Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkártya tapasztalat fórum

Hitelkártya tapasztalat (beszélgetős fórum)

2013. jún. 11. 20:53
A hitelkártya használat a bankolás magas iskolája. Aki nem tud a pénzzel bánni, nem tud önuralmat tanúsítani vásárláskor, az felejtse el, mert csúnyán ráfaraghat. Aranyszabály ugyanis, hogy soha ne költs többet, mint amennyit a pénztárcád megenged, s amennyit a hitelkereted, az ATM-eket pedig nagy ívben kerüld el, mert a pénzkivétel is sokba kerülhet. A hitelkártya nagyon hasznos, mert pénzt kereshetsz vele, ugyanis amíg a bank pénzét költöd, a tiéd kamatozik, illetve időt nyersz. Ráadásul 1-2-3 %-át vissza is kaphatod, ha jót választasz. Fontos ehhez azonban, hogy IDŐBEN fizesd vissza, és a TELJES összeget. Ha valaki erre képtelen, annak nem való a hitelkártya. Nekem kettő is van, abból csak az egyik kerete 700ezer, mégse fizettem még egy fillér késedelmi kamatot sem idáig, mert ésszel használom. Mindazonáltal mindkettő ingyenes, kártyadíj, stb. nincs, tehát pénzembe sem kerül a használatuk, mert az egyik alapból is az két évig, a másiknál pedig van egy egyéni megállapodásom a bankkal ez ügyben. (Ha nem lenne, otthagytam volna őket.)Ugyanakkor még én kapok vissza 2-3%-ot a vásárlásaim után, ami éves szinten több tízezer forint haszon. Igaz, nekem a bankszámláim is ingyenesek minden szempontból a tranzakciós illeték ellenére is, miközben a környezetemben sokan szidják a bankokat, és a csekkadót, amit egyébként a díjneten keresztül szintén plusz ktg nélkül ki lehet egyenlíteni hitelkártyával, de természetesen utalással is. A lehetőség a pénzügyi haszonszerzésre mindenkinek adott, csak le kell hajolni érte. Akinek meg nem esik jól utánajárni, odafigyelni a pénzügyeire, az magára vessen.
2012. dec. 16. 12:09
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki pontosan tudja, hogyan kell megszüntetni a hitelkártyát, legyen szíves írja meg. Köszi
25. imotka
2012. dec. 3. 12:18

Szia Kati!


Nem tudom aktuális e még, de volt mostanában több ilyen összefoglaló az indexen, asszem a velveten.

Mindegyik a Citibank Citi Life kártyáját hozta ki győztesen, de egy listán láthatod a többi kártyát is.

Sőt még egy olyan cikk is volt, ahol bemutatták azt, hogy a pontgyűjtő kártyáknál is jobban megérik a hitelkártyák, mert több jóváírást tudsz elérni, ha rendesen fizeted.

Remélem tudtam segíteni?!

24. selmecik (válaszként erre: 19. - Judit__)
2012. szept. 20. 10:37

Szia!


Én most szeretnék hitelkártyát kiváltani, de nem tudom melyiket, esetleg tudnál nekem ebben segíteni?


Köszönettel: Selmeci Katalin

selmecik@freemail.hu

2012. júl. 5. 10:53

Van egy hitelkártyám 250.000 Ft-os hitelkerettel.

Az elszámolási időszak hó 1-től hó végéig van.

Minden hónapban fel szoktam tölteni a hiányzó részt 10-e előtt, hogy a 10-i fordulónapon ne mutasson tartozást az előző hónap (mert ugye az aktuális hónapban már költekezhetek újra), és így kamatmentes legyen a kártya használatom. Tehát mindig megnézem az internetbankomban az egyenlegemet a hó utolsó napján, kivonom a 250.000 Ft-ból, és annyit fizetek pontosan be.


Egyetlen egy dolgot nem értek:

Mi lehet az oka annak, hogy a banktól kapott hitelkimutatásomban, amit a hó elején kapok meg az előző hónap eseményeiről (terhelések, jóváírások) és a befizetendő minimum hiteltörlesztő összegről, kevesebb összeg szerepel egyenlegként (vagyis elérhető összegként), mint amit én nézek meg az előző hónap utolsó napján az internet bankomban?


Azért probléma ez most nekem, mert én az internetbankos egyenleg alapján fizettem be a hiányzó összeget, tehát pl. 200.000 Ft-os egyenleg állásnál 50.000 Ft-ot, a bank viszont felszámolt 600 Ft kamatot, mert nála a kiküldött levélben nem 200.000 volt az egyenleg, hanem 185.000 Ft, amit így kapott meg:


egyenleg = előző havi egyenleg - kiadások + jóváírások.


Mi lehet az eltérés oka, ami a kamatot eredményezte?

Előre is köszönöm a választ!

22. valyi
2012. jan. 28. 10:37
Visszaélések gyanúja miatt, az én biztonságom érdekében, előzetes tájékoztatás mellett, UPC hitelkártyámat a Budapest Bank 2011. dec. 21-én letiltotta. A letiltást elfogadtam, de két kérésem volt a Bankhoz: az újragyártás ideje alatt csoportos beszedési megbízásaimat teljesítsék, továbbá hogy az új kártyát külföldi utam miatt ne küldjék lakcímemre, mert elveszhet, hanem azt a Budapest Banknál vehessem át. A Panaszkezelő részleg arra hivatkozott, hogy a Bank üzleti döntése miatt egyik kérésemet sem teljesítik. A Bank eljárása indokolatlan, az ügyfelek szempontjábol merev és előnytelen, ebben a kényszerhelyzetben a Bank a minimálisan elvárható segítséget sem adta meg.
21. valyi (válaszként erre: 14. - Cservenák Vali)
2011. aug. 30. 11:02
Nem rossz dolog a hitelkártya, meggondoltan kell használni. Nem hátrányos, ha néhány hétig katmentes kölcsönt élvez az ember.
20. valyi
2011. aug. 30. 11:00
Jó konstrukció nagyfogyasztó FŐGÁZ (és UPC) ügyfeleknek a Budapest Bank FŐGÁZ (és UPC) hitelkártyája. A csoportos beszedési megbízást a kapcsolódó számlához kell telepíteni, ami a gáz (UPC) díjakból 6% kedvezmény biztosít. A kártya(k) első évben ingyenes(ek), majd azt követően kb. évi 5000 Ft/kártya. A számlavezetés havi kb. 200 Ft. A 6%-ból adódó megtakarítás ennél sokkal nagyobb. Az UPC kártya ezen kivül minden vásárlásból és csoportos beszedésből 2% visszatérítést ad. A Bank pénzét lehet költeni, amelyet ha időben visszafizetek akkor kamat nincs (kivéve a kp. felvétel).
2011. ápr. 30. 10:22
Én pénzügyi területen dolgozom, bankban (nem írhatom ide h hol). A hitel és hitelkártya valóban csak azoknak való, akik felelősséggel költenek. Vannak előnyei, amiket viszont érdemes kihasználni. Pl közüzemi számlákat is fizethetsz vele, amivel jóváírásokat, levásárolható pontokat kaphatsz. Ha van kérdésetek, én szívesen válaszolok.
2010. febr. 22. 09:51
Van valakinek unicredit-fundamenta hitelkártyája?
17. alyce
2009. jan. 21. 13:50
Nekem van, Erste bankos. Szerintem nagyon jó dolog, én is nemrég vettem lakást, és a bútorokra már nem volt pénzem, így azokat annak segítségével vettem. És ha netán megszorulunk, lesz mihez nyúlni. Jó, persze, vissza kell fizetni, mint akármilyen kölcsönt, de szerintem ma már mindegy, honnan van a kölcsönpénz. A mai világban sajnos ha úgy kérsz valakitől kölcsön, az is tesz rá kamatot, én már jártam ilyen cipőben:(
16. Holly
2009. jan. 21. 13:32

Nekem van hitelkártyám, nem is egy. Nálunk (Anglia) nincs kezelési költség, kártyadíj, stb, tehát a kártyának nincs semmilyen vonzott költsége.

Mi két kártyát használunk leginkább, az egyik Tesco-s, arra tesco klubkártya pontokat kapok a vásárlás után, a másik Alliance and Leicester-es, arra simán pontokat kapok, ami beváltható utalványra bármelyik nagy áruháznál. Mi mindig visszafizetjük a teljes hiteltartozást minden hónap végén az esedékességi idő előtt, így légyegében átlag egy hónapig ingyen használjuk a bank pénzét, és mellette pontokat gyűjtünk, ami plusz pénzt jelent. További előnye, ha több kártyád van, és mindig idejében fizetsz, akkor a hitel minősítésed nagyon jó lesz, kedvezőbb feltételekkel kapsz hitelt vagy kölcsönt, és nagyobb az esélye, hogy kedvezően is bírálják el a hitelkérelmedet.

Amit nem szabad csinálni, ha hitelkártyád van:

-készpénzt felvenni, mert ezt nem erre találták ki...

-késni a befizetéssel, mert nagyon magas kamatot számol

-túllépni a hitelkeretet, mert arra bünti jár.


Ha ezeket valaki betartja, akkor a hitelkártya nagy előny lehet, és néha igen jó, hogy kihúzzon a csávából, ha valamit hirtelen kell kifizetni, és még néhány nap, amíg a fizud megérkezik.

15. quenn
2008. okt. 9. 17:24
Ha nem lenne, jó párszor éhen maradt volna a család :(((
2008. okt. 9. 17:10
egy nagyon rossz dolognak tartom a hitelkártyát.Ha javasolhatnám senki se vegye igénybe mert nagyon sok a kamat,különösen ha kp-t vesz fel.Én már pórúl jártam és tanultam az esetből, és ezért írom le.
13. 'szti
2008. júl. 15. 09:21

tegnap engem rádumáltak, elvileg egy évig ingyenes - pontosabban elengedik a kártyadíjat - meglátom hogy válik be

alapból nem szeretek hitelbe vásárolni, de majd megszokom

azért hagytam magam megdumálni, mert ez a hitelkártya a miles & more mérföldjeim számát is gyarapítja (mármint a vásárlások összege után)

2008. júl. 15. 07:55

Az a baj, hogy az emberek nem tudják használni. Ha csak annyit költesz el róla, amennyit egy hónapban tényleg el is költenéd (élelmiszer, stb.), akkor az esedékességig a bank pénzét használod. A nagy baj akkor van, ha vki nagy értékű dolgot vásárol belőle, vagy kp-ben veszi fel.

Egyébként a folyószámlahitellel lehet a legjobban kihasználni. Először fizess a hkártyával, majd mikor esedékes fizesd be a folyószámláról (pl. 15-én), ha folyószámlahiteled van az is csak attól a naptól számol hitelkamatot, amikor hozzányúltál (pl. 15-től).

2008. júl. 11. 15:15
SOHA TÖBBÉ, EGYSZER ELÉG VOLT BELŐLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10. erikpipi (válaszként erre: 3. - Dogiz)
2008. ápr. 24. 14:07
Nem lett volna lehetőséged a neten befizetni?
9. dogiz (válaszként erre: 8. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 22:03

De ahány kártya annyi kezelési költség, kártya + számlavezetési díj + postaköltség stb. Számolja már ki valaki, hogy éves szinten milyen sok és ezt inkább hasznosabb dologra is elköltheti.

Akinek van hitelkártyája és csak úgy tartja, mert netalán kellhet, az inkább az A hitelt vegye igénybe a bankszámláján, mert lényegesebben kevesebbe kerül, nincs az a sok kamatos kamat + pótlék.

8. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2008. márc. 6. 16:28

mi is csak nagyon nagyon ritkán nyulunk hozzá

az elsőt mi kértük mikor vettük a lakást,hogy abból fedezzük a pót kölségeket ügyvéd közjegyző stb...

a másikat ingyen kaptuk a cibtől mikor hitelt igényeltünk 200 ezer ft-os hitelkerettel feltöltött hitelkártyán volt az ajándék 30 ezer ft amit kivehettél és nem számolták el

a kártyáról meg költhetsz ha akarsz

mi nem akartunk. a harmadik meg már nagyon régi volt

azon csak 100 ezer hielkeret volt anno

azt mikor vettük a lakást sajna nem tudtuk felhasználni mert akkor ki volt meritve a keret,azóta visszatöltöttük

de már fene tudja mióta ott állnak

már mi is gondolkoztunk hogy visszaadjuk

őket

és csak egy marad ha kell vésztartalék

7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 15:38
egy családba egy is sok,nemhogy három....
2008. márc. 6. 15:12

nekünk is van hitelkártyánk

3 is

3 különböző banktól

abból kettőt használunk egy csak tartalék,amit már meg akartunk szüntetni de még nem jutottunk el oda.

nos annál a hkártyánál a kártyadijat mindig a hielszámláról terhelték.eddig egyel sem volt probléma kissé magas a kamat mindkettőnél de módjával használva jól van az

az tény hogy érdemes jól utána nézni mikor az ember igényli mert ki tudja végül hogy sül el

2008. márc. 6. 14:53
ennyire rossz a tapasztalatod???
2008. márc. 6. 14:06
NEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
2008. márc. 6. 14:00

Szia! Igaz nekünk valami más bankos volt UniCredit

májusba megkapta a férjem, no arra számítottunk, h. nyár elején a lányomm megkapja a lakást és bútor stb. vásárlás, besegítünk (350eze keret). Ki is vettük a kártyát, mondták, h. köv. hónapig fizessük be az éves kártyadíjjat 4,5 ezer. Akkor persze nem fogadták el a pénzt, mert még nincs aktiválva, meg hasonló kifogások, el kell tejlen 24 óra stb. Igaz egy kicsit csúsztam a befizetéssel, de a kártyát nem használtuk addig. Eltelt egy hónap. jött a kivonat, hogy fizessek be 3,5 ezret késedelmi pótlékot. Ugye a munkaidőm után már a bank nincs nyitva, így ismét csúsztam. Ez így ment novemberig. A kártyát nem használtuk, nem is aktiváltuk. Akkor bementünk a bankba megszüntetni, ahol 1600.- Ft-ot kellett ismét fizetni, a megszünés - elszámolás miatt.

Összegzés: máj.07 - nov.20-ig belekerült a hitelkártya kg. 16 - 17 ezer Ft-ba, meg egy csomó utánnajárásba és bosszúságba. Kérdezem én mi lett volna ha még használjuk is.

ÍGY DÖNTSE EL MINDENKI, HOGY KÉR E HITELKÁRTYÁT VAGY NEM.

Ha a bankosokat el akarja tartani és naív mint én, hát tegye:)

2008. márc. 6. 13:50
Van valakinek HVB kék hitelkárgyája... íKaptam egyet.. Mik a tapasztalatok?
2008. márc. 6. 13:50
Hitelkártya tapasztalat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook