Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hetekig tartó menstruáció! Akinek volt ilyen, mi volt az oka? fórum

Hetekig tartó menstruáció! Akinek volt ilyen, mi volt az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. Emy3 (válaszként erre: 62. - Edek)
febr. 10. 06:17
Mi volt a baj?
64. Emy3 (válaszként erre: 63. - Zsike88)
febr. 10. 06:17
Mióma és hormonzavar okozta nálam ..16 napig volt
2022. jan. 30. 19:25
Sziasztok! Van még itt valaki? Nekem december 14 óta csak addig a 2 hétig nem véreztem amíg szedtem a proverát. Kinek hogy végződött? Nem volt komoly baj ugye?
62. edek (válaszként erre: 60. - Zorinna8)
2021. ápr. 30. 20:08
Szia,nekem 21 napja tart a mostani vérzésem. Voltam nőgyógyásznál. Előjegyeztek eü kaparásra jövő hét péntekre. Csak attól félek addigra "kivérzek"🥺
61. libikóka (válaszként erre: 60. - Zorinna8)
2021. ápr. 21. 17:08
Nézz utána gyógynövény teáknak palástfű ,cikafark,.Nem árthat, de nagyon sokat segíthet.A GYörgytea oldalon keress ha gondolod:))
2021. ápr. 21. 15:58

Sziasztok!

Régi topik,de hátha van itt még valaki közületek

Kinek,mi segített?

Én is hasonló cipőben vagyok hetekig tart a menstruáciom,több orvosnál is jártam,lényegében semmi eredménnyel..el vagyok keseredve

59. c5897672d5 (válaszként erre: 56. - Shanee)
2013. aug. 3. 16:46
Szia! Te is szedet/szedted a met-et? én amíg nem szedtem semmit se cypromixet se metet akkor 9 hónapig nem volt vérzésem egy csepp sem. régebben is rendszertelen volt a cypromix-től pontos volt ahogy kellett abba hagytam mert babát szertnénk aztán el is maradt a mensi. most meg a met szedése óta ismét van de ez már túl sok:S
2013. aug. 3. 12:58

Felháborító egyébként ahogy a kórházban bánnak az emberekkel...

Mikor én először voltam nőgyógyásznál (mert mikor menstruáltam rendszerint elájultam) bunkó volt az orvos, mert azt hitte terhes vagyok...amúgy is be voltam sz*rva erre ő még rátett egy lapáttal. Semmi empátia nem szorult a mostani orvosokba, nővérekbe, persze tisztelet a kivételnek. Legyen fiatal, öreg vagy terhes, úgy bánnak az emberrel, mint a kutyákkal...

2013. aug. 3. 12:53

Nálunk anyukám küszködik ilyen problémákkal, de szegény pont a bunkó orvosok miatt el sem mer menni vizsgálatra...

Neki is hol megjön, hol nem, ha megjön akkor meg van, hogy 2 hétig is tart. Nyomásra neki is fáj a hasa.

Mondjuk ő 40 éves. lehet változókorban van...

56. Shanee (válaszként erre: 55. - C5897672d5)
2013. aug. 3. 11:00
Szia! Nekem is volt, de nem a met-től. Én majdnem 2 hónapig "menstruáltam". méhnyálkahártya-megvastagodásom volt, eü. kaparásra kellett mennem, kétszer is. A második már totál negatív lett.
2013. aug. 2. 19:24
sziasztok! rendszertelen volt a mesim még pár éve. 2010 febr óta cypromixet szedtem amitől rendszeres lett. ezt endokrinológus írta fel hormonprobléma kezelésére ami miatt nem volt rendszeres a mensi ettől rendszeres lett. 2012 máj 29.én abba hagytam mert szeretnénk babát. még júniusban megjött rendesen 28 napra ahogy kellett. júliusban is meg volt igaz akkor 42 napra jött meg már nem 28ra ahogy eddig.. augusztus 15 körül kellett volna megjönnie de azóta semmi. se baba se mensi:( kértem az endokrinológushoz időpontot mert nem jelentkezett a mensi kaptam novemberben majd a páromnak sperma vizsgálatot csináltatott nekem pedig vérvételre kellett menni. majd idén áprilisban felírta a merckformin xr500ast ahogy elkezdtem szedni rá 2 hétre megjött a mensi kb 1 év után ami 12 napig tartott majd júniusban is megjött 23 napra ami 18 napig tartott elmúlt pár napig és június végén július elején nagyon kevés volt meg 1-1 nap csak maszatolgatott. most július 8.a óta a mai napig megvan igaz nem nagyon de megvan:S mi már egy éve babára vágyunk de reménytelennek tűnik:S nekem nincs kimondva hogy pcos vagyok de magamon több tünetét is észre veszem. másnak is volt ilyen sokáig mensije merckformintól?
54. moncsicsi83 (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2013. jún. 7. 17:26
negatív volt szerdán a teszt, így a méhösszehúzó cseppeket elkezdtem szedni. A vérzés mára elmúlt, egy nagyon pici barnázás volt délelőtt. Viszont voltam a dokinál. 15 mm a nyálkahártya, egy csomószor megkérdezte, hogy biztos, meg hogy egyértelműen negatív volt a teszt? Igen, még egy halvány csík sem volt. Kaptam még egy kis haladékot. gyógyszert írt fel, ami meghozza a menstruációt, de azért teszteljek még... ha pozitív egyből menni kell dokihoz. ha gyógyszer szedés után 1 héten belül nem jön meg, akkor is, vagy ha olyan erős vérzés van, amivel már nem tudok megbirkózni, akkor is... Abban reménykedek, hogy baba, csak a teszt valamiért nem mutatta ki eddig. Nem szeretnék kaparást, baromira félek tőle...
53. kszb (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2013. jún. 5. 19:42
ezen én is padlót fogtam azért... a minimum egy hormonpanel....
52. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Csokicsibe)
2013. jún. 5. 19:32
Semmit???? Első gondolata a dokinak az kellett volna legyen, hogy hormonokat nézet meg cukorterhelést csináltat.
51. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Moncsicsi83)
2013. jún. 5. 19:31
Na, mit teszteltél? :)
50. kszb (válaszként erre: 48. - Csokicsibe)
2013. jún. 5. 19:31

(na erre most szemöldök felhúz... és tényleg no comment....)

Keress egy endokrinológust mielőbb!!!! De a háziorvosod is kérhet alap vizsgálatot, amibe beleveszi a TSH-t is! ( ha az kóros, akkor a labor automatikusan megcsinálja a T3, T4-et is!) és legalább ennyivel előrébb vagy!

49. angéla19 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2013. jún. 5. 19:16

Szia!

Nekem is volt már ilyen és nagyon sokára derült ki mi az oka, pajzsmirigy-alulműködés.

Tudom, hogy a szakirodalom szerint az alulműködés éppen fordított tünetet produkál, de nekem állandó vérzést okozott. Mióta sikeresen beállították a TSH szintem, azóta a mensim is rendbe jött.

48. Csokicsibe (válaszként erre: 47. - Kszb)
2013. jún. 5. 19:02
Köszönöm, hogy mondod, nem ismertem ezt a helyet, de lehet majd felkeresem. Egyébként semmit nem vizsgáltak eddig.
47. kszb (válaszként erre: 46. - Csokicsibe)
2013. jún. 5. 18:52

értem... a Mens Mentis-t nem nézed meg?

Soha nem néztek hormonokat?

(tudom, h nem erről szól, de ha már felvetődött... :) )

46. Csokicsibe (válaszként erre: 45. - Kszb)
2013. jún. 5. 16:59

Most ~120g ch-t eszek naponta 3x-i étkezéssel, ez elegendő a súlytartáshoz. 200g-al szépen híznék tovább. De nem is ez a lényeg, ez a fórum nem arról szól, hogy én miért nem fogyok:)

Engem az zavart, hogy ha egy tünet súlytól függetlenül jelentkezik és többféle oka lehet, akkor ne küldjön már haza ránézésre a nőgyógyász-endokrinológus (a 2. orvos az volt!) azzal, hogy nekem biztos a kövérség miatt van.

45. kszb (válaszként erre: 44. - Csokicsibe)
2013. jún. 5. 13:02

keress fel egy dietetikust!

Számoltatni szokták a CH-t (kb 160 gr-ra állítják be/ nap- de ez személyenként változhat, illetve azért nme is egyből kell az a 160 gr, van, amikor 200-al kezdenek, aztán fokozatosan viszik lefele), illetve napi 5x-i étkezésre bontják le az egész napi kaját!

Amit kerülni kell, az a fehér liszt, fehér cukor. Lassú felszívódású CH-kat kell fogyasztani. Viszont a CH számolást úgy kell venni, h szinte mindenben van....

De tényleg keress egy dietetikust, és az segít az étrend összeállításában is!

Amúgy meg, én lehet nem nőgyógyászt keresnék újat, hanem egy endokrinológust. Vagy olyan nőgyógyászt, aki endokrinológus is (ez ritka).

44. Csokicsibe (válaszként erre: 39. - Kszb)
2013. jún. 4. 23:06
Tulajdonképpen igazad van neked is, meg az orvosnak is abban, hogy fogyni kellene. De! Amíg kövér vagyok bármilyen problémával is megyek el, mindenre ez a válasz és nem hajlandóak kivizsgálni. Szerintem ez nem helyes. Amint olvashattad, olyan nők is küzdenek ezzel a problémával, akik normális súlyúak. Csak nálam az a legkönnyebb, hogy rám néz és annyit mond az orvos, hogy fogyjak le. Amihez egyébként még annyi segítséget sem kaptam, hogy mit szabadna ennem és mit nem. Mert gondolom azt feltételezik, hogy rosszul étkezem. Viszont ha elmondanám, hogy kenyeret/tésztát/lisztes ételeket/krumplit/rizst nem eszek, édességet sem sokat, akkor az "picit" bonyolítaná a dolgokat, mert megdőlne a sokat zabál elméletük. És akkor el kellene kezdeni tényleg kivizsgálni, hogy miért is nem fogyok és mitől lehet az eredeti probléma, amivel felkerestem?!
2013. jún. 4. 14:35
nekem sztk-s dokim van, és nagyon jó doki, és alapos. Szóval ott is lehet kifogni rendeseket. Persze ő az 5 dik dokim az első 4 egy isten csapása volt. Úgyhogy tudom nem könnyű közöttük válogatni.Lehet nekem szerencsém van ezzel a dokival. Az endos dokim is sztk-s és nagyon rendes alapos. Őt viszont elsőre eltaláltam.
2013. jún. 4. 13:34
Voltam dokinál, ciszta nem látszik, de vastag a méhnyálkahártya. holnap tesztelnem kell, ha pozitív egyből doki, ha negatív, akkor cseppek, majd pénteken kell csak mennem, aztán átbeszéljük a többit.
2013. jún. 3. 22:52

Szia!


Nekem is volt 4 hétig tartó vérzésem, márciustól. Voltam sztk-ban, ahol a doki ultrahangozott hüvelyileg és azt mondta semmi bajom nincs, nem is érti miért jöttem ide és menjek haza, mert ez normális. Kértem tőle valami gyógyszert, meg hormon vizsgálatot de azt mondta nincs rá szükségem, nyugodtan menjek haza.

Természetesen ezzel nem értettem egyet ezért elmentem magándokihoz, miután minden hónapban fizetem a tb-t. Szintén meg ultrahangozott és a petefészkeim meg vannak nagyobbodva a 1,5 szeresére, és teli vannak sok apró cisztával. Írt fel gyógyszert, ami végre elmulasztotta a vérzést, és majd vissza kell mennem, hogy írjon ki vérvételre. Biztos, hogy nálam is hormon probléma lesz. De 2 hét vérzés után én is csináltam tesztet, negatív lett :)

Szóval jól tetted, hogy elmész magán dokihoz, sajnos sztk-ban le se sz@rják az embert. Majd holnap írd meg, hogy mi újság:) Sok sikert!!

40. kszb
2013. jún. 3. 20:49

mellesleg, egy szóval sem mondtam, h IR-es, vagy PCOS lennék (mert nincs is)... ez megint csak belemagyarázás :)

Csupán annyit mondtam, h nekem is voltak súlyproblémáim :) De ennél többet nem :)

39. kszb (válaszként erre: 38. - SziReni)
2013. jún. 3. 20:47

olvass már vissza a vagdalkozás helyett, és értelmezd a leírtakat :) senki nem mondta, h a fórumindítónak ez a baja :)

Itt volt egy hozzászóló, aki most a 3. orvoshoz készül, mert eddig az első 2 megmondta neki, h fogynia kell.... Erre reagáltam, h ha visszaolvasnál :)

De további jó vagdalkozást neked! :) nehogy érts is, mert még a végén véletlenül ...!

2013. jún. 3. 20:44
Idézlek: "Akkor inkább gyógyszerezzék, meg nyomják bele mesterségesen a hormonokat????? Ugyan már! " akkor ki is írt a mesterséges hormonokról amire reagáltam drága? Mert szerintem egy szóval se írtam hogy a metformin az hormon. DRÁGA. De jó hogy neked van egy bajod és akkor 100% hogy mindenkinek az van. Na erre mondtam hogy a fórum indítónak egyszer előfordult egy hosszabb vérzése számtalan oka lehet, de szerinted tuti PCOS-es meg IR-es stb. Azért mert te (és hangsúlyozom sajnos az vagy, nem kell hogy mindenki akinek valami baja van az is egyből az a baja. Ettől lehet az lesz de lehet nem. És akkor nagyon sok sikert kívánok a diétádhoz gyógyszer nélkül. Habár ha jól értem neked is kell a gyógyszer a sikerhez.
37. kszb
2013. jún. 3. 20:13

a metformin mióta hormon?

Drága, elhiszed, h nem nekem kell elmagyarázni a dolgokat? Napi szinten csinálom az inzulinos cukorterheléseket és hasonlókat... hidd el, ismerem az élettani hátterét... És látom azt is, h akik betartják a diétát, akár met nélkül is szépen rendeződik az anyagcsere bajuk. A kontrollokon szembetűnő. (mellesleg rengeteg pasinak is van IR baja...)

Mindemellett, a saját életetekkel, egészségetekkel azt csináltok, amit akartok! :) Olyan ez, mint a süket falnak mondani bmit is :)

2013. jún. 3. 20:02
Szanszi gratulálok a fogyásodhoz, és a te tapasztalatd is alátámasztja azt amit írtam, hogy a gyógyszer is kell ahhoz hogy sikerüljön. És igen kellenek kívülrpl a hormonok, amik segítenek megoldani amit a szervezetünk nem tud magától és nincs ebben semmi rossz, hogy kívülről visszük be. Lipe valóban igazad van a PCOs nem feltétlenül jár IR-rel, teljesen igazad van. És kszb, nem a szoszédokat nézem, de tudod okos ember mások kárán is tanul, buta a sajátján se. Igenis amiker leírtam példák valósak és nem ritkák, és ezek a szülészeten történtek amikor ott dolgoztam. Alátámasztásnak írtam arra apéldákat amit mondtam, és nem azért hogy most csak a szomszédhoz hasonlítgassam magam vagy bárkit. De szerintem aki elolvastam ezt tudja is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook