Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszertelen a menstruációm a dokim minden áron fogamzásgátló tablettát akar rám tukmálni. Valakinek valami tanács?! fórum

Rendszertelen a menstruációm a dokim minden áron fogamzásgátló tablettát akar rám tukmálni. Valakinek valami tanács?! (tudásbázis kérdés)


1 2
38. _anatha_ (válaszként erre: 6. - _anatha_)
2011. jún. 2. 22:52

ígértem, hogy nőgyógy után leírom ide, mit javasolt:


Azt mondta, hogy amíg szoptatok, ne is várjam, hogy rendszeres lesz a menzim. Most egy hónapja hagytam abba a szoptatást, és tényleg beállni látszik a dolog, előző napra pontosan 28 napra jött meg az előtte lévőhöz képest.

Fogamzásgátlásról is megkérdeztem, nem nagyon szeretik ezeket a hormonmentes megoldásokat, de azért nem beszélt le róla. Úgyhogy maradunk ennél.

37. sajert
2011. márc. 14. 00:06

Igaz, nem én voltam a kérdésfeltevő, de legalább kikristályosodott bennem, hogy endokrinológushoz kell mennem.

Szülés óta (2008.01.) rendszeres volt a mensim (33 nap). Tavaly december elején volt meg normálisan utoljára. Azóta volt egyszer február közepén, meg március elején (3 hét se telt el a kettő között). Valami felborult, de nagyon :-(.

36. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Bogárka111)
2011. márc. 13. 22:02
Rendes talpmasszőrhöz járok, aki érti a dolgát. Nekem rendszertelen volt a menstruációm, cisztákat is találtak, emiatt mentem el hozzá. A fogamzásgátlót is abbahagytam tavaly októberben. A ciszták felszívódtak, a menstruációm eddig kopkop még rendszeresek (első fogamzásgátló abbahagyás után 2-3 hónapig volt rendszeres, aztán 2-3 hónapokat kiamaradt, most 5 hónapja hagytam abba és még időben megjött eddig), max 1 nap csúszás van. Havi 2-3-szor megyek 1 órás talpmasszázsra. Nekem bevált!
35. 1d1983f461 (válaszként erre: 34. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 20:11
Endokrinológiára jelentkezz be most! Akár félév is lehet a nem sürgős eseteknek a várakozási idő!! Hívj fel több szakrendelést! Jelentkezz be akár 3 helyre is ha kell, minden hol vizsgáltasd ki magad úgy, hogy akkor mész "először" oda. És sose voltál előtt endokrinen. Sajnos ez kell, én is ezt teszem. Légy pofátlan, fizeted a TB-t! Sok sikert!!!
34. Kriszti1212 (válaszként erre: 33. - 1d1983f461)
2011. márc. 13. 20:04

Hát látod, sajnos nekik nem érünk meg annyit :( Köszönöm a tanácsokat, és megfogadom. Még a következő 3 hónapot kell kibírnom valahogy, utána nyáron lesz elég szabadságom, hogy nekilássak a vizsgálatoknak. Bár amúgy is,a mit hallottam, hogy az endokrinológiára is mennyi időt kell várni:( Mert ugye oda is bejelentkezés van. Természetesen semmiképpen sem szeretném ezt annyiban hagyni.

Az olyan orvost én kirúgnám, aki azt mondta neked,hogy koszos volt a kémcső :s


Mot mennem kell. Reméelm a téma nem halványul el addig, holnap benézek megint. Kellemes estét kívánok mindenkinek!

33. 1d1983f461 (válaszként erre: 32. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 19:55

Ha babát akarsz nem is értem hogy gondolkozhatnak fogamzásgátlóban... komolyan, ha abba hagyod akkor minden a régi lesz...

Figy tudom, hogy baba várás meg minden akkor nőgyógyász, de nem véletlen hajtogatom az endokrinológust. Neked hormon problémáid vannak és azokhoz a legjobban ők értenek!

Én a körülményekhez képest jól vagyok, az készít ki, hogy ide-oda dobálnak és szinte érzem, hogy a kezelésem túl sokba kerülne a kórháznak, ezért küldenek mindig máshova. Tán nem érek meg akár milliókat is? Vagy itt akik írtak nem küldik kivizsgálásra inkább tömik gyógyszerrel, mert nem csak egyszerűbb, de olcsóbb is! Nos ez "fáj" nekem, hogy emiatt tartok ott, ahol. Szóval bármilyen kis tünete van az embernek. Ne hagyja magát! Nekem tavaly ősszel a rossz vizeletemre azt mondta az egyik doki, hogy "koszos volt a kémcső". Hát nem volt koszos, nem véletlen volt olyan amilyen. Ez az egy mondata hónapokkal vetett vissza a kezelésben csak azért, mert hittem neki! Ne higgy te se neki, keress másikat!

Bár nekem nincs babám, de én is suliba járok, írom a szakdolgozatom és dolgozom, de orvoshoz mindig van időm elmenni. Egészséged/Életed csak egy van....

32. Kriszti1212 (válaszként erre: 31. - 1d1983f461)
2011. márc. 13. 19:39

Hű, hát ez nagyon súlyosan hangzik :( Sajnálom. Akkor neked elég nehéz lehet.


Eddig még azért nem vágtam bele a vizsgálatokba, mert eleve nem találok ajánlásokat a környékünkre, meg sajnos nincs is időm. Kicsi fiam ugye 19 hónapos, őt nem tudom cipelni magammal, meg azért ez a része nem is végezhető vele, meg iskolába is járok, a munkámban is fejlődöm, tehát halasztanom kell, viszont nem szeretném túl sokáig, mert szeretném mégegyszer átélni a várandósság 9 hónapját minden nehézségével együtt :)

31. 1d1983f461 (válaszként erre: 28. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 19:28
Hát a hipofízis vagyis az agyalapi mirigy felel a hormonháztartásért nekem itt alakult ki valószínűleg egy adenoma (jó indulatú tumor), ami növekedésével atrophiássá (elsorvasztja, elhalasztja) teszi ezt a mirigyet. A működés vagyis a hormon termelés fokozatosan le áll. Nekem eddig 3 hormont tüntettet el. Honnan ered, mitől van?:) Erre a kedvenc válaszom, amit a legnagyobb szaktekintélyektől is hallottam: genetika. Csak úgy kialakult. De a ti esetetekben a hipofízis vizsgálat mellé ajánlatos mellékvese és pajzsmirigy vizsgálat! És ha lehet nőgyógyász endokrinológus!!!!
30. 06bfdda89d (válaszként erre: 23. - 1d1983f461)
2011. márc. 13. 19:19
:( Ezt szomorúan hallom...Remélem tévedés.:(
2011. márc. 13. 19:16

Na ja.. a tabletta nem fog segíteni, az csak tüneti "kezelés". Én is kaptam ilyet, aztán vagy 7 évet vártam az abbahagyása után, hogy gyerekem lehessen...

A talpmasszázs, amit lent valaki javasolt, viszont tényleg nagyon jó dolog. Nem tudom, merre laksz, Debrecenben tudok neked jó reflexológust ajánlani. De tuti a te környékeden is van.

28. Kriszti1212 (válaszként erre: 23. - 1d1983f461)
2011. márc. 13. 19:13
Köszönöm :) És egyébként ez mit jelent konkrétan? Honnan ered, mitől van?
27. Kriszti1212 (válaszként erre: 19. - LauraJones)
2011. márc. 13. 19:13

Halottam én is olyan alacsony árú tablettáról.Olyan mennyiségű hormont tartalmaz, amilyet nem is gondolunk. Az a legnagyobb ba, hgy azorvosok Istennek hiszik magukat, pedig nem azok. Lehet, hogy éppen ő tudja a bajunkat, de nem az a megoldás, hogy becsapom a pácienst, vagy csak féligazat mondok el.


Egyébként pedig több helyről hallottam, láttam, hogy szedették a fogamzásgátlót, majd a hölgyemény gyereket akart szülni és bizonyíthatóan a tabletták hatásától vált meddővé.

26. Bogárka111 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2011. márc. 13. 18:59
Hát ezzel teljes mértékben tisztában vagyok mert már túl vagyok rajta és 1 az 1-ben igazad van pont úgy irtad le a dolgot ahogy azt Én áttéltem és gondolom,örülök hogy megértesz .............
25. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Bogárka111)
2011. márc. 13. 18:56
Nekem mindegy, mi van benne, ne a tünetet kezeljék, találják meg a problémám forrását.
24. Bogárka111 (válaszként erre: 19. - LauraJones)
2011. márc. 13. 18:54
Hát akkor nem vagyunk 1 véleményen.Nekem is be volt magyarázva hogy ezek ez új bogyok már hiába hormon tartalmuak de növényi eredetűek meg stb. Hát sajnos egy ideig elhittem de sajnos évekig szedtem és ha abba hagyom akkor nuku havi.Az áráról nem beszélve amikor a 3 havi adagért 26 eurót perkáltam.Ha anyira csodabogyó mért nem állitja be a használat után is???
23. 1d1983f461 (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 18:51
Persze:) Nem szégyellem, mióta tudom rengeteg hasonló problémával küzdő embernek próbálok segíteni, hogy ne adják fel és igenis addig menjenek, amíg komolyan nem veszik őket és a problémáikat. Nekem hipofízis adenomám van - nagy valószínűséggel - még mindig vizsgálgatnak, csak már nem "egyszerű" orvosocskák, hanem profok, mert annyira húzták-halasztották a kezelésem, hogy már csak a legnagyobbak tudnak segíteni (vagy ők se). A fórum nyitónk üzenem: endokrinológushoz menjen, ha kell többhöz is! Ne csak nőgyógyászhoz!
2011. márc. 13. 18:50

Egyébként a fog.gátló is pont csak addig hatna, míg szeded... Mert nem a szervezeted menstruálna, hanem tulajdonképpen a gyógyszer.

De ezt gondolom, tudod Te is, ezért is nem akarod.


Egyébként amennyire hittem 4-5-6 évvel ezelőtt a dokikban és a gyógyszerekben, ma már pont annyira nem hiszek.

2011. márc. 13. 18:49
Visszaolvasva az előzőeket, mondjuk az tényleg nem árt, ha egy komolyabb kivizsgálást is tesz. Nem hiszem, hogy mindenképpen van oka a rendszertelenségnek. Annak idején, a bogyószedésig, nekem sem volt éppen túl rendszeres... És nincs semmi gondom, szerencsére azóta sem.
20. Bogárka111 (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 18:49
Hát ez még sajnos az én számomra is titok ,erre nem tudnak választ adni a dokik nesze neked tabletta anélkül úgy sem lesz rendszeres....,és számukra meg is van a probléma.Én meg nyissam a bukszám és füzesek a gyógyszertárba :(
2011. márc. 13. 18:48
Az egyik barátnőmnek is ez volt, volt hogy 2 hónapig sem jött meg neki... Neki is bogyót írtak fel, kb 1200 ft volt 3 havi adagja, (míg az enyém 6000), és a mai tabik már nem a hormonokon alapulnak. Én nem tartom ezt akkora tragédiának.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 18:47

De még mekkora biznisz!

Van egy alapproblémád, van egy jellemző tünete. Elmész dokihoz, ad rá valamit, ezzel elnyomja a tünetet. Az alapprobléma persze még fennáll, ezért másik tünetet produkál. Visszamész dokihoz, arra is ad valamit. És ez így folytatódik egészen addig, míg azt nem mondod, elég volt...

17. af1fde488c (válaszként erre: 14. - Bogárka111)
2011. márc. 13. 18:46

Én sürgősben másik nőgyógyászt keresnék.


Mert ha így áll hozzá, nem fogod tudni meggyőzni, elhajt a pcsába, h ő az orvos(tapasztalat).

16. Bogárka111 (válaszként erre: 12. - Kriszti1212)
2011. márc. 13. 18:45
Igazad van szerintem is van benne valami biznis szerű mert nem normális árakat képesek elkérni ezekért a bogyókért
15. Kriszti1212 (válaszként erre: 10. - 1d1983f461)
2011. márc. 13. 18:43
És szabad megtudni, hogy nálad mi okozta a gondokat? Persze csak ha nem titok. :)
14. Bogárka111 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2011. márc. 13. 18:43
Köszi lehet elindulok ilyen úton is ,megvárom a hormonvizsgálat eredményét
2011. márc. 13. 18:42
Az Aviva torna sokaknak segített már hasonló problémákban, nézd meg a weboldalát, h hozzád hol van közel lehetőség megtanulni.
12. Kriszti1212 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2011. márc. 13. 18:42

Az egyik legnagyobb pénz pont ebben van nekik. Sajnos nekik jobban megéri a tüneti kezelgetés mindenféle gyógyszerekkel. Minél többet jársz vissza, annál több pénzt kell költened.

Én még azt nem szeretem és ezzel újabban sokat találkozom, hogy már a háziorvosok sem közlik mi a baja a páciensnek, hogy mire adja a gyógyszert, csak felírja a lehető legdrágábbat (tapasztalatból írom) és már mehetek is világgá :(


Bocsánat, hogy eltértem a fórum tárgyától, csak ez így kikívánkozott.

11. Bogárka111 (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2011. márc. 13. 18:41
Hát már túl vagyok a hormontablettás kezelésen most lesz kb 1 éve hogy leállitotta most meg újra rá akkar szedni de én nagyon nem akarom.Epire is gyógyszereznek már kb 2 éve már azt is nagyon unom.Soha nem volt rendszeres a menzesem hát erre azt mondta nekem a doki hogy akkor mire várok csodára hogy tabletta nélkül hogy tegye rendszeressé.Azt mondta vagy tabletta vagy fogok járni 2 havonta vagy mikor nem kapom meg,injekcióra ami szintén hormonkezelésnek minősül. A héten kaptam szurit mert a múlthónapban már nem jött meg meg levette a vért hormonvizsgálatra.Nem próbáltam a masszázst,nem is halottam róla magadnak csinálod vagy jársz masszőrhöz???
2011. márc. 13. 18:40
Meg kell keresni az okokat!!!! Nem kezelni a tüneteket! Engem is tömködtek (én marha meg be is vettem) gyógyszerekkel, mire kiderült, hogy mi okozta a hormon problémákat. Először okot kell keresni, ha doki nem hajlandó keress mást!
9. Kriszti1212 (válaszként erre: 6. - _anatha_)
2011. márc. 13. 18:39

Na akkor neked sem sietgeti el a dolog... :)


Az jó lesz, köszönjük szépen előre is :) Reménykedem, hogy sok okosságot megtudunk majd :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook