Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell csinálni a rizses csokit? fórum

Hogy kell csinálni a rizses csokit? (tudásbázis kérdés)


12. kisstoth (válaszként erre: 9. - BaloghneAdri)
2007. szept. 17. 21:44

Sza Adri !

Elküldenéd a rafaello golyó eceptjét ? nekem is meg volt, cak nem találom. Kösz Mari

2007. jan. 20. 19:38
5 dkg kakaó,45dkg tejpor,1cs margarin,0,5kg cukor,1,5dl víz,puffasztott rizs. A cukorból meg a vízből szirupot főzöl.Mire ez kész, a tejport összekevered a kakaóval.A margarint beleteszed a forró szirupba.Mikor elolvad ráöntöd a tejporra és jól elkevered,aztán kivajazott tepsibe öntöd és hagyod megdermedni.
2006. dec. 21. 20:39

Rizses csoki

Hozzávalók:


1,5 dl víz


25 dkg cukor


25 dkg margarin


3 nagy csomag tejpor


7 dkg kakaópor


1 csomag puffasztott rizs


1 csomag ostya



Elkészítés: A vizet a cukorral felforraljuk, kicsit hűlni hagyjuk. Hozzáadjuk a margarint, a tejporokat, a kakaót és a puffasztott rizst. Két ostya lap közé betöltjük, valamilyen nehezékkel lenyomtatjuk, és másnap szeleteljük.


Betty mami receptje

2006. dec. 21. 19:48
de hol vesztek tejport. Én karácsonyra rafaello golyót akartam csinálni és sehol sem kaptam tejport.
8. Icus (válaszként erre: 7. - Magdala)
2006. dec. 2. 08:59
Olyat még nem vettem. Kinnt az Inter Fruct-ban van lengyel nagytáblás, nekünk az ízlik a legjobban, de amit a Tesco-ban lehet kapni az is ízlik. Azt hiszem az is lengyel.
7. Magdala (válaszként erre: 6. - Icus)
2006. dec. 2. 06:57

Hát sajnos nálunk sem ájultak be a gyerekek tőle;

igy nálunk is marad továbbra is a bolti.

De a boltinál se mindegy melyiket veszem:

nekik az egyszerű Coop-os jön be.

6. Icus (válaszként erre: 4. - Magdala)
2006. dec. 2. 05:33

Szia Magdala!

Kiváncsi vagyok, hogy ízlett a gyermekeidnek a rizses csoki. Én is készítettem, már több recept szerint is, de senkinek sem izlett a családban. Egyik sem volt olyan fini mint, a bolti.

2006. nov. 18. 19:13

Sziasztok!

Nekem is van egy könnyen elkészíthető rizses csoki receptem,azt hiszem fel is raktam.

1/2 kg cukrot 1,5 dl vízzel sziruppá főzünk.30 dkg tejport (lehetőleg zsíros),5 dkg kakaóval (keserű) összekeverünk.Fél margarint feloldunk a szirupban.Az olvasztott margarinhoz keverés közben hozzáadunk 2 csomag (natúr)puffasztott rizst,és a tejporral elkevert kakaóport.

Vajjal kikent tepsiben (nagy méretű)elsimítjuk,így hagyjuk kihűlni.Én hűtőbe,de nem fagyasztóba szoktam tenni,ha megdermed könnyen lehet majd vágni,szeletelni.

Gyorsan kell készíteni!!!

4. Magdala (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2006. nov. 11. 18:13
Köszke! Már meg is néztem és holnap "alkotok" a gyerekeknek; most ez volt a kivánságuk -> de nem fogtak ki rajtam ;-) .
2006. nov. 11. 18:00

A receptjeim között van fent egy olyan.

Csokito.

2006. nov. 11. 17:43

Sziasztok!

Örülnék ha megírnátok nekem rizses csoki receptjét.

2006. nov. 11. 17:42
Rizses csoki

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook