Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hetekig tartó menstruáció! Akinek volt ilyen, mi volt az oka? fórum

Hetekig tartó menstruáció! Akinek volt ilyen, mi volt az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2013. jún. 3. 18:19
méhszájsebem volt huszonpár évesen, de az elmúlt. Azóta nem találtak, viszont ha az lenne, akkor a nagy alvadt vérdarabokat nem tudnám hová tenni. No holnap csak okosabb leszek, köszi, hogy hozzá szóltál.
2013. jún. 3. 18:16

Köszönöm a hozzászólásokat, látom azért jött okos ember is osztani a tutit.


SziReni, köszönöm, hogy írtál. Teljesen egyet értek azzal amit írtál és köszönöm, hogy nekem is írtál sorokat. Igen, ez az első alkalom, hogy ilyen történt velem, a normális időn túl sosem véreztem. Remélem semmi komoly. Holnap vár a doki, megnézi mi a gond. Nem kellett volna neten kutakodni, kicsit beparáztam.


ladybug33, én is gondoltam vetélésre, de menzesz -vagy minek nevezzem ezt- előtt teszteltem és negatív volt, most is csináltam egyet -habár kizártnak tartottam- és most is negatív, gondolom nem ez. No de holnap remélem valamit tud rá mondani a doki és küld tovább...

33. 2194452228 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2013. jún. 2. 19:56
Nekem akkor volt egy hosszabb vérzésem, amikor vetélésem volt. Úgy jelentkezett, mint a szokásos menses, de hosszabbra nyúlt a vérzés.
2013. jún. 2. 10:23
méhszájseb is lehet az oka
31. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - 937a2a883a)
2013. jún. 2. 09:55
* sem én=én sem
30. 937a2a883a (válaszként erre: 25. - SziReni)
2013. jún. 2. 09:53

Hát igen,gyógyszer nélkül sem én tudtam lefogyni.Folyamatosan híztam és mindig azt kaptam a háziorvostól,hogy ne egyek annyit.El nem küldött volna kivizsgálásra.Az a baj,hogy az emberek nagyon nagy százaléka kapásból azt mondja egy kövérre,hogy biztos zabál.Hát én nagyon nem és fogyóztam is.Rengeteg módszert kipróbáltam és már több fórumon leírtam,hogy híztam és híztam mindegyiktől!A doki még mindig csak azt mondta,hogy fogyjak.Igaz,ellátott tanácsokkal,hogy mit hogyan kéne,de nem hitte el,hogy ezeken már rég túl vagyok és a kilók csak szaporodnak.

Aztán meguntam és én néztem mindennek utána a neten és úgy mentem oda,hogy azonnal kértem a beutalót az endokrinológushoz.És lám,gyógyszerrel és diétával 8 hónap alatt 30 kilót lefogytam.Ennek már több,mint egy éve és sajnos teljesen megállt a súlyom,pedig még 15 kilót szeretnék leadni. :( De tudom,hogy előbb-utóbb ez is sikerül. :)

29. kszb
2013. jún. 1. 22:45
ja, és xar orvosnak ebben a témában én azt tartom, aki inkább fogamzásgátlót ír fel a betegének, ahelyett, h a CH anyagcsere zavarát rendezné..... Az az egyszerűbb út. Viszont gyakran, ha abbahagyja a gyógyszert az illető, újult erővel, durvábban lángol fel a betegség....
28. kszb (válaszként erre: 27. - 46f2f563a1)
2013. jún. 1. 22:39

aki elhízott PCO-s, az IR-es is. pont az IR miatt lesz elhízott.

Az IR nem egyik pillanatról a másikra alakul ki. Már figyelmeztető jel az is, ha a terheléses inzulin szint ugyan normális, de a hozzá tartozó cukorgörbe lapos (az ilyenek pld. tutira normál testalkatúak, és pont a cukorgörbe okán fogják a diétát javasolni, h ne is alakuljon ki az IR)... Összetettebb ez, mint ahogy ti itt beszéltek róla.

27. 46f2f563a1 (válaszként erre: 25. - SziReni)
2013. jún. 1. 22:30

Veled teljesen egyet értek.Még valami a Pcos nem feltétlenül jár IR-val is.Nekem ez szerencsére nincs.

A bunkò dokikròl még annyit hogy amikor kiderült mi a gond 12 éves voltam és 42kg ezenkivül a sulitòl 4km-re laktam ami oda-visza 8km/nap bicajal.Mégis sportott és diétát meg fogyást javasolt.Szòval jòl nézük meg ki is kezel benünket.

26. kszb
2013. jún. 1. 22:29

el vagy tévedve :) és csupán általánosítasz :)

Én is küzdöttem súlyproblémával, és fogyóztam is eleget :) Nem az észt osztom, hanem tényeket közlök :) Nem, nme minden a súly, de akinél egyértelműek a tünetek (és egy sima hasi ultrahangnál is egyértelműen láthatók a ciszták, még hüvelyi UH sem kell... gyermeknőgyógyász is csak hasi UH-t kérhet....), annál a súlyprobléma rendezése elsődleges! Mindkét táborban akadnak meddők (átlagosak/ soványok, és elhízottak), de az sem mindegy, h miért meddő. Ha a túlsúly leadásával, diétával megoldható a dolog, akkor miért más a hülye, ha fogyás mond terápiának? Akkor inkább gyógyszerezzék, meg nyomják bele mesterségesen a hormonokat????? Ugyan már!

Nem értem ezt a mentalitást, h vki miért a szomszédot, meg az ismerősöket nézi... magával kell törődnie mindenkinek, nem a szomszéddal. Az én szervezetem nem a szomszédomé, és nem az ismerőseimé. Azért, mert neki nincs, nekem még lehet, akár mi is van.

2013. jún. 1. 22:20
Én meg erre annyit mondok hogy van bőven vékony testalkatú nő aki küzd a meddőséggel, és van bőven elhízott is akiből meg potyignak a gyerekek. Az egyik ismerősöm annyira van el van hízva hogy melltartó nincs rá, egy lepedővel tudtuk körbe kötni a mellét a kórházba hogy a tej ne csorogjon mindenhova, és a 6 dik gyereket szüli. Nem minden a súly. És szerintem aki ilyen könnyen osztja az észt a súlyról annak nem sokat kellett küzdeni a súlyával életébe. És pont az ilyen hozzászólások miatt tud elmenni az emberek kedve és lesznek a végén anorexiásak meg bulémiásak amitől még rosszabb lesz a helyzet. És ha annyira tudod hogy a hormonok is okoznak elhízást, akkor azt is tudnod kell hogy az ilyen nő nem igazán tud magától lefogyni. És egy jó orvos elkezdi kezelni a hormonokat, hogy ne legyen " falás rohama" ahogy te mondod, és akkor fogyni fog. A rossz orvos meg elküldi hogy fogyjál le és gyere vissza. Na és ilyenkor kell másikhoz menni, és nem azért nem akar lefogyni az illető hanem ha hormonális a gond soha nem fog magától lefogyni. vagy olyan embertelen erőfeszítéssel, hogy abba meg lelkileg meg egészségileg fog rámenni. Na és engem nyugodtan lehet támadni mekkora hülyeségeket írok. De 4 év szülészeti munka után láttam már egy pár dolgot. A főrum indító megnyugtatására. Igen neked is lehet gyereked.Ez egy totál kezelhető probléma.Van akinek simán a természet is megoldja, de van akinek egy eü kaparás kell és utána soha többet nincs ilyen gondja. És ahogy olvastam ez most fordult vele először ami nem PCOS meg egyebek.Illetve nehogy már itt mindent meg tudjunk állapítani ennyiből mikor az orvos se tudja vizsgálatok nélkül.
24. kszb (válaszként erre: 22. - 46f2f563a1)
2013. jún. 1. 22:07
ja, és amúgy igen is van, akinél az elhízás is tünet :) Szóval, van köze hozzá :)
23. kszb (válaszként erre: 22. - 46f2f563a1)
2013. jún. 1. 22:06

ne mássz a falra :) Tudom, h nem minden PCOS elhízott :) Sokan vannak átlagos, vagy határozottan vékony testalkatúak is :)

Én viszont attól mászok a falra, amikor egyértelmű PCO tünetekkel küzd vki, és ha az orvos azt mondja, h fogyni kell, akkor inkább elmegy másik orvoshoz. Ha az is azt mondja, akkor az is hülye, és akkor megy magánba. A magánban is fogyást fognak mondani, mint terápiát, te, mint PCO-s ezt pontosan tudod. És ha ismered a betegséged, akkor tudod, h sajnos az IR miatt lesz állandó falási rohama, éhségérzete a betegnek, emiatt lesz elhízott, és azt is tudnod kell, h a fogyás helyreállítja diétával a hormonokat is.... A hormonok borulása miatt nme érnek be a peték se.

(A sok-sok éretlen pete pedig cisztává alakul a petefészekben.)

22. 46f2f563a1 (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. jún. 1. 21:59

Hát az ilyen hozzászòlásoktòl a falra mászok!.FIGYEJ :

160cm magas és 48kg vagyok,nem csak hogy nincs tùlsùly de még hizharnék is.Pcos vagyok és ha megnézed mit irtam tavaly én 3,5-hònapig barnáztam.Köze nincs a tùlsùlyhoz ennek a problémának.

21. kszb
2013. jún. 1. 21:50

lányok! Akit az orvos hazaküld fogyózni, az ne az orvost szidja! Nem véletlenül mondja, h fogyni kell! Ilyen tünetekkel, + a kóros elhízás, 100%, h PCO áll a dolog mögött! Rendszertelen, olykor hetekig, hónapokig tartó vérzés/ vérezgetés. Ezt általában ciszta csinálja. A fogyást pedig azért mondja a doki, mert az tényleg segít, és megoldja a hormonfelborulást magától (a zsírszövet önmagában is hormontermelő szövet, ezért is nagyobb a mellrák kockázata is elhízottaknál)! Nem magánorvos kell, és nme a 10. orvos, hanem egyszerűen fogyni!

A PCOS nem csak a menstruáció hiányával jelentkezhet, mint tünet....

20. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2013. jún. 1. 21:44
Igen, sajna ez már népbetegség, hogy a hormonokkal gond van, szerintem nekem is van vele baj... Cisztám volt terhesség előtt is, akkor talpmasszázsra jártam, és 1 év alatt eltűnt, rá fél évre összejött a baba. Remélem nem cisztásodok vissza..
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Anthico)
2013. jún. 1. 21:43
Eszméletlen, hogy a szervezet mikre nem képes. Olvasgattam neten, és hát vannak elég ijesztő dolgok is. Kicsit ideges lettem.. Hátha nálunk is csak baba ;)
18. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2013. jún. 1. 18:06

Hát minden nap gyógyszert szed,de jól van,szerencsére és normálisan menstruál,nem hetekig.

Nekem meg pont ez ellenkezője volt,én is szedhetem életem végéig a gyógyszert.

Amióta kiderült nekem is az IR és a PCOS,azóta sokat olvasgatok és durva,hogy nagyon sok nőnek van gondja a hormonjaival.

Azért majd írd meg,hogy mit mondott az orvos.Lehet csak átmeneti zavar az egész.

17. Anthico (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2013. jún. 1. 18:06

Neki a nyomásra fájás még tavaly elkezdődött, ahogy jöttek a tünetek. Csak annyiban másabb most, hogy több helyen fáj, mint eddig, és ahol eddig, ott most már jobban. Ezért is pedzegettem az endometriózis kérdést is, de majdhogynem kinevette a doki. Mondtam, hogy menjen el magánba, ott legalább foglalkoznak vele, de húzta-halasztotta.

Azt hiszem, most 14-15. hetes terhes, eddig minden rendben, csak azokon a pontokon fáj a hasa, ahol eddig is.

Számomra az volt a legmegdöbbentőbb, hogy az első 2,5 hónapjában szinte 80%-ban így vagy úgy vérzett (vagy rendes menstruáció vagy barnázgatás). Sőt, 3 héten át masszívan, mielőtt tesztelt. :O

16. Csokicsibe (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2013. jún. 1. 18:05
Igen, sajnos nekem rengeteg van:( A tünetek évek óta megvannak.Az első doki azt is mondta, hogy nincs rendesen peteérés. Nagyon érdekes, hogy valaki így esett teherbe, mert én már azon is aggódtam, hogy nem lehet majd babám.
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - 937a2a883a)
2013. jún. 1. 18:01
Huhh, ez nem hangzik jól. Barátnőddel remélem azóta azért minden rendben.
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Anthico)
2013. jún. 1. 18:00

Nyomásra nekem is fáj a hasam, meg császáros voltam és nagyon érzem a vágást. Azt mondod, csináljak biztos, ami biztos alapon egy tesztet is?

Barátnődnél ennyi vérzés után rendben van a baba?

13. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2013. jún. 1. 17:55
Még gimiben a barátnőmnek volt ilyen gondja.Aztán orvoshoz ment,volt egy csomó vizsgálat és kiderült,hogy gondjai vannak a hormonokkal,PCOS-es is és egy jóindulatú agydaganata is van,ami bezavar.Élete végéig gyógyszert kell szednie,de legalább már normálisan menstruál.
2013. jún. 1. 17:50

Nekem barátnőmnek semmi túlsúlya, mégis múlt nyár óta járja a dokikat ezzel és más panasszal. Én kb 5-6 dokiig tudtam követni, ide-oda küldték (urológia, endokrinológia, ...). Persze mind tb-s.

Neki még az is tünete volt, hogy mikor megjött, nagyon fájt, és nyomásra is már itt-ott elkezdett fájni a (al)hasa is. Volt, hogy előbarnázgatás tartott szinte 2 hétig, vagy pár nap előbarnázgatás és utána 3 hétig rendesen menstruált. Egyik doki jónak látta a hormoneredményeit, másik nem. Utóbbi felírt neki valamit, amitől nagyon vérzett menstruációkor (mennyiségre volt nagyon sok). Nem jöttek rá, mi a baja, én mondtam neki, hogy endometriózissal kapcsolatban is faggassa a dokikat. Aztán a legutóbbi 3 hetes menstruáció utáni napokban tesztelt és már 2,5 hónapos terhes volt. Szóval most egy darabig szüneteltetve van, mi is lehet a baja.

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - SziReni)
2013. jún. 1. 17:47
Igaz most volt egy kis stressz is, de az nálam ilyet még sosem okozott. No remélem majd a doki mihamarabb tud fogadni és meg is találja az okát... Azért egy kicsit megnyugtat, hogy másnál is volt/van ilyen, nem egyedi probléma.
10. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Csokicsibe)
2013. jún. 1. 17:45
Túlsúly az nekem is van, nemrég kezdtem el diétázni, lement már 5 kg, de még mindig van az ideális súlyhoz képest 10-15 kg plusszom. Gondoltam már erre is, hogy lehet, ez az oka... Én magánba járok már jó ideje, a klinikán jártam így, hogy kinevettek, vagy lekiabálták a fejemet is, ha valami problémával mertem menni... Neked azóta is ilyenek a tünetek? Sok túlsúlyod van?
9. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Elbb)
2013. jún. 1. 17:43
Húúúú,még csak 30 vagyok, és tervezünk kistesót, remélem nem a változókor jelei..
2013. jún. 1. 17:14
nekem már lány koromban is többször volt ilyen, és akkor fogamzásgátlót adtak hogy beálljon.de nekem nem barnázást hanem rendesen véreztem. Mióta abbahagytam a gyógyszert hogy babát akarok, azóta egyszer volt hogy 1 hónapig véreztem de rendes vérzés volt mint ami mensikor is van. És elmúlt magától azóta meg rendszeresen van,és 5 napig. Nálam nincs hormon gond. Szóval nem tudom mitől lehetett.
2013. jún. 1. 17:12
Nekem volt/van ilyen és nem tudom az okát. Voltam vele orvosnál, az első nőgyógyász volt, aki csinált UH-t és közölte, hogy csak a túlsúly miatt van, majd menjek vissza ha elmúlt:D Aztán másodszor nőgyógyász-edonkrinológusnál voltam, aki konkrétan kiröhögött, azt mondta, hogy nagyon el vagyok hízva (mintha nekem ez nem tűnt volna fel) és hazaküldött fogyókúrázni. Magándokihoz nem volt pénzem menni, de most már muszáj lesz. Ja nekem babám még nincs. De a tünetek ugyanazok, amiket leírtál, nálam is jellemzőek a nagy alvadt vérdarabok és hetekig tart. Sőt, amikor először jelentkezett, akkor hónapokig.
6. elbb (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2013. jún. 1. 17:09
Én évek óta ezzel küzdök. Hormonjaim rendben. Három alkalommal volt eü küretem emiatt az elmúlt 5 évben, a szövettan is rendben volt olyankor. Nem tudjuk az okát. Én bizony várom már a változókort.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook