Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiányzik egy támogató család. Túl bírok ezen lépni? fórum

Hiányzik egy támogató család. Túl bírok ezen lépni? (beszélgetős fórum)


2021. jún. 6. 14:15
Végül hogy alakul az életed? Minden rendben?
2021. febr. 11. 21:20

Nem kellemes ilyet hallani. Viszont hidd el: 30 évesen még előtted a világ.A 30 csak annak sok, aki éppen benne van. Bőven találhatsz párt, része lehetsz egy új családnak a párod által, és lehet saját családod is. Ezt tarts a szemed előtt. Mellesleg 60-80 km sem legyőzhetetlen távolság.

A jelenlegi időszakban nehezebb az ismerkedés, de online így is lehetséges. Viszont ne merülj el teljesen a szomorúságban. Aki új kedvest vagy barátokat keres, annak sokszor szintén megvan a maga baja, és inkább olyat keres, akivel boldogabb lesz, nem olyat, aki a saját nyomorával még lejjebb rántja. Te sem szeretnél még szomorúbb lenni, gondolom.

Próbálj arra koncentrálni, ami érdekel és ilyen irányban keresgélni új barátokat vagy társat.

2021. febr. 11. 20:50

Szia!

Teljesen megértelek, nekem is csak az anyukám van már, csak ő van, akire számíthatok. Illetve a párom, akivel majd lesz egy saját családom, családunk. 4 gyermeket szeretnék, mert tudom, milyen tesvérek, nagyszülők, rokonok nélkül egyedül lenni, egy erősebb, nagyobb család hiányát érezni.

Csak at kívánom neked, hogy sikerüljön feldolgozni azt, ami veled történt!

A támogató hozzászólásokra figyelj.

A kutya, cica jó társaság, azonnal szeretet adnak neked!

Ha szüleidhez akar szólni, vonulj el, gondolatban beszélj hozzájuk (nekem ez volt a módszerem, amikor nagyszüleim, nagybátáym meghalt - monológot mondtam, őket megszólítva, és valódi megkönnyebbülést adott nekem a hozzájuk intézett szavak)

Nem vagy egyedül, attól még, hogy egyedül érzed magad. Vigyáznak rád, és valaki pont rád vágyik. ALig várja, hogy találkozzatok és barátkozzatok, szerelembe essetek és az életedbe az ÉLETET hozza és ne az elmúlást fájdalmát. Hidd el, rendbe jössz!

24. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 6. 01:17

nekem sincs senkim és feldolgoztam,mert FEL KELLETT DOLGOZNI,ez az élet sajnos.

azért sajnalom hogy te is ebben a cipőben vagy és kivánom,hogy minél előbb érezd könnyebbnek a helyzetet és az életedet.

2021. febr. 5. 19:42

Szia!


Van egy mondás, valamikor régen olvastam és nagyon megfogott, ez jutott eszembe rögtön a topikodról: igazán árva az, akinek még halottjai sincsenek.


Szóval, ami Veled történt, az borzasztó. Egy közeli hozzátartozó halála is megviseli az embert, Nálad meg ment mindenki egymás után... És úgy, hogy egyedül maradtál, kapaszkodó sincs. Szóval megértem az elkeseredést, főleg, hogy még friss a gyász. De gyökértelen például nem vagy. VAnnak gyökereid, ha jól értem, jó gyerekkorod volt, szerető családod, rengeteg szeretetet, értéket hozol gyerek- és ifjúkorodból és ez mind ott él Benned, akárcsak azok emlékei, akiket a legjobban szerettél.


És még valamid van: fiatalságod. Szerintem a megoldás a nyitottság az újra, a változásokra, új hobbik, új társaságok keresése, új barátságok, aztán majd párkapcsolat kialakítása, gyerekek vállalása, saját család alapítása.


Ez az időszak nem túl ideális erre, bár előttem írta valaki, hogy vannak online csoportok is ismerkedni (nem is feltétlenül párkeresésre, csak barátkozásra gondolok), biztos így van, én ezekben nem vagyok túl jártas, de van olyan baráti házaspár, akik egy online játék kapcsán kezdtek csetelni, amiből először egy közös kávé lett, aztán pár randi, végül esküvő és most egy több éves boldog házasság.


Szóval szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy kösd le magad: dolgozz, ha kevés a pénzed programokra, vállalj pluszmunkát, ha nem dolgozol, szervezz programokat, járj társaságba, ha nincs hova, szervezz Te társaságot társasozni, túrázni, stb, csatlakozz jótékonysági szervezethez, végezz önkéntes munkát, ez utóbbival egyrészt értékes embereket ismerhetsz meg (akik szintén önkéntes munkát végeznek) másrészt kicsit elfelejtkezhetsz a saját nyomorodról. Vagy akár tanulhatsz is valamit munka mellett, amit szívesen csinálnál.


Szóval én két fő pontot látok: az aktív tevékenységet és az ismeretségek kiépítését, amiből barátság, párkapcsolat lehet.


Ja, és esetleg kutya, ha szereted az állatokat :) Rögtön társaság, viszontszeret, ha szereted, sétáltatás közben és akár kutyás klubokban pedig lehet ismerkedni.

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - A32f396a94)
2021. febr. 5. 16:37

Nézd ha nem futottam volna már bele gyk-n akkor én is másképp írnék. De az a helyzet, hogy ott is rengeteg támogató hszt kapott.

Igen, baromi rossz sajnálatos, lesúlytó, hpg, a szülei ilyen hamar elhunytak. De ettől függetlenül is nekem az az önsajnáltató kép villan be a kérdezőről.

Nem kell gyökértelennek éreznie magát. A család elsődlegesen nem csak vérségből áll. Másrészt 30 éves, saját

családot is lehet alapítani. Azért viszint tenni kell, nem nyugtázni, hogy nem társasági lény.

Olvasd el a 6.hszt. Na én igazán arra írtam, hogy süt belőle a panaszkodás önsajnálat. Valószínűleg az egész jelleme aurája olyan a kérdezőnek ami taszítja az embert,nem pedig vonzza.

21. soyle74 (válaszként erre: 20. - A32f396a94)
2021. febr. 5. 11:27
Igazad van, Elliana kicsit erősen fogalmazott, meg azt sem hiszem, hogy amíg ilyen állapotban van a FI, addig a kutya sem fog barátkozni vele. Azért valóban ne hasonlítsuk már össze azt a két dolgot, hogy vannak olyanok, akiknek nagy a családjuk, és mégsem járnak össze egymással, másoknak pedig már egyáltalán nincs családjuk, mert már nem élnek sajnos. Azért a kettő között van "némi" különbség.
20. a32f396a94 (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2021. febr. 5. 11:16
Süt a panaszkodás? 6 hónapja halt meg az édesanyja, elveszítette a szeretteit, egy olyan fiatalról beszélünk, aki gyakorlatilag egyedül maradt ebben a rideg világban, egy nehéz időszakban. Én teljesen megértem és átérzem a helyzetét. Az meg ami a baráti társaságokban folyik, sokszor csak egy nagy humbug. A dicsekvés a karrierrel, az anyagiakkal, meg a látszat kapcsolatokkal... Közben meg az egész életük egy nagy hazugság. Nyilván amiatt írta ki a fórum nyitója, mert ha csak online is, viszont segítséget szeretne kérni, de elnézve a hozzászólásokat... Nekem pont az ellenkezője jött le annak, mint amit te írsz. Erősen fogalmaztál, annak tükrében, hogy rengeteg tényezőt nem ismersz.
19. soyle74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 11:12
Én teljesen meg tudlak érteni, de hidd el, hogy rád is vár valahol valaki, egy olyan pasi, aki így ahogy vagy elfogad majd téged, "csak" ugye valahogy meg kéne találnod őt. Az inkább jó szerintem, ha nem vagy szószátyár, hiszen sok beszédnek sok az alja, mint tudjuk. Az nem baj, ha túl komoly vagy, van elég komolytalan ember már sajnos a világon. De valahogy biztos fel lehet törni a te "páncélodat" is, kedvességgel, némi humorral, hogy egy kicsit legalább el tudj lazulni a merevségedből. Az pedig hogy szomorú vagy teljesen érthető, hiszen egyedül maradtál sajnos, de még fiatal vagy azért ahhoz, hogy örök magányba süppedj. Igazából úgy dolgozhatod fel szerintem ezt a sok rossz eseményt, hogy mindezek ellenére megpróbálsz barátkozni, ismerkedni, de inkább csak az olyan típusú emberekkel, akik hozzád hasonlóak felfogásban, gondolkodásban. Pl. kereshetnéd olyanok társaságát, akiknek hasonló az érdeklődési körük, hobbijaik, mint neked, vagy pedig ha lelkizni szeretnél, akkor olyanokat próbálj keresni, akik szeretnek lelki dolgokat analizálni, és azokról beszélgetni másokkal.
18. Amaunet (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 11:04

Miért ne kereshetnéd őket gyakrabban? A nénikéket is meg lehet látogatni olyankor, mikor a család is ott van náluk.


Átérzem a helyzeted. Még a gyász korai szakaszát éled. De ez majd csitulni fog. A szülők elvesztésének fájdalma soha nem fog elmúlni, de idővel csendesedik és élheted majd az önálló, felnőtt életedet. Gondolj arra, hogy a szüleid nem olyan életet szántak neked, hogy szomorkodj és elzárd magad a világtól. Ők is boldognak szeretnének látni.

Ahhoz pedig, hogy a személyiséged nyitottabb, könnyedebb, barátságosabb legyen neked kell tenned.

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - 325856353e)
2021. febr. 5. 10:43
Az emberek javarészét taszítja egy folyton panaszkodó önsajnálkozó ember,még akkor is ha ténylegesen megérthető az állapota.
16. 325856353e (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2021. febr. 5. 10:35
A kutyák mindig barátkoznak, :) akkor is, ha 'búbánatos légkör leng körbe'. Sőt, az emberek is. Én a legnagyobb vész idején szereztem a legértékesebb kapcsolatomat. De persze, ez csak a saját tapasztalatom.
2021. febr. 5. 10:10

Ne vedd rossz néven, mert saját tapasztalatból írom, de talán egy kicsit merev vagy. Nyilván nem ismerlek, mert 1-2 hozzászólásodat olvastam csak itt a fórumban, de kicsit emlékeztetsz a 14-25 éves önmagamra. Tinédzserként nagyon koravén voltam, modoros, büszke arra, hogy komoly és az idősebbek társaságát kerestem. Ma 32 éves vagyok, fiatalos, mindig jókedvű és a barátaim, kollégáim, családom szerint is könnyen megértetem magam a legtöbb korosztállyal (nagyon fiatalok között dolgozom, de a kollégáim között nyugdíjas korú is van), cserfes vagyok, de tisztelettudó, sokat változtam. De korábban a kommunikációm másokkal kimerült a modoroskodásban, nagyon komoly voltam, kimért, sosem voltam könnyed, nem is értem, miért nem mondták ezt mások. Az idősebbeknek biztos nem tűnt fel, de a kortársaim mondhatták volna... Csak hát ritkán beszéltem kortársakkal. :)


Én gyakran jártam különböző társaságokba, szerettem a valahova tartozás élményét. Több olyan társaságnak is tagja vagyok, akik országosan vannak elterjedve, online tartjuk a kapcsolatot, de van sok olyan programunk, ami személyesen van megtartva, táborok, találkozók. Nagyon jót tett nekem, és ha van kedved, neked is ajánlom az érdeklődésednek megfelelő tematikus fórumokat (moly.hu, kreatív Facebook csoportok, filmes blogok, mittomén, ami érdekel, ezt te tudod), ki fog alakulni egy ismert online haveri kör hamar, akikkel tudsz beszélgetni, kapcsolatokat szőni.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2021. febr. 5. 09:23
Míg élt mindenki és fiatalok voltunk, nagy családi karácsonyok voltak meg ilyesmi. Aztán mindenki meghalt, elmaradtak az ünnepek. Már csak kb a temetőben találkozunk nov.1-én. Meg 2-vel messengeren, telón beszélünk évközben.
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 08:49

Pedig az egész lényedből süt a panaszkodás az önsajnálat.

Tudod hányan vannak akiknek nagy a család még se járnak össze, semmilyen kontaktus nincs,vagy egyáltalan nem számíthatnak a családra?

Szomorú szüleid elvesztése igen. De gyászold meg zárd le élj tovább. Amíg ez a búbánatos légkör leng körbe a kutya nem fog veled barátkozni.

12. 325856353e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 23:28

Ahogyan most érzel, az szerintem teljesen természetes. Embert próbáló lehet ez az időszak.

Lehet, hogy naivnak tűnök, de én hiszek abban, hogy mindenkinek megvan a helye a világban, ahol szeretik és értékelik, és ahol nincs egyedül. Kívánom, hogy te is találd meg ezt a helyet. Ahogyan írtad, elég rövid időn belül vesztetted el sok szerettedet. Szerintem biztos, hogy valahogyan vigyáznak rád és szeretnek, bárhol is legyenek.

11. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 22:21
A nagynénik családjaival, az unokatestvéreiddel nem kerested soha a kapcsolatot?
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 21:54
Ilyenkor vissza kell kérdezni, a másikat beszéltetni. Így elkerülhető, hogy lefagyjon egy beszélgetés.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. febr. 4. 21:38
Nyilván nem a múltam elpanaszolásával kezdem. Ha kérdezik mit dolgoznak a szüleim, akkor közlöm hogy meghaltak. Kb mindenki kiakad, hogy "fiatalok voltak nem?" vagy "és miben? betegek voltak?". Nem egy panaszkodó szipirtyó vagyok, csak nem szoktam szószátyár, rihegi-röhögi lenni.
8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 21:24

Na, igen. Ezt a szomorú jelmezt kéne valahogy a sutba dobni.

Az emberek nem szívesen ismerkednek problémás emberekkel. Felszabadultan szeretnének velük beszélgetni és nem folyton panaszkodást hallgatni. Annak is meg van az ideje.

2021. febr. 4. 21:16
Az egyik nénikém unokája egyidős velem. Neki mindenkije megvan. Anyja, apja, 4 nagyszülő, 2 tesója, 2 nagynénje + azok családjai. Van vagy 10 unokatestvére, egy faluban laknak, összejárnak + férje és 2 gyereke. És ma azt mondta a nagynéném, hogy "Tegnap beszélt az unokával rólam és úgy sajnál engem. Mert nézzen rám, senkim sincs. Becsülje meg ő amilye van" Nem rosszindulatból mondta, de nagyon fájt, hogy én vagyok az elrettentő példa.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Lau_Ra)
2021. febr. 4. 21:14
Haverjaim vannak. Vonz a párkeresés. Jó lenne férj meg gyerekek de nem vagyok társasági ember. Sose voltam és ha magamba nézek valahogy negatív vagyok. Nevetgélek meg poénkodok de valaki megjegyezte hogy az arcom meg a szemem szomorú. Szerintem túl komoly vagyok
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. febr. 4. 21:11
30 leszek lassan. Anyukám 6 hónapja halt meg
2021. febr. 4. 20:57

Nehezen. Van egy barátnőm - ő az egyik titkos hősöm - aki hasonló cipőben jár. Most hatvan. Az édesapját kiskorában veszítette el, az édesanyját fiatalon, nincs testvére, nem ment férjhez és nincs gyereke. Én őszintén nem tudom, honnan van benne ennyi erő, hogy megy előre, mint a nyíl (országot váltott többször is, új szakmákat tanult felnőtt fejjel) mert én biztosan megrogytam volna ennyitől. Viszont iszonyú benne hajtóerő és a bizakodás. Megkérdezném, hogy, hogyan bírja,de félek, azzal csak tudatosítanám a nehézségeit. Viszont vannak nagyon jó barátai - viszonylag sok, ami szerintem elengedhetetlen.

Ettől függetlenül, nem lenne ellenére egy párkapcsolat, ami lehet, hogy neked is jót tenne. Meg néhány cél és hobbi, ami elvonja az ember figyelmét a saját nyomoráról.

3. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 20:40

Párkeresés gondolata nem vonz? egy saját család? barátaid vannak?


Sajnálom, hogy így alakult. Nem jó ilyet olvasni.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 20:20
Hány éves vagy és hány éve vagy egyedül?
2021. febr. 4. 20:13
Nincs senkim. 2 távoli nagynéném van (60 és 80 km-re) és ennyi. Gyakorlatilag pár év alatt meghalt: anya, apa, 3 nagyszülőm, 1 nagybátyám. Tesóm nincs. Sokszor olyan "gyökértelen fának" érzem magam. Már nem tarozok senkihez sehova. A 2 nénikémmel telefonálok néha, de 70 évesek elmúltak, megvan a teendőjük a családjaikkal. Akiket szívből szerettem és szerettek, már mind a temetőben van. Hogy dolgozhatom ezt fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook