Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül elalvás illetve öltözködésre való tippeket, segítségeket várok 2 éves gyereknél fórum

Egyedül elalvás illetve öltözködésre való tippeket, segítségeket várok 2 éves gyereknél (beszélgetős fórum)


29. e27d5a6391 (válaszként erre: 27. - Babli)
2010. jan. 7. 15:35
kiságyban alszik a mi szobánkban
28. e27d5a6391 (válaszként erre: 27. - Babli)
2010. jan. 7. 15:34
tegnap is ezt csinálta,este 10-kor aludt el reggel 6-ig na most elaludt,amúgy nagyon jó gyerek néha van ilynje nem hagyhatom hogy ne aludjon még tul pici főleg hogy látom hogy állmos,most talán alszik 1-2 orát,van amikor átalussza az egész napot.
27. babli
2010. jan. 7. 15:24
akkor nálad is zajlik az élet...Csak napközben vagy este is azt csinálja?Kiságyban alszik?
2010. jan. 7. 15:17
én is most kinlodok a 3hó-s gyerekemmel...nem akar aludni most is ha felveszem elhalgat ha az ágyában van sír én is fel-leteszem eddig egyedül aludt el 2 napja csinálja ezt
25. babli (válaszként erre: 23. - E27d5a6391)
2010. jan. 7. 15:14
Igen,egyedül vagyok velük itthon,ezért is kérdezgettem a tanácsokat,de majd csak megszokja előbb avgy utóbb
24. pemete (válaszként erre: 19. - Cukifalat)
2010. jan. 7. 14:59
Az én kislányom szeptemberben volt két éves, és kb fél éve mossa egyedül is a fogát. Úgy csináljuk, hogy először az apja, vagy én megmosom neki, aztán kap megint fogkrémet a fogkeféjére, és ő is mossa magának egyedül. Este így szoktuk, reggel meg közösen mossuk a fogunkat,ő is magának, meg én is, és közben figyelem, hogy jól csinálja-e. Aztán ha úgy látom, hogy nem mosta meg rendesen, akkor még átsikálom egy kicsit, de már egész ügyesen csinálja!
23. e27d5a6391 (válaszként erre: 22. - Babli)
2010. jan. 7. 14:43
.....persze figyelembe kell veni azt is ami a gyereknek jó de egy idő után viszaélnek a helyzettel,nagyon következetesnek kell lenni...tudom hogy nehéz,egyedül vagy napközben a gyerekekkel?
22. babli
2010. jan. 7. 14:19
a mai nem jött be,1.5 órán keresztül ezt játszottuk,közbe etettem az ikreket,ledöltem mellé,mert fájt a hátam kb 2 percre, nem többre megfogta a kezemet s már aludt is...hát erről ennyit...
21. e27d5a6391 (válaszként erre: 20. - Babli)
2010. jan. 7. 13:36
örülök hohy sikerült,nem lesz sok neki,tudni fogja hogy amikor alvás van nem sumákolhatja el. pusy :)
20. babli (válaszként erre: 17. - E27d5a6391)
2010. jan. 7. 08:19
Tegnap ezt csináltam ebéd után 2x játszottuk el,de mind a 2x mondtam neki,hogy alvás van...Bevált,ma is ezt csináljuk ebéd után mese olvasás s utána otthagyom őt...ezt játszuk 1-2 napig sztem aztán az éjszakákat is megpróbáljuk,nehogy hirtelen sok legyen neki de lehet az estét is megpróbálom holnap,hadd szokja...
2010. jan. 7. 07:14

nálunk a nappali alvásnál volt gond mert kijött a szobábol , olyankor mindig vissza kísértem, lefektettem, soha nem engedtem neki..

esténként szoktam mondani h én is fáradt vagyok vagy h van még dolgom és h aludjon.

persze nálunk is van olyan h amikor lekapcsolom a villanyt nála még szol h anya megsímogat kicsit, olyankor sötétben odamegyek símogatom kb 1 percig vagy addig se, feltétlen ébren hagyom ott, hogy ha felébred éjjel ne keressen, de segítek neki ellazulni...

fogat mikortol mosnak egyedül? nem tökéletesre gondoltam hanem csak h megprobálkozik vele

2010. jan. 6. 17:28
2 évesen már kéne öltözködnie egyedül még ha nem is tökéletesen...... :)
17. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jan. 6. 17:26
Szia,lefekteted majd kimész a szobábol,ha kijön újra beviszed ne komunikálj vele csak annyit hogy jó éjszakát kicsim alvás van vagy hasonló 2* amikor viszviszed absolut semmit ne mondj neki,ha kijön újra beviszed és így tovább a lényeg hogy este elalvás előtt ne komunikály vele éreztesd hogy pihennie kell. sok sikert!
2010. jan. 6. 09:32

sziasztok!


én a kislányomat ugy szoktattam h egyedül aludjon el, szeptemberben mult 2 és teljesen egyedül alszik el, már nem is tudom miota :)

eleinte a karomban aludt el de amikor félálomban volt mindig szoltam neki h anya lerak a kiságyba, kinyitotta a szemét, nyugtázta h szoltam és a kiságyban gyönyörűen aludt tovább.

ma már nagyágyban alszik külön szobában egyedül

szoktatás kérdése, én azért szoktattam így picitől kezdve mert nekem meg átszoktatni nem lenne szívem

15. frutty (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jan. 6. 09:27

nálam este melletem aludt,de az oviba rögtön.

majd meg szokja,próbájj neki mesélni elalvás elött

mert lehet,hogy féltékeny a tesókra!

2010. jan. 6. 09:26

Szia!

Biztos nem lehet könnyű a helyzet...

Az én kislányom 2,5 éves múlt és eddig ringatni kellett, hogy elaludjon. De mivel most kismama vagyok már ringatni nem tudom és köztünk alszik el. Én is szeretném leszoktatni erről, mire jön az Öcsike. Úgy már sikerült, hogy az ágyában simogatom és közben mesét mondok neki. De nem is lenne szívem rácsukni az ajtót és azt mondani aludj el... Majd biztos lesz ilyen is, remélem! Még kicsi hozzá és persze nem úgy szokta meg és ez fontos!! Nem megy egyik napról a másikra...

Egyébként gratulálok a 3 lányhoz!!!! :)

13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Babli)
2010. jan. 6. 09:24

Aludt az oviban,nem kellett altatni.Ot egészen máshogy fáradt le;)így nem volt szükség altatásra.Meg ilyenkor elég erős a nyáj szellem:D

Most már nem alszik;)Szerencsére.Így este fél9-9-kor már ágyban van, és hip-hop elalszik.

12. babli (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2010. jan. 6. 09:21
Apáé az esti műszak úgymond:-)Akkor megnyugodtam,hogy nem vagyunk lemaradvam,az oviban ebből nem volt gond vagy nem aludt bent?
11. babli (válaszként erre: 7. - Novehaki)
2010. jan. 6. 09:19
Köszönöm először is!Köztünk aludt,de átszoktattuk a saját szobájába még a 37.héten amikor a tesók a pocakban voltak,az szerencsére gyorsan s jól ment,bár ahiogy írtam az apja vele alszik...Igen,csak félek attól hogy az oviban mi lesz vele,ha megszokja hogy altatják...
10. babli (válaszként erre: 3. - Oliv)
2010. jan. 6. 09:17
A tesókra nem féltékeny,segítő kész,s jön szólni,hogy anya sír ha mosogatok,figyel rájuk vagy csak őt is zavarja úgymond ha sírnak...Az innivalóját oda készítem mindig mellé ha felkel akkor tudjon inni.Mondjuk ez az ebéd utáni alvásnál van,mert este apukája alszik vele,de arról is le szeretnénk szoktatni,hogy alszik vele valaki,csak az ikrek még nem áltak úgymond be napirendre s apának is aludnia kell mert olyan a munkája...
9. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jan. 6. 09:16
Az én fiam 5 éves, de a mai napi úgy alszik el, hogy altatni kell.De szerintem ez teljesen normális.KÖzös összebújás, mese olvasás, vagy hallgatás, és utána simán elalszik.Persze más a helyzet ha van tesó, de ilyenkor sem hiszem, hogy a "fenyegetés" célra vezető...Apa nem tud besegíteni?!
2010. jan. 6. 09:14
az öltözködésről pedig annyit hgoy a nagoyn most kezd 4,5 évesen egyedül öltözködni a kicsi pedig 2,5 éves volt mikor már tudott is egyedül öltözni
2010. jan. 6. 09:13

szia

nálunk sem megfy az egyedül elalvás, bár néha most már ssikerül de a ngyobbik lányunk 4,5 éves a kicsi pedig 3 éves, szerintem még egy ideig ne is próbáld főleg úgyhgoy a köztetek aludt vagy alszik még mindig, hiszen meg van neki szokva hgoy ott vagy. de szerintem nem gond 10 percet az ikerek is kibirnak nélküled, altasd el a ngoyt nyugodtan.

amúgy gratulálok a lányaidhoz nagoyn szépek

6. krinya5 (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jan. 6. 09:13
Én is így kezdtem az egyedül alvást, amikor már kicsit lenyugodott kimentem, és mondtam hogy aludjon, mindjárt jövök, és pár alkalom után már egyedül elaludt. Akkor 1,5 éves volt. Persze néha kijön, de akkor mindig visszaviszem, esetleg mellette maradok, ha nm álmos.
5. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jan. 6. 09:13
Szerintem az elalvánál nagyon különbözőek a gyerekek... az öltözködés meg az ovisoknak sem megy...szerimtem még kiscsoportosnak biztos segiteni kell, egy két évest meg öltöztetni.
2010. jan. 6. 09:11

Az én kislányom szeptemberben volt kettő, de ő sem alszik el így még magától. Kicsit dúdolászni kell neki. Dehát még kicsi, nem várhatjuk el tőle, hogy úgy viselkedjen, mint egy 8-10 éves gyerek!

Öltözni meg vetkőzni már tud egyedül, bár az öltözés általában még nem jól sikerül. Fordítva veszi fel a bugyiját is, meg mindent:D

3. oliv
2010. jan. 6. 09:11

Szerintem nem kéne mondanod, hogy mérges leszel (nem kéne stresszelni elalvás előtt).

Én azt mondom neki ilyenkor, hogy megyek fürdeni és aludjon csak.

Ha kér valamit előtte (vizet, vagy hogy kapcsoljam fel az éjjeli lámpát) akkor azt lerendezzük, mert amikor fürdök, akkor nem hallom mit mond. :)


A picikre féltékeny lehet, talán nem kéne azt mondani, hogy hozzájuk mész, hanem ezt a fürdeni vagy aludni megyek szöveget.


Az önálló öltözködés olyan 4-5 éves korra várható (akkor már nem kell semmit segíteni, értem ezalatt a cipőfűző bekötését is).

2010. jan. 6. 09:10

Szia!

Két évesnél szerintem még nem gond, hogy ha nem alszik el elsőre egyedül, az én lányomat is altatni kellett még akkor. Az öltözés sem ment még 2 évesen neki. Ő most, hogy ovis (okt-ben kezdte) már lassan öltözik egyedül, de inkább még a leöltözés megy, felöltözni még nem tud egyedül, max. a nadrágot, de általában azt is fordítva veszi fel.

2010. jan. 6. 09:03

Sziasztok!


Van valakinek valami ötlete, hogy a nagylányomat aki 2 éves múlt decemberben hogyan szoktassam ahhoz, hogy egyedül aludjon el?Ha sír az egyik ikerlány /akik 1 hónaposak múltak/s úgymond otthagyom a saját szobájába s mondom neki, hogy megyek a tesóhoz, aludjon el ügyesen egyedül különben mérges leszek akkor elalszik, de ha nem mondok neki ilyet akkor kijön a szobájából s bohockodik. . . Kinek mikor aludt el egyedül a gyereke?

És az öltözés?Mikor öltöztetek ill. vetköztetek egyedül?


Köszönöm előre is a segítséget!


Andi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook