Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Heti hány edzés megfelelő? fórum

Heti hány edzés megfelelő? (beszélgetős fórum)


21. katt2 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2021. márc. 14. 14:13

Én csak annyit tudtam, hogy a csomagolás folyik Szadán. Gyártás is? Nem találok oda kontaktot. Ez azért baj...


Legközelebb ha megyek Gödöllőre, kipróbálom a mogyorósat. Nagyon áradoznak róla. Van egy nagyon jó kis boltja ott a Biotechnek.

20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Timycat)
2021. márc. 14. 13:23

Úgy tűnik, de.

[link]

19. katt2 (válaszként erre: 18. - Katt2)
2021. márc. 14. 13:14
Valamit benéztem, mert maradtak az árak. Nagyobb kiszerelés olcsóbb.
18. katt2 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2021. márc. 14. 12:05

Nem tudom. Nekem tetszik a cég, eddig nem volt semmi problémám. Gyűjtöm a pontokat.

A napokban láttam valami furát. Eddig a kiszerelés súlyától voltak különböző árak, most meg úgy tűnik, hogy egyforma ár lett és a kedvezőbb. De ezt csak úgy kutyafuttában néztem, hát majd komolyabban is megejtem.

17. timycat (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. márc. 14. 11:14
A Scitecet nem bekebelezte a BioTech?
16. timycat (válaszként erre: 14. - Szvivien1523)
2021. márc. 14. 11:12
Én BioTech "hívő" vagyok.
15. katt2 (válaszként erre: 14. - Szvivien1523)
2021. márc. 14. 11:02

BioTech-et használok, 100% Pure Whey. Bourbon vaniliát. Tökéletesen oldódik, méghozzá hamar. Az ize, mint a madártej. Ezen kívül csak a Scitec-et enném meg.


Kinézel valamit, aztán elolvasod a róla szóló véleményeket, aztán döntesz.

2021. márc. 14. 10:55
Én heti 3at edzem edzővel és ő azt mondja az a lényeg hogy azonos izomcsoportra ne edz két egymást követő napon...de mondjuk 1 sulyzós edzés aztán következő nap egy anaerob / kardio az jó...Nekem is lenne kérdésem csak az ehhez kapcsolódó fórumok elég inaktívak...az edzőm ezt az oldalt ajánlotta táplálékkiegészítőkkel kapcsolatban: [link] szerintetek melyik márkát érdemes használni? tapasztalatok?:)
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. márc. 1. 11:46

Olyan nincs, hogy maximum elegendő. Akár mindennap lehet edzeni, én évek óta így teszek, nagy ritkán marad ki egy-egy nap, de persze elegendő ennél bőven kevesebb is. Nagyon nem mindegy, hogy mit edzel, melyik testrészre. Mert ha mondjuk mindennap egész testre, akkor annak nagyon nincs értelme. Viszont ha mindez kardióként megy, akkor meg simán lehet.

Az nagyon nem igaz, hogy a súlyzós edzésnél kell a pihenés, mert az ember minden nap más izomcsoportot terhel (már ha kicsit is konyít a dologhoz), és ennek megfelelően amíg a hátat edzi az ember például pihen a láb, de sorolhatnám. Azt is simán be lehet osztani úgy, hogy heti 7 napot tudj edzeni...

Ha edzővel edzel, akkor viszont eleve nem értem a kérdést, csak tudja, hogy mi az OK és mi nem...

2021. márc. 1. 10:50

Jó válaszokat kaptál.

Intenzitástó, edzettségtől, mozgásfajtától, de még

az életkortól (regenerálódási idő gyorsabb fiatalon) is függ sok-e a hatszor 1 óra edzés.


Általában elég 3-4 alkalom/hét a legtöbb embernek. Én max őt edzést javaslok, mert a pihenés is fontos. Esetleg időszakosan edzenék heti hatszor, ha valami komolyabb célom lenne, de pár hónap után leállnék. Van olyan fogalom a sportban, h 'túledzettség'. Ilyenkor a fejlődés is megreked. Nem hiszem, hogy elérted, de érdemes figyelni rá.

11. sole08
2021. febr. 21. 06:06

Köszönöm szèpen a vàlaszokat!

Edzővel edzek de nem egyedül, szeretek jàrni mert jò a tàrsasàg jòl is èrzem magam....

A pàrom szerint sok a heti 6 torna,sulyzòt nem hasznàlunk.

10. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. febr. 20. 13:37

szia,nagyban függ mindez attól,milyen sporttevékenységet végzel,és főleg:miért végzed az edzést, mit sztnél elérni.

Én itthon tornazom,van lépcsőzőgépem,kézisúlyok,lábsúly stb stb. Simán bírnám minden nap csinálni,de a minimum 4 alkalom,a nagyon minimum,ha mondjuk nagyon húzós hetem van és sehogy nem tudok beiktatni többet,az a 3. Én azért csinálom,hogy jobb legyen a közérzetem,formában tartsam magam,és azokat az adottságaimat,amik megvannak ,megtartsam,fogynom nem kell,de formában tart és nekem ez a legfontosabb

nyilván ha te keményen súlyzózol,"komolyabb" céljaid vannak,valszinű formálódás és főleg,hogy izomtömeget épits,ehhez kell megfelelő segitség,nem olvastam, van-e de mindenképp kell egy személyiedzö aki segit neked v ir egy edzéstervet.Sztem ebből is minimum 4 kell,kevesebb semmiképp nem elég,mert amit magadra szedsz,úgymond,ha sok napot kihagysz,hamar le is megy.

régen jártam én is konditerembe,imádtam,szépen karban tart.

Írod a indennapos edzést...ha nem több órát vagy,hanem max 1et,az elmegy,de vigyáznod kell,ne erőltesd túl magad és ne szerezz semmilyen sérülést.Szóval a tremben töltött idő is fontos sztem...bár én a legoptimálisabbnak a heti 4 -5 alkalmat tartom és azt szépen felépitve,átmozgatva ,dolgoztatva az egész testet....ez az én véleményem,mindenképp kérd ki szakértő tanacsat! jó edzést :)

9. Matrica84 (válaszként erre: 5. - Sole08)
2021. febr. 20. 12:58
Én is azon a véleményen vagyok amúgy, hogy ezt leginkább érzi az ember. Vagyis akkor érdemes mindenképp pihenni, ha kimerültnek, erőtlennek érzed magad, és már csak nyűg az edzés, inkább csak kötelességből csinálnád, mint kedvből. De amikor megy energikusan, és nem fáj, akkor szerintem simán lehet. :)
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. febr. 20. 09:44
Hetente háromszor fél-háromnegyed óra ellipszistréneren vagy lépcsőző gépen. Háromszor Pilates, egy nap szünettel. Ha az edzőtermek kinyitnak végre, akkor kicsit változatosabb lesz 🤗
7. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. febr. 20. 07:08

Személyre szabott edzéstervről hallottál?

Mert nem mindenki "szériázik" ugyanúgy!

Ami az egyiknek gyerekjáték, abba a másik belerokkan!

Én ott kezdeném, hogy figyelem a saját határaimat, hogy mennyit bírok! Ennyi kell és nem több! Addig terhelem magam, amíg egészségesen terhelhető vagyok! És akkor az állóképesség is egy picit nő! Ez mindennel így van!

6. sole08 (válaszként erre: 4. - Sole08)
2021. febr. 20. 06:49
Aki sulyzòzik annak kell a pihenès. Bocsànat az ìràsom ezen rèsze kimaradt.
5. sole08 (válaszként erre: 3. - Matrica84)
2021. febr. 20. 06:47
Egy òràt szoktamedzeni ès előtte utàna nyùjtàs. Nèha van izomlàzam de semmi komoly.
4. sole08 (válaszként erre: 2. - Katt2)
2021. febr. 20. 06:44

Sùlyokkal nem edzem azèrt is tettem fel a kèrdèst mert tudom, hogy akkor a regeneràlòdàshoz pihenni kell.....


Köszönöm szèpen a vàlaszoda!

3. Matrica84 (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. febr. 19. 22:35
Attól is függ, egy nap mennyit edzel (ha pl. napi max. fél órát, és nem leszel tőle hullafáradt/izomlázas, azt valószínűleg nyugodtan lehet). Amúgy általában heti egy pihenőnapot szoktak javasolni mindenképp. De tényleg függ a mozgásformától, a céltól meg a jelenlegi edzettségedtől, illetve szintén ettől függően lehet edzéstípusokat váltogatni.
2. katt2 (válaszként erre: 1. - Sole08)
2021. febr. 19. 22:21

Attól függ, mit jelent a saját testsúlyos edzés. Ha ez fekvőtámasz, akkor az elég komoly. Ha ugrókötelezés, akkor az más.


Attól függ, hogy mit edzesz. Ha súlyzós edzés, egy pasinál az komoly igénybevétel és elsősorban az izomtömeg növelésére mennek rá. Arra azért kell 48 óra pihenés, különben nem tudnak az izmok regenerálódni és persze nőni.

A nőknél más a helyzet ( legalábbis általában, ha jól gondolom ) nem annyira az izommunka a lényeg, hanem inkább cardió jellegű az edzés. Tehát, az izmok nincsenek annyira igénybevéve, legalábbis a karok, mellizmok, hát, stb. Viszont a láb annál inkább. De a lábainkon vannak a legnagyobb izmok, azok azért nehezebben fáradnak el, másnapra kipihenik magukat. A nőknél inkább a kalória elégetése a fontosabb és erre a cardió a legjobb. A férfiaknál egy komolyabb súlyzós edzés távolról sem éget el annyi kalóriát, mint egy cardió. Cserébe iszonyatosan el lehet fáradni.

De ez mindenkinek a saját felépítésének megfelelően működik. Ha neked megy naponta, talán kezdetben kevesebbet, aztán többet, akkor csinálhatod. Ha mégis úgy érzed, hogy mintha túlhajtottad volna magad, akkor tarts egy nap szünetet. Előbb-utóbb kialakul a saját állóképességednek megfelelő ritmus. Amit persze úgy is növelni fogsz...

2021. febr. 19. 21:32

Szerintetek heti 6 sajàt testsùlyos edzès az sok?

Valaki azt mondja, hogy tornàzzunk minden nap a màsik oldal a heti maximum 4 elegendő.

Ti hogy àlltok ezzel? Ki mennyit ès mit tornàzik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook