Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házimunkáért pénz fórum

Házimunkáért pénz (beszélgetős fórum)


18. anya4005 (válaszként erre: 17. - 036ae37026)
2013. szept. 22. 00:06
Én a zsebpénzre úgy gondolok,hogy megkapja minden hónapban (majd),és ha valamire vágyik,lehet gyűjteni! Nyilván nem alap dolgokra gondolok: ruha,cipő,azt megvesszük mi. Viszont,ha teszem azt,a haverokkal elmenne egy hétre,hát fizesse is ki magának. Amúgy zsebpénzt is csak a középiskolától szándékozom adni,mert nem hiszem,hogy egy 12-14 éves gyereknek szüksége lenne rá.
17. 036ae37026 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2013. szept. 21. 23:50

egy ekkorka gyerkőc még nem is tudja szerintem, mi az a pénz, sokkal jobban esik neki a szóbeli dicséret, egy mosoly társaságában, egy fejsimítás, jól csinálod. :)


sajnos mi felnőttek neveljük rá őket, hogy a pénz a minden, legalábbis sokminden. sőt mit lát? 4 évesen már olya telefonja van a pajtásának, mint sok felnőttnek se. ezért már neki is kelleni fog, de miből van az? pénzből.


a saját gyerekem se fog többet kapni dicséreteknél házimunkáért, sőt zsebpénzt se, ha kell valamire, értelmes dologra, akkor kap, különben meg csak elverné.

2013. szept. 21. 23:14
Ugyan még csak 3 éves a nagyobbik fiam,de ő már most porszívózik,virágot locsol,felmos. Az alap volt már 1,5 évesen is,hogy a játékait a polcra vissza teszi,de az "Ügyes vagy!" és a "köszönöm"-ön kívűl a jövőben sem tervezem,hogy többet kapna. (Nyilván én felporszívózok,utána ő is tologatja,nem kényszer,de jó,ha megszokja)
15. jstefan (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2013. szept. 21. 22:09
A legsúlyosabb pszichiátriai betegség a pénzfüggőség!!! Egy kisgyermeket függővé lehet nevelni, különösen akkor ha a leírtak szerint a szülő is ebben az öröklött betegségben szenved. Az ilyen gyermekből lesznek a pénz megszerzése érdekében mindenre elszánt pszichopata felnőttek, akik ha hatalomhoz jutnak akkor mindenre képesek. A napi híradásokból mindenki értesülhet a legszélsőségesebb esetekről. Nemrég a pénz,és a hatalom megszerzése miatt majdnem világháborút robbantottak ki, ami még megnyugtatóan a mai napig sem rendeződött. Ha az ilyen gyermek felnő, először a szüleit zsarolja meg, utána a környezetét, vagy akár egy várost, vagy egy egész országot , attól függ hogy milyen magasra jut a ranglétrán.
2013. szept. 21. 18:41

nálunk is volt már ez téma, igazából a gyerekek kezdtek el kunyerálni pénzt, mikor milyen munka elvégzése miatt. Mondtam, oké, de akkor én is pénzért mosok, főzök, ezért amit kapnak jól osszák be, ha vacsorázni akarnak.

De végül is csak azért nem tartom jó ötletnek, mert érvényét veszti az a helyes szokás, hogy egy családban mindenkinek megvan a maga feladata házimunkát illetően.

2013. szept. 21. 18:30

én is láttam a műsort, egyáltalán nem tartom jó ötletnek. alapvető dolgokért pénzt? hogy a gyereket csak a pénz motiválja majd minden megmozdulásért?

mondjuk én soha semmiért nem kaptam úgy külön zsebpénzt, se munkáért, se jó jegyekért. ha kellett valamire, akkor kaptam. ennek ellenére sose használtam ki a helyzetet, hogy egyre több mindenre kértem volna, inkább még kajára se, otthonról vittem gimiben is. nem tanítottak semmilyen pénzt beosztani, és mégse lettem pénzszóró felnőtt.

2013. szept. 21. 18:05
Nem gondolnám hogy jó ha házimunkáért rendszeresen fizetünk a gyereknek, de azt nem tartom rossz ötletnek, ha alkalmanként, ha sokat segített, a jutalmazás formája egy kis plussz zsebpénz.
11. Beu23
2013. szept. 21. 17:09

Én annó a jegyeimért is kaptam pénzt, 1-esért levonást, ez kicsit a jo tanulára ösztönzött. egyszer kaptam fűnyirásért is. szerintem semmi nincs benne, persze ez csak általánosban volt felső tagozatban, de attól még ugyanugy elvégzem a mosogatást, takarítást. nem hinném, hogy ez által kevesebbet takarítanék most mert nem fizet érte senki :D


szerintem a jegyekért valo jutalom jobb mint ha nem tanulna jol a gyerek és akkor is kapná ugyanúgy a zsebpénzt.

10. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2013. szept. 21. 16:26

Nem tudom meg mit hoz az elet, de egyelore furcsa belegondolnom abba, hogy penzert locsoltassam veluk a viragokat.

Egy kis hazimunkaba biztos nem fognak beleszakadni, ha eleg erettek lesznek hozza :)

9. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2013. szept. 21. 15:52

Nem helyeslem én sem. Nálunk az az elv, hogy mindenki vegye ki a részét a házimunkából. Mind itt élünk, egy fedél alatt, tehát mindenkinek tennie is kell a rendért, stb. Persze szoktak lázadozni néha a gyerekek, de hát ez van...

Nálunk az a jutalom, hogy ha hamarabb végzünk közösen a munkával akkor hamarabb is tudunk együtt játszani.

8. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2013. szept. 21. 14:20

Semmiképp sem adnék ezért pénzt.

Ez a módszer olyan, mintha arra nevelné a gyereket, hogy mindent csak pénzért kell teljesíteni, kötelességből soha. :S

2013. szept. 21. 13:33
Én sem adnék. Nem azért, mert nem tehetném meg, de nem tartom helyesnek efféle anyagiasságra nevelni a gyereket: csak akkor csinál valamit, ha pénzt kap érte? A módszer nem a kötelességtudatot, felelősséget erősíti családon belül, hanem a garasoskodást. Szerintem.
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. szept. 21. 13:31

Állítólag gazdálkodásra is akarják ezzel szoktatni a gyereket.

Hát nem tudom.

Szinte hallom a "mosogass el kérlek" kérésre a "mennyit fizetsz érte" kérdést.

2013. szept. 21. 13:30

Nem, sosem fizetnék a fiamnak a házimunkáért. Ez alap, ahogy te is írod Andi. A gyerekeknek meg kell tanulniuk ezt is. Ahogy mi ingyen oktatunk, nekik ingyen kell jól vizsgázni:)


Szerintem a pénzért házimunka pont egy olyan nevelést eredményez, ami miatt sok szülő van kétségbe esve...

4. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2013. szept. 21. 13:27
Szerintem helytelen. Millió egyéb módja van annak, hogy a gyereket a munka értékére és a környezte rendbetételére neveljük.
2013. szept. 21. 13:14
ki van zarva!!
2013. szept. 21. 13:13
Én sem!
2013. szept. 21. 13:09

Szerinted helyes pénzt fizetni a gyereknek azért, mert elvégez valamilyen házimunkát?

Tegnap láttam egy műsorban, hogy viráglocsolás, stb elvégzéséért pénzt kapnak a gyerekek.

Szerintem némi házimunka alap kellene, hogy legyen.

Én zsebpénzpárti vagyok, házimunkáért tuti nem fizetnék egy huncut garast sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook