Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet a tőzsdén meggazdagodni, nem értem? fórum

Hogy lehet a tőzsdén meggazdagodni, nem értem? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Channa* (válaszként erre: 31. - Katt2)
2021. júl. 22. 22:21
Hát igen:DDDD
33. Ildi
2021. júl. 22. 22:13
+s
32. Ildi
2021. júl. 22. 22:12
Ha a reszveny ara felmegy eladni,ha lemegy,megvenni. Rothcildék nagy szakértôk,bár aljas módon kezdték🤮
31. katt2 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. júl. 22. 22:07
Látod, kicsit hízeleg az ifjúság... :)))
30. Dodi44 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. júl. 22. 18:56
(Koszonom!)
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Dodi44)
2021. júl. 22. 18:53
Lovi=Lóverseny;)
28. Dodi44 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2021. júl. 22. 17:29
(Fiatalabb generacioba tartozhatsz, mert en nem tudom, mi az a "lovi". -- az valami szleng lehet?)
27. Dodi44 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2021. júl. 22. 17:26

Nemelyek ugy gondoljak, hogy egy mitosz van korulotte, pedig nincs.

Szepen tud hozni.

Csak ido kell hozza, es turelem.

Egy jo befektetes.nek is lehet mondani.

26. Channa* (válaszként erre: 24. - Dodi44)
2021. júl. 22. 08:04
Ja, csak azért írtam, mert többen úgy írtok a tőzsdézésről, mintha a loviról beszélnétek:DDDD
25. Dodi44 (válaszként erre: 24. - Dodi44)
2021. júl. 22. 02:53
Bocs, elhamarkodott volt az irasom.
24. Dodi44 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. júl. 22. 02:42

"A tőzsdén nem fogadunk:DDD"


Bocsass meg a szo ertelmet, atvitt ertelemben ertettem. Talan rossz volt, nem meghatarozo volt a valasztott szavam.

Nem is beszelve arrol, hogy bizonnyara nem vagyok tajekozatt a BP.-i viszonyokkal. Talan csak a atlagos, mas orszagokban is elofordulo lehetosegeket emlitettem.

2021. júl. 21. 18:17

A tőzsdén nem fogadunk:DDD


A tőzsdén részvényekkel (értékpapírokkal) kereskedünk, azaz veszünk és eladunk.


Magyarországon a BÉT-en forgalmazható részvényeket valamelyik bankon keresztül tudunk venni és eladni.

Vannak olyan bankok, ahol már az ügyfél tud nyitni értékpapír számlát és a bankban dolgozó brókeren keresztül tud megbízásokat adni.


Nem kell hozzá sok pénz indulásként/próbaként, de el kell dönteni a kockázatvállalásunk mértékét.

Tőzsdézni jellemzően azok szoktak, akik a nagyobb kockázatot is vállalják, hiszen a részvények ára még attól is függ, hogy Csányi melyik lábbal kelt fel.


Egyébként most, az OTP részvény ára a pegazus miatt esik;)


Kezdőknek ajánlom figyelmébe a befektetési jegyeket. Többfélét lehet vásárolni, van amelyik hozama az állampapírokhoz igazodik, van amelyik a részvényekéhez, stb.

Már ezekkel lehet kicsit tanulni. Kis mennyiségben is lehet venni.


És valóban, venni olcsón kell, eladni drágán. Sosem szabad akkor eladni, amikor lefelé megy a részvényem ára.


Ha brókerre bízzuk a pénzünket, akkor nagyon meg kell nézni, hogy melyikre. Sose felejtsük el pl. a Questor-t és a Buda-Cash-t. Ezer évig jók voltak, és hirtelen mégsem, ahogy említhetünk bankokat is, akik nem működtek együtt Tudodkivel;)


Tehát, szerintem egy bankot keressen az aki tőzsdézni akar, ott válasszon magának egy üzletkötőt. Nyisson értékpapírszámlát, fizesse be rá azt az összeget, amit nem sajnál és az üzletkötőt bízza meg, hogy vegyen neki részvényeket. Mindent meg kell beszélni

(ügyfél<->üzletkötő).

22. Dodi44
2021. júl. 21. 16:10

Az ugynevezett tozsde, egy erdekes, es jo gondolat!

Kepzeld el, hogy valakinek az agyaban megszuletik egy gondolat, de nincs penze kivitelezni.

Ehhez keres olyanokat, akinek van penze, de nincs jo kivitelezheto ideaja.

Itt jon a bokkeno! Most aztan nekunk kell eldontenunk, hogy annan aki a befektetoket keres az otlete , kitalalasa jo fog lenni, ha megvalositja, vagy nem fog jovedelmet hozni, vagy jo idea volt, es bosegesen megjutalmazza azokat, akik befektettek nalla?!

Arany elovigyazatossag : csak azt a penzt fertessuk be, az az reckirozzuk meg, ami mar kimaradt a megelhetesunkre kello oszegunkbol, bevetelunkbol!

Ha elvesztjuk, akkor sem er bennunket katasztrofa...

Ha meg nyerunk rajta, akkor meg befektethetjuk a nyeremenyt egy maisik vallalkoas kezdetebe./ Vagy a kevesebb nyeremenyt is elfogadunk, akkor mar a jol beindult vallalkozasokba. A tozsde az nem rovid idokre talaltak ki, ahhoz turelemre, es szerencsere van szukseg, es egy kis hozza ertesre. A befekteteseket ugy gondoljuk el, hogy arra a befektetett penzre nekem nem lesz szuksegem 10-20-40 vagy meg tobb evig. es ha a nyugdijad kiegeszitesere a celod, igen jo gondolat, ha jo befekteteseket tudunk csinalni!

Nekem megerte.

A fizetesembol minden honapban tettem bele, ezelott 45 evvel.

Most nem zsiros kenyert ehetek, hanem vajas kenyeret, paprikaval, es meg agy sonkaszelet is van a tanyeromon...

21. katt2 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. júl. 21. 14:52
Én is csak befektetési jegyekkel operálok. Nézem a déli kávé mellett az állást, szóval azért a fotelből meg lehet keresni legalább 20 % hozamot egy év alatt. Majdnem kockázatmentesen.
20. katt2 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2021. júl. 21. 14:48

Igen, ahhoz már kell bróker, tehát ez nem az OTP kategória.


Egyébként, tavaly márciusban kellett volna EPAM-ot venni, akkor 80 dollár volt. A télen már 300 körül jegyezték. Most hogy áll, nem nagyon érdekel. Biztos vagyok benne, hogy azért voltak komolyabb felvásárlók, bár túl nagy ez a cég ahhoz, hogy komolyabb tulajdonosi kör változás legyen. Sajnos, későn jutott eszembe...

19. Bless the child (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. júl. 21. 14:13
Binance?
18. 55Judit (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 21. 14:04
Akik fogadnak a tőzsdén, azok nagyot kockáztatnak. De máshogy is lehet tőzsdézni. Bitcoinnal, és sok más kripto valutával játszani. Aki nem fogad hanem befektet, nagyon rövid idő alatt is tud pénzt keresni. A kockázat minimális, csak oda kell figyelni. Van rövidtávú, és hosszútávú befektetés. Mi a rövidtávút használjuk kevés pénzzel. Többnyire csak annyit szakítunk hogy a kosztpénzt, a rezsit, a tankolást fedezi. Most egy robotot készít 2 informatikus barátunk. Ez nem ismeretlen a kriptovalutázók körében, és legális a használata. csak mi nem béreljük vagy megvesszük, hanem megcsináljuk. :) Ennek az az előnye, hogy nem kell állandóan a monitorra tapadni, elvégzi a robot azt amire be van programozva.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Simple)
2021. júl. 21. 13:27
Ezért tart, fizet a dollárpapa külön brókert, és az akkor csak őneki dolgozik, és figyel, és javasol. Mikor, milyen részvény értéke merre mozdul, és mikor mit érdemes lépni.
16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Katt2)
2021. júl. 21. 13:05

Akkor kimész arra a tőzsdére, ahol jegyzik. Ha másként nem, akkor brókerrel.


Most nagyot esett. Ha bízol benne (hosszú távon szépen menetel felfelé) most érdemes venni.

15. simple (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 21. 12:07
Egyszerűség kedvéért: veszel 1 db liliputi részvényt 1 forintért, figyeled az árfolyamot, mikor elkezd felmenni az értéke, eladod mondjuk 5 forintért, máris nyertél 4 forintot. Persze nem árt képben lenni, hogy mit érdemes venni, minek fog felmenni az értéke, és minek fog csökkenni, ami a világpiacon történik, minden összefügg mindennel, minden hatással van mindenre. És azt is tudni kell, hogy mikor kell eladni, mert lehet hogy vársz, de már nem megy feljebb az értéke, hanem csökken, ha elbaltázod az időpontot még veszíthetsz is pénzt.
14. katt2 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. júl. 21. 11:44

Gondolom, ami a BÉT-en van cég, annál megy ez a vásárlás.

És mi van, ha én mondjuk EPAM System részvényt akarok venni? Ami nincs a BÉT-en.

13. Alessandro (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 21. 11:38
Jól látod. A hétköznapi embereknek szerintem nem érdemes a tőzsdével foglalkozni, mert hamar sok pénzt bukhatnak rajta. Azok a nagy pénzt kaszálós történetek, szinte mind "becsali" történetek. A hiszékeny "új húsokra" hajtanak, akiknek feszíti némi pénz a zsebüket. De ha gondolod, akkor próbáld ki egyszer egy olyan kis összeggel, amit még nem sajnálsz, ha elbuksz. Aztán, ha elbuktad, akkor mielőbb felejtsd el a pénzkeresés eme rendkívül kockázatos módját. Ha netán nyersz rajta, akkor is felejtsd el mielőbb, mert könnyen sírás lehet a vége! 💰 😀
12. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. júl. 21. 11:26

A fórum címében azt kérdezi: "Hogyan lehet a tőzsdén meggazdagodni?"


Erre válaszoltam: olcsón venni, és amikor emelkedik a részvény ára, drágán eladni.

2021. júl. 21. 11:20

Köszi a válaszokat :)

És mi a helyzet azokkal, akik Tesla, apple, Facebook vagy épp Google részvényt vettek annó (amikor még ezek indultak és nem voltak ilyen befutottak) Ők vajon a befektetett pénzüket hányszorosára sokszorozhatták?

10. SF
2021. júl. 21. 11:09

Könnyen, már ha tartod magad egy szabályhoz.

Először is két irányba fogadhatsz, vagy az adott termék árának csökkenésére, vagy pedig a növekedésére. Hogy épp melyikre fogadsz, sok mindentől függ, ennek nem árt utánanézni, olvasni.


Az alapszabály pedig: ha a pozíciód nyereségessé válik, és ez továbbra is növekedni látszik, hagyni kell kifutni. Ha veszteségesbe fordul, minél hamarabb meg kell szabadulni tőle. Sajnos ez utóbbit nagyon nehéz betartani, mert a veszteség, még ha pici is, fizikai fájdalom-szerű érzetet okoz, emiatt sokan úgy gondolnak rá, hogy oké, most veszteséges, de biztos vissza fog fordulni. Az esetek többségében viszont előbb kistoppolódik (mínuszban lezárja a rendszer), mint elindulna a nekünk jó irányba az árfolyam.


Vannak olyan helyzetek is, amikor szinte lehetetlen veszíteni. Pl. amikor egy termék árfolyama látszólagos indok nélkül a mélybe zuhan, majd megáll egy szinten, és egyszer csak elindul a kiinduló ár irányába. Ha ilyenkor sok pénzt tudsz belefektetni, akkor nagy nyereséged lesz, mire újra eléri a korábbi árat.


Nem kell sok pénz az elinduláshoz, brókercége válogatja, mennyi a kezdő befizetés, de vannak demo számlák, ahol ki lehet próbálni a kereskedést kockázat nélkül. Azt azért jó belekalkulálni, mint mindenbe, hogy kis pénz, kis nyereség...

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 21. 11:04
Nézd meg A Wall Street farkasát. A lényeg az, hogy az átlagember a kis pénzecskéjét odaadja annak, aki ért hozzá, hogy fektesse be. De végül érdemben csak az keres rajta, aki mások pénzét használja. Tanulságos film, és szórakoztató is.
8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. júl. 21. 10:57
Semmilyen ügynök nem kell. Sem 10 milliók. Akár 1 OTP részvényt is vehet bárki online.
7. birebora (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2021. júl. 21. 10:51

Jó kérdés.

Van aki már attól gazdagnak érzi magát ha nem adósodik el hónap végére és nem kell kölcsön kérnie, van akinek van 10 millió a számláján és kesereg. Attól függ, honnan nézik.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. júl. 21. 10:49

Állítólag vannak erre megbízott embere minden tőzsdésnek, hogy figyelje a világ napi gazdasági és politikai eseményeit. Ahol pl. valami gazdasági csőd fenyeget, annak a részvényeinek (=tulajdonosi részesedései) az értéke elkezd csökkenni, mert az iparágba befektetett iparmágnások szeretnének "kiszállni a buliból". Mások olyankor szokták megvenni olcsón azokat a részvényeket, és majd ha a cég (vagy iparág) tevékenysége ismét felfelé ível, akkor lehet jó drágán eladni a részvényt, befektetési lehetőséget.


A megbízott ügynök csak telefonon keresztül tartja a kapcsolatot a főnökével, sokszor senki sem tudja, ki vett, és ki adott el kismillió részvényt.


Volt egy ismerősöm, kb. 25-30 évvel ezelőtt akart beszállni, hogy majd ő is tőzsdézik, közölték vele, hogy (akkor!) a minimális tőke 500 ezer Ft volt. Gondolom azóta több 10 millió kell, hogy az illetőt "bevegyék a buliba". :))

2021. júl. 21. 10:49

Pedig akérdésben benne van a válasz: "lehet hallani hogy pár millióból milliárdokat csináltak".

Sokat kell befektetni, azaz ott kell tartanod,hogy van pár milliód, amit akár kockáztathatsz is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook