Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ilyen hisztis egy másfél éves gyerek? fórum

Miért ilyen hisztis egy másfél éves gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 769918d4ef (válaszként erre: 34. - Vanianyu)
2009. jún. 29. 15:06
Koszi.Csak csokszor az az erzesem hogy legszivesebben en is lefekudnek a sarba es sirnek hogy a gyerek miert hisztizik:P
2009. jún. 29. 14:41
meli ki fogja nöni ez a dacckorszak. TÜRELEM. bÁR TUDOM NEHÉZ,ÉN LÁNYKÁM SEM VOLT EGY ANGYAL DE 2,5 ÉVES KORA UTÁN MÁR EZERSZER KÖNYEBB. Bár nem egyformák de ahogy nönek eszesednek annál könnyebb lesz velük. KITARTÁS.
2009. jún. 29. 14:26
Az en kisfiam 2 eves,es borzasztoan hisztis,annyira hogy ma is nyugtatot kellett bevegyek miatta mert annyira ki tud huzni a sodrombol hogy sirogorcsot kapok....Ma is azert hisztizett ,mert nem akart haza jonni(pedig egesz nap jarkaltam ma vele,ugyhogy a napi seta megvolt...)es mikor latta hogy hazafele tartunk,fekudt le a foldre ,orditott mint a sakal ,ha felvettem az olembe akkor szokott ki a kezembol es utott is(!),egy vesszovel megcsaptam a labat ,es akkor nem is akart megmozdulni csak allt es orditott....Jott egy ember,es hozza szolt hogy"ne legy rossz mert elviszlek!"....erre a kis gonosz odament a bacsihoz,megfogta a kezet ,es elindult vele ,csak azert mert o abba az iranyba akart menni,nem hazafele...Idegileg kikeszitett sajnos a gyermek,mar szeretni sem tudom ugy ahogy kellene,mert egy kis kedvesseget sem mutat ki irantam,es tobb rossz dolog van az anyasagban mint jo nekem.....
32. _kleo_
2008. dec. 12. 14:22
S igen, fontos még, hogy megőrízd az önuralmad, ne hagyd, hogy felidegesítsen. Ha nagyon pattan a cérna, inkább tedd be a babát a kiságyba, járókába, és próbálj meg te magad lenyugodni először. Utána jöhet a gyerek higgasztása. Jó lehet egyébként a hideg víz belsőleg is. Esetleg egy meleg kakaó, attól is meg szoktak nyugodni.
31. _kleo_
2008. dec. 12. 14:19
Nekem egy 21 hónaposom van. Ha hisztizik, akkor berakom a kiságyba. Megbeszéljük, hogy ha befejezte, kijöhet. 1-2 percen belül lecsillapodik és szól, hogy "anya, befejeztem hiszizést". A lényeg, hogy ne engedj neki ha hisztizik. Hagyd figyelmen kívül, menj ki a szobából, próbáld elterelni a figyelmét. Nekem a nagyobbiknál 3 éves korában kezdett javulni a helyzet. Ezen a korszakon túl kell esni.
2008. dec. 12. 14:12
Az én fiam 13 hós lesz és ő is nagyon tud hisztizni, de ha valamit eldöntöttem hogy nem szabad, akkor nem is hagyom neki, szerintem a következetesség a legfontosabb. Emiatt is nem adtam soha semmit a boltba neki enni pl. mert akkor nem is fogja követelni. Itthon most a kedvenc elfoglaltsága hogy kipakolja a fiókokat, van egy fiókja amit kipakolhat a többi tilos, ha kell 15ször csukom be utána és mondom el neki, szerencsére most már csak napi egy -két alkalommal próbálkozik, akkor is rámnéz mit szólok, és ha rászolok, nem kiabálok! akkor abba is hagyja egyből.
29. **Rita** (válaszként erre: 26. - **Rita**)
2008. dec. 12. 14:04

egy szakértő válasza a hisztivel kapcsolatban


"A hisztit leginkább azzal lehet kezelni, hogy határozottan viselkedsz vele ( nem azt, hogy kiabálsz!), következetesen megszabod a határokat bizonyos mindennapi dolgokban. Eldöntöd, hogy mit nem szabad, ahhoz ragaszkodsz, de csak azt ne szabadjon, aminek a tiltását ésszerűen meg tudod indokolni. (Szóval: lehetőleg kevés "nem szabad", de az határozottan.) Ha pedig hisztizik, megpróbálod elterelni a figyelmét"

28. pmjudit (válaszként erre: 20. - Megryan)
2008. dec. 12. 14:04

Én meg tanár vagyok, .



Az iskolában is leborítod?

Mit érsz el azzal, hogy leöntöd?

Azért fékezi magát, hogy le ne öntsd? Komoly pedagógiára vall.. Rövid idő alatt megszokja, aztán borogathtod.


Az okokat kell próbálni megszüntetni, de mint írtam ez teljesen normális kortünet.

2008. dec. 12. 14:00

Az Én kislányom is nagyon hisztis.18honapos lesz.Neki minden kellazonnal rögtön nagyon türelmetlen és ha nem kapja meg akkor nem csak simán sir hanem üvöltve sir,toporzékol,csapkod,dobálozik.....

Eygszerűen eszméletlen néha amit müvelni tud lány létére.Probálok nyugodt maradni ami néha elég nehéz ha pl:az utcán kezd rá(ha meglát egy másik gyerköcöt valami játékkal motor vagy bicigli na akkor is ugy rázendit hogy az kell neki )vagy a boltba(mert ott is minden kéne neki ugye)remélem kinővi.

26. **Rita** (válaszként erre: 20. - Megryan)
2008. dec. 12. 13:58

A Te tanítványod nem azért hisztizett mert otthon próbálták figyelembe venni az a akratát, hanem mert mindent ráhagytak

A kettő nem ugyanaz

25. **Rita** (válaszként erre: 22. - Megryan)
2008. dec. 12. 13:56
nyilván nem szabad mindenben engedni
24. Mocori
2008. dec. 12. 13:55

Ez dackorszak. Igaz, hogy 2 éves kortól írja a pszichológia, de egyértelműen előbb is kimutatható. Minden gyerek átmegy rajta, lesznek ezeknél keményebb menetek is 3 éves korban.


Nálunk abszolút bejött a nagy pohár víz, helyreállt a rend! (arra azért ügyeljetek, hogy ne hosszú pohárból löttyintsétek a vízet - én így csináltam - mert nagyon egy helyre megy és a kislányom majdnem egy hátast is dobott...)

23. **Rita** (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2008. dec. 12. 13:55

Aztán én is úgy láttam jónak mint pmjudit

Próbáltam kerülni a konfliktusokat.Bevált és a kistesóknál is

2008. dec. 12. 13:55
Persze sokszor lehet választási lehetőséget adni, de meg kell tanítani arra is, hogy uralkodjon az indulatain.
21. Zsandrea (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2008. dec. 12. 13:55
A védőnőmtől kérdeztem meg ma, hogy mi tévő legyek, és Ő is a hideg vizet ajánlotta.
20. megryan (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2008. dec. 12. 13:53

szerintem igenis jó ötlet a hideg víz.

Ugyanis megtanítja a gyereket arra, hogy megfékezze, kordában tartsa az indulatait.

ha mindig van választási lehetősége akkor egyszerűen elkerülöd a konfliktust és az nem mindig jó.

tanító vagyok, és volt olyan 7-8 éves elsős tanítványom, akivel állandóan elkerülték otthon a konfliktust, mert adtak neki választási lehetőséget, az iskolában meg folyton idegrohamot kapott, mert ott ugyebár nem lehet választani hogy melyik betűt szeretné ugyanmár tanulni.

A többiek persze gyakran kinevették vagy bosszantották, csak mert jó móka látni ahogy vörösen ordibál. Persze ígyekeztem megvédeni, de a szülőknek nem szabad ezt a hibát elkövetni!!!

19. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2008. dec. 12. 13:52
Én is ezen vagyok, mármint a megelőzésen, csak van amikor ugy érzem a falnak beszélek, pedig nagyon okos, értelmes gyerekről beszélünk, néha mégis azt hiszem, hogy süket vagy nem érti amit mondok :-( most mondjuk kifejezetten problémás időszakban van, mert multhéten voltunk egy hétig a Párom oldalárol a nagyszülőknél, és ááááá.. gondolom nem kell magyarázni, mintha az eddigi erőfeszitéseim, hiába valoak lettek volna..
18. **Rita** (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2008. dec. 12. 13:49

Ezt én is kipróbáltam anno a 1,5-2 év körüli lányomon

Tény , hogy meglepődött de aztán fogta a poharat teleengedte vízzel és elkezdte a fejére locsolni :)

2008. dec. 12. 13:46

Sziasztok!


Ezt a krdést én is sokszor felteszem magamnak. A kisfiam 15 hónapos, a láynom 7 éves. A lányommal már sok mindenen túl vagyunk hiszti téren. Én régebben azt csináltam, mikor kisebb volt és többet hisztizett, hogy ruhástól beraktama kádba és engedtem a fejére a vizet, nagyon utálta, olyankor egy jó darabig abbahagyta. Ha az utcán állt neki hisztizni akkor pedig elmentem olyan helyre ahonnan én láttam őt, de ő nme látott engem és hagytam, hadd tombolja ki magát. De azt nagyon utáltam ilyankor, hogy a sok okos vadidegen ember meg ment oda vigasztalni a gyereket, rám pedig úgy néztek, mint a véres kardra.

Egy darabig azt hittem, hogy a fiam nyugodtabb lesz, mint a nővére, de ahogy manapság látom nagyot tévedtem.

16. pmjudit (válaszként erre: 14. - Zsuzsa88)
2008. dec. 12. 13:40
2 évesen azért hagyta abba, mert túl volt az első dackorszakon!
2008. dec. 12. 13:39

Mert próbálgatja, hogy meddig mehet el. A dackorszak kezdetén van. Teljesen normális fejlődéi szakasz.


A hideg vizet semmiképpen sem ajánlom, csak az anyuka vezeti le az idegességét.


Meg kell próbálni megelőzni a hisztit, pl. lehetőséget biztosíani neki a választásra.

Az én kisfiam 21 hós nem mindig azt a nacit akarja felvenni, amit én gondolok. Ilyenkor szoktam engedni, vegye a másikat. A lányomnál még hibáztam, azt gondoltam, nehogy már a gyerek mondja meg, hogy mit vesz fel és jött a hiszti...

A kisfiam a két bélelt nadrág közül vegye nyugodtan azt, amelyiket akarja, nem hisztizik de meg sem fázik.

Próbáljuk elkerülni a konflikutoskat.


Na azért ő sem tökéletes, nálunk is előfordul.

14. Zsuzsa88 (válaszként erre: 13. - 22d5615669)
2008. dec. 12. 13:38
Ne sajnáld. Annyiszor próbáld, amíg meg nem unja. A végén már azért fogja abbahagyni, mert fázik. :) Egyik ismerősünk fia is így hagyta abba a hisztériázásokat, bár ő 2 éves volt akkor.
13. 22d5615669 (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2008. dec. 12. 13:36
Én is próbáltam,de Kevinnél nem vált be.Talán nem volt elég hideg a víz!:)
12. Zsuzsa88 (válaszként erre: 9. - Ármin Márk Anyu)
2008. dec. 12. 13:29
Azt, hogy a gyerek verje a szüleit, nem szabad hagyni. 1 pohár hideg vizet ajánlok itt is. Méghogy a gyerek verje az anyját...
2008. dec. 12. 13:28
Anyumnak volt egy fantasztikus módszere a hisztizés ellen. Nem vert meg, ha hisztiztem. Van egy sokkal hatásosabb, és mégis humánusabb módszer. Azt mondta, hogy akkor hisztiztem utoljára. Sivalkodtam, a földre vágtam magam, ha valami nem úgy ment, ahogy szerettem volna. Anyu pedig hozott egy pohár vizet, és nyakonöntött vele. Ettől megszeppentem, de folytattam. Jött a második pohár víz. Ettől már kiborultam, és amikor folytattam volna, anyum mondta, hogy hozza a harmadik pohár vizet is. Ekkor abbahagytam :) Utána csak fenyegetőznie kellett, hogy ha nem hagyom abba azonnal, hozza a vizet, és a hiszti abban a pillanatban abbamaradt. Akkor biztos nagyon haragudtam Anyumra, de tényleg hatásos volt. Ja, és nem kell sajnálni a gyereket, a langyos víztől nem ijed meg. Hideg vízzel kell nyakonönteni, attól megijed, aztán jöhet az átöltözés. És attól sem kell félni, hogy attól a pillanatnyi vizeskedéstől megfázik, mert nem fog. Hacsak nem hagyjátok a vizes gúnyában azt a gyereket... :D
2008. dec. 12. 13:26

Sziasztok!

Kicsit én is megnyugodtam,hogy nem vagyok egyedül.Az én kisfiam is 1,5 éves és nála is beindult ez a hisztitéma.Először rá sem ismertem,hiszen kis bűbájos,nyugodt,kedves baba volt,de most...áh,remélem hamar lecseng!

2008. dec. 12. 13:26
Ja és mostanában olyan csunyán néz rám, ha nem tetszik neki vmi, Apa szerint gyakorolja arcmimikát, de én vagyok vele itthon egész nap és tudom, hogy nem igy van. Rosszabb esetben nekiáll és üt.. mármint engem :-( pedig sose látott ilyet.. nem akarom, hogy verekedős legyen :-(
2008. dec. 12. 13:23

Sziasztok!

Ezek szerint nem vagyok egyedül!! Minden kisfiu ilyen kis hisztis? 17 honapos, de mostanában nagyon kis hisztis, mindenért, ha nem tud vmit megcsinálni, ha nem ugrok rögtön, mert épp csinálok vmit stb. Kis nyafogos, mintha kislányom lenne :-) Hozzá kell tennem, hogy eléggé akaratos jellemet örökölt Apa révén, és ha vmi nem ugy van ahogy Ő kitalálta, hiszti lesz. Vagy ez minden gyermeknél igy van? Nem csak a fiuknál? :-) Köszi, ha vki ir tapasztalatot.

2008. dec. 12. 13:21
Ha nem kap meg valamit,vagy nem ugy van minden ahogyan ő akarja.
2008. dec. 12. 13:20
Nálunk is igy van .Akkor nem a mi gyerekünk az eggyetlen hisztis.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook