Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvás elleni hisztik 1 évesen fórum

Alvás elleni hisztik 1 évesen (beszélgetős fórum)


15. Bri*
2010. júl. 12. 13:25

Az én kisfiam 21 hónapos. 4 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát, szigorúan a saját ágyában. Lerakom és egyedül alszik el. Kb. két hete elkezdett ordítani lefekvéskor, de nagyon-nagyon. Próbáltam otthagyni, kimentem, de nagyon sírt. Szeparációs szorongás - félt, hogy leveszít. Ha nem én raktam le aludni, akkor csak sírdolgált. Így aztán Apa rakta le aludni, egyszer Anyukámat hívtam el. És elauldt. Szerencsére már visszaállt a rend és szépen elalszik. Végigalussza az éjszakát és délután 3-3,5 órát.

Szóval próbáld meg, hogy nem Te rakod le aludni. És nagyon fontos a következetesség, mert nagyon tudnak ám minket manipulálni! És Isten ments, hogy a nagy ágyba szoktatsd! Én tanultam a saját hibámból, a nagy fiam évekig velünk aludt.

14. csilla80 (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2010. júl. 11. 17:05
Ha atszoktatod magad melle,viszlat nyugodt ejszakak... mi egy evesen tettuk kulon szobaba.Megszokja a kozelseged,es nehez lesz visszaszoktatni.
2010. júl. 11. 16:32
A dél körüli alvással nincs gondd, este néha nehezebb elaltatni de a probléma az éjszakai megébredéssel van. Az nem gond ha megébred iszik, és visszaalszik mert születése óta igy volt, de 1 hónapja van úgy hogy megébred éjjel és nem tud visszaaludni. Forgolódik , nyöszörög, aztán jön a sirás mert álmos de nem tud visszaaludni.
12. trapiti (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2010. júl. 11. 16:25

Szia!


Ha már eddig külön aludt, nem biztos hogy épp most lenne jó átszoktatni az ágyatokba... amikor már Neked is kényelmetlen lesz, hogy ott van, és már a kistesó is meglesz, akkor sokkal nehezebb lesz visszaszoktatni.


A délutáni elalvás is ilyen nehezen megy? A dél körüli 1-1.5 óra végülis nem olyan kevés szerintem... Egy évesen már nem olyan kicsik, elég szépen megtanulják, hogyan érvényesíthetik az akaratukat a szülővel szemben. És bizony ha ma "ő nyert", holnap is megpórbálja, és azután is. A gyerekeket szerintem rá kell szoktatni, hogy az éjszaka arra való, hogy ágyban legyenek.


A másik ami eszembe jutott, hogy az alacsony alvásigény, az éjszakai nyugtalan alvás figyelemfelkeltő lehet pl. hyperaktivitás irányába, bár ilyen pici korban még ezt nem lehet kimondani egy gyerekről sem. Érdemes lenne esetleg fejlesztőpedagógussal megnézetni ez irányba.

Az én lányom lassan 3 éves lesz, 1 éves koráig nem aludt napközben semmit sem, játszottunk, foglalkoztunk vele stb. 1 éves kora körül tudatosan vezettem be nála a délutáni csendespihenőt, amiből mostanra igazi délutáni alvás lett. Ehhez persze következetesség kellett és bizony volt, hogy nem tetszett neki és sírt, hiszizett stb.

11. hemos (válaszként erre: 9. - Kostyi79)
2010. júl. 11. 12:23

Teljesen egyet értek Veled! Figyelni kell a babák sírására!

Az enyém nem marad meg a kendőben. Neki mindíg mehetnékje van. Próbáltam elhintáztatni, kézben ringatni, sétálgatni vele, ciciztetni meg még ezer mást. Hol egyik jön be- hol másik, de olyan nincs, ami mindíg elaltatná.

10. tündér74 (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2010. júl. 11. 11:55

Hát, tényleg nem valami nagy alvó a kisfiad.:) Lehet, hogy nem tudsz tenni semmit, egyszerűen ennyi az alvásigénye.

Kisfiam 3 éves, ő is ilyen típus, elég keveset alszik. Délután már nem alszik mindennap, ha alszik is, max 1 órát és este 11 óra előtt ritkán alszik el.:( Pedig már fél 9 körül megyünk az ágyba, de hiába, csinálhatok bármit akkor sem alszik el előbb.

9. kostyi79 (válaszként erre: 8. - Hemos)
2010. júl. 11. 11:46
Nekunk a napkozbeni alvasra a kendo jott be. Az enyem szinte egesz nap cipelteti magat, igy legalabb haladok a hazimunkaval. Alszik kb 1-1,5 orat, es ejszaka is jobban alszik. En sem szeretem sirni hagyni. O meg csak igy tudja a tudtomra adni, ha vmi gondja van, ha nem reagalok ra, akkor hogy tudna bizni bennem?
2010. júl. 11. 11:35

Nálunk is ugyanez a helyzet! teljesen mindegy mennyit játszik, mennyit vagyunk levegőn, sose akar aludni napközben. Este azért könnyen elalszik, de négykor kel. Nálunk a kiságy egyben van a mi ágyunkkal, és csak odamászik hozzám és cicizik kicsit, aztán alszik tovább. Reggelig ez többször is megismétlődik, ő szinte fel se ébred, csak én.

Én nem vagyok híve a sírni hagyásnak, bármilyen fáradt vagyok, nem tudnék aludni, ha ő sírdogál. Asszem ezt ki kell várni, előbb utóbb megváltoznak!

De ha van valakinek jó altatós ötlete én is szívesen veszem!

7. kostyi79 (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2010. júl. 11. 11:24
Szerintem ez jo otlet, probald ki. Egy pici egy evesnek meg hianyzik anya kozelsege. Hatha akkor nyugodtabban alszotok mind.:)
6. csibefalat2008 (válaszként erre: 4. - Tündér74)
2010. júl. 11. 10:49
kb. 1-1,5 órát alszik. Már azon gondolkodom hogy kiveszem a kiságyból hogy mellettem aludjon. Hátha javul a helyzet, csakhát ha majd nagyobb lesz pocakom gondba leszünk.
2010. júl. 11. 10:36

En nem tudok tanacsot adni,mert hala Istennek a Kisfiam 6 hetes kora ota atalussza az ejszakat,de azt az ismeroseim tapasztalatabol tudom,hogy a tapszertol nem fog jobban aludni ejjel,sot beindul a gyomormukodes es ujra visszaszoktatod az ejjeli evesre,ami nagyon nem jo neki.


Volt aki ugy oldotta meg,hogy hagyta nyafogni,sirni,esetleg bement hozza es egy szo nelkul visszafektette,ket perc mulva ismet,de szo nelkul...


A kakao sem jo megoldas,mert a legtobb uzletben kaphato kakaoban koffein van es attol a baba nem fog aludni...

4. tündér74 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. júl. 11. 09:54
Szia! Dél körül mennyit alszik?
2010. júl. 11. 09:21
Nem ritka,hogy 5-kor kelnek a babák.De ha már egy évesen aligha alszik én még várnék a kis tesóval ,mert a hajad is tépni fogod.Egyébként a kis tesót nem hinném,hogy zavarná ,mert elég jó alvók a babák.
2010. júl. 11. 09:15

Én jól lefárasztom játékokkal. Sokat vagyunk levegőn délelőtt, így délre már beájul a fiam az ágyba.

Este alvás előtt még könyveket is nézegetünk.

1 cumisüvegnyi kakaó (vagy ha tej nem, akkor junior ital)is altató hatású, langyosan...

2010. júl. 11. 09:07
Sziasztok! Már nem tudom mit csináljak. Fiam sosom volt az a könnyen altatható tipus, hiába próbáltam bármit. Éjjel is megébred és alig akar visszaaludni. Most megint kap tápszert éjjel hátha úgy könnyebben visszaalszik, de ma is reggel 5-kor már ment a nyafi hogy fel akar kelni, pedig nagyon álmos volt. Ha vissza feketettem felkelt és üvöltött ki akart mászi az ágyából. Végül ő nyert...csakhogy tavaszra kistesót kap és ő ugyan aludthat a másik szobában de nyafi hogy fel akar kelni akár éjjel 1 -kor se akar könnyen visszaaludni az bizony áthallatszik és felébreszti majd a kissebbet.Napközben csak 1x alszik dél körül de igy is este 10 óra mire el lehet altatni. Pedig egyész nap meg sem áll mégsem fárad. Kezdem tehetetlennek érezni magam.Ha van vmi ami Nálatok ilyen esetben bevált, elöre is megköszönném a tanácsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook