Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Háziorvos asszisztense! fórum

Háziorvos asszisztense! (beszélgetős fórum)


1 2
35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Globus)
2023. ápr. 28. 15:37
a boltban megszólított az asszisztens ,hogy miért nem megyek vissza az orvoshoz,mondom,már két hete dolgozom.a táppénzes papíromat is elhozták,elfelejtettek kitörölni.van ilyen.
34. globus (válaszként erre: 32. - Sirga)
2023. ápr. 28. 10:32
Nálunk 3 nap türelmi idő van, addig táppénzre felvesz, tüneti kezelés. Ha 3 nap alatt nem javul, megnézi. Mert azért belátható, hogy minden nátháhot, torokfájáshoz nem kell orvos...gyerekkoromban ha elestem, levertem a térdem, nem sürgősségire szaladtak velem beköttetni, hanem kaptam egy fülest is 😀
33. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Eszti79)
2023. ápr. 28. 10:12
nálunk a nő kedves,amiben tud segít.
32. Sirga (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2023. ápr. 28. 08:15
Na de én, az eü. végzettséggel nem rendelkező döntsem el? Úgy gondolom, az orvosnak kéne tudni. Ez nem lehet(ne) kívánságműsor! (Mint írtam, az orvosunk beteget nem lát. :/ Vizsgálat alapján tehát senkinek nem írna fel, mert fizikálisan lázas/felső légúti beteget nem vizsgál.)
31. bnedora (válaszként erre: 28. - Sirga)
2023. ápr. 28. 00:50
Nem mindig kell antibiotikumot felírni, és sokan nem is kérik. Vizsgálat nélkül pedig nem is javasolt.
30. Eszti79 (válaszként erre: 27. - Charlize)
2023. ápr. 27. 16:17
Akkor mindig fáradt, vagy legalábbis akkor amikor én hívom, az előzővel nem volt gondom, mondjuk akkor még nem volt gyerekem, azóta többször kell telefonálnom!
29. Eszti79 (válaszként erre: 21. - ,zumba)
2023. ápr. 27. 16:14
Kb. 10X hívtam, amire nem volt foglalt és felvette! Amúgy falun lakunk!
28. Sirga (válaszként erre: 4. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 15:44
Pár napja megbetegedtem. Felhívtam a dokit, mert tudom, hogy beteget nem fogad. Szokás szerint az asszisztensnő kérdezett ki, majd mondta el a terápiát, végül megkérdezte: "Antibiotikumot írjunk föl? Vagy egyelőre megpróbáljuk anélkül?" :O Könyörgöm: én vagyok az orvos??? (Azt, hogy ő ad terápiás javaslatot, már megszoktam, de ilyen kérdést még nem szegezett nekem.)
27. Charlize (válaszként erre: 16. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 14:25

Szerintem elfáradt az asszisztens. Lehet, hogy előtted hisztis szülővel beszélt. Amúgy egész nap csak a panaszáradatot hallgatja, ez is kimerítő lelkileg.


Hagyd a fenébe a megjegyzését!

26. globus (válaszként erre: 12. - 69fcad429e)
2023. ápr. 27. 14:15
"Mónika show" :DDD
25. tumbo2 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 27. 14:13
ugyan,még az sem,a régi,mikor kopogtattam,kijött fél óra múlva,mi van,ég a ház? a mostani rendes,visszahív.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 14:11
Ja értem. A modorával semmit sem tudsz tenni. Szerintem az segítene, ha nem lenne túlterhelve.
23. K-né Zsóka (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2023. ápr. 27. 14:08
Ha az olyan könnyű lenne! Nem igazán fogadnak új beteget a háziorvosok. Nálunk tetszik, nem tetszik saját körzeti dokihoz kell menj.
22. ,zumba (válaszként erre: 20. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 14:06
Vannak olyan emberek, akik modortalanul beszélnek a telefonálóval-sajnos. Ez ma M.ország.
21. ,zumba
2023. ápr. 27. 14:05
Asszisztens veszi fel, ha épp nem foglalt a vonal. Másik orvost választani: mondjuk egy kis településen nem könnyű...örül a lakosság, hogy egy is van.
20. Eszti79 (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 27. 14:03
De se igazolást nem írt, se időpontot nem adott, hívjam kedden! Nem az zavar, hogy vele beszélek hanem, hogy milyen hangnembe beszél velem!
19. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 14:00
senki nem gyógyul ki annyi idő alatt.én már aznap mehetnék,de általában másnap megyek.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 14:00

Nálunk csak időpontra lehet menni, úgyhogy előtte kell telefonálni. Pontosabban jobban szeretik az e-mailt, mert azzal nem szakítom meg az aktuális vizsgálatot.


De ha csak azért hívod, hogy elmond, hogy a gyerek jobban van, és írjon igazolást, esetleg nézzen még rá, akkor miért zavar, hogy az asszisztenssel beszélsz? Ő az, aki igazolást ír, és ő az, aki időpontot ad.

17. Charlize (válaszként erre: 1. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 13:59

Nálunk is így van, de aranyos az asszisztens és ha olyan a helyzet, pl. fullad a gyerek, akkor tudok az orvossal beszélni, még rendelési időn kívül is felhív.


Az óvónők szerint is mostanában hosszabb idő kell, mire meggyógyulnak a gyerekek. Sajnos sok s…fej szülő idő előtt behazudja a telefonba az orvosnak, hogy meggyógyult a gyerek és kap igazolást. Így kicsit még betegen, fertőzve viszi vissza a gyerekét az oviba és újra kidől a csoport másik fele…

16. Eszti79 (válaszként erre: 15. - Tumbo2)
2023. ápr. 27. 13:56
Gyógyszert is írattam, amit csak másnap lehet kiváltani!:( Sajnálom, hogy a gyerek 3 nap alatt nem gyógyul meg a náthából, nem csodagyerekem van!
15. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 13:46
nálunk nagyon rendes,én csak gyógyszert akarok fölíratni,fölteszi a a felhőbe.igaz,csak olyat,amit a szakorvos régen felírt. én már felnőtt vagyok,de a nátha általában egy hétig tart,vagy pár nappal tovább.
14. Eszti79 (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2023. ápr. 27. 13:37
Én is csak akkor telefonálok amikor a gyerek már jól van, mehet-e oviba! Van amikor a dr.nő megvizsgálja van amikor csak "üzenni" hogy menjek be az igazolásért, ott van az ovi mellett!
13. Eszti79 (válaszként erre: 9. - Babyapocakban)
2023. ápr. 27. 13:35
Már én is tudom mit kell tenni a gyerekkel, csak azért hívtam, hogy a gyerek jobban van, mikor nézne rá az orvos, hogy mehet-e oviba jővő héten! Azért próbálok kedves lenni vele! :)
12. 69fcad429e (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2023. ápr. 27. 13:34
Itt általában az történik, hogy felhívom a felnőtt háziorvost, az asszisztensnő veszi fel a telefont, mondom : "a Dr. Úrral szeretnék beszélni". Erre ő: " jó , mindjárt adom, csak éppen vizsgál." Félrerakja a telefont, addig tökéletesen hallom mi történik a rendelőben (a Mónika show ahhoz képest semmi) Jó esetben 5-10 perc múlva beszélhetek is az orvossal, rossz esetben a vonal "megszakad" és kezdődik az egész műsor elölről.
11. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 13:22
A járvány óta ez nálunk is a szabály, minden esetben kell előtte telefonálni. Szerintem nekik ez kényelmesebbé vált, hogy amit lehet, letudnak telefonon, kevesebben vannak a rendelőben. Én nem vagyok ez ellen, mert így nem kell minden náthával bemennem, csak a komoly dolgokkal szoktam, az meg szerencsére ritkán van. És telefonon is nagyon sokat segítenek mindig.
2023. ápr. 27. 13:21
Lehet más orvoshoz menni, ha nem vagy megelégedve a mostani orvossal. Sajnos, nagyon leterheltek az asszisztensek és az orvosok is. Mi is csak hosszú idő után tudunk beszélni velük telefonon. Én nagyon örülök, hogy az asszisztens ilyen sokrétű, hogy nem kell az orvoshoz bemenni, ő is eltud intézni dolgokat. Az orvoshoz csak időpontra lehet bejutni.
2023. ápr. 27. 13:20

Nekünk is mindig az asszisztens veszi fel, alap esetekben tudja, mit kell tenni a gyerekkel, ha nem tud valamit, megkérdi az orvost - de ő ugye közben más gyerekét vizsgálja. Szóval ha az orvos ugrálna minden telefonhoz, akkor a rendelés nem haladna, az biztos.

A mi asszisztensünk amúgy egy angyal szerencsére.

Szerintem ne foglalkozz vele, lehet fáradt, rossz napja van, vagy csak ilyen. Másik orvost tudsz választani, mást úgysem tudsz tenni. Ha kimért veled, akkor te meg legyél nagyon kedves, azzal nem tudnak ilyenkor mit kezdeni. 🤣

8. Eszti79 (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 27. 13:09
Egyszer bementünk személyessen akkor azt mondták, hogy legközelebb telefonáljunk, nem kedves hangon! :(
7. Eszti79 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2023. ápr. 27. 13:08
Nálunk a háziorvos a gyerekorvos is! Igazad van, kérem ezentúl a dokinénit!
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Eszti79)
2023. ápr. 27. 13:00

Nálunk egy időben asszisztens nem volt. A doki meg alig tudta ellátni a munkáját, mert az asszisztens feladatai is rá hárultak.

Ha mindenképpen a dokival akarsz beszélni, menjetek be személyesen. Amúgy sem árt, ha megvizsgálja a beteg gyereket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook