkor az egyiket becsukjuk. A földi antennáról sokkal hamarabb van a szöveg mint a műholdasról.
2007. jún. 4. 19:39
Vétel módozat miatt, földi és műholdas vétel
2007. jún. 4. 19:31
Nálunk is így van, és engem rettenetesen idegesít. Tényleg: Mi van az órabemondással? Déli harangszóval?
12. psycheee (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. máj. 31. 15:57
csak vicc akart lenni ;)
11. Icus (válaszként erre: 8. - Psycheee)
2007. máj. 31. 14:29
Nem is te vagy egyszerre két szobában. Apukámnál van az egyik szobában digi a másikban csak sima tv antenna. Amikor ugyanazt a csatornát nézzük és az egyiken hallgatnak, bentről lehet hallani, a félpercel előbb lezajlott eseményeket. Igy "kánonban" lehet a tévét hallgatni. Azt hiszem igy neveztük, amikor ének órán énekeltünk, és különböző időkben keztük el ugyanazt a dalt.
10. H MAYA
2007. máj. 29. 13:25
Igen, a műholdas anntenna miatt,nálunk is úgy van.
2007. máj. 29. 12:40
Van eltérés, sőt nekünk a fogható adók sem azonosak a két tévén.
2007. máj. 29. 12:25

tényleg így van, de engem cseppet sem zavar.

valami oknál fogva sosem vagyok egyszerre két szobában... ;)

7. Icus (válaszként erre: 6. - Bernuska)
2007. máj. 29. 11:54
Igen, mert később jön a jel, a műhold miatt.
6. Bernuska (válaszként erre: 4. - Ffc9d89fcb)
2007. máj. 29. 11:50
igen, nekünk is kábeltv-nk van, upc-s... legalább fél perc, csak véletlenül ment ugyanaz a műsor, nagyon idegesítő volt. A híradó előtti pontos óra is később lenne az egyiken, mint a másikon?
5. Bernuska (válaszként erre: 2. - Prenses)
2007. máj. 29. 11:48
hahaha :)
2007. máj. 29. 11:39
nekünk kábelről van, és nállunk is eltérés van időben a 2 tv között.
3. Icus
2007. máj. 29. 11:29
Úgy, hoyg az egyik DIGI-TV antennáról, míg a másik sima antennáról, vagy másik paraboláról megy! Ilyen egyszerű, de k...a idegesítő!!
2007. máj. 29. 11:24
ugy hogy vızhangzık
2007. máj. 29. 11:17
Hogy lehet az, hogy a két szobában ugyanaz a tv műsor nem egyszerre megy, hanem félperces eltolódással?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook