Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy készül a kávékrémes kókuszos szelet? fórum

Hogy készül a kávékrémes kókuszos szelet? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 24. 15:46

Drága zebracsikó!


Nagyon köszönöm a receptet, jól hangzik, holnap meg is sütöm, bár ez sem az, amelyiket én sütöttem anno... Lehetséges, hogy két tepsivel sütök, az egyiket ez alapján, a másikat pedig az emlékeimből... :) Meglátjuk, melyiknek lesz nagyobb sikere... :)


Mégegyszer köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :)

2008. okt. 24. 15:25

másik kávékrém recept:

A krémhez: 1/2 dl tej, 1 evőkanál azonnal oldódó kávé, 1 evőkanál azonnal oldódó kakaó, 15 dkg margarin, 10 dkg cukor, 2 evőkanál rum.

A tejet, a kávét és a kakaóport összekeverjük. A margarint a cukorral habosra keverjük, hozzáöntjük a kávés-kakaós tejet, végül a rumot is beletesszük.

2008. okt. 24. 15:22

A kókuszos tésztához, egy 30 cm átmérőjű tortaformára szabva:


6 tojásfehérje

25 dkg porcukor

5 ek finomliszt

20 dkg kókuszreszelék

fél csomag sütőpor


A tojásfehérjéből a cukorral kemény habot kevertem, majd beleforgattam a sütőporral elkevert lisztet és a kókuszreszeléket. Kivajazott tortaformában sütöttem 180 C-on, az időt nem tudom, de a tűpróba segít.


Kávékrém

1 dl erős feketekávét felfőzünk 10 dkg cukorral és 3 szelet csokoládéval. Külön edényben összekeverünk 3 tojássárgáját egy kevés tejjel, és a csokoládéhoz öntjük. Gyenge tűzön, állandó keverés mellett, sűrű krémmé főzzük. Levéve kissé hűlni hagyjuk, majd belekeverünk 10 dkg vajat és habosra keverjük, jól lehűtjük. Ha lehűl még egyszer átkeverjük és 2 dl tejszínből vert kemény habot forgatunk bele.

2008. okt. 24. 13:30

Senki sem készített még ilyen süteményt? Holnap szeretném megsütni, és ha nem találom meg a pontos receptet, akkor kb. fogom megsütni, és az lehet, hogy nem lesz olyan jó... :)

Segítsetek rajtam! :)

3. serendipity (válaszként erre: 2. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 23. 19:23

Szia Pusi!


Igen, tudom, hogy a puding hozzávalóit soroltam fel, csak az arányokkal vagyok bajban... Pedig sosem sütök és főzök mércével és mérleggel... De a puding arányairól fogalmam sincs...

2. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - Serendipity)
2008. okt. 23. 19:21

Sajnos nem ismerem a receptet és allergiás vagyok a kókuszra, így nem is szoktam csinálni, amiért hozzászólok az az, hogy a pudingnak az alapanyagait soroltad fel a krémhez (liszt, cukor, tej, kávé, tojás), így valószínűleg ugyanaz a recept, csak puding porral helyettesítve a krém - mert az az egyszerűbb.


Sok sikert a sütéshez.

2008. okt. 23. 19:13

Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt sütöttem ilyen sütit, és nagy sikere volt (a saját eljegyzésünkre készítettem)... A tányéron tizenöt féle sütemény volt, de minden tányérról ez fogyott el először... Isteni finom, könnyű édesség...

A problémám mindössze annyi, hogy nem tudom a pontos receptet, ugyanis egy költözésnél elkeveredett... A neten elég régóta próbálom megtalálni ezt a receptet, hátha rábukkanok, de eddig nem jártam sikerrel...

Egyet-kettőt találtam, ami hasonló, de azokban a krémet pudingporral kell kikeverni, arra pedig emlékszem, hogy én azt vízből, tejből, lisztből, cukorból, tojásból, és persze kávéból főztem...

Nagyjából meg is tudnám sütni, van fogalmam, hogy hogyan is kellene hozzáállni, de mégis szeretném az eredeti receptet megtalálni...


A süti tésztája ugyanaz, mint a piskóta (ha jól emlékszem), csak a liszt helyett kókuszreszeléket kell hozzáadni... A kávékrémet pedig a fent említett hozzávalókból kell főzni... Lehet, hogy így is meg tudnám sütni, de jobban örülnék a pontos receptnek... :)


Talán nagymamák szakácskönyvében találhatnánk meg, mert egy idősebb nénitől kaptam anno a receptet, tehát gyanítom, hogy régebbi szakácskönyvekben lehet benne...


Szeretném megsütni a Kedvesemnek, mert már nagyon ki vagyunk éhezve rá... :)


Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook