Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, hogy a gyerek pénzt kap a házimunkáért? fórum

Mi a véleményetek arról, hogy a gyerek pénzt kap a házimunkáért? (beszélgetős fórum)


1 2
33. spinneli (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. jan. 5. 22:33
szerintem nem a legszerencsésebb motiváló kisgyerekeknél a pénz.
2011. jan. 5. 22:31
nálunk a 2 évesem és a 4évesem úgy kapkodja ki a kezemből a porszívót, és olyan jól csinálják, hogy öröm nézni, múltkor meg a majdnem 6éves kislányom majdnem egyedül sütötte a sütit, én csak néztem, és öntöttem a megfelelő adagokat, mit kell keverni stb. MOndtam is nekik, mennyire örülök, hogy ennyit segítenek nekem, és jót nevettünk, közös program ez is, ami erősíti a gyerek-szülő kapcsolatot...nem kell ehhez pénz...inkább szeretet:)
2011. jan. 5. 14:55
nálunk ez cserekereskedelem:ha lesöpri a havat,amíg odarakom a kaját,akkor kirakózhatunk egyet
30. Anka71 (válaszként erre: 29. - Dina2)
2011. jan. 5. 12:50

Nem kritika, csak érvelés:

Én nem választanám külön, hogy "birodalmán kívüli" dolog, és ezért sem járna plusz az én értékrendem szerint.

Vegyük a tüzelő behordást, amit írtál. Ő is részesedik belőle, szerintem, hiszen ez az ára, hogy az ő szobájában se 10 fok legyen, hanem 21 mondjuk.

De így végigvehetném a fűnyírást, hólapátolást, kisboltba átszaladást is.

Jól írta itt valaki, hogy lehet jutalmazni, mással. Pl. több együtt töltött idővel, stb.

29. Dina2
2011. jan. 5. 10:36

hű, nem is gondoltam hogy ilyen vitákat vált ki ez a téma!

ami a házimunka értelmét illeti, én nem konkrétan arra gondoltam, hogy pl. a saját dolgait rendbentartja a gyerek-ez természetes, és ezt kivétel nélkül el kell végezniük.

nyugodtan kontrázzatok ellenvéleményekkel, de én pl. egy fűnyírást, kocsimosást, a saját birodalmán kívüli takarítást, tüzelő behordását, állatok rendezését, illetve ezekben való segítséget érteném jutalmazandó munkán.

valahol meg kell tanulnia, hogy

1.)az elvégzett, és jól elvégzett munkáért jár valami, hogy a felnőtt világban is efelé forduljon, és ne ingyenpénzt várjon. tehát tanuljon meg dolgozni!

2.) a pénz értékét tanulja meg.

3.) felelősséget tanuljon,

4.) önnállóságot tanuljon.

szívesen várom a kritikákat is!

2011. jan. 5. 10:04
Nem adnák pénzt,mert csak azért csinálnák meg. A dicséret is sokat ér,viszont valamivel jutalmazni fogom őket,ha besegítenek azért, mert jól esik Nekik is és megtanulják így,hogy ha jó munkát,jó dolgot csinálnak,akkor megkapják a jutalmukat érte.
2011. jan. 5. 09:56
Én nem fogok pénzt adni a gyereknek mert akkor csak a pénz miatt segitene....Nekem többet ér ha szivből teszi:)
2011. jan. 5. 09:08
hát sok sok gyereket neveltem de ez nem jött szóba se,mert van ami kötelesség ...talán ez is valami hasonló lehet
2011. jan. 5. 08:54
Nekem két gyerekem van, 7,5 és 4 évesek. Fel sem merült bennem, hogy pénzt adjak nekik, csak mert elvégzik a rájuk bízott munkát. Mondjuk nem nagy dolgok ezek. Mindketten elpakolják reggelente az ágyneműjüket és igyekszenek a szobájukat rendben tartani, így nekem és páromnak ott a portörlés és felmosás marad. Esténként bepakolják a cipőket a szekrénybe, a nagy néha kiviszi a szemetet, a kicsi imád "napos lenni" (megterít és segít leszedni az asztalt. Ja és a levetett ruhát is kiviszik a mosókonyhába. Ez így leírva lehet sok, ilyen kicsi gyerekeknek, de nekik természetes, mert én se a fenekem vakarom addig, hanem rámolok(teregetek, vasalok, akármi) és a párom is csinál valamit. Nálunk ez így természetes. Én se kaptam sose pénzt a házimunkáért.
24. 111e183830 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2011. jan. 5. 08:50
ott a pont
23. Anka71 (válaszként erre: 20. - Anka71)
2011. jan. 5. 08:40

Bocsánat, már csak azért hoztam fel a zsebpénzt, mert valaki azt írta, hogy mennyivel jobb, ha zsebpénzt kap munka nélkül.

Pont ez a lényeg, hogy a zsebpénz az más téma, csak ezért írtam, ha az írásom első fele nem lenne érthető. A zsebpénz oké, munkától függetlenül.

A munka meg munka, családon belül, amiért ő "természetben" kap viszonzást, és így működik a család.

2011. jan. 5. 08:40

Ez a legnagyobb baromság, amit valaha is hallottam! Te pénzt kapsz azért, mert rendben tartod a háztartást? A gyereknek ugyanúgy kötelessége kivenni a részét az otthoni munkából, mint a család felnőtt tagjainak. Amit a munkáért kaphat az max. egy dícséret.

Te jó ég! Micsoda világban élünk! Nem csoda, ha olyanok a gyerekek, amilyenek!

2011. jan. 5. 08:39
Helytelen..
20. Anka71
2011. jan. 5. 08:36

A zsebpénzt nem "csak úgy, munka nélkül várja el". A zsebpénz más kategória, az egy jelképszerű havi apanázs, mert neki nincs még fizetése. Hordjon ki újságot, vigyázzon a szomszéd kisgyerekre, és akkor azért pénzt kap, és ez oké is.

A lényeg, szerintem, hogy a családban azért segítsen be a házimunkába, mert ő is itt él. Tényleg aztán befejeztem, mert már látom, hogy vérre menő viták lesznek ebből is. De pont a lényeg, hogy házimunkáért NEM! Szerintem elvi dolog sérül ebben az esetben a pénz által (akármilyen kis pénz). Én a férjem gyerekein ezt láttam, jó, lehet, hogy kritikusabb szemmel is néztem őket.

A sajátommal semmi ilyen gond nincs, igaz, ő is tudja, hogy nem tudna olyat kérni, amit ne tennék meg, de nekem sem kellett még kétszer kérni valamit tőle.

2011. jan. 5. 08:32

???durrr.....zsebpénzt megtoldani 500ft esetleg mert ezért azért ezt tetted és nagy segítség volt!

Na én ilyet nem vezetnék be,13éves fiam és nincs nálunk ilyen! Mondjuk,szerintem vagy vagy alap(NEM MINDEN GYEREK EGYFORMA!...mostani gyerekek sem olyanok,vagy se...!) vagy jót tesz a szülő ezzel ,vagy sem! (???)

Én nekem szó nélkül segít,nem kell pénz hozzá,az élet megkovácsolta a gyerekemet már most!!!

2011. jan. 5. 08:32
Ennyi erővel mi anyukák is kérhetnénk pénzt a házimunkánkért....magunkért csináljuk,nem pénzért,ha egy gyerek ezt tanulja meg,hogy leviszem a szemetet 100ft-ért,elmosogatni 200ért fog,boltba menni 300ért......lehet másodállást vállalni,hogy finanszírozd a gyerek munkáját otthon...
17. cel (válaszként erre: 15. - Cel)
2011. jan. 5. 08:29

Így megfelelő időben rá lehet nevelni a gyereket a pénz helyén való kezelésére.

Ma még ez nem divat. Sajnos.

16. mmacus
2011. jan. 5. 08:27
Mikor kicsik voltak, én adtam apróságokért, apróságot:) Lelkesen segítettek és potyogtatták a pénzüket a malacperselybe. Azóta is segítenek, persze már nem pénzért, hisz megnőttek. De továbbra is nagyon takarékosak, nem verik el a pénzüket.
15. cel (válaszként erre: 8. - Syksy)
2011. jan. 5. 08:27

Mert ugye az sokkal jobb eredményt hoz, ha munka nélkül várja el a zsebpénzt? Alapból jár és tenni sem kell érte.


Nem mondom, hogy kategorikusan ki kell jelenteni, hogy ez a házi munka ennyit ér, amaz amennyit, de jó, ha a család megbeszéli, hogy mit várnak el a gyerektől és ezért mennyi zsebpénzt kap. "Plusz" munkáért "bónusz" zsebpénz jár.

Ha ezt jól csinálják nem hülyeség.

14. Anka71 (válaszként erre: 10. - 111e183830)
2011. jan. 5. 08:26
Megmondtad a frankót!
2011. jan. 5. 08:25
Amennyiben már ismeri a pénz fogalmát és annak értékét, illetve ha már ő maga érdeklődik iránta, akkor érdemes elkezdeni megismertetni vele. Fontos, hogy ne csak bevétele legyen, hanem kiadása is. Ezt a lányomnál tapasztaltam meg, mikor is 10-11 évesen kezdett munkáért pénzt kapni és el is költötte azt, vagy éppen nem költötte el :-)
12. Anka71
2011. jan. 5. 08:24

Én messzemenőkig elítélem. Amikor a férjemhez kerültem, kamasz gyerekei voltak, és ő perkált nekik azért, ha itthon segítettek valamit. Talán az első dolog volt, amire kifejeztem nemtetszésemet, de nem érdekelt.

Tanulja meg, hogy egy közösségben él, amibe mindenki beletesz valamit. Ő lenyírja a füvet, én megfőzöm az ebédet, az apja havat lapátol, stb...stb...

Nagyon félre lehet így nevelni gyerekeket, mert férjem lánya pl. nagyon lusta volt mindig, és ő úgy gondolta, nem kell neki pénz, de nem is csinált itthon semmit.

Tudom, mert én is voltam kamasz, persze, hogy utáltam felmosni, szemetet kivinni, porszívózni, boltba átszaladni, stb...

De valahogy mégis arra kéne trenírozni őket, hogy ez belülről jöjjön, még ha nemszeretem munka is. Már csak mert ha "kivesz" a közösből, akkor tegyen is bele, szerintem.

2011. jan. 5. 08:23
Már bocsánat,én is kaptam lóvét anno a házimunkáért,de nem lettem pénzéhes!Itt nem nagy összegekről van szó,hanem pár forintról.És igen is megtanultam,hogy hogyan kezeljem a pénzt.Jah és nem azért csináltam meg a házimunkát,mert pénzt kaptam érte,hanem mert úgy lettem nevelve,hogy meg kell.
2011. jan. 5. 08:23

hülyeség

vannak dolgok amit meg kell tenni és nincs érte viszonzás,csupán "önmagáért" kötelesség,

ilyen a házimunka,

kövezettek meg,de nálunk vannak dolgok,amik sulis kortól kötelezően a gyerekek feladata(ágyazás,szennyes kivitele,ruha kikészítés,szobájuk takarítása-kis segítséggel),

ezen felül minden szünetben van 1-2 házimunka bevezetve:tavaly nyáron a porszívózás volt,jövő nyárra ők maguk szavazták meg egyik a mosogatást,másik a söprést

arról már nem is beszélve,hogy ha csak fizetség ellenében csinálja a gyerek ,akkor hogy tanul meg önzetlenül adni,segíteni vagy csak egyszerűen igényesen rendet tartani maga körül?

2011. jan. 5. 08:23
Hülyeség...
2011. jan. 5. 08:21

Ennél nagyobb hülyeséget...!

És majd eljön az idő, hogy megkéri a szülő valamire, és ő meg beint, hogy csak akkor, ha pénzt kap.


Egyik legnagyobb hiba pénzéhesre nevelni a gyereket, főleg ilyen formában!

7. viliflora (válaszként erre: 1. - Dina2)
2011. jan. 5. 08:21

Szia!


Nem feltétlenül rossz dolog ez. Olvastam és filmen is láttam ilyen rendszerű családokat.

Mindenkinél más válik be. Ha eléred vele a célt, akkor jó. Másnál más módszerek válnak be.

Tizenéves kor előtt azért én nem tenném.

2011. jan. 5. 08:19
Nem értem, szerintem nem árt ha a gyerek segít otthol, persze nyáron akár fűnyírásnál kaphat egy kis aprópénzt, amiből vehet valamit a boltba. Nálunk nincs ilyen az biztos! Amúgy is megveszük neki amik kellenek! Az meg hogy segít az természetes! ( pl szobájában elpakol, segít a szobáját kiporszívózni, vagy port töröl ha kedve van) Nálunk ezeket élvezettel csinálják és nem a pénzért!
5. cel
2011. jan. 5. 08:18
Helyes! Tanulja meg, hogy a házi munkának is értéke van, ami pénzben is mérhető, csak épp kifizetni nem szokás. Kivéve persze, ha bejárónő vagy külső cég végzi. Anyukának, apukának még köszönöm szépen sem jár, természetes, hogy elvégzi a házimunkát.
2011. jan. 5. 08:18
Nálunk ez biztosan nem lesz bevezetve. A lányom 4 éves, egyelőre az működik, hogy akkor nézhet TV-t, vagy megyünk a nagyihoz, ha rendet tesz a szobájában, összerakja az újságait stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook