Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hisztis, akaratos gyereknél mi a megoldás? fórum

Hisztis, akaratos gyereknél mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 17. 08:10

Amikor hiper hisztis korszakban volt a lányom és el kellett indulni valahova akkor mindig indulás előtt megbeszéltem vele, hogy milyen viselkedést várok el tőle, és hova megyünk...akkor felkészült lelkiekben mire odaértünk, és ha kezdte volna akkor felhoztam, hogy mit beszéltünk meg, sőt kap egy szem pez cukrot, ha ügyes lesz, azért egy szemet ,mert ha mindig egészet kapna nem bírnád anyagilag:-))))))

És ha kibírja akkor iszonyatosan megdicsérni és mondani, hogy anya most nagyon boldog,hogy ilyen okos ügyes fia van...

38. m.melus (válaszként erre: 4. - Dittka24)
2011. dec. 17. 08:03
Szia!Kb nálunk is ez volt a felállás,mármint a kis tesó érkezésekor 28 hónapos volt a nencike.Nekem terhesség alatt már kiakasztotta a tűrőképességemet elég rendesen,én is sokkal robbanékonyabb voltam,tehát nem kellett sok.Bevallom őszintén,hogy egyszer szódával is lespricceltem, na nem sokkal, de utána elég volt csak meglódítanom a szódásüveget és abbahagyta.Egy ideig ez működött, de utána már ez sem.többet pedig nem akartam lelocsolni, látván,hogy ettől sem lesz jobb.Én általában beküldöm a szobánkba, nem az ő szobájába, hogy a bünti ne a játékaival való játszást jelentse, hanem egy olyan szobába ahol unatkozhat 10 percet.Ezt kapja, ha az utcán beéget a hisztijével, vagy ha valami hiszti felüti a fejét,mehet gondolkodni.5 -10 perc alatt én is lenyugszok és ő is.Na de az ottmaradásról még nem írtam.Hát többször visszatettem, meg ráförmedtem, és ottmaradt,igaz rugdossa az ajtót meg ilyenek, de az már az ő lábának fáj!Amikor viszem mondom neki, hogy azért mész büntibe mert... és amikor megyek érte megkérdezem, hogy akar -e mondani valamit(bocsánat) és ha bocsit kér akkor megszeretem és megbeszéljük, hogy többet nem csinál ilyen!Na persze,hogy másnap megint csinálja, akkor megint bünti és 2-3 alkalom után befejezi.Következetesnek kell lenni és betartani amit ígérsz büntit, még ha már hazaértetek is és lenyugodtál.Ha biciklizni mentünk mikor még terhes voltam akkor csinált olyat, hogy fél úttól én cipelhettem haza a 15 kilós biciklijét, hazafelé mondtam ,neki ,ha nem ül fel azonnal akkor 2 hétig nem jövünk biciklizni és akkor sem ült fel.Én meg mivel nem akartam, hogy végig visítsa az egész utat hazafelé cipeltem mint a marha, na mondanom sem kell, hogy 2 hétig minden nap bőgött, hogy menjünk bicizni, de szigorúan tartottam magam a tervhez és két hetet kivártam.Na azóta nem csinál ilyen, hogy nem teker!!Mostanában pedig a mesenézéssel elég megzsarolnom, volt hogy két napig nem nézhetett mesét, csak színezés,meg rajzolás volt helyette,és azóta,ha valami rosszat csinál, vagy nem fogad szót,elég csak megemlítenem és szót fogad! Persze öcsi nálunk már 16 hónapos.
37. Céda (válaszként erre: 33. - Anikko)
2011. dec. 16. 23:38
Remélem a hidegvíz nem az elsődleges módszer...
36. Céda (válaszként erre: 4. - Dittka24)
2011. dec. 16. 23:36
Mióta tart ez az időszak ? Van úgy néha, hogy nem lehet mit tenni és maguktól elmúlnak ezek az időszakok, úgy, ahogy jöttek. Mennyi időd jut a gyerkőcre egyébként? Elég figyelmet kap? Mond meg neki, hogy ha nem hagyja abba a hisztit, legközelebb nem viszed el magaddal és otthon kell megvárnia (mégha nem is így van). A gyerekek okosak, mindig észérvekkel próbáld meggyőzni, meg fogja érteni. Ha nem sikerül, akkor bízza abban, hogy elmúlik ez az időszak! Nekem is elég akaratos lányom van, hol ez, hol az jön be. Valamikor egy figyelemelterelés is elegendő, máskor az észérvek, de van olyan, hogy csak a bünti. A lényeg, hogy mindig higgadtan és következetesen!
2011. dec. 14. 17:45
hiperaktív,viselkedés zavaros gyereket nevelek mint nevelőszülő,a hiszti mindennapos nálunk és ilyenkor nálunk az ölelés jön csak be de az sem mindig akkor jön a szoba bezárása ,ez segít félóra intenzív hiszti és kifáradva abba hagyja.
34. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - Marika156)
2011. dec. 14. 14:17
Az ezt kitalálta, az látott már üvöltő, hisztis kölyköt?
33. anikko (válaszként erre: 32. - E32d76b828)
2011. dec. 14. 11:32

miiiiiiiiiiiiiiiii? hideg víz, ha azt akarja, hogy anya csak rá figyeljen? Ez egyébként sem működik minden gyereknél, de ilyen helyzetben csak rosszabb lesz tőle. Az én fiam pl tuti összehányná magát ha beraknám a hideg víz alá, amikor öcsire féltékeny.

Mert az én csöppségem is féltékeny időnként, pedig már 8 hónapos az öcsi

2011. dec. 14. 11:01

hidegvizes fürdő...2x majd hiszti gyógyult...

nem jegesvíz..fokozatosan hűtöd le amikor aládugod

2011. dec. 14. 08:04

Testvérféltékenység. Természetesen szereti, ezzel is meg akar felelni az elvárásoknak.

Próbálj olyan programokat beiktatni, mikor csak vele vagy, a kicsi nincs veletek. Elég ha csak a boltba mentek, de kettesben sokat beszélgetve, úgy mint mikor még nem született meg a tesó.

2011. dec. 13. 23:28

Én nemrég a rádióban hallottam,hogy a hisztis korszakban büntetőszék,bezárás helyett egy nyugihelyet alakítsunk ki,közösen.Oda lehet tenni kedvenc plüst,párnát,játékot,amit szeretne.Lehet ez egy fotel,kuckó.

Meg kell magyarázni,hogy a felnőtteknek is van néha rosszkedvük,Neki is lehet.Hiszti kezdetekor meg lehet kérdezni,anya menjen-e vele?Megbeszélni,hogy ha megnyugodott,jöjjön nyugodtan hozzánk.

Az egyik család az autóban is tart mobil nyugiszatyrot.Egy próbát megér,hátha bejön.

29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Dittka24)
2011. dec. 13. 21:42

ez figyelemfelkeltés.... azért hisztizik, mert ilyenkor teljesen rá fordítod a figyelmed, és a kistesó van hátul a sorban. Valószínűleg, eddig egykeként kicsit elkapattátok, és nehezen dolgozza fel, h nem csak ő van.... Huh... kemény dió lesz, és irtózatos türelem a részetekről! Csak 1 vmit ne felejtsetek el soha! Kimutatni neki, h őt is uúgy szeretitek, mint a tesót!

Én a helyedben megpróbálnám bevonni a napi teendőimbe, a babaápolásba, stb.

A testvéri féltékenység, én azt figyeltem meg, h elkerülhetetlen. Csak a mértéke nem mindegy....

28. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - Pirinyo79)
2011. dec. 13. 19:43
nálunk csak akkor segít ez, ha bezárkózok én egy csendes sarokba 15 percre
27. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - Dittka24)
2011. dec. 13. 17:28
Ez testvér féltékenység. "Szereti, imádja", (inkább érdekes neki) de azt még jobban szeretné, hogy csak vele foglalkozz. Ezt alátámasztja, hogy mikor kistestvér nincs ott, akkor minden rendben. Én még mindig azt mondom, hogy rá kell hagyni a hisztit. Idővel rájön, hogy azzal nem ér el semmit, és abbahagyja.
26. Dittka24 (válaszként erre: 25. - Zuzenka)
2011. dec. 13. 17:17
Köszönöm szépen!!!
2011. dec. 13. 17:12
Dittka! Ha a kicsi ki tudná fejezni magát, ő is éppen így fogalmazna. Veled vagyok, sok sikert!
2011. dec. 13. 17:06
Mindent megpróbálok!Csak sajna néha ezt már nem lehet bírni.Remélem alakulni ffog.Köszi mindenkinek!
2011. dec. 13. 16:59
Ahogy írod, távol voltál tőle, és egy "új" jövevénnyel kerültél elő. Mint ahogy a többiek is írták, ez vélhetően félelem lesz, méghozzá több oldalról is közelít: anya eltűnik!! A kicsi képes elvinni anyát! Persze,ezt ő még csak sírással tudja közölni.Szerintem nem beteges ez a viselkedés,még fel kell fognia, mi is történik. De, ha állandósul, gondolom megmutatod valami tudornak. De szerintem most rád van szüksége.Nagyon!!
2011. dec. 13. 16:58

Két éves volt a fiam,amikor trombózisom volt és kórházba kerültem.Feküdtem,fel nem kelhettem,szinte nem is mozogtam.Behozta a férjem és ő úgy megijedt ettől,hogy sírva kiszaladt a kórteremből.Utána kint azt kiabálta,hogy anya meghal,anya meghal... Senki ilyet nem mondott neki!Közel fél évembe került,mire úgymond rendeztük a sorokat és megértette,hogy nem akartam elhagyni semmilyen módon,csak beteg voltam.


Tudom,ez más történet,csak azért írtam le,mert lehet,a te kisfiad is csak azért ijedt meg,mert kórházban látott.És ugye ott még egy másik gyerek is veled volt.Szóval érezhette úgy,őt otthon hagytad,hogy ezzel a másik gyerekkel légy.


Nem lesz semmi baj,rendbe jön a kicsi lelke! :))

21. azure_ (válaszként erre: 19. - Dittka24)
2011. dec. 13. 16:56

Huhhh. Nehéz lehet nagyon. Vidd el pszichológushoz.

Sokan nem hisznek a kineziológusban de egy stresszoldás csodkára képes az ilyen helyzetekben.

Kitartást kívánok Nektek!

20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Dittka24)
2011. dec. 13. 16:52
egy ilyen kicsi (3éves) gyereknek az anyától való távollét, aztán idegen, félelmetes helyen (kórházi ágyon) történő találkozuás vele elég traumatikus!!!
19. Dittka24 (válaszként erre: 15. - Azure_)
2011. dec. 13. 16:44

Már mindenre gondoltunk,gondoltam.Sajnos tényleg a kórházi időszak viselhette meg.Engem is megviselt,hogy nem lehet velem,nem lehetek vele.Akkor tőle mit is vártam:(

A 4.napon hozta be hozzánk apa és alig akart odajönni hozzám,pl a csokit apával vetette el tőlem:(:(Szeretnék rajta segíteni,mert annyira rossz ez mindenkinek...

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 16:39
vagy valami hasonló.
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Azure_)
2011. dec. 13. 16:39
igen. szeparációs szorongás
16. Dittka24 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 16:38
Jah ezt nem tudtam.
15. azure_
2011. dec. 13. 16:37

Szerintem ez nem hiszti, hanem szorongás. Fél, hogy megint elmész tőle, hogy esetleg elveszít téged.

Ha folyamatossá válik, érdemes elvinned szerintem akár egy kineziológushoz.

14. pirinyo79 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 16:35
Ez valóban így van nem beszélgetnek, hanem meglátogatnak az otthonodban és mindent úgy kell csinálni, mint ahogy szoktál. Hallottam már ilyenről is, bizonyára ez a drágábbik verzió :(
13. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Dittka24)
2011. dec. 13. 16:33
azt írod, eddig játszott az utcán a gyerekekkel szívesen ....na de most attól fél, hogy otthagyod, eltűnsz, mert van már másik gyereke is, akivel nyilván (mivel kicsi és sokat kell gondozni) elég sokat foglalkozol.
12. Dittka24 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. dec. 13. 16:30
Megpróbálunk mindent,de végülis lehet....van benne igazság amit írtál.Ha pl ketten mentünk boltba elvolt okosan.Gondolom az a baj,hogy eddig mindig csak ketten voltunk,mindent együtt csináltunk,mert apa sokat dolgozik.A mindene voltam eddig,most meg inkább apához fordul ha baj van.
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Dittka24)
2011. dec. 13. 16:30
3 éveseket nem elbeszélgetéssel vizsgálnak
10. Trinitas (válaszként erre: 4. - Dittka24)
2011. dec. 13. 16:29

Minden ismerősömnél (nálunk is) egytől egyig a gyerekben a tesó okozta feldúltság nem a tesón csattant. Vagy az anyán, vagy csak egyszerűen megváltozott a gyerek viselkedése, más lett.


Akár az óvoda, akár a kistesó, a gyereket bizonyos szinten megviseli. ÉS így vagy úgy kijön rajta a feszültség.

Ez el fog múlni. Addig pedig legyél vele türelmes. Talán ő maga sem tudja mi a baja, de szerintem biztosan a változás viselte meg. Persze nem a tesójára haragszik, csak talán bizonytalanná vált számára a helyzet a változással.. és majd szépen megszokja az újat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook