Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti másfél évesen... fórum

Hiszti másfél évesen... (beszélgetős fórum)


23. Évi81 (válaszként erre: 22. - Be749d73f9)
2012. aug. 3. 11:41
Én azt hittem csak a lányok hisztisek..:)
22. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Évi81)
2012. aug. 3. 10:02

Másfél évesen már simán lehet hisztikorszak!!

Hogy meddig tart? :DD Nekem 4 lesz ősszel a nagylány és még mindig nem nőtte ki!!

Nem azt mondom, h mindig mindenen, de szinte naponta előfordul.... mikor, miért! :P

Kitartás!!!

2012. aug. 1. 20:32

sziasztok!

Az én lányom még csak 11 hónapos, de hiszti már nálunk is megy, ordít, leveti magát a földre, ha nem adok oda valamit, és közben a haját húzkodja. Először azt hittem van valami a hajával, de rájöttem, hogy nem azért csinálja, csak hiszti.


Annyit beszél, hogy add ide, és sírás közben ordítja, hogy addddd iddddeeee : ( , de nem adhatom ,mert pl. egy késre mondja. Akkor jön a hiszti!


bmwkraft - nagyon nevettem a hozzászólásodon, nálunk ugyanez van!! Megyünk nézni a cicát és a kutyát. Kis hisztinél mondja rögtön, hogy gyere ide cicccca, nagy hisztinél csak az hatásos, amikor rohannak oda az állatok.

20. homern
2012. aug. 1. 20:23

Ezt én is bevetettem sokszor,hú,elszalad a kutyus meg a cica ,úgy megijednek a sikítástól!Egy pillanat alatt csend lett :D

Kinevetni soha! ez a lehető legrosszabb dolog amit tenni lehet ilyen helyzetben.

19. Évi81 (válaszként erre: 18. - Bmwkraft)
2012. aug. 1. 20:08

Próbáltam az éneklést nem annyira jött be:(

Nekünk is van kiskutyánk majd kipróbálom azt a figyelem elterelést amit te is ,hátha bejön:)

18. bmwkraft (válaszként erre: 1. - Évi81)
2012. aug. 1. 19:37

Sziasztok!


Szerintem is hiszti, de neurológiára ezért szerintem kár vinni.

Nekem is 4 gyerkőcöm van 11, 8, 5 és 1 évesek.


Nálunk akár milyen meglepő a három nagy nem hisztizett soha, na de a kicsi már most elkezdte pedig még a tojás héj a fenekén van:)


Úgy hogy 4 gyerek ide vagy oda ez még nekem is új.

Nálunk a kicsi ha nem úgy történik éppen valami akkor először hanyatt vetette magát, de aztán erről gyorsan leszokott mert sokszor nagyon megütötte magát, most elkezdett csapkodni de nem konkrét személyt csak úgy mindent össze vissza.


Először énekkel eltudtam terelni a figyelmét most már az nem megy. Most azt szoktam neki mondani hogy ejnye hát mit szól a cica meg a kutya(Imádja őket)ha kicsi a hiszti akkor elkezd figyelni és már el is tudtam terelni a figyelmét, ha nagy akkor ez sem jön be és ekkor viszont elindulunk és mintha cicát keresnénk vagy kutyát hogy megmutatom nekik a hisztis babát na ekkora szerencsére már elmúlik a hiszti és ő is keresi a jószágokat. Ha megtaláljuk a cicát akkor öröm ujjongás van és megmutatom a cicának az ügyes babát:) ha nincs meg a cica akkor a valahol tentél dumával le tudom zárni a keresést. Mondjuk állandóan a teraszon döglik a cica:)


Bocs hosszúra sikerült.

Egyszóval nálunk eddig az elterelés jött be, és szerintem tuti kinövik(REMÉLEM):S


Egyszer viszont tényleg véletlen kinevettem mert annyira zabálni való volt amikor az ágyon fetrengett mert nem sikerült neki fel állni nem nagyon verte magát csak kicsit de amikor meglátta hogy nevetek akkor elkezdett zokogni, és folytak a könnyei, szerintem rosszul esett neki, hogy ő neki éppen problémája van és én meg csak nevetek, na azóta nagyon vigyázok.


Szerintem próbálgasd ki nektek mi jön be az elterelés, vagy a nem törődöm a hisztis babákkal terv vagy valami más.


Azért remélem nálunk sem lesz durvább mert akkor már tényleg én is tanácstalan leszek:(

2012. aug. 1. 14:40
nekem a 16hónapos fiam is műsorozik ő földhöz verte a fejét. Nem foglalkoztam vele pár hét alatt elmúlt mert rájött hogy fáj:) ő is kezdi hogy rámcsap lefogom a kezét meg ha hisztizik elküldöm a hisztisarokba:) onnan akkor jön ki ha lenyugodott. Sokkal többet megértenek mint hisszük. Mondtam neki hogy ha megnyugodott és nem sír akkor kijöhet és addig ott ül :) a 3éves fiam borzasztó hisztis nála nem kezeltem sehogy ezt és most nála tehetetlen vagyok.most időben kell ezekkel a dolgokkal kezdeni valamit. De tök gyerekfüggő Egyébként a nagynál próbáltam azt 2évesen hogy nem foglalkozom a dologgal. Meg hogy megnyugtatom. Engem a kényeztetés része nem zavart sosem .de nála a következetesség a fontos pl. Nem hisztizik olyan dologért Amit sose engedünk vagy sose kap. Szerintem bárki bármit csinál lényeg hogy következetesen.
16. Évi81 (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. aug. 1. 13:07
Ezt nem az én fiam csinálja hálistenek!!!
15. Muraja (válaszként erre: 11. - Cippora)
2012. aug. 1. 12:54

Sok gyerekem volt a mi mar ma nagyok de szamomra is " ismerös " a forgatokönyv " .

Nalom nagyon bejött az hogy masfele teritettem a figyelmet . De en sem soha nem utöttem ra egyikre sem.

Alandoan a mamma fantazijajja kell hogy resen legyen , de hidd el nem nehez az egesz barmilyen kis dolog a keznel es maris muködik.

Pl. megtörtent hogy a luffi szetrobbant neki jaj de milyen drama tört ki de nem soka , fogtam es a maradekbol csinaltam több kis luffit attol fugg milyen az adott szituacio.

Es merek kis tanacsot adni , ne töröodjetek arrol ki mitt hol miert gondol ! a gyerek a tieteke ti vagytok a mamak es kesz , plane ha banyak szolnak be ...tudom sokszor eleg hogy csunyan nezennek de azt is lehet kezelni nyugodtan.

14. Cippora (válaszként erre: 12. - Évi81)
2012. aug. 1. 12:53
Hát azért a verekedés meg a harapás más...azzal már lehet érdemes megkérdezni egy szamebert...
13. Évi81 (válaszként erre: 10. - Homern)
2012. aug. 1. 12:52
:)kipróbálom ezt a dobbantósat.de ezt is hogyan lehet elmagyarázni...
12. Évi81
2012. aug. 1. 12:51

Látom nem csak én vagyok ilyen helyzetben.


A földre vetésen nem szabad nevetni azt olvastam mert akkor azt hiszi majd a gyerek hogy vicces mert anya nevet rajta.

A barátnőm lánya ilyen verekedős és harapós:(de ő már 20hónapos és ő se tudja ezt kezelni.

2012. aug. 1. 12:46

14 hónapos a lányom,nálunk is elkezdődött.Ő földre veti magát sírva,vagy rosszabb esetben rám ver vagy kettőt.A földre vetésben csak nevetni tudok,viszont mikor meg akar vagy meg is üt,azt nem tudom,hogy kezeljem.Ha rá szólok,még ha csúnyán is,nem használ,ráverni meg a kezére nem akarok,mert félek,hogy azzal csak azt tudatosítom benne,hogy "ha anya verekszik,akkor nekem is lehet"

Tapasztaltabb anyukák adhatnának tanácsot mit lehet ezzel kezdeni...

10. homern (válaszként erre: 8. - Évi81)
2012. aug. 1. 12:43
Még nem tudja a frusztrációját máshogy levezetni,így "robban ki" belőle.Majd ha jobban kifejezi magát enyhül a dolog.Egyáltalán nem kicsi már ehhez,szerintem felesleges lenne neurológiára cipelni.Tereld el a figyelmét,kezdj énekelni stb,el fog múlni,ezen a pár hónapon át kell segíteni.Vagy mutass neki valami módszert amivel levezetheti a feszültségét.Én pl megmutattam a gyereknek,hogy ilyenkor dobbantson nagyot a lábával,ne pedig dobálózni kezdjen.Bejött,persze azóta már leszokott a dobbantásról,mostmár a nemet kiabálja ha nem tetszik valami :))ja,1,5 éves volt az enyém is a dobbantós dolognál.
9. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Évi81)
2012. aug. 1. 12:40

Szerintem is kinövi és ez nem vészes hiszti!

Meg lehet próbálni babusgatni,de igen gyorsan el lehet őket kapatni és kényeztetni és kicsik de ezt nagyon gyorsan kihasználják!:-)

8. Évi81 (válaszként erre: 7. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 12:37

Igen 2gyereke van.


Elkezd szaladni sírva ennyi.Kétszer volt amit már írtam is hogy üti az arcát...De nem dobálja magát a földön,nem harap meg ilyesmi.

Remélem kinövi hamar:)

Szóval egyet lehet tenni nem figyelni rá és nem törödni vele?

És ha ölbe veszem és megnyugtatom?azzal elkényeztettem szerinted?

7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Évi81)
2012. aug. 1. 12:23

Köszi!:-)


A 18hós gyereket????

Hát................

Van gyereke a védőnőtöknek???

Mondjuk te látod menyire "durva" egy ilyen hiszti ,de szerintem semmibaja,de ha téged ez megnyugtat vidd!

6. Évi81 (válaszként erre: 5. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 12:21

Gratulálok a 4 gyerkőchöz:)


Ja azt is tanácsolta a védőnőnk hogy vigyem el neurológiára a gyereket...

5. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - Évi81)
2012. aug. 1. 11:54

Pedig az, 4 gyerkőcöm van:-)

Simán, a földhöz vágja magát ha nem úgy van valami ahogy Ő akarja!!

Ráhagyom ,mert ilyenkor produkálják magukat és ha látja ,hogy nézed idegeskedsz,annál jobban,így rá se hederítek,persze nehéz,és egy idő után elcsendesedik!!!

4. Évi81 (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 11:48

:(


Kérdeztem a védőnőt azt mondta ilyen korban még nem lehet hisztis a gyerek....

És veletek előfordult már olyan hogy az utcán is hisztizik?Mert ez nagyon nem szeretném.Velünk vasárnap esett meg hogy a temetőbe ott vergődött mert apája nem engedte hogy a sárba játszon.

És hogy kezelitek???

3. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Évi81)
2012. aug. 1. 11:45

Majd elmúlik olyan 4-5éve korra.Bizony ez már a dac vagy hiszti korszak!

Mi is 18-20hósan kezdtük, most 2 éves a kicsi és ezt csinálja, de ha beidegesedik,dobál,rúg,harap,nekimegy az embernek!!

2. Idhikai (válaszként erre: 1. - Évi81)
2012. aug. 1. 11:43
... mert nincs meg a szókincse ahhoz, hogy szóban elmondja a problémáját. :)
2012. aug. 1. 11:43

Sziasztok Anyukák!


Kisfiam 18hónapos.Pár hete kezdődött nála ez a hiszti.Ha valami nem sikerül neki,vagy nem az van amit ő akar,akkor elkezd sírni,szaladni,de ha valami nagyon nagy "baj"történik üti az arcát vagy fejét:(nem tart sokáig nála de néha olyan ijesztő hogy ez most mi lehet miért csinálja.

Ez már a hisztikorszak??

A barátnőm kislányánál is láttam hasonlót de ő verekszik és harap....remélem nem jön elő nálunk is.

Másnak is viselkedett így a gyermeke?Ha igen ez meddig tart és hogyan kezeltétek hogy leszokjon róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook